لوگو پزشک24
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تاثیر چاقی و لاغری بر عمل بینی؛ تاثیر نوسانات وزن روی عمل زیبایی بینی

تاثیر چاقی و لاغری بر عمل بینی به طور مستقیم نمی‌باشد ولی اگر افزایش یا کاهش وزن شما بعد عمل زیبایی بینی خیلی شدید باشد با تغییر تناسب بینی و سایر اجزای صورت ممکن است در فرم آن تغییراتی ایجاد شود. بنابراین بهتر است تناسب اندام خود را بعد عمل بینی حفظ کرده تا تغییرات وزن شما روی نتیجه جراحی بینی تاثیر نگذارد.
تاثیر چاقی و لاغری بر عمل بینی
فهرست مطالب

تاثیر چاقی و لاغری بر عمل بینی یکی از سوالاتی رایج است که معمولا پس از عمل زیبایی بینی (rhinoplasty) برای افراد به وجود می‌آید. آیا افزایش وزن (چاقی صورت) و یا لاغری صورت پس از عمل بینی، بر نتیجه عمل بینی تاثیر می‌گذارد یا خیر؟ آیا از عوارض چاقی بعد عمل بینی آگاه هستید یا خیر؟ عمل جراحی بینی روی تغییر شکل و زیباتر شدن بینی و به طور کلی صورت تمرکز داشته و زمانی که فرد نوسان وزنی شدیدی را پس از عمل بینی تجربه کند، تغییراتی که روی شکل صورت فرد بوجود می‌آید می‌تواند‌‌ بر روی نتیجه عمل بینی تاثیر بگذارد و فرد را از رسیدن به نتیجه مطلوب دور کند. 

اگر تمایل دارید با تاثیر چاقی بر عمل بینی، تاثیر لاغری بر عمل بینی و چاق شدن صورت بعد عمل بینی آشنا شوید. تا انتهای این مقاله از پزشک ۲۴ همراه ما باشید:

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود و دریافت مشاوره عمل بینی با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

آیا چاقی و لاغری بر روی نتیجه عمل بینی تاثیر دارد؟

بله، چاقی و لاغری می‌تواند بر نتایج عمل بینی تاثیر گذار باشد اما این تاثیرات معمولا بر روی فرم کلی صورت و نه بر روی خود بینی است. چاقی صورت می‌تواند باعث شود بینی کوچک‌تر به نظر برسد. اما بعد از جراحی بینی و حذف غضروف، استخوان و بافت چربی، حتی در بینی‌های گوشتی، تغییرات ثابت هستند و حتی با چاق شدن فرد، به بافت چربی بینی اضافه نمی‌شود. لاغری می‌تواند باعث شود بینی بزرگ‌تر به نظر برسد. البته تاثیر لاغری بر بینی دوگانه است چرا که با لاغری صورت، گونه‌ها و بافت چربی در اطراف چانه و غبغب کاهش می‌یابد و این می‌تواند زیبایی صورت و بینی را دوچندان کند. به طور کلی، تغییر وزن قبل یا بعد از عمل بینی تاثیر مستقیمی بر نتیجه عمل بینی ندارد اما باید توجه داشت که رژیم گرفتن در دوره نقاهت عمل بینی ممنوع است.

 

تاثیر بلند مدت چاقی و لاغری بر نتایج عمل بینی

چاقی و لاغری می تواند بر نتایج عمل بینی اثر گذار باشند که در ادامه به آن پرداخته‌ایم. البته نکته‌ای در همین ابتدا باید به آن پرداخت این است که در بحث تاثیر چاقی بر بینی و یا تاثیر لاغری بر بینی، تغییراتی که در ادامه ذکر خواهیم کرد برای کاهش یا افزایش وزن شدید است. مثلا تغییر وزن ۵ تا ۶ کیلویی تغییر چندانی در فرم صورت و تناسب بینی و صورت شما ایجاد نمی‌کند.

تاثیر چاقی بر عمل بینی 

تاثیر چاقی بر بینی: اگر بعد از جراحی بینی بسیار چاق شوید و وزن شما به یکباره زیاد شود، نسبت بینی و صورت شما به هم می‌خورد. این در حالی است که قبل از جراحی، پزشکان تمام شرایط صورت شما را بررسی کرده اند و در نهایت مناسب ترین شکل بینی را برای شما انتخاب شده است. در واقع یکی از مسائلی که پزشک قبل از جراحی به آن توجه می‌کند تناسب بینی شما با فرم صورت شماست. در صورت افزایش وزن، شکل کلی بینی ممکن است تغییر کند اما تناسب صورت و بینی از بین می‌رود. تاثیر چاقی صورت و افزایش حجم گونه‌ها، چانه، لب‌ها و …. در نهایت ممکن است تناسب بینی شما را با صورتتان به هم بزند.

تاثیر لاغری بر عمل بینی

تاثیر لاغری بر بینی: در بیشتر موارد لاغر بودن صورت شما را زیباتر می‌کند. اگر چربی اضافی چانه و لب‌ها در این لاغری از بین برود، از نیم رخ صورت شما زاویه دار تر و زیباتر نشان داده می‌شود. لازم به ذکر است که در سال‌های اخیر از نظر زیبایی، ظاهری استخوانی و زاویه دار در لیست آیتم‌های جذاب قرار دارد. البته توجه داشته باشید که این لاغری محدودیتی هم دارد، اگر بعد از جراحی بینی بیش از حد وزن کم کنید ممکن است بینی شما را بزرگتر از حد معمول نشان دهد. در واقع نمی‌توان گفت که بینی شما بزرگتر شده است، زیرا اندازه بینی تغییر نمی‌کند اما به دلیل کوچکتر شدن قسمت‌های صورت، فرم بینی و صورت شما با هم سازگار نیست که این امر در نهایت بینی شما را بزرگ تر نشان می‌دهد.

 

چاق شدن صورت بعد عمل بینی

افزایش یا کاهش وزن بدن منجر به تجمع یا کاهش چربی در اطراف عضلات بدن می‌شود. با این حال، این نوسان وزن به طور مستقیم بر روی شکل و فرم بینی تاثیر گذار نیست. با این وجود چاقی بعد عمل بینی می تواند بر روی شکل صورت تأثیر بگذارد و فرم صورت را تغییر دهد که از این طریق فرد احساس می‌کند بینی اش بیش از اندازه کوچک شده است.

نمونه عمل بینی با صورت چاق
نمونه عمل بینی با صورت چاق

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود و دریافت مشاوره عمل بینی با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

کاهش وزن بعد عمل بینی

لاغری صورت بعد از جراحی بینی یک اتفاق نادر است. رینوپلاستی در درجه اول بر تغییر شکل ساختار بینی (غضروف) متمرکز است و این روش مستقیما بر چربی صورت تاثیر نمی‌گذارد. با این حال، برخی از عوامل وجود دارد که ممکن است در تغییرات چربی صورت پس از جراحی نقش داشته باشند.

  • کاهش وزن: کاهش قابل توجه وزن بدن، به خصوص اگر سریع باشد، می‌تواند منجر به تغییر در میزان چربی صورت شود. این امر به طور بالقوه می‌تواند بر تناسب بینی و صورت شما تاثیر بگذارد و این از عوارض نامطلوب تاثیر لاغری بر بینی محسوب می شود.
  • خاصیت ارتجاعی پوست و چربی صورت: کاهش وزن نیز می‌تواند بر خاصیت ارتجاعی پوست تاثیر بگذارد که برای حفظ شکل و خطوط مورد نظر پس از جراحی بینی مهم است. کاهش خاصیت ارتجاعی پوست ممکن است منجر به ظاهر شدن پوست اضافی شود و دستیابی به نتایج زیبایی مد نظر را با چالش‌هایی روبرو کند.
  • بهبودی بعد از عمل و چربی صورت: توانایی بدن برای التیام و بهبودی پس از جراحی برای موفقیت در جراحی بینی حیاتی است. نوسانات وزن، به ویژه کاهش وزن قابل توجه بعد از عمل، می‌تواند به طور بالقوه بر روند بهبودی تاثیر بگذارد. کاهش وزن سریع ممکن است منجر به تاخیر در بهبودی شود و بر اهمیت حفظ وزن ثابت برای بهبودی مطلوب تاکید دارد.
  • تمرینات صورت: تمرینات صورت می‌تواند به تقویت ماهیچه‌های صورت کمک کند که می‌تواند حمایت بهتری از ساختار جدید بینی که از طریق جراحی زیبایی بینی به دست می‌آید را فراهم کند. با این حال، بیماران باید قبل از شروع هر رژیم ورزشی با جراح خود مشورت کنند تا از سازگاری آن با برنامه مراقبت پس از عمل اطمینان حاصل کنند.
نمونه عمل بینی با صورت لاغر
نمونه عمل بینی با صورت لاغر

 

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای عمل بینی در زمان چاقی یا لاغری نیستند؟

افراد با برخی شرایط خاص، مناسب برای انجام عمل جراحی زیبایی بینی در زمان چاقی یا لاغری نیستند. این افراد شامل:

  • بیماران مبتلا به دیابت
  • بیماران مبتلا به بیماری‌های قلبی و فشار خون
  • افراد دارای پوست نازک: عمل بینی با پوست نازک می‌تواند بر نتیجه نهایی عمل تاثیر بگذارد و ظاهر بینی را تغییر دهد.
  • افراد دارای پوست ضخیم: عمل بینی با پوست ضخیم می‌تواند پنهان کردن ساختار زیرین غضروف و استخوان را دشوارتر کند و دستیابی به شکل‌دهی دقیق را با چالش مواجه سازد.
  • افرادی که به دنبال تغییرات وزنی قابل توجه هستند: نوسانات وزنی پس از عمل بینی می‌تواند بر تناسب اجزای صورت تأثیر بگذارد و تصور کاذبی از تغییر شکل بینی ایجاد کند.

در مجموع، افراد مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای و کسانی که انتظارات غیر واقع‌ بینانه‌ای از نتایج عمل دارند، باید قبل از انجام جراحی زیبایی بینی با پزشک مشورت کنند تا ریسک‌ها و فواید را ارزیابی نمایند و از عوارض نامطلوب تاثیر لاغری بر بینی و یا چاقی بعد عمل بینی جلوگیری شود.

 

انتخاب جراح بینی مناسب

انتخاب یک جراح بینی مناسب برای عمل زیبایی بینی خود به منظور دستیابی به نتایج مطلوب و به حداقل رساندن عوارض احتمالی بسیار مهم و ضروری است. سامانه مشاوره و نوبت دهی جراحان زیبایی پزشک 24 با توجه به میزان رضایت زیباجویان قبلی، سابقه کاری و مهارت جراح، نمونه کارهای عمل بینی موفق قبلی، نوع بینی و میزان بودجه شما بهترین پزشک را به شما معرفی می‌کند. 

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود و دریافت مشاوره عمل بینی با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

سخن نهایی

در این مقاله به موضوعات مختلفی از جمله تاثیر چاقی بر بینی، تاثیر لاغری بر بینی و یا عوارض چاقی بعد عمل بینی پرداختیم. چاقی یا لاغری صورت می‌تواند باعث شود بینی کوچک‌تر یا بزرگ‌تر به نظر برسد اما این تغییرات بیشتر به دلیل تغییر در تناسب بینی و سایر ویژگی‌های صورت است. اگر در مورد “تاثیر لاغری بر بینی و تاثیر چاقی بر بینی” سوال دارید در قسمت کامنت‌ها بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ داده شود. 

 

سوالات متداول

۱- آیا چاقی بعد عمل بینی روی نتیجه تاثیر دارد؟

بله، در مورد تاثیر چاقی بر بینی، در صورت افزایش وزن بعد از عمل بینی (چاقی بعد عمل بینی) و تغییر بخش‌هایی از صورت از جمله چانه و غبغب، تناسب بین اجزای صورت به هم بریزد و ممکن است در نتیجه نهایی عمل بینی شما تاثیرگذار باشد.

۲- آیا رژیم گرفتن در دوران نقاهت عمل بینی ممنوع است؟

خیر، رژیم گرفتن در دوران نقاهت جراحی بینی منعی ندارد. اتفاقا یک رژیم غذایی خوب و برنامه ریزی شده می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر تسریع روند بهبودی داشته باشد و می تواند از چاقی بعد عمل بینی جلوگیری کند.

۳- آیا لاغری و شل شدن پوست صورت روی نتیجه عمل بینی موثر است؟

بله، لاغری صورت بطور مستقیم بر نتیجه عمل بینی شما تاثیر ندارد اما از آن جایی که لاغری صورت بر شکل و فرم صورت شما تاثیر می‌گذارد می‌تواند بر میزان تناسب بینی با صورت شما اثرگذار باشد و بطور غیر مستقیم روی نتیجه عمل بینی موثر باشد.

 

پزشک۲۴ مرجع تخصصی عمل زیبایی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *