عمل بینی بدون تامپون در تهران

عمل بینی بدون تامپون در تهران + مزایا و معایب

عمل بینی بدون تامپون در تهران یکی از شیوه‌های جراحی زیبایی بینی است که در آن از تامپون و یا فیتیله در داخل سوراخ‌های بینی استفاده نمی‌شود. در گذشته استفاده از تامپون بعد از عمل بینی بسیار شایع بود که این نیز باعث استرس و نگرانی افراد در زمان خارج کردن تامپون همراه با درد می‌شد.

ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد جراحی بینی بدون تامپون در تهران به صورت کامل توضیح بدهیم و دلایل استفاده از عمل بینی بدون تامپون را نیز بیان کنیم. با ما در ادامه مقاله همراه باشید:

عمل بینی بدون تامپون

 

عضویت پزشکان

 

عمل بینی بدون تامپون در تهران چگونه است؟

در گذشته پزشکان بسیاری بعد از اتمام جراحی از تامپون در داخل سوراخ‌های بینی استفاده می‌کردند اما امروزه اکثر پزشکان از این فیتیله‌ها بعد از عمل بینی استفاده نمی‌کنند و به دنبال روش‌های جایگزین برای این جراحی هستند.

عمل بینی بدون تامپون در تهران

با پیشرفت علم پزشکی امروزه عمل بینی بدون تامپون در تهران به یکی از روش‌های بسیار محبوب و رایج در جراحی‌های زیبایی بینی تبدیل شده است. از آنجایی که در این نوع عمل مسیر عبور هوا از طریق بینی به طور کامل باز می‌باشد در نتیجه بیمار می‌تواند به راحتی پس از جراحی از طریق بینی خود نفس بکشد و از خشکی دهان و گلوی خود در طول دوران نقاهت نیز جلوگیری کند. انتخاب و مراجعه به بهترین جراح بینی در تهران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

 

انواع تامپون‌های مورد استفاده در عمل بینی

تامپون‌ها می‌توانند از انواع جنس‌های مختلفی باشند که انتخاب نوع آن معمولا به نظر پزشک بستگی دارد. در ادامه به توضیح سه دسته از تامپون‌های مورد استفاده در جراحی بینی پرداخته شده است:

تامپون جنس گاز استریل

یکی از انواع تامپون‌ها که در واقع از قدیمی‌ترین نوع تامپون محسوب می‌شوند، تامپون‌هایی از جنس گاز استریل و یا پنبه استریل فشرده می‌باشد.

تامپون گاز استریل

فیتیله بینی

این فیتیله‌ها که به صورت آماده موجود هستند می‌توانند در اندازه‌های متفاوت و از جنس فوم، گاز و یا پنبه باشند. انتخاب اندازه و نوع جنس تامپون مورد نظر به شرایط بیمار و تشخیص پزشک در زمان جراحی بستگی دارد.

فیتیله دارای نخ برای بینی

در این نوع فیتیله‌ها، یک نخ به انتهای آن متصل است که می‌تواند تغییر در آن و یا حتی کشیدن تامپون را بسیار راحت‌تر کند. معمولا از این نوع فینیله‌ها برای جلوگیری از خونریزی بینی استفاده می‌شود.

تامپون با نخ

عضویت پزشکان

 

دلایل استفاده از تامپون در جراحی بینی تهران

در ادامه فیلم استفاده از تامپون را می‌توانید مشاهده کنید. در جراحی بینی با تامپون پس از اتمام عمل، جراح با گذاشتن یک فیلر و یا پانسمانی از جنس گاز استریل که معمولا آغشته به تتراسایکلین است سوراخ‌های بینی را می‌بندد که استفاده از این راهکار می‌تواند به دلایل زیر صورت گیرد:

یکی از دلایل استفاده از تامپون در جراحی بینی، جلوگیری از خونریزی بعد از عمل است به گونه‌‌ای که تامپون می‌تواند به راحتی باعث جذب خونابه شود.

استفاده از تامپون به دلیل نگهداری ساختار و استخوان‌های بینی می‌تواند باعث جلوگیری از جابه جا شدن تیغه بینی و تکان خوردن سپتوم و محافظت بیشتر از آن‌ها گردد.

همچنین برخی از پزشکان بر این عقیده هستند که تامپون باعث می‌شود تا پوست و ساختار داخلی بینی که در زمان جراحی از هم جدا شده‌اند در مدت زمان کوتاه‌تری به یکدیگر بچسبند.

 

باید در نظر داشته باشید که به دلیل جذب خونابه از طریق تامپون و خشک شدن آن پس از گذشت مدت زمانی و همچنین از بین رفتن اثر پماد تتراسایکلین، ممکن است در زمان خارج کردن تامپون بیمار با احساس درد و ناراحتی مواجه شود که این می‌تواند کمی ناخوشایند به نظر برسد.

 

برای دریافت نظرات در مورد عمل بینی بدون تامپون با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

قیمت عمل بینی بدون تامپون در تهران

هزینه عمل بنیی بدون تامپون در تهران با جراحی بینی با تامپون هیچ تفاوتی ندارد به گونه‌ای که استفاده یا عدم استفاده از تامپون در جراحی بینی هیچ تاثیری بر روی قیمت جراحی بینی نخواهد گذاشت.

هزینه عمل بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • میزان دستمزد پزشک متخصص
 • هزینه بیمارستان یا کلنیک خصوصی
 • هزینه پرسنل اتاق عمل و کادر بیهوشی
 • هزینه آزمایشات و عکس‌های قبل از جراحی
 • نوع عمل بینی و تکنیک مورد استفاده در جراحی
 • میزان پیچیدگی عمل و مدت زمان عمل جراحی بینی

علاوه بر این موارد سن بیمار، منطقه جغرافیایی، وجود یا عدم وجود مشکلات تنفسی، فرم بینی مورد نظر و … نیز می‌توانند از عوامل موثر بر قیمت جراحی بینی محسوب شوند.

هزینه عمل بینی بدون تامپون تهران برای تمامی افراد یکسان نمی‌باشد از این جهت برای اطلاع از قیمت دقیق جراحی بینی خود بایستی به صورت حضوری به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

 

عضویت پزشکان

 

جایگزین تامپون در جراحی بینی تهران

امروزه علم پزشکی به اندازه‌ای پیشرفت کرده است که عمل بدون تامپون انجام می‌شود و اکثر پزشکان ترجیه می‌دهند تا از آن در زمان جراحی‌های خود استفاده نکنند. علاوه بر این، در صورت لزوم به استفاده از تامپون برخی از پزشکان جایگزینی برای آن در نظر گرفته‌اند که به آن اسپلینت گفته می‌شود.

اسپلینت بینی

در اسپلینت یک کانال باز برای عبور هوا از داخل آن تعبیه شده است که می‌تواند عمل تنفس را بسیار راحت‌تر کند. بنابراین، پس از اتمام جراحی به جای تامپون از اسپلینت‌ها که به آن ایروی (airway) نیز گفته می‌شود استفاده می‌گردد. نظرات در مورد عمل بینی بدون تامپون

 

انواع عمل بینی بدون تامپون در تهران

جراحی بدون تامپون در تهران همانند جراحی زیبایی بینی با تامپون می‌تواند به دو صورت زیر انجام گیرد:

جراحی بینی به روش بسته و بدون تامپون

در جراحی بینی بدون تامپون و به روش بسته تمامی برش‌های لازم از داخل سوراخ‌های بینی اعمال می‌شوند و هیچ گونه برش خارجی ایجاد نمی‌گردد. از این رو پزشک تغییرات لازم را بدون دید مستقیم و از داخل سوراخ‌ها بر روی ساختار و اجزای داخلی بینی اعمال می‌کند. به همین دلیل نمی‌توان از این تکنیک برای اعمال تغییرات گسترده و وسیع بر روی بینی استفاده نمود.

تکنیک بسته عمل بینی بدون تامپون

جراحی بینی به روش باز و بدون تامپون

در جراحی بینی به روش باز علاوه بر ایجاد برش‌هایی در داخل سوراخ‌های بینی، یک برش کوچک در ناحیه کلوملا و بین پره‌های بینی ایجاد می‌شود تا به واسطه آن پوست بینی از ساختار آن جدا گردد. در نهایت پزشک می‌تواند به راحتی تمامی تغییرات لازم را با دید مستقیم بر روی اجزای داخلی بینی اعمال کند.

جراحی بینی باز و بدون تامپون

انتخاب نوع تکنیک جراحی بینی مناسب به شرایط بیمار و نظر پزشک متخصص پس از انجام بررسی و معاینات لازم بستگی دارد.

 

عضویت پزشکان

 

عمل بینی با تامپون بهتر است یا بدون تامپون

جراحی بینی بدون استفاده از تامپون امروزه طرفداران زیادی دارد. یکی از عمده دلایل استفاده از تامپون در زمان جراحی بینی برای جلوگیری از خونریزی بعد از عمل می‌باشد که امروزه با پیشرفت تکنیک‌های جراحی و علم پزشکی بروز این مسئله به حداقل رسیده است. از این رو اکثر پزشکان ترجیه می‌دهند تا از تامپون در عمل‌های بینی خود استفاده نکنند.

عمل بینی بدون تامپون یا با تامپون

تامپون می‌توانست باعث خشکی در گلو و بینی بیمار گردد و تنفس را تا زمان برداشتن تامپون برای وی دشوار کند، اما در عمل بینی بدون تامپون در تهران از آنجایی که راه عبور هوا از طریق بینی بسته نمی‌شود بیمار می‌تواند بلافاصله بعد از عمل به راحتی از طریق بینی خود نفس بکشد.
علاوه بر این مسئله دیگر نیازی به نگرانی در مورد خشکی تامپون‌ها در داخل بینی و احساس درد و ناراحتی در زمان کشیدن آن‌ها وجود ندارد و بیمار می‌تواند تنها برای برداشتن گچ و آتل بینی خود و کشیدن بخیه‌ها به مطب پزشک مراجعه نماید.

با توجه به این موارد امروزه استفاده از تامپون در زمان جراحی بینی توسط پزشکان به شدت کاهش پیدا کرده است و جراح تلاش دارد تا در زمان جراحی بدون نیاز به تامپون و یا فیتیله به تقویت ساختار بینی بپردازد.

 

مقاله پیشنهادی: بهترین جراح بینی در شرق تهران (تهرانپارس)

 

عوارض عمل بینی بدون تامپون در تهران

جراحی بینی بدون تامپون نیز همانند عمل بینی با تامپون می‌تواند شامل عوارض کوتاه مدت و یا بلند مدتی باشد که برخی از آن‌ها به شرح زیر هستند:

 • کبودی و التهاب بعد از عمل
 • احساس درد و ناراحتی
 • خشکی دهان و بینی
 • وجود خونآبه

عوارض عمل بینی بدون تامپون در تهران

این عوارض بعد از جراحی کاملا طبیعی است و بدون نیاز به درمان و با گذشت مدت زمان کوتاهی از بین می‌روند. اما برخی دیگر از عوارض بعد از جراحی بلند مدت بوده که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عفونت
 • افتادگی نوک بینی
 • سوراخ شدن تیغه بینی
 • آسیب به بافت‌های اصلی
 • کوچک شدن سوراخ‌های بینی

بروز این عوارض می‌تواند بر اثر عدم مراجعه به جراح بینی خوب و با تجربه و یا عدم رعایت مراقبت‌های بعد از جراحی بینی رخ دهد.

برای کاهش احتمال بروز عوارض بعد از عمل بینی بدون تامپون در تهران بایستی برای انجام جراحی خود به بهترین جراح بینی مراجعه نمایید تا با کمک تجربه و تخصص خود در این زمینه نتیجه مطلوبی از عمل را برای شما فراهم آورد.

 

آیا کشیدن تامپون بینی درد داره؟

کشیدن تامپون بینی معمولا پس از گذشت ۳ الی ۴ روز از جراحی بینی و توسط پزشک متخصص انجام می‌گیرد. از این رو در این مدت زمان تامپون بینی به دلیل جذب خونابه‌ها و مخاط بینی کاملا خشک شده است و کشیدن آن می‌تواند با کمی درد و ناراحتی همراه باشد. جراحی بینی بدون درد همراه است زیرا در زمان عمل از بیهوشی عمومی استفاده شده و پس از آن دردی ندارید.

کشیدن تامپون بینی درد داره

امروزه استفاده از تامپون تنها در شرایط خاص انجام می‌شود و اکثر پزشکان از این روش در جراحی بینی خود استفاده نمی‌کنند.

 

مراقبت بعد از عمل بینی بدون تامپون

مراقبت‌های بعد از عمل جراحی بینی بدون تامپون در تهران همانند عمل بینی با تامپون نیاز به حساسیت بالایی در رعایت این نکات دارد. در واقع توجه به این موارد و رعایت آن‌ها می‌تواند شما را به نتیجه ایده آل و مطلوب از عمل برساند.

مراقبت‌های بعد از عمل بینی بدون تامپون به شرح زیر می‌باشند:

 • به مدت یک هفته از انجام فعالیت‌های سنگین و ورزش خودداری کنید.
 • در زمان استراحت و خوابیدن از دو بالشت در زیر سر خود استفاده کنید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی بدون تامپون

 • از مصرف خوراکی‌های سفت که نیاز به جویدن زیاد دارد خودداری کنید.
 • مایعات و نوشیدنی‌های مقوی فراوانی بعد از عمل بینی استفاده کنید.

مصرف نوشیدنی مقوی بعد عمل بینی

 • دارو و پمادهای تجویز شده توسط پزشک خود را به موقع مصرف نمایید.
 • بعد از گذشت یک هفته برای کشیدن بخیه‌ها به مطب پزشک مراجعه کنید.

کشیدن بخیه های بینی

 • در صورت تمایل به کاهش سریع‌تر ورم و کبودی از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • آشپزی بعد از عمل بینی در روزهای اول بهتر است انجام ندهید زیرا سر نباید پایین قرار بگیرد.

اگر همه موارد بالا بعد عمل بینی را رعایت کنید جراحی زیبایی بینی بدون درد را تجربه می‌کنید.

رعایت نکات و مراقبت‌های بعد از عمل بینی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و می‌تواند در تسریع روند بهبودی بعد از جراحی کمک بسیاری کند.

 

منبع: پزشک ۲۴، healthline

۴ نظر

 1. با جراحی بینی بدون تامپون درتهران مشکلی برای بینیمون بعد از عمل پیش نمیاد؟

  • پشتیبان سایت

   با سلام و وقت بخیر
   امروزه با پیشرفت علم پزشکی، جراحان می توانند تغییرات لازم بر روی بینی را به گونه ای اعمال نمایند که نیازی به تامپون در زمان جراحی نداشته باشد. از این رو جای هیچ نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

 2. سمیرا کرمانیان

  سلام ببخشید عمل بینی بدون تامپون در تهران انجام میشه؟ کدوم جراح انجام میدن؟

  • پشتیبان سایت 2

   با سلام و وقت بخیر
   عمل بینی بدون تامپون در تهران انجام می‌شود. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان عمل بینی بدون تامپون در تهران و رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در تهران از طریق راه‌های ارتباطی داخل متن مقاله با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.