عوارض زیاد چسب زدن بینی بعد عمل

عوارض زیاد چسب زدن بینی + اشتباه زدن چسب بینی بعد عمل

عوارض زیاد چسب زدن بینی و یا اشتباه زدن چسب بینی چیست؟ آیا چسب بینی را باید محکم زد ؟ اشتباه زدن چسب بینی می‌تواند موجب بروز عوارضی در نتیجه عمل بینی در مشهد و مدت زمان بهبودی شما گردد. ممکن است در ظاهر طریقه چسب زدن بینی کار دشواری به نظر نرسد اما در صورتی که بیمار قصد داشته باشد این کار را خودش انجام دهد باید آموزش‌های لازم را از پزشک متخصص دریافت کند.

عوارض اشتباه زدن چسب بینی بعد از عمل

 

آیا عدم صحیح زدن چسب بینی می‌تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد؟ آیا عوارض اشتباه زدن چسب بینی بعد عمل و یا عوارض زیاد چسب زدن بینی جبران‌ناپذیر است؟

ما در این مقاله قصد داریم تا به تمامی این سوالات پاسخ دهیم و درباره نتایج منفی چسب زدن بینی به صورت اشتباه بعد از جراحی بیشتر توضیح دهیم. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید:

 

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد عوارض ناشی از اشتباه زدن چسب بینی بعد از عمل، با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در تماس باشید:

مشاوره رایگان

 

اشتباه زدن چسب بینی به چه معنی است؟

زمانی که بیمار برای برداشتن آتل بینی و کشیدن بخیه‌ها به مطب پزشک خود مراجعه می‌کند، پس از اتمام این کار پزشک بر روی بینی چسب می‌زند. در این زمان می‌توانید طریقه صحیح چسب زدن بینی را از پزشک خود آموزش ببینید و یا برای راحتی بیشتر از مراحل کار فیلم بگیرید.

 

اشتباه زدن چسب بینی

 

همان‌طور که گفتیم اشتباه چسب زدن بینی به زمانی گفته می‌شود که بینی تحت فشار چسب‌های محکم و سفتی باشد که بر روی بینی قرار گرفته است و یا بالعکس، چسب به اندازه‌ای شل باشد که هیچ احساسی نسبت به وجود آن بر روی بینی خود نداشته باشید.

در واقع هر کدام از این اشتباهات می‌تواند عوارض عمل بینی را تشدید کند و یا مشکلات جدیدی را به دنبال داشته باشد که در ادامه به توضیح آن‌ها پرداخته شده است.

 

عوارض زیاد چسب زدن بینی (چسب زدن طولانی مدت بینی)

مدت زمان مناسب برای چسب زدن بینی در افراد مختلف و با توجه به نوع مدل بینی آن‌ها و همچنین روش جراح بینی می‌تواند متفاوت باشد. معمولا مدت زمان لازم برای انجام این کار توسط پزشک تعیین می‌گردد و بسته به شرایط بیمار در حدود یک ماه تا سه ماه متغیر است.
در واقع باید گفت که، زیاد چسب زدن بینی تاثیری بر روی نتیجه جراحی و فرم نهایی بینی شما نخواهد داشت.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد عوارض زیاد چسب زدن بینی بعد از عمل، با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در تماس باشید:

مشاوره رایگان

 

عوارض اشتباه زدن چسب بینی بعد از عمل

چسب بینی یکی از راهکارهای موثر در تسریع بهبود ورم بینی بعد از عمل است و می‌تواند به کوتاه‌تر شدن دوره نقاهت بعد از جراحی بینی کمک بسیاری کند.

به همین علت این فرایند و نحوه صحیح زدن آن تا یک ماه بعد از جراحی می‌تواند بسیار مهم باشد و بیش از حد سفت زدن و یا شل زدن چسب بینی می‌تواند باعث بروز عوارض موقتی گردد.

عوارض ناشی از اشتباه زدن چسب بینی

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه صحیح چسب زدن بینی بعد عمل اینستاگرام پزشک ۲۴ را ببینید:

اینستاگرام پزشک ۲۴

 

آیا چسب بینی را باید محکم زد ؟ عوارض سفت زدن چسب بینی

همان‌طور که گفتیم، اشتباه زدن چسب بینی می‌تواند به دلیل سفت زدن بیش از حد آن باشد که این نیز باعث ایجاد چین‌هایی در اطراف پره‌های بینی بیمار می‌گردد که در زمان تعویض چسب می‌تواند به وضوح آن‌ها را مشاهده کند.
از این‌رو، در صورتی که چسب بینی خود را بسیار سفت بزنید پس از برداشتن آن ممکن است با یک ظاهر کاملا نامتناسب در بینی مواجه شوید، که البته جای هیچ نگرانی نیست و به مرور زمان و با صحیح زدن چسب بینی از بین می‌رود.

سفت زدن زیاد چسب بینی

 

علاوه بر این مسئله، گاهی اوقات بیماران چسب یک طرف بینی خود را سفت‌تر و محکم‌تر از طرف دیگر می‌زنند که این نیز می‌تواند باعث ایجاد ورم یک طرفه بینی بعد از عمل شود.

 

مقاله پیشنهادی
ورم یکطرفه بینی بعد از عمل چیست؟

 

عوارض شل زدن چسب بینی

زمانی که چسب بینی را استفاده می‌کنید در بینی خود باید فشار آن را تا حدودی احساس کنید، در غیر این صورت چسب زدن بینی با نزدن آن هیچ تفاوتی ندارد. در واقع شل زدن بیش از حد چسب بینی نمی‌تواند بر روی کاهش تورم بینی تاثیر خاصی داشته باشد. در ویدیو زیر می‌توانید نحوه صحیح چسب زدن بینی بعد از عمل را ببینید:

 

بنابراین برای یادگیری استفاده صحیح از چسب بینی باید حتما آموزش‌های لازم را از پزشک خود دریافت کنید. در صورتی که نگران اشتباه زدن چسب بینی خود هستید می‌توانید برای چند جلسه اول، تعویض آن را به پزشک خود بسپارید.

 

سوالات متداول

ایا بد چسب زدن باعث کج شدن بینی میشود ؟

بد چسب زدن بینی را می‌توان به دو صورت کلی تعریف کرد: شل زدن چسب بینی و سفت زدن چسب بینی. اگر چسب بینی را خیلی شل زد هیچگونه تاثیری در میزان کاهش ورم بینی نخواهد داشت. اما چنانچه چسب بینی را خیلی سفت بزنید ممکن است موجب تغییر فرم بینی و ایجاد تغییر شکل در پره‌های بینی شود.

 

منبع: پزشک ۲۴ ، webmd

۱۶ نظر

 1. سلام
  دو ماهی میشه که بینیمو عمل کردم و الان دکتر گفته که دیگه نیازی به چسب بینی ندارم ولی من هنوز احساس می کنم که بینیم متورمه، می خواستم ببینم می تونم هنوز هم از چسب بینی استفاده کنم و مشکلی برای بینیم به وجود نمیاره؟

  • پشتیبان سایت 1

   با سلام
   معمولا چسب زدن بینی بسته به نوع بینی که گوشتی و یا استخوانی باشد و همچنین ضخامت پوست بینی از یک ماه تا سه ماه توصیه می شود. در صورتی که پزشک شما بر این عقیده هستند که چسب زدن به مدت دو ماه برای بینی شما کافی است، قطعا این مسئله درست است و استفاده بیشتر از این مدت زمان تاثیر خاصی بر روی روند بهبودی شما ندارد. علاوه بر این تورم بینی بعد از جراحی معمولا بعد از ۶ ماه تا یکسال کاهش می یابد.

 2. سلام
  من یک ماه میشه که عمل انجام دادم تا این مدت برای چسب بینی به دکتر خودم مراجعه میکردم و پزشکم اینکارو انجام میداد اما الان بنا به شرایطی مجبورم به یک شهر دیگه برم، بنظرتون برای چسب بینی میتونم به یک دکتر دیگه مراجعه کنم یا باید حتما دکتر خودم باشه؟

  • پشتیبان سایت 1

   سلام معمولا مدت زمان مناسب برای زدن چسب بینی در حدود یک ماه الی دو ماه می باشد، در صورتی که پزشک شما توصیه به چسب زدن در مدت زمان طولانی تری را دارند می توانید آموزش نحوه صحیح زدن چسب بینی را مشاهده کنید و خودتان اینکار را انجام بدهید.

 3. سلام دکتر به من گفت فقط ۱ ماه چسب بزنم ولی من فکر کردم اگه بیشتر بزنم بهتره و باعث میشه ورم بینیم سریعتر بخوابه. حالا الان استرس گرفتم عوارض زیاد چسب زدن بینی نکنه یه وقت باعث چسبندگی سوراخای بینیم بشه؟؟؟؟

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   معمولا عوارض زیاد چسب زدن بینی ناچیز است و جای نگرانی نیست، با این وجود جهت اطمینان بیشتر از وضعیت بینی‌تان بهتر است به جراح خود مراجعه کنید و توسط ایشان ویزیت شوید.

 4. سلام
  من بینمیو ۴ ماهه عمل کردم البت نوع بینیم استخوانی بود درسته ک از نیمرخ خوب شده ولی از روبه رو بزرگ بنظر میرسه بنا ب این دلیل چسب میزنم
  ولی حالا عوارض داره ؟؟

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   بینی شما بعد از گذشت ۴ ماه از عمل هنوز ورم دارد و شما برای دیدن فرم نهایی بینی خود باید حداقل ۶ ماه صبر کنید. چسب زدن بدون تجویز جراح توسط تیم پزشک ۲۴ توصیه نمی‌شود.

 5. باران سلیمی

  سلام من بهمن پارسال عمل کردم هنوز دارم چسب بینی میزنم شبا اشکال داره؟ عوارض زیاد چسب زدن بینی چیه؟ تا چند وقت بعد از عمل بینی باید چسب زد؟

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   دوست عزیز مدت زمان چسب بینی با توجه به نوع جراحی شما و صلاحدید جراح تعیین می‌شود. معمولا مدت زمان موردنیاز برای چسب زدن بینی بعد از عمل بین ۱ تا ۳ ماه متغیر است. نکته مهم نحوه چسب زدن بینی است که در مقاله توضیح داده شده است. اشتباه زدن چسب بینی به این معناست که چسب بینی خیلی شل و بدون تاثیر و یا چسب بینی خیلی محکم باشد و فشار زیادی روی بینی ایجاد کند.

 6. سلام من بینیمو دو ماهه ینیمو عمل کردم دو هفته پیش پزشکم گفتن که دیگه چسب نزنم وگرنه نوک بینیم تیز میشه. اما اطرافیان که بینیشونو عمل کردن میگن اگه چسب نزنم بین تیغه و غضروف نوک بینی فاصله میفته و روی بینیم خط میفته( برای خودشون اتفاق افتاده). حالا من چسب بزنم اشکالی داره؟ نوک بینی تیز میشه؟ یا اگه چسب نزنم رو بینیم خط میفته؟

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   هیچ فردی به اندازه جراح شما نمی‌تواند شما را در این مسئله راهنمایی کند. چرا که ایشان خودشان جراحی بینی را انجام داده‌اند و با وضعیت داخلی بینی، پوست و شرایط بینی بعد از عمل آشنایی کافی دارند. توصیه ما به شما این است که طبق تجویز جراحتان عمل کنید.

 7. سلام من یکماه میشه عمل کردم… دکتر بعد یکماه که دیدن گفتند خیلی محکم زدم و لازم نیست دیگه چسب بزنم.
  نوک بینیم خیلی بالا رفته باید چیکار کنم که درست بشه
  در اثر اشتباه چسب زدن اینجوری شده

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   اگر جراح شما تشخیص داده‌اند که دیگر نیازی به چسب زدن به بینی خود ندارید باید به توصیه ایشان گوش دهید و فعلا چسب زدن به بینی خود را متوقف کنید. همچنین در نظر بگیرید که ۱ ماه زمان بسیار کمی برای اظهار نظر در مورد فرم بینی است و به مرور زمان تغییرات مثبتی (از جمله کاهش تورم بینی، پایین آمدن نوک بینی) در فرم بینی شما حاصل خواهد شد.

 8. مشکلی نیست چسب به مدت پنج روز روی بینی بمونه؟

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام ووقت بخیر
   تعویض چسب بینی باید طبق تجویز جراح صورت بگیرد، بنابراین بهتر است فواصل زمانی مورد نیاز جهت تعویض چسب بینی را حتما از ایشان بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.