عمل بینی عروسکی

عمل زیبایی بینی عروسکی و یا فانتزی

عمل بینی عروسکی و یا فانتزی  نوعی از جراحی زیبایی بینی می باشد که برای افراد خاص و با سلیقه خاص انجام می شود. در واقع مدل های بینی بعد از جراحی به دو صورت طبیعی و عروسکی می باشد که بسته به شرایط و خواسته بیمار و همچنین نظر پزشک مورد نظر، مدل مناسب برای بیمار انتخاب می شود. مدل بینی عروسکی و یا فانتزی نوعی از عمل بینی است که در آن بینی قوس بیشتر و نوک بالاتری نسبت به بینی طبیعی دارد.

عمل بینی عروسکی و یا فانتزی

 

جهت دریافت مشاوره و یا درخواست ویزیت اولیه رایگان توسط پزشک متخصص، می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

نکته قابل توجه در این نوع عمل های زیبایی بینی انتخاب مناسب پزشک و جراح بینی برای جراحی زیبایی بینی عروسکی است که نیاز به مهارت و تجربه کافی در این زمینه ذارد.

 

مطلب پیشنهادی: عمل بینی عروسکی و یا فانتزی در تبریز

 

در عمل بینی عروسکی اقدامات زیر صورت می گیرد:

 

بالا بردن پل بینی

برای انجام این کار ابتدا باید شکاف هایی در داخل بینی ایجاد شود، سپس در صورت ضعیف بودن غضروف بینی و یا کوچک بودن آن، از پروتزهای اضافه که می تواند از دنده و یا گوش بیمار گرفته شود و یا با کمک غضروف های مصنوعی برای بالا بردن بینی استفاده می شود. به این صورت است که بینی برجسته دیده می شود.

عمل بینی عروسکی

 

بالا بردن نوک بینی

در این مدل بینی به گونه است که نوک آن بالاتر از مدل طبیعی قرار می گیرد. همچنین فاصله بین نوک بینی و لب بالایی بیشتر از حالت طبیعی است و تقریبا در حدود ۶۰ درجه می باشد.

بالا بردن نوک بینی

 

با بالا بردن نوک بینی، بینی باریک تر و سربالاتر دیده می شود که معمولا این نوع بینی مورد پسند خانم ها می باشد. در این نوع جراحی، پزشک باید از مهارت کافی برخوردار باشد تا بینی بیمار را بیش از حد باریک و کوچک نکند.
برداشتن بیش از حد بافت بینی می تواند باعث بروز مشکلات ساختاری و یا تنفسی در بیمار شود.

 

آمادگی قبل از عمل بینی فانتزی

قبل از انجام هر نوع جراحی، در مورد نکاتی مانند شرایط جسمانی خود، خطرات انجام عمل و نتایجی که احتمالا به آن خواهید رسید اطلاعات کسب کنید و همچنین با پزشک خود مشورت کنید.
با این کار شما می توانید راحت تر برای انجام جراحی آماده شوید و انتخاب درستی در مورد مدل بینی دلخواه خود داشته باشید و در نهایت به نتیجه دلخواه دست یابید.

اقدامات قبل از عمل بینی عروسکی

 

بهتر است قبل از عمل از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و یا ایپوپروفن خودداری کنید، زیرا این داروها از انعقاد خون جلوگیری می کند و باعث بروز خونریزی پس از عمل می شود.

همچنین باید از دخانیات تا یک ماه قبل از عمل و بعد از آن خودداری کنید، زیرا مصرف آن سرعت ترمیم و بهبودی را کاهش داده و دوره نقاهت را افزایش می دهد.

 

انواع جراحی بینی عروسکی

به طور کلی برای انجام عمل بینی از دو روش متفاوت باز و یا بسته استفاده می شود.

جراحی بینی به روش های مختلف

 

انتخاب روش مناسب برای انجام این جراحی با توجه به شرایط بینی بیمار و نظر پزشک انتخاب می شود.
در ادامه مطلب روش های باز و بسته جراحی بینی را مختصر توضیح داده ایم:

 

عمل بینی به صورت باز

در این روش برای دسترسی به استخوان و غضروف بینی، شکاف کوچکی از بیرون و بین سوراخ های بینی ایجاد می کنند تا فضای کافی برای ایجاد تغییرات در اختیار پزشک قرار گیرد.
همچنین جراح می تواند دید مستقیم به اجزای داخلی بینی برای انجام جراحی بینی عروسکی داشته باشد. بعد از انجام تغییرات در داخل بینی، شکاف ها به قسمت های داخلی بینی متصل و بخیه می شوند.

عمل بینی به روش باز

 

این نوع جراحی برای مواردی مناسب است که بینی نیاز به ایجاد تغییرات گسترده تری دارد و یا در صورتی که در کنار رفع ایرادات ظاهری به اصلاح مشکلات ساختاری و تنفسی نیز پرداخته شود.

به دلیل دید مستقیم جراح بر روی اجزای داخل بینی و همچنین اعمال راحت تر تغییرات لازم بر روی آن، اکثر جراحان تمایل به انجام جراحی به صورت باز را دارند.

 

عمل بینی به صورت بسته

در روش جراحی به صورت بسته، شکاف ها در داخل سوراخ بینی ایجاد می شود و در قسمت های بیرونی برشی زده نمی شود.

با استفاده از این روش شکاف های کمتری در بینی ایجاد می شود و بعد از ترمیم هیچ اثری از زخم و یا برش بر روی بینی دیده نمی شود. این کار باعث کاهش تورم و کبودی در اطراف بینی می شود و همچنین دوران نقاهت کوتاه تری نیز دارد. اما باید در نظر بگیرید که در جراحی به روش بسته نمی توان تغییرات بسیاری را بر روی بینی اعمال کرد.

عمل بینی به روش بسته

 

در هر دو روش جراحی بینی به صورت باز و یا بسته، برای ایجاد تغییرات در بینی برای بالا بردن و یا کوچک کردن آن نیاز به حذف و یا اضافه کردن قسمتی از استخوان و غضروف وجود دارد.

 

جهت دریافت مشاوره و یا درخواست ویزیت رایگان توسط پزشک متخصص، می‌توانید با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *