ایمپلنت دندان در مشهد با بهترین دکتر

ایمپلنت در مشهد با بهترین دندانپزشک ایمپلنت مشهد (۱۴۰۱)

ایمپلنت در مشهد مطمئن‌ترین روش جایگزین برای دندان‌های از دست رفته است. ایمپلنت دندان اگر اصولی و توسط بهترین دندانپزشک ایمپلنت مشهد انجام شود برای فرد نتایج ماندگار و دائمی به دنبال خواهد داشت. در این مقاله ما علاوه بر معرفی لیستی از برترین متخصصان ایمپلنت در مشهد ، روش کاشت، انواع ایمپلنت دندان، ماندگاری و شرایط کاشت ایمپلنت در مشهد را بررسی خواهیم کرد. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

 

عضویت پزشکان

 

چگونه بهترین دکتر ایمپلنت در مشهد را پیدا کنیم؟

گاهی اوقات با افتادن یک دندان و یا خرابی بیش از حد آن نیاز به کاشت ایمپلنت پیدا می‌کنیم که برای این کار باید به مراکز ایمپلنت در مشهد مراجعه کنیم. انتخاب بهترین دندانپزشک مشهد در این زمینه بسیار مهم است و زمانی که قصد دارید تا هزینه بالایی برای داشتن دندا‌ن‌های جدید خود صرف کنید باید تمامی ریسک‌های مرتبط با شکستن پروتز دندان را کاهش بدهید. علاوه بر این، این نوع جراحی می‌تواند تاثیر بسیاری بر روی چهره و زیبایی لبخند شما بگذارد، در نتیجه مستلزم گذاشتن زمان کافی برای پیدا کردن پزشک متخصص خوب در این زمینه می باشد.
جراحی و کاشت ایمپلنت دندان یک فرایند کاملا پیچیده است که برای به دست آوردن یک نتیجه موفق باید اطمینان حاصل کنید که متخصص مورد نظر شما آموزش‌های لازم را دیده باشد و تجربه و سابقه کافی در این خصوص داشته باشد.

بهترین دکتر ایمپلنت در مشهد

 

بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد کیست؟

همان‌طور که می‌دانید انتخاب بهترین دندانپزشک ایمپلنت در مشهد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است به گونه‌ای که می‌تواند از بروز بسیاری از عوارض بعد از انجام جراحی به دلیل کم تجربه بودن جراح و یا حتی استفاده از مواد نامرغوب جلوگیری کند و رضایت بیمار را به دنبال داشته‌باشد. از این رو، ما در این مقاله برای راحتی شما لیستی از بهترین جراحان ایمپلنت در مشهد را آورده‌ایم که می‌توانید با مطالعه آن و مشاهده نمونه کارهای بهترین دندانپزشک ، بهترین انتخاب را داشته باشید.

دکتر محمدصادق زارع متخصص جراحی لثه و ایمپلنت در مشهد

دکتر محمدصادق زارع دکترای حرفه‌ای دندانپزشکی خود را در سال ۱۳۹۴ و از دانشکده دندانپزشکی مشهد دریافت کردند و پس از آن در سال ۱۳۹۷ موفق به دریافت تخصص جراحی لثه (پریودانتیکس) از دانشگاه دندانپزشکی شهید صدوقی یزد شدند. ایشان استادیار دانشگاه هستند و دارای بورد پریودنتولوژی و بورد ناسیونال می‌باشند. از فعالیت‌های دکتر زارع می‌توان به جراحی تخصصی لثه، کاشت تخصص ایمپلنت، درمان ریشه دندان، طراحی لبخند، ونیر کامپوزیت، لمینت دندان و کامپوزیت دندان اشاره کرد.

دکتر محمدصادق زارع متخصص ایمپلنت و جراحی لثه در مشهد

در ادامه تصاویر قبل و بعد ایمپلنت فک بالا توسط دکتر زارع را مشاهده خواهید کرد:

عکس قبل و بعد ایمپلنت فک بالا توسط دکتر زارع

 

عضویت پزشکان

 

دکتر حمیدرضا عرب متخصص جراحی لثه و ایمپلنت در مشهد

دکتر حمیدرضا عرب دوره دکترای حرافه‌ای دندانپزشکی خود را در سال ۱۳۶۴ به اتمام رساندند. و پس از آن در دوره تخصص جراحی لثه (پریودانتیکس) مشغول به ادامه تحصیل شدند. و در نهایت در سال ۱۳۷۷ موفق به اخذ دوره تخصص خود گردیدند. ایشان استاد دانشکده دندانپزشکی مشهد بخش پریودانتیکس هستند و با بیش از بیست سال سابقه در رشته ایمپلنتوژی و پریودنتولوژی در این زمینه فعالیت می‌کنند.

دکتر حمید رضا عرب متخصص جراحی لثه و ایمپلنت در مشهد

 

عضویت پزشکان

 

دکتر عزیزاله مرادی طلب متخصص پروتزهای دندانی و ایمپلنت در مشهد

دکتر عزیزاله مرادی طلب دکترای حرفه‌ای خود را در سال ۱۳۸۶ به اتمام رساندند و پس از آن در زمینه تخصص پروتزهای دندانی (پروستودانتیکس) مشغول به ادامه تحصیل شدند و در سال ۱۳۹۱ موفق به اخذ تخصص خود گردیدند. ایشان عضو هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی مشهد هستند. و در زمینه انجام پروتزهای دندان، ایمپلنت دندان، طراحی لبخند و غیره مشغول به فعالیت می‌باشند.

دکتر عزیزالله مرادی طلب

در ادامه چند نمونه ایمپلنت دندان دکتر مرادی طلب را مشاهده می‌کنید:

عکس قبل و بعد ایمپلنت دندان توسط دکتر عزیز مرادی طلب در مشهد

عکس قبل و بعد ایمپلنت دندان توسط دکتر عزیز مرادی طلب در مشهد 2

 

عضویت پزشکان

 

دکتر کاظم فاطمی متخصص جراحی لثه و ایمپلنت در مشهد

دکتر کاظم فاطمی پس از اتمام دوره دکترای حرفه‌ای دندانپزشکی در سال ۱۳۶۸، مشغول به ادامه تحصیل در دوره جراحی لثه (پیودانتیکس) شدند و در سال ۱۳۷۲ موفق به اخذ تخصص خود گردیدند.

دکتر کاظم فاطمی

دکتر مهدی عرفانیان متخصص جراحی دهان، فک و ایمپلنت در مشهد

دکتر مهدی عرفانیان تقوایی متخصص جراحی دهان، فک، صورت و ایمپلنت از دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند. ایشان دکترای حرفه‌ای خود را در سال ۱۳۸۶ دریافت کردند و پس از آن در سال ۱۳۹۴ موفق به دریافت تخصص جراحی دهان و ایمپلنت شدند. از خدمات ایشان می‌توان به کاشت ایمپلنت دندانی، کاشت ایمپلنت دیجیتال، جراحی دندان عقل و یا نهفته، جراحی زیبایی فک و صورت و غیره اشاره کرد.

دکتر مهدی عرفانیان

 

عضویت پزشکان

 

دکتر سید حمید شمس متخصص پروتزهای دندانی و ایمپلنت در مشهد

دکتر حمید شمس دکترای حرفه‌ای خود را در سال ۱۳۹۴ به اتمام رساندند. پس از آن در سال ۱۳۹۸ مشغول به ادامه تحصیل در دوره تخصص پروتزهای دندانی (پروستودانتیکس) شدند و در نهایت در سال ۱۳۹۸ تخصص خود را به اتمام رساندند. ایشان دارای ایمپلنتولوژیست از BMP انگلستان و بورد تخصصی ناسیونال می‌باشند. و در زمینه پروتزهای دندانی، ایمپلنت، ترمیمی، جراحی لثه و دندان و غیره مشغول به فعالیت می‌باشند.

دکتر سید حمید شمس

در تصویر زیر می‌توانید تفاوت چشم‌گیر چهره بیمار قبل و بعد از ایمپلنت دندان توسط دکتر شمس را مشاهده بفرمایید:

عکس قبل و بعد ایمپلنت دندان توسط دکتر حمید شمس در مشهد

دکتر حبیب الله قنبری متخصص جراحی لثه و ایمپلنت در مشهد

دکتر حبیب الله قنبری دکترای حرفه‌ای دندانپزشکی را در سال ۱۳۶۷ دریافت کردند. و پس از آن در سال ۱۳۷۲ موفق به دریافت تخصص جراحی لثه (پریودانتیکس) شدند. ایشان عضو هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی مشهد می‌باشند.

دکتر حبیب الله قنبری

در ادامه نمونه ایمپلنت دندان دکتر قنبری را مشاهده می‌کنید:

نمونه ایمپلنت دکتر حبیب الله قنبری مشهد

 

عضویت پزشکان

 

دکتر حامد عباچی زاده متخصص پروتزهای دندانی ایمپلنت در مشهد

دکتر حامد عباچی زاده دکترای حرفه‌ای دندانپزشکی را در سال ۱۳۸۶ به اتمام رساندند. پس از آن در سال ۱۳۹۱ موفق به اخذ تخصص پروتزهای دندانی (پروستودانتیکس) شدند. ایشان در زمینه‌های ایمپلنت و کاشت دندان، انواع پروتزهای ثابت، انواع پروتزهای متحرک و غیره فعالیت دارند.

دکتر حامد عباچی زاده

در ادامه چند نمونه ایمپلنت دندان دکتر عباچی زاده را مشاهده می‌کنید:

عکس قبل و بعد ایمپلنت توسط دکتر حامد عباچی زاده در مشهد

تصویر قبل و بعد ایمپلنت توسط دکتر حامد عباچی زاده در مشهد

 

عضویت پزشکان

 

دکتر مجید عشق پور متخصص جراحی دهان، فک، صورت و ایمپلنت در مشهد

دکتر مجید عشق پور دکترای حرفه‌ای دندانپزشکی را در سال ۱۳۸۱ به اتمام رساندند. پس از آن تخصص جراحی دهان، فک، صورت و ایمپلنت را در سال ۱۳۸۸ دریافت کردند. ایشان نفر اول بورد تخصصی و دانشیار دانشکده دندانپزشکی مشهد می‌باشند.

دکتر مجید عشق پور

 

دکتر محمدجواد ضرابی دربان متخصص جراحی لثه و ایمپلنت در مشهد

دکتر محمدجواد ضرابی دکترای حرفه‌ای دندانپزشکی را در سال ۱۳۹۰ دریافت کردند. سپس در زمینه جراحی لثه مشغول به ادامه تحصیل شدند و در نهایت در سال ۱۳۹۳ موفق به اخذ دوره تخصص خود گردیدند. ایشان دارای بورد تخصصی ناسیونال هستند. و در زمینه‌های ایمپلنت دندان، ایمپلنت دیجیتال، لیفت لثه و … مشغول به فعالیت می‌باشند.

دکتر محمد جواد ضرابی دربان

در ادامه یک نمونه ایمپلنت دندان دکتر ضرابی را مشاهده می‌کنید:

عکس قبل و بعد ایمپلنت دکتر ضرابی

 

عضویت پزشکان

 

کاشت ایمپلنت در مشهد چگونه انجام می‌شود؟

ایمپلنت دندان از جنس تیتانیوم خالص است که کاملا با بدن انسان سازگاری دارد. شکل ظاهری آن به صورت یک میله باریک و مستحکم است که در داخل فک جای می‌گیرد. در واقع ایمپلنت در مشهد بهترین گزینه برای جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته می‌باشد که در طی چند مرحله صورت می‌گیرد.

برای کاشت دندان در مشهد ابتدا باید به مراکز کاشت ایمپلنت مراجعه کنید تا پس از انجام معاینات لازم توسط متخصصین، شرایط لثه و دندان‌های شما به طور کامل بررسی شود. پس از اینکه پزشک کاشت ایمپلنت را برای شما تشخیص بدهد باید مراحل زیر را برای انجام این کار طی کنید:

۱- خارج کردن ریشه و دندان‌های فرسوده

زمانی که دندان‌های فرسوده و یا حتی ریشه‌های سالم و غیر عفونی را بکشید، استخوان آن ناحیه با گذشت زمان تحلیل می‌رود و یا به عبارتی آب می‌شود، به همین خاطر باید توجه داشته باشید که قبل از اقدام به کشیدن ریشه دندان خود زمان انجام ایمپلنت را مشخص کرده باشید و بهتر است این زمان بین ۴۵ تا ۷۵ روز باشد.
در غیر این صورت با تحلیل استخوان دندان کشیده شده روبه رو خواهید شد که معمولا این موضوع در فک بالا سریع تر رخ می‌دهد و باعث دشواری کار و همچنین افزایش هزینه بازسازی لثه می‌گردد. این جراحی معمولا با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و در این حالت شما بدون هیچ دردی و در بیداری کامل می‌توانید عمل مورد نظر را انجام بدهید.

 

۲- نصب پایه‌ها

پس از اینکه پایه‌ها در داخل فک جاگذاری شد، باید مراقبت های لازم انجام شود که معمولا شامل خوردن غذاهای نرم و عدم ایجاد فشار بر روی ایمپلنت‌ها می‌باشد. معمولا زمان مناسب برای جوش خوردن کامل ایمپلنت به استخوان فک بسته به انتخاب نوع و برند آن می‌تواند زمانی بین ۳ هفته تا ۲۰ روز متغیر باشد تا توانایی لازم برای تحمل فشار تغذیه و خوراکی را به دست آورد.

 

۳- آشکارسازی

پس از اینکه پزشک از جوش خوردن پایه ها به استخوان فک اطمینان حاصل کند، ایمپلنت را به محیط دهان آشکار سازی می‌کند. به این معنی که، جراحی جدید از نوع لثه ای برای ماندگاری ایمپلنت انجام می‌شود، به این صورت که درپوش روی ایمپلنت را از یک سوم بالای ایمپلنت که توخالی است، با کمک میله‌ای با ارتفاع بلند به نام فرم دهنده لثه تعویض می‌کند که لثه در دور آن قرار می‌گیرد. پس از گذشت چند روز بر روی لثه فرم دایره‌ای شکل و تو خالی برای قرارگیری لبه روکش شکل می‌گیرد.
در واقع در این مرحله پزشک متخصص قصد دارد تا با این کار به اهدافی همچون جابه جایی، مدیریت و تامین لثه مناسب دور ایمپلنت‌ها دست یابد. از این مرحله تا بخش نهایی آن یعنی گذاشتن پروتز بر روی پایه‌ها معمولا دو تا چهار ماه طول می‌کشد.

 

۴- قالب گیری

مرحله دیگر کاشت ایمپلنت در مشهد، قالب گیری است، که در این مرحله پس از باز کردن فرم دهنده‌های لثه از روی پایه‌های ایمپلنت میله‌های بلندی بر روی آن‌ها پیچ می‌شود و سپس با انتخاب یک قالب مناسب و همچنین استفاده از مواد قالب گیری، وضعیت ایمپلنت دندان به طور کامل بر روی قالب ثبت می‌شود و به لابراتور تخصصی برای ساخت آن منتقل می‌گردد.

 

۵- امتحان قالب ساخته‌شده در دهان

پس از اینکه قالب‌های مورد نظر آماده شد، بیمار یک جلسه برای تست و بررسی آن به مطب پزشک مراجعه می‌کند. پس از قرار گرفتن پروتزها در داخل دهان، پزشک تمامی ایرادات و نواقص آن مانند بزرگی و یا کوچکی پروتزها، بلندی آن‌ها و غیره را کاملا ارزیابی می‌کند و در صورت لزوم ایرادات آن اصلاح می‌شود.

 

۶- تحویل پروتزها

در مرحله نهایی، پروتزها بدون هیچ ایرادی و با انجام بررسی‌های لازم بر روی پایه های جایگذاری شده بر روی لثه، قرار می‌گیرد و کاملا فیکس می‌شود.

مراحل کاشت دندان در مشهد

عضویت پزشکان

 

کاشت دندان در مشهد چقدر طول می‌کشد؟

فرایند ایمپلنت در مشهد می‌تواند به صورت فوری و یا تاخیری در طی یک و یا دو مرحله انجام شود. در تکنیک سریع کاشت ایمپلنت، میله و اتصالاتی که بین پروتز و ایمپلنت متصل می‌شوند همزمان صورت می‌گیرد. بعد از اتمام جراحی ضمائم آن در دهان کاملا قابل مشاهده می‌باشد.
اما در روش تاخیری که به آن روش دو مرحله ای نیز گفته می‌شود، در ابتدا میله‌ها در زیر لثه جایگذاری می‌شوند که شما نمی‌توانید آن را در دهان خود مشاهده کنید و به مدت دو تا سه ماه برای بهبودی کامل لثه و استخوان فک کاملا صبر می‌کنید. پس از گذشت این مدت زمان در طی فرایند دیگری که بسیار سبکتر از جراحی قبلی است، اتصالات لازم به میله ای که در لثه قرار داده شده است متصل می‌شود.
در هر دو روش پس از گذشت دو تا چهار ماه از جراحی اولیه پروتزهای نهایی که توسط لابراتور ساخته می‌شود، آماده گذاشتن و تحویل می‌گردد. در طی این مدت فرد می‌تواند برای راحتی در هنگام غذا خوردن و جویدن و یا حتی زیبایی از پروتزهای موقت، ثابت و یا متحرک بسته به شرایط خود استفاده کند.

 

عضویت پزشکان

 

طول عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟

معمولا ایمپلنت‌ها دائمی هستند و تا زمانی که شل نشود و یا عفونتی در آن وجود نداشته باشد نیازی به تعویض آن نخواهد بود. اما عواملی هستند که می‌تواند بر روی طول عمر آن ها تاثیر مستقیمی داشته‌باشد. از جمله آن‌ها می‌توان به مراجعه به بهترین دندانپزشک ایمپلنت در مشهد به دلیل داشتن تجربه کافی در این زمینه و استفاده از برند خوب و شناخته شده برای ساخت ایمپلنت‌ها اشاره کرد.
در هر صورت بایستی یکسری موارد را برای ماندگاری بیشتر ایمپلنت دندان های خود رعایت کنید. این موارد عبارتند از: استفاده از نخ دندان مخصوص، مسواک بین دندانی و یا در برخی موارد که تمام دندان‌های فک توسط ایمپلنت بازسازی شده‌اند ممکن است، استفاده از سرنگ با کمک پاشیدن آب برای تمیز کردن نقاطی که دسترسی به آن سخت است لازم باشد.
همچنین برای مراقبت و ماندگاری بیشتر از ایمپلنت‌ها باید هر شش ماه یکبار جهت کنترل منظم نزد متخصص ایمپلنت خود بروید و مطمئن شوید که پروتزهای جایگذاری شده کاملا سالم هستند و دارای عملکردی طبیعی می‌باشند. به صورت کلی باید گفت که سبک زندگی و رعایت بهداشت می‌تواند در افزایش و ماندگاری هرچه بیشتر ایمپلنت ها تاثیر به سزایی داشته‌باشد.

راهکارهایی برای افزایش طول عمر ایمپلنت دندان

انواع ایمپلنت در مشهد

ایمپلنت‌ها می‌توانند در اندازه، طول و انواع مختلفی باشند. بهترین جراح ایمپلنت در مشهد پس از انجام معاینه و بررسی‌های لازم، با توجه به موقعیت دندان‌های بیمار تصمیم می‌گیرد که از کدام نوع ایمپلنت استفاده کند. قطعا نوع ایمپلنت مورد نیاز برای هر فردی با فرد دیگر متفاوت است و بر اساس شرایط بیمار و نوع لثه و سایر دندان های وی انتخاب می‌شود. در ادامه به معرفی دو نوع ایمپلنت پرداخته‌ایم:

• ایمپلنت های اندواستیل (Endosteal)

یکی از رایج‌ترین انواع ایمپلنت‌ها، اندواستیل است و بیشتر در جراحی‌های دو مرحله‌ای و یا تاخیری استفاده می‌شود. شکل ظاهری آن ها معمولا به صورت پیچ‌های کوچکی است که از جنس تیتانیوم ساخته شده‌است. این نوع ایمپلنت در داخل فک صورت قرار می‌گیرد و پس از آن پروتزها و یا همان دندان‌های مصنوعی بر روی آن‌ها قرار می‌گیرند.

• ایمپلنت های ساب پریواستیل (Subperiosteal)

این نوع از ایمپلنت‌ها معمولا به جای اینکه در داخل استخوان قرار بگیرد، بر روی آن جایگذاری می‌شود به گونه‌ای که مقداری از آن بیرون از بافت لثه باقی می‌ماند تا بتواند دندان را نگه دارد. در واقع این روش برای افرادی مناسب است که استخوان فک آن‌ها سالم و مستحکم نیست و نمی‌توان بر روی آن یک پیوند استخوانی جدید انجام داد. از این نوع ایمپلنت‌ها معمولا در جراحی‌های یک مرحله‌ای استفاده می‌شود.

تفاوت ایمپلنت اندو استیل و ساب پریو استیل

علاوه بر این، از نظر روش کاشت، ایمپلنت‌ها به سه نوع متفاوت تقسیم می‌شوند که در ادامه به آن‌ها اشاره کرده‌ایم:
• ایمپلنت برسازی درون کاشتی
• ایمپلنت فرورونده
• ایمپلنت دارای چهارچوب راموس

همچنین ایمپلنت‌ها از نظر نوع جنس و مواد به کار رفته در آن‌ها به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند:

• ایمپلنت تیتانیومی
• ایمپلنت زیرکونیا

 

عضویت پزشکان

 

چطور بهترین ایمپلنت را انتخاب کنیم؟

همان طور که می‌دانید ایمپلنت‌ها از نظر نوع، نحوه کاشت، جنس و یا حتی برند و قیمت ایمپلنت دندان در مشهد، انواع مختلفی دارند که باید بر اساس شرایط بیمار ایمپلنت مورد نظر انتخاب شود. زمانی که به بهترین دندانپزشک ایمپلنت در مشهد مراجعه می‌کنید می‌توانید اطمینان حاصل کنید که پزشک متخصص پس از انجام معاینات لازم بر روی دندان‌ها و لثه شما بهترین تصمیم را در مورد نوع ایمپلنت مناسب می‌گیرد.
در واقع انتخاب نوع ایمپلنت به شرایط جسمی و بودجه شما و همچنین نظر پزشک بستگی دارد که می‌توانید پس از مراجعه به مراکز ایمپلنت در مشهد و در جلسه حضوری با پزشک مورد نظر و پس از انجام معاینات و بررسی‌های لازم، بهترین ایمپلنت را انتخاب نمایید.

راهنمای انتخاب بهترین نوع ایمپلنت

 

چه کسانی می‌توانند ایمپلنت دندان انجام دهند؟

ایمپلنت در مشهد برای کسانی امکان پذیر است که یک یا چند دندان خود را از دست داده‌اند و به دنبال روشی برای جایگزینی آن هستند. معمولا اکثر افراد کاندیدای خوبی برای ایمپلنت دندان هستند، اما بهترین راه برای تشخیص دقیق آن مراجعه به متخصص و یا فوق تخصص ایمپلنت است. به صورت کلی می توان گفت، کاندید مناسب برای انجام این روش و یا به عبارتی کاشت دندان طبیعی در مشهد کسی است که که شرایط زیر را دارا باشد:

• داشتن سلامت جسمی مناسب: از آنجایی که برای انجام ایمپلنت نیاز به عمل جراحی است، سلامت نسبی فرد بیمار برای این فرایند حائز اهمیت می‌باشد. معمولا افراد سیگاری و یا کسانی که از مشروب و دخانیات استفاده می‌کنند در اولویت‌های پایین‌تری برای انجام این عمل قرار دارند.

• داشتن لثه‌های سالم: لثه‌های مستحکم و سالم برای نگه داشتن ایمپلنت بر روی آن بسیار ضروری است، زیرا این جراحی با استخوان فک درگیر است. معمولا بیمارانی که دارای ریسک بالای بیماری پریودنتال هستند غالبا با نارسایی ایمپلنت دندان مواجه می‌شوند.

• استخوان کافی برای نگهداری از ایمپلنت: در صورتی که یک فرد به دلایل مختلف بخشی از استخوان فک خود را از دست داده‌باشد، می‌تواند این جراحی را انجام دهد اما ابتدا بایستی با پیوند استخوان، فک کاملا تقویت و مستحکم شود.

 

عضویت پزشکان

 

ایمپلنت برای چه کسانی مناسب نیست؟

معمولا موارد بسیار کمی پیدا می‌شود که شرایط کافی برای انجام جراحی ایمپلنت در مشهد را ندارند، به صورت کلی می‌توان گفت تمامی افرادی که از نظر سیستمیک و روانی سالم باشند می‌توانند این عمل را انجام دهند. اما شرایطی وجود دارد که باعث منع انجام ایمپلنت دندان در برخی از افراد می‌شود که در زیر به آن‌ها اشاره کرده‌ایم. البته باید به این نکته توجه داشته‌باشید که حتی اگر جزء افرادی هستید که دارای شرایط زیر هستید هنوز هم امکان این وجود دارد که کاندیدای خوبی برای انجام ایمپلنت باشید. در واقع این مسئله تنها بستگی به داشتن میزان و شدت این شرایط دارد.

– نوجوانان و یا جوانانی که رشد فیزیکی استخوان فک در آن ها متوقف نشده‌است و با گذشت زمان امکان تغییر در آن ها وجود دارد. در واقع باید گفت که سن مناسب برای انجام این جراحی پس از اتمام رشد کامل استخوان فک است که در دختران و پسران رسیدن به این سن می‌تواند متفاوت باشد.
– زنان باردار
– افرادی که از سیگار به صورت مداوم استفاده می‌کنند. این افراد برای انجام ایمپلنت باید برای مدت زمانی از کشیدن سیگار اجتناب کنند، زیرا می‌تواند مانع از بهبودی دهان پس از انجام جراحی شود.
– افرادی که تحت درمان‌های پرتودرمانی می‌باشند.
– افراد مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت کنترل نشده، بیماری‌های بافت همبند، هموفیلی و غیره.

در نهایت باید بگوییم که برای رسیدن به یک نتیجه ایده آل و مطلوب از جراحی ایمپلنت دندان های خود باید به بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد مراجعه کنید. تا بر اساس تجربه و مهارتی که در این زمینه دارد بهترین نوع پروتز را با شرایط شما انتخاب نماید. و بتواند به گونه‌ای جراحی را انجام دهد که علاوه بر ماندگاری بیشتر ایمپلنت رضایت شما را نیز به دنبال داشته باشد.

 

عضویت پزشکان

 

منابع: پزشک ۲۴ , dental health , mayoclinic

۱۴ نظر

 1. سلام ارزونترین ایمپلنت کدومه؟ من باید فک بالامو ایمپلنت کنم؟

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   برای اطلاع برندهای ایمپلنت ارزان در مشهد روی مقاله “قیمت ایمپلنت در مشهد” کلیک کنید. برای تشخیص تعداد ایمپلنت مورد نظر باید حتما توسط دندانپزشک متخصص معاینه شوید و وضعیت دندان‌ها و فک شما مورد بررسی قرار بگیرد. جهت دریافت مشاوره رایگان از طریق لینک زیر با کارشناسان پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:
   https://pezeshk24.com/free-consult-dentistry/

 2. سلام
  مامان من ۴ ماه پیش ایمپلنت انجام داد، یعنی سه ماه پیش قالب و پروتزهای دندانی هم روی پایه ها جاگذاری شد. اما الان چند هفته میشه که لثه هاشون ورم کرده و ملتهب شده. میخواستم ببینم این مسئله طبیعیه؟

  • پشتیبان سایت

   سلام دوست عزیز
   از آنجایی که مدت زمان زیادی از ایمپلنت گذشته است ممکن است به دلیل عدم رعایت مراقبت های لازم پس از جراحی و یا دلایل دیگر، لثه ها دچار عفونت شده باشند. همچنین ممکن است پایه های ایمپلنت به استخوان و فک به خوبی متصل نگردیده باشد. از این رو بهتر است برای معاینه دقیق تر به پزشک معالج خود مراجعه نمایید تا در صورت نیاز درمان مناسب انجام گیرد.

 3. سلام
  ممنون از اطلاعات خوب شما. چطور میشه فهمید که دقیقا دکتر از چه نوع و برند ایمپلنت برامون استفاده کرده؟ یا مثلا با چه اندازه ارتفاع و قطر پایه بکار برده؟

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   خوشحالیم که این مطلب مورد پسند شما قرار گرفته است. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید نوع و جزئیات ایمپلنت را در جلسه مشاوره از دندانپزشک خود بپرسید.

 4. سلام ببخشید متخصص ایمپلنت در مشهد خانم بهتره یا اقا؟ ایمپلنت دیجیتال در مشهد هم انجام میشه؟ ایمپلنت کامل فک بالا و پایین در مشهد میخوام انجام بدن

  • پشتیبان سایت 2

   با سلام و وقت بخیر
   انتخاب دندانپزشک آقا یا خانم به خود شخص شما ارتباط دارد و در این مقاله لیست بهترین دندانپزشک ایمپلنت دندان در مشهد آورده شده است که تمام دندانپزشکان دارای تخصص و تجربه بالا در زمینه ایمپلنت دندان مشهد هستند. شما می‌توانید با مشاهده بیوگرافی و نمونه کار دندانپزشکان، بهترین دکتر ایمپلنت در مشهد را انتخاب کنید. همچنین در صورت داشتن اطلاعات بیشتر در مورد ایمپلنت دیجیتال مشهد می‌توانید از طریق لینک زیر با کارشناسان پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید.
   https://pezeshk24.com/free-consult-dentistry/

 5. سلام. تلفنهای تماس و آدرس کجاست؟

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   شماره تماس و همچنین واتس اپ در دکمه‌های قرمز رنگ “ارتباط با مشاورین” که در سرتا سر متن قرار داده شده اند گنجانده شده است. روی دکمه کلیک کنید.

 6. محمد حیدری

  بنظر من توی مشهد هیچکس به اندازه ی دکتر کاظم فاطمی در زمینه ی ایمپلنت دقت و مهارت نداره. خونواده ی ما همگی پیش خیلی از جراحها رفتیم و ایمپلنت گذاشتیم اما هیچکدوم به اندازه ی دکتر فاطمی راضی نبودیم. مخصوصا برای کسایی که از ایمپلنت میترسن. به قدری ایشون دقیق هستن که توی مطبشون یه آرامش خاصی میگیره آدم

 7. با تشکر ازمطالب مفید شما. یکی از بهترین ها جناب آقای دکتر محمد صادق زارع میباشد. یکسال قبل نزد ایشان ایمپلنت کامل انجام دادم. و بسیار ایشان در کارشان تبحر دارند و بعد از عمل هم چندبار مراجعه داشتم که با خوشروئی وصبر ایشان موارد درخواستم را انجام دادند

  • پشتیبان سایت 2

   با سلام و وقت بخیر
   ممنون از اینکه نظرتون را با سایز مخاطبین پزشک ۲۴ به اشتراک گذاشتید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.