عکس قبل و بعد عمل بینی در تهران دکتر محبی

عمل بینی عروسکی و فانتزی چیست؟ قیمت | بهترین دکتر جراح

عمل بینی عروسکی یا عمل بینی فانتزی یک مدل بینی پس از جراحی است که بیشتر برای خانم‌ها استفاده می‌شود. زمانی که این مدل بینی از طرف متقاضی درخواست شود پس از انجام بررسی‌های لازم در خصوص شرایط بیمار توسط پزشک متخصص برای انجام جراحی زیبایی بینی عروسکی اقدام می‌گردد. نتیجه این امر داشتن یک بینی با قوس بیشتر و نوک سر بالا می‌باشد.

اما سوالاتی که در این خصوص می‌تواند ذهن متقاضیان را به خود جلب کند از جمله، جراحی بینی فانتزی چیست؟ عمل بینی فانتزی بهتر است یا طبیعی؟ قیمت جراحی بینی عروسکی چقدر است؟ بهترین دکتر جراحی بینی عروسکی چه کسی است؟ و … می‌باشد که بهتر است قبل از اقدام به جراحی عمل بینی عروسکی به تمامی آن‌ها پاسخ داده شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این جراحی و پاسخ به تمامی این سوالات با ما در ادامه مقاله همراه باشید:

 

جراحی بینی فانتزی چیست؟

عمل بینی پس از جراحی می‌تواند به دسته‌های مختلفی تقسیم گردد که در زیر به آن‌ها اشاره شده است:

 • عمل بینی طبیعی
 • عمل بینی فانتزی
 • عمل بینی نیمه فانتزی

انواع مدل بینی

عمل بینی عروسکی و فانتزی نوعی از جراحی زیبایی بینی است که در طی آن پزشک تلاش دارد تا قوس بیشتری را بر روی پل بینی ایجاد نماید و نوک بینی نیز نسبت به عمل بینی طبیعی بالاتر قرار می‌گیرد. معمولا انجام این جراحی بیشتر توسط خانم‌ها تقاضا می‌شود از این رو در بسیاری از مقالات می‌توانید این عمل را با عنوان عمل بینی فانتزی دخترانه و یا عمل بینی عروسکی دخترانه مشاهده نمایید.

عمل بینی عروسکی و یا فانتزی

نکته قابل توجه در این نوع از عمل زیبایی بینی انتخاب مناسب پزشک و جراح بینی برای جراحی زیبایی بینی عروسکی است که نیاز به مهارت و تجربه کافی در این زمینه ذارد.


جهت دریافت مشاوره و یا درخواست ویزیت اولیه رایگان توسط پزشک متخصص، می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

مراحل انجام عمل بینی عروسکی

عمل بینی فانتزی در طی مراحل زیر انجام می‌پذیرد:

آماده شدن برای جراحی

متقاضی در روز عمل به بیمارستان و یا کلینیک مورد نظر مراجعه می‌کند و پزشک با توجه به شرایط وی از بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی برای آماده کردن بیمار استفاده می‌کند.

اعمال تغییرات بر روی بینی

پس از آماده کردن بیمار برای انجام جراحی، برش‌های لازم بر روی بینی انجام می‌شود و سپس تغییرات لازم بر روی ساختار بینی اعمال می‌گردد. به این صورت که بر روی پل بینی تا جایی که نیاز است قوس ایجاد می‌شود.

جراحی بینی فانتزی

در صورت ضعیف بودن غضروف بینی و یا کوچک بودن آن، از پروتزهای اضافه که می‌تواند از دنده و یا گوش بیمار برداشته شود و یا با کمک غضروف‌های مصنوعی برای تقویت بینی استفاده می‌شود.

بالا بردن نوک بینی

این مدل بینی به گونه‌ای است که نوک آن بالاتر از مدل طبیعی قرار می‌گیرد. به این معنی که فاصله بین نوک بینی و لب بالایی بیشتر از حالت طبیعی است و تقریبا در حدود ۱۰۵ درجه می‌باشد.

نمونه عمل بینی عروسکی

با بالا بردن نوک بینی، بینی باریک‌تر و سربالا دیده می‌شود که معمولا این مدل بینی مورد پسند خانم‌ها می‌باشد. البته باید در نظر داشته باشید که عمل بینی فانتزی مردانه نیز امکان پذیر است و این نیز به درخواست خود بیمار بستگی دارد.

 

انواع عمل بینی عروسکی

انواع عمل جراحی بینی عروسکی به شرح زیر می‌باشند:

عمل بینی فانتزی گوشتی

از ویژگی‌های بارز بینی‌های گوشتی می‌توان به دو مورد زیر اشاره کرد:

 • پوست ضخیم
 • غضروف ضعیف

پوستی ضخیم در این نوع از بینی‌ها معمولا به دلیل وجود بافت چربی زیاد و یا وجود غدد چربی در زیر پوست می‌باشد. به دلیل وجود چنین خصوصیاتی بر روی بینی‌های گوشتی جراحان نمی‌توانند تغییرات گسترده‌ای بر روی آن اعمال کنند. از این رو معمولا افراد با بینی گوشتی گزینه مناسبی برای عمل بینی عروسکی نمی‌باشند، چرا که در این عمل نیاز به اعمال تغییرات بسیاری بر روی بینی می‌باشد.

نمونه جراحی بینی گوشتی

امروزه به دلیل پیشرفت علم و تکنولوژی جای هیچ نگرانی در خصوص برگشت پذیری بینی‌های گوشتی نیست، زیرا غضروف و ساختار بینی در طی جراحی کاملا تقویت می‌شود.

عمل بینی فانتزی استخوانی

نوع دیگری از عمل بینی عروسکی، جراحی بینی استخوانی که دارای خصوصیات و ویژگی‌های زیر می‌باشد:

 • پوست نازک
 • غضروف مستحکم

نمونه عمل بینی استخوانی

بینی‌های استخوانی به دلیل خصوصیاتی که دارند می‌توانند به راحتی بر روی آن تغییرات لازم را اعمال نمایند، که از جمله این تغییرات می‌توان به عمل بینی عروسکی و فانتزی اشاره کرد.

 

عمل بینی فانتزی بهتره یا طبیعی؟

تفاوت جراحی عمل بینی عروسکی و عمل بینی طبیعی در ظاهر و فرم بینی بعد از انجام جراحی است. از این رو انتخاب مدل مناسب بینی به خواسته خود فرد و همچنین نظر پزشک متخصص پس از انجام برررسی‌های لازم بستگی دارد.

در زمان انتخاب نوع عمل بینی خود باید به این موضوع توجه داشته باشید که فرم بینی بعد از عمل جراحی با فرم چهره و سایر اجزای صورت شما تناسب داشته باشد تا بتوانید به نتیجه ایده آل از عمل دست پیدا کنید.

 

بهترین دکتر جراحی بینی عروسکی کیست؟

از آنجایی که برای انجام این عمل نیاز است تا تغییرات بسیاری بر روی بینی اعمال شود و میزان بیشتری از غضروف بینی نسبت به جراحی بینی طبیعی برداشته شود  در نتیجه باید به بهترین جراح بینی مراجعه کنید تا پزشک بتواند با توجه به سابقه و مهارتی که در این زمینه به دست آورده است بهترین نتیجه را برای شما رقم بزند.

عکس قبل و بعد عمل بینی فانتزی
برداشتن بیش از حد بافت بینی می تواند باعث بروز مشکلات ساختاری و یا تنفسی در بیمار شود. همچنین گاهی اوقات و در صورت نیاز برای تقویت ساختار بینی نیاز به پیوند غضروف اضافه است که این غضروف معمولا از ناحیه دنده و یا گوش خود بیمار برداشته می‌شود. از این رو مراجعه به بهترین دکتر جراحی بینی عروسکی از اهمیت بسیار بالایی برای رسیدن به نتیجه مطلوب از عمل برخوردار است.

 

قیمت جراحی بینی عروسکی

هزینه عمل بینی عروسکی و یا فانتزی با توجه به فاکتورهای مختلفی می‌تواند برای هر فرد متفاوت باشد. برخی از عوامل موثر بر قیمت جراحی بینی عروسکی به شرح زیر می‌باشد:

عوامل موثر بر هزینه عمل بینی سال 1401

 • هزینه دستمزد پزشک متخصص
 • بینی گوشتی و یا استخوانی
 • هزینه بیمارستان و یا کلینیک
 • هزینه آزمایشات قبل عمل
 • هزینه پرسنل اتاق عمل
 • و ….

در نتیجه نمی‌توان قیمت ثابتی را به عنوان هزینه جراحی بینی عروسکی برای تمامی افراد در نظر گرفت. برای اطلاع دقیق از هزینه عمل بینی بایستی به صورت حضوری به پزشک مورد نظر خود مراجعه کنید تا پس از انجام معاینات لازم هزینه نهایی به شما اطلاع داده شود.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد قیمت جراحی بینی عروسکی با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در تماس باشید: 

ارتباط با کارشناسان

 

آمادگی قبل از عمل بینی فانتزی

از جمله نکات و اقدامات مهم قبل از جراحی بینی فانتزی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

قبل از انجام هر نوع جراحی، در مورد نکاتی مانند شرایط جسمانی خود، خطرات انجام عمل و نتایجی که احتمالا به آن خواهید رسید اطلاعات کسب کنید با پزشک خود مشورت کنید. با این کار می‌توانید انتخاب درستی در مورد مدل بینی دلخواه خود داشته باشید و در نهایت به نتیجه دلخواه دست یابید.

آمادگی قبل از عمل بینی فانتزی

آزمایشات تجویز شده توسط پزشک را قبل از عمل انجام بدهید و نتیجه آن را به پزشک خود تحویل بدهید. این آزمایشات می‌تواند شامل آزمایش خون، سی تی اسکن و … باشد.

قبل از عمل از مصرف داروهایی همچون آسپرین، بروفن و … خودداری کنید، چرا که موجب رقیق شدن خون و در نهایت افزایش احتمال خونریزی در زمان عمل می‌شود.

عدم مصرف آسپیرین قبل عمل بینی

از مصرف دخانیات و الکل به مدت حداقل دو هفته تا یک ماه قبل از عمل جراحی بینی جدا خودداری کنید زیرا باعث کاهش خونرسانی در زمان جراحی و همچنین کاهش سرعت بهبودی بعد از عمل می‌شود.

 

انواع جراحی بینی عروسکی

به طور کلی برای انجام عمل بینی از دو روش متفاوت جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته استفاده می‌شود که در ادامه به توضیح این تکنیک‌ها پرداخته شده است:

عمل بینی به صورت باز

در این روش برای دسترسی به استخوان و غضروف بینی، شکاف کوچکی از بیرون و بین سوراخ‌های بینی ایجاد می‌کنند تا فضای کافی برای ایجاد تغییرات در اختیار پزشک قرار گیرد.
همچنین جراح می‌تواند دید مستقیم به اجزای داخلی بینی برای انجام جراحی بینی عروسکی داشته باشد. بعد از انجام تغییرات در داخل بینی، شکاف‌ها به قسمت‌های داخلی بینی متصل و بخیه می‌شوند.

جراحی بینی باز

این نوع جراحی برای مواردی مناسب است که بینی نیاز به ایجاد تغییرات گسترده‌تری دارد و یا در صورتی که در کنار رفع ایرادات ظاهری به اصلاح مشکلات ساختاری و تنفسی نیز پرداخته شود.

به دلیل دید مستقیم جراح بر روی اجزای داخل بینی و همچنین اعمال راحت‌تر تغییرات لازم بر روی آن، اکثر جراحان تمایل به انجام جراحی به صورت باز را دارند.

محل برش ها در تکنیک باز عمل بینی

عمل بینی به صورت بسته

در روش جراحی به صورت بسته، شکاف‌ها در داخل سوراخ بینی ایجاد می‌شود و در قسمت‌های بیرونی برشی زده نمی‌شود.

با استفاده از این روش شکاف‌های کمتری در بینی ایجاد می‌شود و بعد از ترمیم هیچ اثری از زخم و یا برش بر روی بینی دیده نمی‌شود. این کار باعث کاهش تورم و کبودی در اطراف بینی می‌شود و همچنین دوران نقاهت کوتاه‌تری نیز دارد. اما باید در نظر بگیرید که در جراحی به روش بسته نمی‌توان تغییرات بسیاری را بر روی بینی اعمال کرد.

جراحی بینی بسته

 

در هر دو روش جراحی بینی به صورت باز و یا بسته، برای ایجاد تغییرات در بینی برای بالا بردن و یا کوچک کردن آن نیاز به حذف و یا اضافه کردن قسمتی از استخوان و غضروف وجود دارد.

محل برش ها در تکنیک بسته عمل بینی

انتخاب نوع تکنیک مناسب برای انجام جراحی بینی عروسکی به شرایط بیمار و همچنین نظر پزشک بستگی دارد.

 

جهت دریافت مشاوره و یا درخواست ویزیت رایگان توسط پزشک متخصص، با مشاورین پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

منبع: پزشک ۲۴، plasticsurgery

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.