مناسب ترین سن برای عمل بینی

مناسب ترین سن برای عمل بینی

مناسب ترین سن برای عمل بینی چه سنی است؟ یکی از مهم ترین سوالاتی که در زمینه جراحی بینی مطرح می شود، سن مناسب برای جراحی بینی است.

مطلب پیشنهادی: معرفی بهترین جراحان بینی در مشهد

این سن می توانداز ۲۰ تا ۳۰ سالگی باشد. سنی که در آن بیمار نه در شور و هیجان جوانی است و تصمیم هیجانی گرفته است و نه در سنی قرار دارد که از شادابی و جوانی پوست گذشته باشد.

فرد اگر در جوانی عمل کند از آن جایی که خاصیت کشسانی پوست حفظ شده است در نتیجه دوران بهبودی و نقاهت کوتاه تر می شود. همچنین جراحی بینی در سنین پایین تر به دلیل احتمال تغییرات در چهره توصیه نمی شود. اگر در سن مناسب عمل بینی را انجام دهیم قطعا نیاز کمتری به ترمیم پیدا خواهیم کرد.

مناسب ترین سن برای عمل بینی

مناسب ترین سن برای عمل بینی

همان طور که در بالا به این موضوع اشاره کردیم، جراحی در سنین زیر ۲۰ سال که هنوز فرد به بلوغ کامل جسمی نرسیده است ممکن است با مشکلات زیادی رو به رو شود.

در دوران نوجوانی افراد بیشتر به ظاهر خود اهمیت می دهند و از آن جایی که بینی در مرکز صورت قرار دارد و هنوز فرم واقعی خود را به دست نیاورده است حساسیت بر روی آن خیلی بیشتر است. از آن جایی که فرم و شکل بینی تا پایان سن بلوغ می تواند تغییر کند، به همین دلیل ترجیح داده می شود تا گذشت این سن اقدام به جراحی نکنند.

در سنین بالاتر نیز به دلیل کاهش خاصیت کشسانی پوست، احتمال کسب بهترین نتیجه معمولا کمی با تردید مواجه می شود. همچنین دوران نقاهت در این سن بیشتر از سایر افراد است.

مناسب ترین سن برای عمل بینی

مهم ترین نکته در این زمینه انتخاب جراح متبحر می باشد. به خصوص برای افرادی که در سنین پایین تر و به علت هیجانات این دوران تصمیم به جراحی می گیرند. جراح خوب می تواند پس از معاینه بیمار مشاوره های لازم را به او بدهد.

پزشک باید در خصوص حراحی در این سنین و و نوع بینی ها اطلاعات کامل را در اختیار فرد قرار دهد. لازم است بیمار تصویری معقولانه از نتیجه جراحی بینی و تغییرات ایجاد شده بر روی آن داشته باشد.

کمترین سن برای جراحی بینی

حداقل سن برای انجام جراحی بینی در دخترها و پسرها متفاوت است. در دخترها میانگین ۱۶ و در پسرها ۱۸ سالگی را در نظر گرفته اند. البته این سن برای تمامی افراد یکسان نیست.

پزشک بعد از معاینه فرد و بررسی وضعیت غضروف های بینی وی می تواند در این خصوص راهنمایی لازم را انجام دهد. اینکه فرد رشد غضروفی اش به پایان رسیده باشد، زیرا تناسب بین اندام صورت باید حفظ شود.

مناسب ترین سن برای عمل بینی

در صورت، غضروف هایی وجود دارند که با انجام عمل بی موقع می تواند از رشد طبیعی آن ها جلوگیری کند. در صورتی که سایر اجزای صورت به رشد خود ادامه دهند می تواند باعث ناهماهنگی بین اعضای صورت و شکست در نتیجه عمل بینی شود.

بیش ترین سن برای جراحی بینی

حداکثر سن برای عمل بینی را می توان ۶۰ سالگی در نظر گرفت. بالاتر از این سن معمولا خاصیت کشسانی پوست از بین رفته و همچنین اجزای صورت به دلیل خاصیت جاذبه زمین حالت افتادگی به خود می گیرند. در نتیجه در جراحی بینی که نیاز است نوک آن بالا برده شود، این امکان از جراح گرفته می شود.

نکته مهم دیگر، جراحی و بیهوشی است که معمولا افراد با سن بالا با مشکلات و بیماری هایی درگیر شده اند که بیهوشی طولانی مدت برای آن ها خطرناک می باشد. بنابراین تا جایی که ممکن است، در این سن نباید این نوع جراحی ها انجام گیرد زیرا سلامتی فرد را تهدید می کند.

مناسب ترین سن برای عمل بینی

همچنین در سنین بالا دوران نقاهت و بهبودی التهاب و تورم خیلی بیشتر از سایر افراد است زیرا در این دوران پوست به کندی خود را ترمیم می کند.

بنابراین، چون عمل بینی یکی از سخت ترین و حساس ترین عمل هایی است که بر روی صورت انجام می گیرد. بهتر است در بهترین زمان ممکن و با بهترین جراح این کار انجام شود.

جهت دریافت مشاوره و یا درخواست ویزیت رایگان توسط پزشک متخصص، می‌توانید با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *