ویژگی های بینی طبیعی

عمل بینی نچرال چیست؟ (جراحی بینی نچرال استاتیک و هاپیرنچرال)

عمل بینی هایپر نچرال یکی از پرطرفدارترین انواع عمل بینی در بین آقایان و خانم‌ها است، که می‌تواند تناسب زیبایی را بین بینی و سایر اجزای صورت ایجاد نماید.

اما ویژگی‌های شاخص یک جراحی هایپر نچرال چیست؟ ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با اصلاح هایپر نچرال بیشتر آشنا کنیم تا بتوانید قبل از اقدام به انجام جراحی تمامی ابهامات خود را رفع نمایید. با ما در ادامه مقاله همراه باشید:

زاویه بین بینی و لب بالایی در عمل بینی طبیعی

عمل بینی نچرال یا هایپر نچرال چیست؟

بسیاری از بیماران به خصوص آقایان ترجیح می‌دهند تا بر روی بینی آن‌ها تغییرات بسیاری صورت نگیرد و تنها ایرادات و نواقص ظاهری آن برطرف گردد. در واقع در این نوع جراحی، پزشک تمام تلاش خود را می‌کند تا با حفظ طبیعی بودن ظاهر بینی، تناسب و هماهنگی مناسبی را بین بینی و سایر اجزای صورت فرد ایجاد نماید.

نمونه جراحی بینی هایپر نچرال

جراحی بینی هایپر نچرال معمولا یک عمل ساده و کوتاه است که نیاز به اعمال تغییرات بسیاری بر روی ساختار بینی ندارد. اگر از نیمرخ چنین بینی‌هایی را مشاهده نمایید متوجه خواهید شد که پل بینی صاف است و به اندازه بینی‌های فانتزی و یا نیمه فانتزی قوس ندارد. همچنین فاصله نوک بینی تا لب بالایی کاملا طبیعی بوده و به اصطلاح بینی سربالا نمی‌باشد.

در ادامه چند نمونه جراحی بینی هایپر نچرال را مشاهده خواهید کرد:

نمونه جراحی بینی هایپر نچرال

نمونه جراحی بینی طبیعی

نمونه جراحی بینی نچرال استتیک

 

ویژگی بینی‌های هایپر نچرال چیست؟

از خصوصیات یک بینی کاملا طبیعی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پل بینی کاملا صاف بوده و قوز آن به طور کامل برطرف می‌گردد.
 • نوک بینی تا حدی که از افتادگی آن جلوگیری گردد به طرف بالا می‌آید.
 • پهنای بینی رفع می‌شود و حجم کلی آن متناسب با اجزای صورت تغییر می‌کند.
 • به گونه‌ای است که تغییرات اعمال شده از جراحی به وضوح قابل مشاهده نمی‌باشد.

ویژگی های بینی طبیعی

معمولا تورم و التهاب بینی پس از انجام عمل بینی هایپر نچرال پس از گذشت حدود ۶ ماه برطرف می‌گردد و فرد می‌تواند نتیجه نهایی آن را مشاهده نماید. البته در نظر داشته باشید که این مدت زمان در افراد مختلف و با بینی‌های متفاوت (بینی گوشتی یا استخوانی) تغییر خواهد کرد. معمولا در عمل بینی گوشتی تورم و التهابات تا مدت زمان بیشتری بعد از جراحی ادامه خواهد داشت.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد عمل بینی هایپر نچرال و همچنین دریافت ویزیت اولیه با پزشک متخصص، با کارشناسان ما در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

جراحی بینی طبیعی چگونه انجام می‌گیرد؟

برای انجام جراحی بینی طبیعی و یا هایپر نچرال بایستی مراحل زیر را طی کنید:

انتخاب بهترین جراح بینی

در ابتدا باید پزشک متخصصی که در زمینه جراحی زیبایی بینی مهارت و سابقه لازم را دارد پیدا کنید و سپس برای انجام مشاوره به صورت حضوری به مطب وی مراجعه نمایید. یک جراح بینی خوب می‌تواند شما را به نتیجه ایده آل و دلخواه خود برساند. برای اینکار می توانید با کارشناسان پزشک ۲۴ در ارتباط باشید و با بهترین جراح بینی در شهر خود ویزیت اولیه دریافت نمایید:

مشاوره رایگان عمل بینی با کارشناسان پزشک 24

انجام مشاوره با پزشک متخصص

در زمان مشاوره با پزشک خود باید در خصوص تمام نیازها و خواسته‌های خود صحبت نمایید تا با مشورت پزشک به نتیجه مطلوبی از فرم بینی و تغییرات لازم بر روی آن دست پیدا کنید.

 

انجام جراحی بینی هایپر نچرال

پس از دریافت وقت عمل، در روز جراحی باید به کلینیک یا بیمارستان مورد نظر مراجعه نمایید. انجام جراحی بینی با توجه به شرایط بیمار، با کمک بیهوشی عمومی و یا بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد. پس از آماده سازی بیمار جراح تغییرات لازم را بر روی بینی اعمال می‌کند.

انجام عمل بینی هایپر نچرال

اعمال تمامی تغییرات لازم

این تغییرات می‌تواند شامل برداشتن قوز بینی، ایجاد فاصله کافی بین بینی و لب بالایی به گونه‌ای که نوک بینی زیاد سربالا نشود، اصلاح پهنای بینی و کاهش حجم کلی بینی در صورت نیاز باشند. تمامی تغییرات صورت گرفته با توجه به نیاز و سلیقه بیمار تا اندازه‌ای که با استانداردهای کلی مغایرتی نداشته باشد انجام می‌شود.

 

دوران نقاهت پس از جراحی

پس از اتمام عمل، بیمار معمولا پس از چند ساعت تا یک روز ترخیص می‌شود. پس از آن بایستی نکات و مراقبت‌های لازم بعد از عمل را به طور کامل رعایت نماید و دوران نقاهت خود را سپری نماید تا بتواند نتیجه ایده آل خود را از جراحی مشاهده کند.

دوره نقاهت پس از عمل بینی نچرال

 

پوست بینی در عمل بینی طبیعی چه نقشی دارد؟

پوست بینی یکی از مهم‌ترین فاکتورهای موثر بر روی نتیجه جراحی بینی طبیعی می‌باشد. پوست بینی افراد مختلف از یکدیگر متفاوت است و ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارد. بیماران از این نظر می‌توانند دارای پوست بسیار نازک و یا حتی ضخیم و با چربی متفاوتی باشند. در صورتی که بیمار دارای پوست نازک و غضروفی مستحکم باشد، بهترین گزینه برای عمل بینی هستند.

تاثیر نوع پوست در جراحی بینی طبیعی

برای تشخیص نوع پوست بینی، بیمار بایستی به صورت حضوری به پزشک متخصص مراجعه نماید تا پس از انجام بررسی و معاینات لازم نوع پوست تشخیص داده شود. جراح پس از معاینه بیمار می‌تواند تشخیص دهد که برای وی چه نوع جراحی مناسب است و همچنین اقدامات لازم برای قبل از عمل را نیز به بیمار توضیح می‌دهد تا بتواند به بهترین نتیجه از جراحی دست یابد.

 

تفاوت جراحی بینی نچرال استتیک و فانتزی

در عمل بینی هایپر نچرال همانطور که گفتیم پزشک تلاش دارد تا تنها ایرادات و نواقص ظاهری بینی را رفع نماید و از کوچک کردن و یا باریک کردن بیش از حد بینی خودداری می‌کند. همچنین تغییرات را تا حدی اعمال می‌کند که تناسب بین بینی و سایر اجزای صورت از بین نرود و فرم و حالت طبیعی آن کاملا حفظ گردد.

اما در عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی، علاوه بر اینکه نواقص بینی رفع می‌گردد، قوسی بر روی پل بینی ایجاد می‌شود که از نیمرخ کاملا قابل مشاهده می‌باشد. همچنین نوک بینی نسبت به حالت طبیعی آن بالاتر است. از آنجایی که در این نوع جراحی بینی کاملا کوچک می‌شود در نتیجه نیاز به مهارت و تبحر خاص پزشک در این زمینه دارد تا بتواند بدون بروز هیچ مشکلی در تنفس بیمار، تغییرات لازم را اعمال نماید.

در ادامه نمونه عمل بینی نیمه فانتزی را مشاهده می کنید:

نمونه عمل بینی فانتزی

 

مزایای عمل بینی هایپرنچرال

از مزیت جراحی بینی هایپرنچرال یا طبیعی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بینی کاملا طبیعی است و هیچ گونه نشانه‌ای از جراحی بر روی آن مشاهده نمی‌شود و عمل قابل تشخیص نیست.
 • از آنجایی که تغییرات عمده نیست، عمل بینی در مدت زمان کوتاهی صورت می‌گیرد و نیاز به بیهوشی طولانی مدت ندارد.
 • از آنجایی که این نوع بینی با سایر اجزای صورت در تناسب است، تمامی افراد می‌توانند جراحی بینی طبیعی را انجام بدهند.
 • دوره نقاهت آن نسبت به سایر جراحی‌ها کوتاه‌تر بوده و بیمار می‌تواند در مدت زمان کمتری نتیجه عمل خود را مشاهده نماید.
 • از آنجایی که تغییرات صورت گرفته گسترده و عمده نیست، در نتیجه هیچ گونه اختلالی در روند عملکرد تنفسی بیمار رخ نمی‌دهد.

مزایای جراحی بینی طبیعی

به صورت کلی می‌توان گفت که نتیجه چنین جراحی، کاملا طبیعی و متناسب با چهره بیمار است، از این رو تمامی افراد می‌توانند برای انجام این نوع عمل اقدام کنند به گونه‌ای که هیچ نگرانی بابت نتیجه آن نداشته باشند.

 

کاندیدای مناسب جراحی بینی طبیعی چه کسانی هستند؟

عمل بینی طبیعی به دلیل اینکه تغییرات بسیار عمده‌ای در چهره و بینی اعمال نمی‌کند برای تمامی افراد مناسب می‌باشد، اما به صورت کلی می‌توان گفت، افراد با شرایط زیر کاندیدای بسیار مناسبی برای انجام جراحی هایپر نچرال می‌باشند:

کاندیدای مناسب عمل بینی هایپر نچرال

 • معمولا مردان ترجیح می‌دهند تا بینی خود را به گونه‌ای عمل کنند که کسی متوجه تغییرات آن نشوند، از این رو جراحی بینی طبیعی بسیار مناسب برای آقایان می‌باشد.
 • افرادی که دارای بینی گوشتی هستند به دلیل ویژگی بینی آن‌ها که شامل غضروف ضعیف و پوست ضخیم آن می‌باشد گزینه بسیار مناسبی برای انجام این جراحی می‌باشند.
 • تمامی افرادی که تمایل دارند تا تنها ایرادات و نواقص ظاهری بینی خود را رفع نمایند و نمی‌خواهند بینی آن‌ها بسیار کوچک و یا با قوس زیادی همراه باشد می‌توانند از جراحی بینی هایپر نچرال استفاده کنند.

 

اقدامات قبل از عمل بینی هایپر نچرال

 • یکی از مهم‌ترین نکات قبل از عمل بینی، انتخاب بهترین جراح بینی و مراجعه به مطب ایشان می‌باشد.
 • در زمان مشاوره با پزشک خود بایستی در مورد سوابق بیماری و یا داروهای خاصی که مصرف می‌کنید صحبت کنید.
 • همچنین در زمان مشاوره می‌توانید در مورد جراحی بینی طبیعی و ظاهر آن پس از جراحی مشورت کنید و اطلاعات بیشتری کسب کنید.
 • آزمایشات و عکس‌های لازم را قبل از عمل انجام دهید و نتیجه آن را در زمان جراحی با خود به همراه داشته باشید.

انجام آزمایشات قبل از عمل بینی

 • همچنین به مدت حداقل دو هفته قبل از عمل، از مصرف دخانیات و الکل و همچنین داروهای ضد التهاب مانند آسپرین‌ها خودداری کنید.
 • برای انجام جراحی حتما ناشتا باشید و از ۶ الی ۸ ساعت قبل از عمل از خوردن و آشامیدن بپرهیزید.
 • در روز جراحی با یک همراه به بیمارستان و یا کلینیک مراجعه کنید تا در زمان نیاز بتواند به شما کمک کند.

 

مراقبت‌های بعد از عمل بینی هایپر نچرال

در صورتی که بیمار مراقبت‌ های بعد از عمل بینی را به درستی رعایت کند می‌تواند به نتیجه بهتری از جراحی دست یابد و همچنین طول دوره نقاهت کوتاه‌تری نیز داشته باشد. از جمله مراقبت‌های بعد از عمل، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دوران نقاهت بعد از جراحی معمولا ۵ الی ۷ روز می‌باشد و در این مدت بیمار بایستی استراحت کند و از انجام فعالیت‌های سنگین خودداری نماید. (این دوران در افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد)
 • بعد از یک هفته بیمار می‌تواند برای کشیدن بخیه‌های خود و همچنین برداشتن گچ و یا آتل بینی به مطب پزشک مراجعه کند.
 • کبودی و التهاب بعد از عمل بینی کاملا طبیعی است و با گذشت زمان بهبود می‌یابد، اما در صورتی که بخواهید به کاهش سریع تر آن کمک کنید می‌توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.

کمپرس سرد بعد عمل بینی

 • تا مدت زمانی بعد از عمل از مصرف غذاهای خشک که نیاز به جویدن زیاد دارد خودداری کنید و بیشتر از مایعات و غذاهای آبکی استفاده کنید.
 • همچنین بعد از عمل از مصرف دخانیات و الکل و داروهای ضد التهاب مانند آسپرین‌ها خودداری کنید زیرا می‌تواند باعث رقیق شدن خون و افزایش احتمال خونریزی شود.

عدم مصرف الکل قبل از جراحی بینی

 • داروهایی که توسط پزشک تجویز شده است را به موقع مصرف کنید تا از درد و همچنین افزایش التهاب جلوگیری کند.
 • بهتر است در زمان خواب و استراحت سر خود را بالاتر از بدن قرار بدهید، برای انجام اینکار می توانید از دو بالشت در زیر سر خود کمک بگیرید.

 

منبع: پزشک ۲۴، mayoclinic

۲ نظر

 1. عمل بینی نچرال میخوام انجام بدم. برای بینی گوشتی جواب میده؟ جراحی بینی طبیعی با چه دکتری انجام بدم؟ در واقع دنبال عمل هایپر نچرال بینی هستم.

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   دوست عزیز با توجه به نوع بینی شما که گوشتی است عمل بینی طبیعی به خوبی برای شما انجام می‌شود. شما می‌توانید برای دریافت ویزیت اولیه با بهترین جراح عمل بینی طبیعی در شهر خود و مشاوره رایگان از طریق راه‌های ارتباطی گفته شده در مقاله با کارشناسان پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.