عمل بینی نیمه فانتزی چیست؟ هزینه عمل بینی نیمه عروسکی سال 1402

مطالب علمی این مقاله توسط دکتر وحیده موسوی جراح و متخصص گوش، حلق و بینی تایید شده است.

عمل بینی نیمه فانتزی
فهرست مطالب

عمل بینی نیمه فانتزی که ترکیبی از جراحی بینی طبیعی و عمل بینی فانتزی است امروزه به عنوان یکی از رایج‌ترین انواع مدل بینی برای جراحی محسوب می‌شود.

ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد جراحی بینی نیمه فانتزی، فیلم کامل عمل بینی نیمه فانتزی، کاندیدای مناسب عمل بینی نیمه فانتزی، بهترین جراح بینی نیمه فانتزی، تفاوت عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی، مراقبت های بعد عمل بینی نیمه فانتزی صحبت کنیم و در خصوص هزینه این عمل نیز توضیحات بیشتری بدهیم. با ما در ادامه مقاله همراه باشید:

عمل بینی نیمه فانتزی

عمل بینی نیمه فانتزی چیست؟

در عمل بینی نیمه فانتزی یک قوس کوچک بر روی پل بینی ایجاد می‌شود و فاصله نوک بینی تا لب بالایی در حدود 90 تا 105 درجه می‌باشد. این عمل بینی هم برای آقایان و هم خانم‌ها مناسب است و بر اساس خواسته و سلیقه آن‌ها انجام می‌شود.

در جراحی زیبایی بینی نیمه فانتزی تلاش می‌شود تا تغییرات بر روی بینی متناسب با سایر اجزای صورت شکل بگیرد به گونه‌ای که همخوانی زیبایی بین آن‌ها به وجود آید. از کاندیدای مناسب این عمل می‌توان به افرادی که تمایل به داشتن بینی طبیعی ندارند و درخواست دارند تا تغییرات بیشتری بر روی بینی آن‌ها صورت بگیرد به گونه‌ای که دارای قوس زیادی نباشد اشاره کرد.

 عمل بینی نیمه فانتزی
نمونه عمل بینی نیمه فانتزی

بهترین جراح بینی نیمه فانتزی

انجام جراحی عمل بینی نیمه فانتزی نیز همانند سایر عمل‌های زیبایی از حساسیت بالایی برخوردار است و نیاز به مراجعه به بهترین جراح بینی نیمه فانتزی دارد. در واقع هر چه تجربه و مهارت یک پزشک بیشتر باشد می‌تواند نتیجه بهتری را برای بیمار خود رقم بزند.

ایجاد قوس زیاد بر روی بینی و یا برداشتن بخش بسیاری از ساختار بینی می‌تواند باعث بروز مشکلات تنفسی در فرد گردد، از این رو انجام این جراحی بایستی توسط بهترین دکتر عمل بینی نیمه فانتزی انجام گیرد.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دکتر خوب عمل بینی نیمه فانتزی می توانید با مشاورین ما در پزشک 24 در تماس باشید:

مشاوره رایگان

 

تفاوت عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی

بینی نیمه فانتزی را می‌توان ترکیبی از بینی‌های فانتزی و طبیعی دانست به این صورت که یک قوس بسیار کمی بر روی بینی وجود دارد اما میزان آن کمتر از قوس بینی فانتزی و عروسکی است. همچنین نوک بینی نسبت به بینی‌های طبیعی در زاویه بالاتری از لب قرار دارد. فرق جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی نیز در میزان قوس بر روی پل بینی و همچنین زاویه بین نوک بینی و لب بالایی است.

از تفاوت‌های بینی فانتزی و نیمه فانتزی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زاویه بین نوک بینی و لب بالایی در بینی فانتزی در حدود 105 درجه و در بینی‌های نیمه فانتزی در حدود 90 تا 100 درجه می‌باشد.
 • در بینی‌های فانتزی تا حدی که امکان دارد پزشک تلاش می‌کند تا بینی را متناسب با چهره بیمار کوچک کند اما در بینی نیمه فانتزی این تغییرات جزئی‌تر صورت می‌گیرد.
 •  در مدل نیمه فانتزی ترکیبی از جراحی بینی طبیعی و فانتزی است به صورتی که تغییرات به اندازه بینی‌های فانتزی نمی‌باشد.
 • قوس ایجاد شده بر روی بینی نیمه فانتزی نسبت به بینی طبیعی بیشتر بوده اما به نسبت بینی فانتزی کمتر می‌باشد.

اما در پاسخ به سوال “بینی طبیعی بهتره یا نیمه فانتزی؟” باید بگوییم که، در بینی‌های طبیعی قوس و نوک سر بالا وجود ندارد، بلکه تنها ایرادات بینی رفع شده و تغییرات گسترده‌ای بر روی آن اعمال نمی‌شود. از این رو انتخاب مدل بینی بعد از جراحی به خواسته و سلیقه خود بیمار بستگی دارد.

تفاوت بینی فانتزی و نیمه فانتزی
تفاوت بینی فانتزی و نیمه فانتزی

هزینه عمل بینی نیمه فانتزی چقدر است؟

قیمت جراحی بینی نیمه فانتزی سال 1402 برای افراد مختلف متفاوت است و بر اساس فاکتورهای مختلفی تعیین می‌گردد. برخی از عوامل موثر بر قیمت این نوع جراحی می‌تواند به صورت زیر باشد:

 

 • میزان هزینه و دستمزد پزشک
 • هزینه بیمارستان یا کلینیک
 • هزینه اتاق عمل و پرسنل
 • هزینه آزمایشات قبل عمل
 • بینی گوشتی یا استخوانی

از این رو نمی‌توان یک قیمت واحدی را برای انجام جراحی بینی نیمه فانتزی در نظر گرفت. هزینه عمل بینی دقیق پس از انجام معاینات و بررسی‌های لازم توسط پزشک متخصص تعیین می‌گردد.

 

عوارض عمل بینی نیمه فانتزی

عمل بینی نیمه فانتزی نیز مانند سایر جراحی‌های زیبایی ممکن است با عوارض کوتاه مدت و یا بلند مدتی همراه باشد که برخی از آن‌ها به شرح زیر می‌باشد:

 • کبودی و التهاب بعد از عمل بینی
 • احساس خشکی دهان و گلو
 • وجود خونآبه بعد از عمل بینی
 • ورم بینی نیمه فانتزی
 • کاهش حس بویایی

این موارد جزو عوارض کوتاه مدت پس از جراحی بینی نیمه فانتزی است که با گذشت زمان و بدون نیاز به درمان کاملا بهبود پیدا می‌کند. اما برخی دیگر از مشکلات و عوارض بعد از عمل هستند که به صورت طولانی مدت باقی می‌مانند و گاهی اوقات نیاز به درمان برای رفع و بهبود آن دارد. این موارد به شرح زیر می‌باشند:

 • نامتقارن بودن سوراخ‌های بینی
 • کوچک شدن بیش از حد بینی
 • باقی ماندن جای زخم و بخیه
 • بروز مشکلات تنفسی
 • عفونت بعد از عمل
 • درد و ناراحتی

برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی بایستی به بهترین جراح بینی نیمه فانتزی مراجعه نمایید تا با تجربه‌ای که در این زمینه به دست آورده است بهترین نتیجه را برای شما رقم بزند. علاوه بر این مسئله رعایت نکات و مراقبت‌های بعد از عمل نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

 

عمل بینی نیمه فانتزی مردانه

آیا جراحی بینی نیمه فانتزی مردانه امکان پذیر است؟ انتخاب نوع و فرم بینی بعد از عمل به سلیقه و درخواست بیمار و نظر پزشک متخصص بستگی دارد. جراحی بینی نیمه فانتزی زنانه و یا مردانه با توجه به نوع بینی، خواسته بیمار و همچنین نظر پزشک پس از انجام معاینات لازم تعیین می‌شود.

در صورتی که آقایان تمایل داشته باشند تا تغییرات بیشتری را نسبت به بینی طبیعی بر روی بینی خود اعمال نمایند می‌توانند از این نوع جراحی استفاده نمایند.

قبل و بعد عمل بینی نیمه فانتزی مردانه
قبل و بعد عمل بینی نیمه فانتزی مردانه

عمل بینی نیمه فانتزی استخوانی

بینی‌های استخوانی به دلیل ویژگی‌هایی که دارند می‌توانند مورد مناسبی برای انجام جراحی بینی نیمه فانتزی باشند. از این خصوصیات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پوست نازک

غضروف مستحکم

از آنجایی که ساختار و غضروف بینی استخوانی از ضخامت لازم برخوردار است می‌توان تغییرات لازم را بر روی آن اعمال کرد و قوس مناسبی را بر روی پل بینی ایجاد نمود. از این رو بینی‌های استخوانی گزینه بسیار مناسبی برای انجام عمل بینی نیمه فانتزی می‌باشند.

در ادامه می‌توانید مدل بینی نیمه فانتزی استخوانی را مشاهده نمایید:

قبل و بعد عمل بینی استخوانی به سبک نیمه فانتزی
قبل و بعد عمل بینی استخوانی نیمه فانتزی

 

فیلم کامل جراحی بینی نیمه فانتزی

در این بخش از مقاله می‌توانید فیلم کامل از جراحی بینی را مشاهده نمایید:

 

کاندیدای مناسب جراحی بینی نیمه فانتزی چه کسانی هستند؟

این مدل از بینی برای افرادی مناسب است که شرایط زیر را دارا باشند:

 • معمولا افراد با بینی‌های استخوانی گزینه مناسب‌تری نسبت به بینی‌های گوشتی هستند.
 • خانم‌ها و آقایانی که تمایل دارند تا تغییرات بیشتری نسبت به مدل طبیعی بر روی بینی خود اعمال کنند.
 • افرادی که می‌خواهند با انجام جراحی بینی به تناسب بیشتری بین بینی و سایر اجزای صورت خود دست یابند.

