عینک بعد از عمل بینی

استفاده از عینک بعد از عمل بینی

استفاده از عینک بعد از عمل بینی یکی از دغدغه های افراد داوطلب برای جراحی بینی به خصوص کسانی که عینک طبی دارند، است.

حال سوال اینجاست که تا چه زمانی بعد از عمل نمی توان از عینک استفاده کرد؟

مطلب پیشنهادی: قیمت جراحی بینی در اصفهان

بعد از عمل بینی و استفاده از عینک طبی

از آن جایی که در عمل بینی، استخوان های بینی شکسته می شود به همین دلیل از فشار آوردن به بینی باید خودداری کرد زیرا ممکن است موجب جابه جایی استخوان ها و تغییر شکل در بینی شود.

در هفته اول بر روی بینی از گچ استفاده می شود که در این زمان گذاشتن عینک بر روی گچ بینی ایرادی ندارد و اثر منفی بر روی بینی نمی گذارد.

اما از هفته اول به بعد که گچ بینی برداشته می شود و به جای آن چسب بر روی بینی زده می شود نباید بر روی بینی عینک گذاشت و بهتر است به جای آن از لنز داخل چشم استفاده کنید.

در صورت لزوم برای استفاده از عینک، شما می توانید با استفاده از یک چسب که به قسمت میانی فریم عینک زده می شود عینک را به پیشانی خود متصل کنید تا فشاری بر روی بینی شما وارد نشود.

عینک بعد از عمل بینی

زمان مناسب برای استفاده ار عینک

زمان مناسب برای استفاده از عینک بعد از عمل جراحی بینی، یکماه بعد از عمل است. البته در صورت لزوم بهتر است از عینک هایی با فرم سبک استفاده نمایید.

اگر فرد تمایل به انجام جراحی زیبایی بینی و عمل لیزیک دارد، در صورتیکه ابتدا عمل لیزیک انجام دهند بعد از یک ماه می توانند جراحی بینی خود را انجام دهند و این عمل هیچ آسیبی به چشم بیمار وارد نمی کند. همچنین بعد از عمل نیازی به استفاده از عینک ندارند.

عینک بعد از عمل بینی

اما در صورتی که فرد ابتدا تمایل به انجام جراحی بینی داشته باشد می تواند بعد از گذشت یک ماه از جراحی خود، عمل لیزیک انجام دهد.

جهت دریافت مشاوره و یا درخواست ویزیت رایگان توسط پزشک متخصص، می‌توانید با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *