عمل بینی بدون تامپون در تهران

عمل بینی بدون تامپون در تهران + مزیت و معایب و روش جایگزین

عمل بینی بدون تامپون در تهران به دلیل استقبال مردم، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اما باید بدانید که آیا جایگزین مناسبی برای تامپون در جراحی های زیبایی بینی وجود دارد؟

عمل بینی بدون تامپون

 

در واقع برای پاسخ به این پرسش می توانیم بگوییم، امروزه روش های جراحی بینی بدون تامپون در تهران جایگزین عمل بینی با تامپون شده اند و انجام روش انتخابی به شرایط بیمار و همچنین نظر بهترین جراح بینی در تهران بستگی دارد.
از آنجایی که ممکن است بیمار در زمان کشیدن تامپون بینی خود با کمی احساس درد مواجه شود ترجیح می دهد تا این جراحی بدون گذاشتن تامپون انجام شود.
ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد تامپون و مزایا و معایب آن و همچنین روش های جایگزین برای اینگونه جراحی بیشتر توضیح بدهیم.

 

برای دریافت اطلاعات در مورد جراحی بینی بدون تامپون در تهران با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

عمل بینی با تامپون در تهران چگونه است؟

در این نوع جراحی پس از اتمام عمل بینی، جراح با گذاشتن یک فیلر و یا پانسمانی از جنس گاز استریل، که معمولا آغشته به تتراسایکلین است، سوراخ های بینی را می بندد و اینکار باعث جلوگیزی از خونریزی بعد از جراحی می شود.
همچنین برخی از پزشکان بر این عقیده اند که با گذاشتن تامپون در بینی، باعث می شود تا پوست و ساختار داخلی بینی که در زمان جراحی از هم جدا شده اند در مدت کوتاه تری به یکدیگر بچسبند.

جراحی بینی با تامپون در تهران

اما از آنجایی که خونابه ها در بینی خشک می شود و اثر پماد نیز پس از چند روز از بین می رود، ممکن است در زمان خارج کردن تامپون بیمار با کمی درد مواجه شود که این می تواند برای وی ناخوشایند باشد. به همین دلیل به دنبال روش های جایگزین برای این جراحی هستند.

 

مطلب پیشنهادی: عمل بینی در بیمارستان دولتی تهران

 

انواع تامپون های مورد استفاده در جراحی بینی

تامپون ها می توانند از جنس های مختلفی باشند که انتخاب نوع آن معمولا به نظر پزشک بستگی دارد که از کدام فیلتر برای بینی بیمار استفاده کند.
تامپون های موجود در جراحی بینی به شرح زیر می باشند:

 • تامپون از جنس گاز استریل: قدیمی ترین نوع تامپون، تامپون ها از جنس گاز استریل و یا پنبه استریل فشرده می باشد.
 • فیتیله بینی آماده: این فیتیله ها که به صورت آماده موجود هستند می توانند در اندازه های متفاوت و از جنس فوم، گاز و یا پنبه باشند.
 • فیتیله بینی آماده دارای نخ: در این نوع فیتیله ها، یک نخ به انتهای آن متصل است که می تواند تغییر در آن و یا حتی کشیدن تامپون را بسیار راحت تر کند.
  همچنین در برخی از این فیلترها مسیر عبور هوا وجود دارد تا بیمار بتواند بعد از جراحی از طریق بینی نفس بکشد.

انواع تامپون بینی

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد انواع تامپون و مزیت های آن، با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

مزیت استفاده از تامپون بینی چیست؟

استفاده از تامپون می تواند مزیت های خاص خود را به همراه داشته باشد که برخی از آن ها را در زیر بیان نموده ایم:

مزیت استفاده از تامپون بینی

 • می تواند به تثبیت و حفظ موقعیت تیغه بینی کمک کند.
 • از خونریزی احتمالی پس از جراحی جلوگیری می کند.
 • از جمع شدن خون بین مخاط و غضروف تیغه بینی و همچنین بوجود آمدن لخته جلوگیری می کند.
 • باعث تسریع در بهبودی و چسبیدن پوست به ناحیه بافت بینی می شود.

 

معایب استفاده از تامپون در جراحی بینی

امروزه به دلیل معایب و یا ترس از کشیدن تامپون بینی برای بیمار، روش عمل بینی بدون تامپون در تهران جایگزین روش های قدیمی شده است. در زیر برخی از معایب روش جراحی بینی بدون تامپون را بیان کرده ایم:

 • احساس گرفتگی و خشکی در بینی
 • عدم تنفس از بینی و بسته شدن مسیر عبور هوا از طریق بینی
 • خشک شدن دهان و لب ها
 • دشوار شدن خوابیدن و غذا خوردن
 • احساس کمی درد در زمان کشیدن تامپون ها

معایب استفاده از تامپون

اما این نکته را باید در نظر داشته باشید که، تامپون ها به مدت دو الی سه روز در بینی شما قرار می گیرد و پس از آن می توانید با مراجعه به مطب پزشک آن را بکشید.

یک نوع جراحی رینوپلاستی بینی که امروزه در بین افراد بسیار محبوب شده است، عمل بینی با قالب کنترلی است که با کمک اسکن سه بعدی از چهره بیمار می تواند فرم بینی بعد از جراحی را برای وی نشان بدهد و تغییرات دلخواه بیمار را نیز بر روی آن اعمال کند. در نهایت، جراح در زمان جراحی از قالبی که ساخته شده برای رسیدن به فرم مناسب استفاده می کند. برای مطالعه بیشتر در این زمینه به مقاله جراحی بینی با قالب کنترلی در تهران مراجعه کنید.

 

عمل بینی بدون تامپون در تهران و روش های جایگزین

امروزه اکثر جراحان بینی خوب در تهران روش های جراحی بینی بدون تامپون را برای بیماران خود در نظر می گیرند. در واقع با پیشرفت تکنولوژی تنواسته اند به میزانی از علم دست یابند که بدون قرار دادن تامپون در بینی بتوانند به یک نتیجه مطلوب از عمل دست پیدا کنند.
عمل بینی در تهران یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی است که می تواند به روش های مختلفی انجام گیرد.
عمل بینی طبیعی در تهران و یا حتی عمل بینی عروسکی می تواند به صورتی انجام شود که نیازی به جاگذاری تامپون نداشته باشد. همچنین برخی از پزشکان جایگزینی برای تامپون در نظر گرفته اند که به آن اسپلینت می گویند.

اسپلینت در جراحی بینی

در اسپلینت ها،یک کانال باز برای عبور هوا از داخل آن تعبیه شده است که می تواند عمل تنفس را بسیار راحت تر کند. بنابراین، پس از اتمام جراحی به جای تامپون از اسپلینت ها که به آن ایروی نیز گفته می شود استفاده می گردد.

امروزه برای جراحی بینی استخوانی در تهران و یا حتی عمل بینی گوشتی در تهران، بسیاری از پزشکان ترجیح می دهند تا جراحی بینی بدون تامپون را برای بیماران خود انجام دهند و بهترین نتیجه از جراحی را برای آن ها رقم بزنند.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد عمل بینی بدون تامپون، با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.