کسانی که قصد انجام عمل بینی نیمه فانتزی دارند در ابتدا بایستی به بهترین جراح بینی نیمه فانتزی مراجعه نمایند تا پس از انجام معاینات و بررسی‌های لازم برای انجام این جراحی اقدام نمایند.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد جراحی زیبایی بینی نیمه فانتزی می‌توانید با کارشناسان ما در تماس باشید:

ارتباط با مشاورین

 

اقدامات قبل از عمل جراحی بینی

قبل از عمل بینی بایستی نکات و اقداماتی را رعایت کنید که به داشتن جراحی بینی راحت‌تر بسیار کمک می‌کند. همچنین این امر می‌تواند دوره نقاهت شما را نیز کوتاه‌تر کند. برخی از این موارد به شرح زیر می‌باشند:

 • حداقل دو هفته قبل از جراحی از مصرف داروهای ضدالتهابی همچون آسپرین، ایبوپروفن و …. خودداری کنید.
 • شب قبل از جراحی از خوردن غذاهای سنگین خودداری کنید و در روز عمل به صورت ناشتا مراجعه کنید.
 • همچنین حداقل دو هفته قبل از عمل جراحی از مصرف دخانیات و الکل نیز پرهیز نمایید.
 • قبل از عمل آزمایشات و عکس‌های لازم را انجام دهید و به پزشک خود تحویل بدهید.
 • استفاده از انواع لوازم آرایشی و یا هر نوع کرم در روز جراحی خود خودداری نمایید.

لازم به ذکر است که برای رسیدن به نتیجه دلخواه، انجام جراحی بینی نیمه فانتزی بایستی توسط بهترین جراح بینی انجام گیرد.

اقدامات قبل عمل بینی نیمه فانتزی
باید ها و نباید های قبل از عمل بینی

 

مراقبت‌های بعد از عمل جراحی بینی

علاوه بر رعایت نکات و اقدامات قبل از عمل، مواردی با عنوان مراقبت بعد از جراحی بینی نیز وجود دارد که با رعایت آن‌ها می‌توانید دوران نقاهت بسیار راحت‌تر و سریع‌تری را سپری کنید. این موارد به شرح زیر می‌باشند:

 • در هفته اول بعد از جراحی از انجام فعالیت‌های سنگین و ورزش خودداری کنید.
 • از پایین انداختن سر خودداری کنید و در هنگام خواب نیز ار دو بالشت استفاده کنید.
 • برای کاهش ورم و کبودی بعد از جراحی می‌توانید از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • بعد از یک هفته برای کشیدن بخیه و برداشتن آتل بینی به پزشک خود مراجعه کنید.
 • بعد از عمل بایستی از نوشیدنی مقوی فراوان مانند آب آناناس استفاده کنید.
 • از خوردن غذاهای سفت و خشک که نیاز به جویدن زیاد دارد خودداری نمایید.

بروز کبودی و تورم بعد از جراحی بینی کاملا طبیعی است و نیازی به نگرانی در این مورد نیست. این علائم بدون هیچ گونه درمان کاملا برطرف می‌شود و از بین می‌رود.

 

سخن نهایی

در این مقاله به طور کامل در مورد روش عمل بینی نیمه فانتزی، کاندیدای جراحی بینی نیمه عروسکی، اقدامات و مراقبت‌های بعد عمل بینی نیمه فانتزی آورده شده است. اگر تمایل به دریافت مشاوره در مورد عمل بینی نیمه فانتزی دارید، می‌توانید از طریق لینک زیر با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد جراحی زیبایی بینی نیمه فانتزی می‌توانید با کارشناسان ما در تماس باشید:

ارتباط با مشاورین

 

منابع: پزشک 24، utswmed

2 پاسخ

 1. ببخشید عمل بینی نیمه فانتزی بین عمل بینی فانتزی و طبیعی میشه؟ نمیخوام خیلی بینی من مشخص باشه که عمل کردم نیمه فانتزی مناسبه؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   در این مقاله به طور کامل در مورد انواع مدل های عمل بینی و جراحی نیمه فانتزی توضیح داده شده است. با توجه به تناسب بینی شما با دیگر اجزای صورت و نظر جراح شما می‌توانید بهترین مدل عمل بینی را انتخاب کنید. در عمل بینی نیمه فانتزی فاصله بینی نوک بینی تا لب بالایی حدود 90 تا 105 درجه می‌باشد. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد عمل بینی نیمه فانتزی و دریافت نوبت با بهترین جراح بینی نیمه فانتزی در شهر خود از طریق راه‌های ارتباطی داخل متن مقاله با مشاورین پزشک 24 به صورت رایگان ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *