جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مدت زمان چسب زدن بینی بعد از عمل؛ بعد از عمل بینی چه مدت چسب بزنیم؟

مدت زمان چسب زدن بینی بعد از عمل اهمیت زیادی در فرم‌دهی و کاهش تورم و التهاب بینی دارد. مدت زمان چسب زدن بینی بعد عمل گوشتی 2 ماه و زمان استاندارد چسب زدن بینی استخوانی بعد جراحی 1 ماه است. با این حال با توجه به نظر پزشک، نوع بینی و روش جراحی می‌توان زمان آن متغیر باشد.
مدت زمان چسب زدن بینی بعد از عمل
فهرست مطالب

مدت زمان چسب زدن بینی بعد عمل به نوع بینی، روش جراحی و نظر پزشک بستگی دارد که معمولا ۱ الی ۲ ماه بعد عمل بینی باید از چسب استفاده کنید. زیباجویانی که بینی گوشتی دارند به دلیل ضخامت پوست، استخوان و غضروف ضعیف به مدت زمان بیشتری برای چسب بعد جراحی احتیاج دارند.
اگر تمایل دارید در این مقاله از پزشک 24، با مدت زمان چسب زدن بینی بعد عمل، مزایای چسب بینی بعد جراحی، عوامل موثر بر مدت زمان چسب بینی بعد عمل زیبایی و همچنین نحوه چسب زدن بینی بعد عمل از بینی آشنا شوید. تا انتها با ما همراه باشید:

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

مدت زمان چسب زدن بینی بعد از عمل

بعد از عمل بینی چه مدت چسب بزنیم؟ مدت زمان چسب زدن بینی بعد عمل اهمیت زیادی دارد که با توجه به نوع بینی، روش جراحی و نظر پزشک از ۱ تا ۲ ماه می‌باشد. در ادامه به عوامل موثر بر مدت چسب زدن بینی بعد از عمل زیبایی اشاره شده است:

نوع بینی

معمولا بینی گوشتی نسبت به بینی استخوانی، زمان بیشتری به چسب برای فرم گرفتن و کاهش تورم احتیاج دارد. بینی گوشتی به دلیل پوست ضخیم و غضروف ضعیف که دارد دچار تورم بیشتری شده که با چسب زدن می‌توان آن را کنترل کرد. بیشتر افرادی که دارای بینی گوشتی هستند تا ۲ ماه باید طبق دستور پزشک خود از چسب بینی استفاده کنند.

روش جراحی

معمولا ۲ روش عمل بینی وجود دارد: باز و بسته. در روش عمل بینی باز علاوه بر داخل سوراخ بینی کنار کلوملا نیز برش زده شده که در نتیجه دوران نقاهت بیشتری دارد. در روش عمل بینی بسته به دلیل اینکه فقط داخل سوراخ‌های بینی برش زده می‌شود دوران نقاهت و تورم کمتر می‌باشد. بنابراین اگر عمل بینی باز انجام داده باشید معمولا باید تا ۲ ماه از چسب بینی استفاده کنید.

نظر پزشک

با توجه به نظر هر پزشک، مدت زمان چسب زدن بینی بعد از عمل می‌تواند متفاوت باشد. برخی از پزشکان ۱ ماه و برخی دیگر تا ۲ ماه به زیباجویان خود تاکید می‌کنند تا از چسب بینی استفاده کنند.

عــوامـــل مــوثـــر بر مدت زمان چسب زدن بینی بعد عمل
عــوامـــل مــوثـــر بر مدت زمان چسب زدن بینی بعد عمل

 

چه مدت بعد عمل بینی باید چسب زد؟

مدت زمان زدن چسب بینی بعد از عمل به نوع بینی بستگی دارد در ادامه مدت زمان چسب زدن بینی گوشتی و استخوانی آورده شده است:

مدت زمان چسب زدن بینی گوشتی بعد از عمل

زیباجویان که دارای بینی گوشتی هستند با توجه به بافت نرم، پوست ضخیم و تورم بیشتر بعد جراحی باید از چسب بینی در مدت زمان بیشتری استفاده کنند. به طور کلی مدت زمان چسب زدن بینی گوشتی بعد از عمل حدود ۲ ماه است که با توجه به نظر پزشک می‌تواند متغیر باشد.

زمان چسب زدن بینی استخوانی بعد عمل

بینی استخوانی با توجه به پوست نازک، دوران نقاهت کوتاه‌تر، عمل جراحی آسان‌تر و تورم کمتر به مدت زمان کمتری برای چسب زدن نیاز دارد. به طور کلی مدت زمان چسب زدن بینی استخوانی بعد از عمل حدود ۱ ماه است که با توجه به نظر پزشک می‌تواند متغیر باشد.

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

اگر برای طولانی مدت چسب بزنیم، چه می شود؟

مدت زمان چسب زدن به بینی بعد از عمل اهمیت زیادی دارد وبه هیچ عنوان نباید بیش از حد چسب بزنید. زیرا چسب زدن به مدت طولانی علاوه بر پوسته پوسته کردن صورت منجر به تغییر فرم بینی شده و ممکن است روی نتیجه نهایی تاثیر بگذارد. علاوه بر آن تاثیر چسب بینی برای کاهش تورم و التهاب فقط در ۲ ماه اول بعد جراحی است.

 

نحوه چسب زدن به بینی بعد عمل

روش چسب زدن بینی بعد عمل زیبایی بینی اهمیت زیادی در فرم دادن و کاهش تورم بینی دارد که باید طبق آموزش و دستور پزشک خود چسب بزنید. زیرا با عمل بینی در حین جراحی، پوست از بافت زیرین جدا شده و پس از عمل باید به کمک چسب بینی، پوست به مرور روی استخوان جدید خود قرار بگیرد. بنابراین نحوه صحیح چسب بینی بعد جراحی مهم است.
ایا چسب زدن بینی باعث کوچک شدن آن می‌شود؟
بله، چسب زدن بینی بعد عمل منجر به کاهش ورم و التهاب بینی و لیفت نوک آن می‌شود که به کوچک دیده شدن بینی بعد جراحی کمک می‌کند.

نحوه چسب زدن به بینی بعد عمل
نحوه چسب زدن به بینی بعد عمل

سخن نهایی

در این مقاله از پزشک ۲۴، در مورد مدت زمان چسب زدن بینی بعد از عمل، مزایای چسب زدن بینی بعد جراحی، عوامل موثر بر مدت زمان چسب زدن بینی بعد عمل زیبایی صحبت شد. اگر در مورد مدت زدن چسب بینی بعد از عمل بعد عمل سوال دارید در قسمت کامنت‌ها بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ داده شود.

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

سوالات متداول

۱- تا چند وقت بعد از عمل بینی باید چسب زد؟

معمولا تا ۲ ماه بعد عمل بینی برای کاهش تورم و التهاب و قرار گرفتن پوست روی استخوان جدید بینی باید چسب بزنید.

۲- ایا بعد عمل بینی همیشه باید از چسب بینی استفاده کنیم؟

خیر، در ۱ الی ۲ ماه اول بعد عمل زیبایی به منظور کاهش تورم و فرم گرفتن بینی باید از چسب استفاده کرد.

۳- مزایای چسب زدن به بینی بعد عمل چیست؟

از مزایای چسب بعد عمل بینی می‌توان به کاهش ورم و التهاب بینی، لیفت نوک بینی بعد عمل، قرار گرفتن پوست روی استخوان جدید بینی و فرم گرفتن آن اشاره کرد.

 

پزشک۲۴ مرجع تخصصی عمل زیبایی بینی

6 پاسخ

  1. با سلام و وقت بخیر
   نباید بیشتر از زمان توصیه شده توسط پزشکتون از چسب استفاده کنید. زیرا چسب زدن به مدت طولانی علاوه بر پوسته پوسته کردن صورت منجر به تغییر فرم بینی شده و ممکن است روی نتیجه نهایی تاثیر بگذارد

  1. با سلام و وقت بخیر
   مدت زمان استفاده از چسب با توجه به فرم بینی و نظر پزشک متفاوت است. اما معمولا مدت زمان استفاده از چسب برای بینی گوشتی دو ماه و برای بینی استخوانی یک ماه است.

 1. پزشک من بهم گفته بعد از یک هفته دیگ نیازی نیست چسب بزنم
  اما من نگرانم آخه از هرکسی میپرسم میگن تا ۲ ماه باید چسب بزنی
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. با سلام و وقت بخیر
   زمان مناسب برای استفاه از چسب برای هر فرد با توجه به فرم و پوست بینی و نظر پزشک متفاوت است. بهتره به نظر پزشکتون اعتماد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *