ایمپلنت فوری دندان در مشهد

ایمپلنت فوری در مشهد ؛ ایمپلنت دندان یک روزه

ایمپلنت فوری در مشهد که به آن ایمپلنت یک روزه هم می‌گویند، یک روش ایمپلنت در مشهد است. در این روش بلافاصله پس از کشیدن ریشه دندان خراب، پایه و روکش ایمپلنت در استخوان فک جای می‌گیرد.
از ایمپلنت فوری بیشتر برای دندان‌های جلویی که در زیبایی چهره بیمار بسیار تاثیرگذار است استفاده می‌شود. کاربرد دیگر کاشت ایمپلنت فوری در مشهد زمانی است که تعداد زیادی دندان هم مجاور از دست رفته باشد. اما مزایا و معایب این روش چیست؟ طول عمر ایمپلنت فوری چقدر است؟ آیا این روش بدون درد است؟ در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

ایمپلنت فوری در مشهد


عضویت پزشکان

 

ایمپلنت یک روزه در مشهد چیست؟

در این روش معمولا بلافاصله پس از کشیدن دندان و یا حداکثر پس از گذشت ۱۰ روز پروتز موقت بر روی استخوان فک قرار می‌گیرد. در روش عادی کاشت ایمپلنت دندان، زمان مورد نیاز برای بهبودی پس از کاشت پایه و قبل از نصب تاج دندان بسیار طولانی است. در صورتی که ایمپلنت یک روزه دندان روشی پرکاربرد و خاص است و می‌تواند جای خالی لثه بیمار را در مدت زمان بسیار کوتاهی (معمولا یک الی ده روز) با کمک پایه ایمپلنت و تاج دندانی پر کند.

البته باید توجه داشته باشید که در این نوع از کاشت، تاج پایه‌ای که ابتدا بر روی پایه ایمپلنت قرار داده می‌شود موقتی است. و تا زمانی که تاج اصلی دندان برای نصب آماده شود بر روی آن قرار می‌گیرد تا علاوه بر زیبایی در جویدن غذا نیز کمک دهنده به بیمار باشد.

ایمپلنت یک روزه در مشهد

 

عضویت پزشکان

 

مراحل کاشت ایمپلنت فوری در مشهد چیست؟

در ابتدا برای انجام ایمپلنت فوری در مشهد بایستی به بهترین دکتر ایمپلنت در مشهد مراجعه نمایید. بهترین دندانپزشک مشهد با کمک چند تست تشخیصی مانند سی تی اسکن و یا عکسبرداری از دهان و دندان، برای عمل جراحی شما برنامه ریزی می‌کند.

پس از اتمام این مرحله و نوبت دهی، در روز جراحی که معمولا با بی حسی همراه است مرحله کاشت ایمپلنت آغاز می‌شود. در حین عمل، جراح پایه‌های ایمپلنت را در مدت زمان کوتاهی داخل فک شما جایگذاری می‌کند. و در نهایت پس از اتمام کار و یا حداکثر بعد از گذشت چند روز، تاج دندان موقتی تا زمان ساخت و آماده شدن تاج اصلی بر روی پایه‌ها نصب می‌شود. این کار باید کاملا با دقت و مهارت انجام شود به گونه‌ای که با دندان مقابل تماس نداشته‌باشد. و تا زمان جایگذاری تاج اصلی و یا دائمی پایه‌ها حرکتی نداشته‌باشند.

مراحل کاشت ایمپلنت فوری در مشهد

 

زمان جوش خوردن استخوان فک در کاشت دندان فوری ممکن است چندین ماه طول بکشد تا استخوان یکپارچه شود. و بافت تازه‌ای در اطراف ایمپلنت برای ثابت شدن پایه ها بر روی فک به وجود آید.

در واقع تنها تفاوت ایمپلنت یک روزه در مشهد با ایمپلنت معمولی، قرار دادن تاج موقتی است. که در همان روز و یا حداکثر پس از گذشت چند روز ساخته و بر روی پایه ایمپلنت قرار داده می‌شود.

 

عضویت پزشکان

 

طول عمر ایمپلنت دندان فوری چقدر است؟

ایمپلنت فوری دندان نیز مانند ایمپلنت عادی می‌تواند مادام العمر باشد. اما بستگی به عوامل مختلفی دارد که بر روی این مسئله تاثیر مستقیمی خواهدداشت. برای افزایش ماندگاری ایمپلنت‌های دندان بایستی دستورالعمل‌های پزشک متخصص خود را رعایت کنید.

یکی از مهم‌ترین اقدامات بعد از انجام ایمپلنت فوری در مشهد، انجام معاینات لازم توسط پزشک می‌باشد. متخصص ایمپلنت از شما درخواست می‌کند تا در مدت زمان‌های مشخصی برای بررسی سلامت پایه‌های قرار گرفته در فک شما و همچنین رشد صحیح استخوان و بافت در اطراف ایمپلنت‌ها به مطب مراجعه نمایید. همچنین پس از اتمام کار و دریافت پروتز دندان بهتر است به طور مرتب هر ۶ ماه یکبار برای انجام معاینات لازم به پزشک مراجعه کنید. علاوه بر این موارد، برای تداوم و ماندگاری بیشتر کاشت دندان باید بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی رعایت کنید.

این دستورالعمل‌ها و مراقبت‌های پس از کاشت دندان از مهم‌ترین فاکتورها برای مراقبت از ایمپلنت دندان و افزایش طول عمر آن می‌باشد.

طول عمر ایمپلنت فوری دندان

 

عضویت پزشکان

 

مزایای کاشت ایمپلنت فوری در مشهد

– امکان جایگذاری سریع پروتز

معمولا از این روش بیشتر برای کاشت دندان‌های جلویی استفاده می شود. که در زیبایی چهره تاثیر بسیار زیادی دارد. در این زمان است که نیاز به یک جایگزین سریع برای پر کردن جای خالی دندان کشیده شده احساس می شود. اما در دندان‌های عقبی در صورتی این روش لازم است که گروهی از دندان‌ها کشیده شده باشد. زیرا در غیر این صورت و برای دندان‌های تکی تراکم استخوان مناسب نمی‌باشد.

امکان جایگذاری سریع پروتز در ایمپلنت فوری

 

عضویت پزشکان

 

– ثبات پایه ایمپلنت در فک

یکی دیگر از مزیت‌های ایمپلنت فوری، قابل سایش بودن پروتزهای موقت است. این امر باعث می‌شود تا در زمان جویدن، فشار به وجود آمده به پروتزها وارد شود. و به ریشه دندان و یا به عبارتی پایه‌های ایمپلنت آسیبی وارد نگردد. عدم ثابت ماندن پایه‌ها در استخوان فک می‌تواند منجر به جوش نخوردن استخوان و بافت‌ها در اطراف ایمپلنت شود.
زمانی که تعدادی از دندان‌های مجاور یکدیگر کشیده می‌شوند، استفاده از کاشت یک روزه می‌تواند تاثیر مثبت فراوانی داشته‌باشد. در این حالت با قرار دادن پروتز بر روی ناحیه بی‌دندان در همان روز، ایمپلنت‌ها به یکدیگر متصل می‌شوند. و به ثبات بیشتر ریشه ها کمک می‌کند. با این وجود ریشه‌ها در جای خود ثابت باقی می‌مانند. و احتمال جوش خوردن تا حد زیادی افزایش می‌یابد. پس از گذشت مدت زمانی در حدود ۳ تا ۵ ماه که لثه‌ها شکل نهایی خود را به دست آوردند می‌توان پروتز ثابت را با موقت جایگزین کرد.

ثبات پایه در ایمپلنت فوری

 

عضویت پزشکان

 

معایب ایمپلنت یک روزه در مشهد

– کاهش میزان موفقیت در کاشت دندان

ایمپلنت فوری می‌تواند شانس موفقیت با کمک این روش کاشت دندان را ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش بدهد. در نتیجه این تکنیک تنها برای افرادی که نمی‌توانند ناحیه و جای خالی دندان کشیده‌شده را تحمل کنند و بافت استخوانی مناسبی برای کاشت موقت دارند، توصیه می‌شود.

– قیمت بالای ایمپلنت یک روزه

همچنین کاشت یک روزه دندان نسبت به روش معمولی ایمپلنت از قیمت بالاتری برخوردار است. به این دلیل که علاوه بر پروتز اصلی از یک پروتز موقت برای بیمار استفاده می‌شود.
 

عضویت پزشکان

 

آیا ایمپلنت بدون درد در مشهد امکان پذیر است؟

امروزه روش‌های جدیدی برای جایگزینی جراحی و برش زدن لثه وجود دارد. این روش‌ها بسته به شرایط بیمار و تشخیص پزشک قابل انجام است. و کمترین درد و خونریزی را برای فرد به همراه دارد. در واقع در ایمپلنت بدون جراحی و بدون درد، بافت لثه با کمک ابزار مخصوصی سوراخ می‌شود تا پزشک بتواند به استخوان فک دسترسی پیدا کند. یکی از مزیت‌های مهم این روش کاهش درد و ناراحتی پس از عمل است که به حداقل می‌رسد. زیرا نیازی به بریدن بافت مخاطی در زمان جراحی نیست.
برای انجام ایمپلنت بدون جراحی در مشهد که با درد بسیار کمی همراه است، تکنیک‌های مختلفی وجود دارد که یکی از آن‌ها، روش پانچ می‌باشد. که در ادامه به توضیح آن پرداخته‌ایم.

ایمپلنت بدون درد در مشهد

 

عضویت پزشکان

 

ایمپلنت به روش پانچ در مشهد

برای انجام این روش در ابتدا پزشک با بی حسی موضعی دهان و لثه، فرد را برای انجام ایمپلنت آماده می‌کند. سپس در این روش، متخصص بدون ایجاد هیچ برشی بر روی لثه بیمار و با کمک ابزاری محل مورد نظر برای کاشت ایمپلنت را پانچ می‌کند. با این کار یک حفره درون لثه ایجاد می‌شود که برای جایگذاری ایمپلنت در دندان می‌باشد.
پس از اتمام کار، دیگر نیازی به بخیه نیست و میزان خونریزی نسبت به روش جراحی کاشت دندان بسیار کمتر است. از آنجایی که روش پانچ در کاشت دندان درد و خونریزی بسیار کمی برای بیمار به همراه دارد به آن ایمپلنت بدون درد گفته می‌شود.

ایمپلنت به روش پانچ در مشهد

 

عضویت پزشکان

 

منابع: پزشک ۲۴ , nobelbiocare 

۴ نظر

 1. سلام من تمام دندان ها رو از دست دادم فقط ریشه ها مونده ایا روش all on4میتونم انجام بدم ممنون میشم پاسخ بدید

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   لطف بفرمایید در ساعات اداری (۱۰ صبح الی ۱۸ بعد از ظهر) به شماره واتس اپ ۰۹۹۳۴۸۹۸۶۲۰ پیام دهید و موضوع را مطرح کنید تا همکارانم به صورت کامل شما را راهنمایی کننند.

 2. سلام ببخشید ایمپلنت فوری در مشهد ماندگاریش با ایمپلنت معمولی یکیه؟ در واقع کاشت دندان بدون ایمپلنت به حساب میاد درسته؟

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   ایمپلنت یک روزه در مشهد بیشتر برای کسانی مناسب است که بافت استخوانی مناسبی دارند و نمی‌توانند جای خالی دندان را تحمل کنند. به همین دلیل تا زمان آماده شدن روکش اصلی دندان، دندانپزشک روکش موقتی برای ایشان قرار می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ایمپلنت دندان در مشهد و دریافت ویزیت اولیه برای انجام ایمپلنت بدون جراحی در مشهد از طریق راه‌های ارتباطی داخل مقاله با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.