بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد؛ لیست 12تایی متخصص کاشت دندان مشهد

بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد با توجه به میزان رضایت مراجعه‌کنندگان و مهارت پزشک عبارتند از دکتر شیخی، دکتر زارع، دکتر عرب، دکتر شیعه زاده، دکتر مرادی طلب، دکتر فاطمی، دکتر شمس، دکتر قنبری، دکتر عباچی زاده، دکتر عشق پور، دکتر ضرابی، دکتر اسداله زاده و دکتر عرفانیان.
ایمپلنت دندان در مشهد با بهترین دکتر
فهرست مطالب

ایمپلنت در مشهد مطمئن‌ترین روش جایگزین برای دندان‌های از دست رفته است. ایمپلنت دندان اگر اصولی و توسط بهترین دندانپزشک ایمپلنت مشهد انجام شود برای فرد نتایج ماندگار و دائمی به دنبال خواهد داشت. در این مقاله از پزشک 24، ما علاوه بر معرفی لیستی از برترین متخصصان ایمپلنت در مشهد ، روش کاشت، انواع ایمپلنت دندان، ماندگاری و شرایط کاشت ایمپلنت در مشهد را بررسی خواهیم کرد. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

 

عضویت پزشکان

 

چگونه بهترین دکتر ایمپلنت در مشهد را پیدا کنیم؟

گاهی اوقات با افتادن یک دندان و یا خرابی بیش از حد آن نیاز به کاشت ایمپلنت پیدا می‌کنیم که برای این کار باید به مراکز ایمپلنت در مشهد مراجعه کنیم. انتخاب بهترین دندانپزشک مشهد در این زمینه بسیار مهم است و زمانی که قصد دارید تا هزینه بالایی برای داشتن دندا‌ن‌های جدید خود صرف کنید باید تمامی ریسک‌های مرتبط با شکستن پروتز دندان را کاهش بدهید. علاوه بر این، این نوع جراحی می‌تواند تاثیر بسیاری بر روی چهره و زیبایی لبخند شما بگذارد، در نتیجه مستلزم گذاشتن زمان کافی برای پیدا کردن پزشک متخصص خوب در این زمینه می باشد.
جراحی و کاشت ایمپلنت دندان یک فرایند کاملا پیچیده است که برای به دست آوردن یک نتیجه موفق باید اطمینان حاصل کنید که متخصص مورد نظر شما آموزش‌های لازم را دیده باشد و تجربه و سابقه کافی در این خصوص داشته باشد.

ایمپلنت مشهد

 

عضویت پزشکان

 

بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد کیست؟

همان‌طور که می‌دانید انتخاب بهترین دندانپزشک ایمپلنت در مشهد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است به گونه‌ای که می‌تواند از بروز بسیاری از عوارض بعد از انجام جراحی به دلیل کم تجربه بودن جراح و یا حتی استفاده از مواد نامرغوب جلوگیری کند و رضایت بیمار را به دنبال داشته‌باشد. از این رو، ما در این مقاله برای راحتی شما لیستی از بهترین جراحان ایمپلنت در مشهد را آورده‌ایم که می‌توانید با مطالعه آن و مشاهده نمونه کارهای آنها، بهترین انتخاب را داشته باشید.

دکتر جهانگیر شیخی بهترین دندانپزشک ایمپلنت در مشهد

دکتر جهانگیر شیخی از بهترین دندانپزشکان ایمپلنت در مشهد هستند.

دکتر جهانگیر شیخی دندانپزشک مشهد

دکتر شیخی دارای فلوشیپ ایمپلنت از موسسه ICOI امریکا، فلوشیپ زیبایی و لیزر و قراردادن ایمپلنت بدون جراحی (بدون باز شدن لثه و بدون بخیه و خونریزی)، ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت با پانچ لیزر ایمپلنت‌های سویسی و کره‌ای هستند. ایشان در حال حاضر یکی از بهترین دندانپزشکان کاشت دندان در مشهد می‌باشند.

در ادامه می‌توانید نمونه ایمپلنت دندان دکتر شیخی را مشاهده کنید:

قبل و بعد ایمپلنت دندان دکتر شیخی

قبل و بعد ایمپلنت در مشهد دکتر شیخی

اطلاعات مطب دکتر جهانگیر شیخی در مشهد:

آدرس: مشهد، بین سناباد 52 و 54، پلاک 670
تلفن تماس موبایل: 09158222282

شماره مطب: 05138408911  و 05138448363
اینستاگرام: Dr_sheikhi_dentist

 

جهت دریافت نوبت مشاوره و تماس با دکتر جهانگیر شیخی روی دکمه زیر کلیک کنید:

تماس با دکتر شیخی

 

دکتر محمدصادق زارع متخصص جراحی لثه و ایمپلنت در مشهد

دکتر محمد صادق زارع دندانپزشک در مشهد هستند.

دکتر محمدصادق زارع دندانپزشک مشهد

دکتر زارع دکترای حرفه‌ای دندانپزشکی خود را در سال 1394 و از دانشکده دندانپزشکی مشهد دریافت کردند و پس از آن در سال 1397 موفق به دریافت تخصص جراحی لثه (پریودانتیکس) از دانشگاه دندانپزشکی شهید صدوقی یزد شدند. ایشان استادیار دانشگاه هستند و دارای بورد پریودنتولوژی و بورد ناسیونال می‌باشند. از فعالیت‌های دکتر زارع می‌توان به جراحی تخصصی لثه، کاشت تخصص ایمپلنت، درمان ریشه دندان، طراحی لبخند، ونیر کامپوزیت، لمینت دندان و کامپوزیت دندان اشاره کرد.

در ادامه عکس ایمپلنت دندان قبل و بعد دکتر زارع را مشاهده خواهید کرد:

قبل و بعد ایمپلنت دندان دکتر زارع

قبل و بعد ایمپلنت دندان دکتر زارع مشهد

قبل و بعد ایمپلنت دندان دکتر محمد زارع

قبل و بعد ایمپلنت دکتر زارع

 

عضویت پزشکان

 

دکتر حمیدرضا عرب، بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد

دکتر حمیدرضا عرب جراح لثه مشهد هستند که در زمینه ایمپلنت دندان نیز فعالیت دارند.

دکتر حمیدرضا عرب دندانپزشک مشهد

دکتر عرب دوره دکترای حرافه‌ای دندانپزشکی خود را در سال 1364 به اتمام رساندند. و پس از آن در دوره تخصص جراحی لثه (پریودانتیکس) مشغول به ادامه تحصیل شدند. و در نهایت در سال 1377 موفق به اخذ دوره تخصص خود گردیدند. ایشان استاد دانشکده دندانپزشکی مشهد بخش پریودانتیکس هستند و با بیش از بیست سال سابقه در رشته ایمپلنتوژی و پریودنتولوژی در این زمینه فعالیت می‌کنند.

 

عضویت پزشکان

 

دکتر مسعود شیعه زاده متخصص ایمپلنت و پروتز دندان مشهد

دکتر مسعود شیعه زاده متخصص ایمپلنت دندان و پروتز در مشهد هستند.

دکتر مسعود شیعه زاده دندانپزشک مشهد

دکتر شیعه زاده در حال حاضر استادیار علوم پزشکی مشهد می‌باشند و در کار خود تخصص و مهارت بالایی دارند. ایشان یکی از بهترین دندانپزشکان متخصص ایمپلنت دندان مشهد هستند.

 

عضویت پزشکان

 

دکتر عزیزاله مرادی طلب، بهترین دکتر ایمپلنت دندان در مشهد

دکتز عزیرالله مرادی طلب متخصص ایمپلنت مشهد هستند.

دکتر عزیزاله مرادی طلب دندانپزشک مشهد

دکتر عزیزاله مرادی طلب دکترای حرفه‌ای خود را در سال 1386 به اتمام رساندند و پس از آن در زمینه تخصص پروتزهای دندانی (پروستودانتیکس) مشغول به ادامه تحصیل شدند و در سال 1391 موفق به اخذ تخصص خود گردیدند. ایشان عضو هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی مشهد هستند. و در زمینه انجام پروتزهای دندان، ایمپلنت دندان، طراحی لبخند و غیره مشغول به فعالیت می‌باشند.

در ادامه چند نمونه ایمپلنت دندان دکتر مرادی طلب را مشاهده می‌کنید:

قبل و بعد ایمپلنت دندان دکتر مرادی طلب

قبل و بعد ایمپلنت دندان دکتر مرادی طلب مشهد

قبل و بعد ایمپلنت دکتر مرادی طلب

قبل و بعد از ایمپلنت دکتر مرادی طلب

 

عضویت پزشکان

 

دکتر کاظم فاطمی بهترین دکتر ایمپلنت در مشهد

دکتر کاظم فاطمی دندانپزشک مشهد

دکتر کاظم فاطمی پس از اتمام دوره دکترای حرفه‌ای دندانپزشکی در سال 1368، مشغول به ادامه تحصیل در دوره جراحی لثه (پیودانتیکس) شدند و در سال 1372 موفق به اخذ تخصص خود گردیدند.

 

عضویت پزشکان

 

دکتر سید حمید شمس فوق تخصص ایمپلنت در مشهد

دکتر حمید شمس متخصص پروتز دندان و ایمپلنت در مشهد هستند.

دکتر حمید شمس دندانپزشک مشهد

دکتر شمس دکترای حرفه‌ای خود را در سال 1394 به اتمام رساندند. پس از آن در سال 1398 مشغول به ادامه تحصیل در دوره تخصص پروتزهای دندانی (پروستودانتیکس) شدند و در نهایت در سال 1398 تخصص خود را به اتمام رساندند. ایشان دارای ایمپلنتولوژیست از BMP انگلستان و بورد تخصصی ناسیونال می‌باشند. و در زمینه پروتزهای دندانی، ایمپلنت، ترمیمی، جراحی لثه و دندان و غیره مشغول به فعالیت می‌باشند.

در تصویر زیر می‌توانید تفاوت چشم‌گیر چهره بیمار قبل و بعد از ایمپلنت دندان توسط دکتر شمس را مشاهده بفرمایید:

قبل و بعد ایمپلنت دندان دکتر شمس

قبل و بعد ایمپلنت دکتر شمس

 

عضویت پزشکان

 

دکتر حبیب الله قنبری متخصص جراحی لثه و ایمپلنت در مشهد

دکتر حبیب اله قنبری متخصص جراحی لثه و ایملنت دندان در مشهد هستند.

دکتر قنبری متخصص ایمپلنت مشهد

دکتر حبیب الله قنبری دکترای حرفه‌ای دندانپزشکی را در سال 1367 دریافت کردند. و پس از آن در سال 1372 موفق به دریافت تخصص جراحی لثه (پریودانتیکس) شدند. ایشان عضو هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی مشهد می‌باشند.

 

عضویت پزشکان

 

دکتر حامد عباچی زاده، بهترین دندانپزشک ایمپلنت در مشهد

دکتر حامد عباچی زاده دندانپزشک متخصص ایمپلنت و پروتز دندان در مشهد هستند.

دکتر حامد عباچی زاده دندانپزشک مشهد

دکتر عباچی زاده دکترای حرفه‌ای دندانپزشکی را در سال 1386 به اتمام رساندند. پس از آن در سال 1391 موفق به اخذ تخصص پروتزهای دندانی (پروستودانتیکس) شدند. ایشان در زمینه‌های ایمپلنت و کاشت دندان، انواع پروتزهای ثابت، انواع پروتزهای متحرک و غیره فعالیت دارند.

در ادامه چند نمونه ایمپلنت دندان دکتر عباچی زاده را مشاهده می‌کنید:

قبل و بعد ایمپلنت دندان دکتر عباچی زاده

قبل و بعد ایمپلنت دکتر عباچی زاده

قبل و بعد ایمپلنت دکتر حامد عباچی زاده

قبل و بعد از ایمپلنت دکتر حامد عباچی زاده

 

عضویت پزشکان

 

دکتر مجید عشق پور متخصص جراحی دهان، فک، صورت و ایمپلنت در مشهد

دکتر عشق پور جراح فک مشهد هستند و در زمینه ایمپلنت دندان نیز تخصص دارند.

دکتر مجید عشق پور دندانپزشک مشهد

دکتر عشق پور دکترای حرفه‌ای دندانپزشکی را در سال 1381 به اتمام رساندند. پس از آن تخصص جراحی دهان، فک، صورت و ایمپلنت را در سال 1388 دریافت کردند. ایشان نفر اول بورد تخصصی و دانشیار دانشکده دندانپزشکی مشهد می‌باشند.

 

عضویت پزشکان

 

دکتر محمدجواد ضرابی دربان، دکتر ایمپلنت خوب در مشهد

دکتر محمد جواد ضرابی متخصص ایمپلنت دندان و جراحی لثه در مشهد هستند.

دکتر محمدجواد ضرابی دندانپزشک مشهد

دکتر محمدجواد ضرابی دکترای حرفه‌ای دندانپزشکی را در سال 1390 دریافت کردند. سپس در زمینه جراحی لثه مشغول به ادامه تحصیل شدند و در نهایت در سال 1393 موفق به اخذ دوره تخصص خود گردیدند. ایشان دارای بورد تخصصی ناسیونال هستند. و در زمینه‌های ایمپلنت دندان، ایمپلنت دیجیتال، لیفت لثه و … مشغول به فعالیت می‌باشند.

در ادامه یک نمونه ایمپلنت دندان دکتر ضرابی را مشاهده می‌کنید:

 

عضویت پزشکان

 

دکتر محمد اسداله زاده بهترین متخصص پروتز دندان در مشهد

دکتر محمد اسداله زاده دندانپزشک مشهد

دکتر اسدالله زاده پس از دوره دندانپزشکی عمومی خود، در زمینه تخصصی پروتز دندان و ایمپلنت پذیرفته شدند و در حال حاضر یکی از بهترین دندانپزشکان مشهد می‌باشند. دکتر اسداله زاده با چندین سال سابقه و تجربه در زمینه پروتز دندان، روکش و ایملپنت فعالیت دارند.

 

عضویت پزشکان

 

دکتر مهدی عرفانیان بهترین متخصص ایمپلنت دندان در مشهد

دکتر مهدی عرفانیان متخصص جراحی دهان، فک و صورت در مشهد هستند.

دکتر مهدی عرفانیان دندانپزشک مشهد

دکتر عرفانیان در زمینه جراحی ایمپلنت دندان، عمل جراحی فک، جراحی داخل دهان و …. مهارت و تخصص دارند. ایشان به عنوان یکی از بهترین متخصصان ایمپلنت دندان در مشهد شناخته شدند که مراجعه‌کنندگان زیادی دارند.

 

عضویت پزشکان

 

عکس دندان ایمپلنت شده

 

کاشت ایمپلنت در مشهد چگونه انجام می‌شود؟

ایمپلنت دندان از جنس تیتانیوم خالص است که کاملا با بدن انسان سازگاری دارد. شکل ظاهری آن به صورت یک میله باریک و مستحکم است که در داخل فک جای می‌گیرد. در واقع ایمپلنت در مشهد بهترین گزینه برای جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته می‌باشد که در طی چند مرحله صورت می‌گیرد.

برای کاشت دندان در مشهد ابتدا باید به مراکز کاشت ایمپلنت مراجعه کنید تا پس از انجام معاینات لازم توسط متخصصین، شرایط لثه و دندان‌های شما به طور کامل بررسی شود. پس از اینکه پزشک کاشت ایمپلنت را برای شما تشخیص بدهد باید مراحل زیر را برای انجام این کار طی کنید:

مراحل ایمپلنت دندان

1- خارج کردن ریشه و دندان‌های فرسوده

زمانی که دندان‌های فرسوده و یا حتی ریشه‌های سالم و غیر عفونی را بکشید، استخوان آن ناحیه با گذشت زمان تحلیل می‌رود و یا به عبارتی آب می‌شود، به همین خاطر باید توجه داشته باشید که قبل از اقدام به کشیدن ریشه دندان خود زمان انجام ایمپلنت را مشخص کرده باشید و بهتر است این زمان بین 45 تا 75 روز باشد.
در غیر این صورت با تحلیل استخوان دندان کشیده شده روبه رو خواهید شد که معمولا این موضوع در فک بالا سریع تر رخ می‌دهد و باعث دشواری کار و همچنین افزایش هزینه بازسازی لثه می‌گردد. این جراحی معمولا با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و در این حالت شما بدون هیچ دردی و در بیداری کامل می‌توانید عمل مورد نظر را انجام بدهید. در این مرحله اگر نیاز باشد باید به بهترین متخصص لثه مشهد مراجعه کنید.

 

2- نصب پایه‌ها

پس از اینکه پایه‌ها در داخل فک جاگذاری شد، باید مراقبت های لازم انجام شود که معمولا شامل خوردن غذاهای نرم و عدم ایجاد فشار بر روی ایمپلنت‌ها می‌باشد. معمولا زمان مناسب برای جوش خوردن کامل ایمپلنت به استخوان فک بسته به انتخاب نوع و برند آن می‌تواند زمانی بین 3 هفته تا 20 روز متغیر باشد تا توانایی لازم برای تحمل فشار تغذیه و خوراکی را به دست آورد.

 

3- آشکارسازی

پس از اینکه پزشک از جوش خوردن پایه ها به استخوان فک اطمینان حاصل کند، ایمپلنت را به محیط دهان آشکار سازی می‌کند. به این معنی که، جراحی جدید از نوع لثه ای برای ماندگاری ایمپلنت انجام می‌شود، به این صورت که درپوش روی ایمپلنت را از یک سوم بالای ایمپلنت که توخالی است، با کمک میله‌ای با ارتفاع بلند به نام فرم دهنده لثه تعویض می‌کند که لثه در دور آن قرار می‌گیرد. پس از گذشت چند روز بر روی لثه فرم دایره‌ای شکل و تو خالی برای قرارگیری لبه روکش شکل می‌گیرد.
در واقع در این مرحله پزشک متخصص قصد دارد تا با این کار به اهدافی همچون جابه جایی، مدیریت و تامین لثه مناسب دور ایمپلنت‌ها دست یابد. از این مرحله تا بخش نهایی آن یعنی گذاشتن پروتز بر روی پایه‌ها معمولا دو تا چهار ماه طول می‌کشد.

 

4- قالب گیری

مرحله دیگر کاشت ایمپلنت در مشهد، قالب گیری است، که در این مرحله پس از باز کردن فرم دهنده‌های لثه از روی پایه‌های ایمپلنت میله‌های بلندی بر روی آن‌ها پیچ می‌شود و سپس با انتخاب یک قالب مناسب و همچنین استفاده از مواد قالب گیری، وضعیت ایمپلنت دندان به طور کامل بر روی قالب ثبت می‌شود و به لابراتور تخصصی برای ساخت آن منتقل می‌گردد.

 

5- امتحان قالب ساخته‌شده در دهان

پس از اینکه قالب‌های مورد نظر آماده شد، بیمار یک جلسه برای تست و بررسی آن به مطب پزشک مراجعه می‌کند. پس از قرار گرفتن پروتزها در داخل دهان، پزشک تمامی ایرادات و نواقص آن مانند بزرگی و یا کوچکی پروتزها، بلندی آن‌ها و غیره را کاملا ارزیابی می‌کند و در صورت لزوم ایرادات آن اصلاح می‌شود.

 

6- تحویل پروتزها

در مرحله نهایی، پروتزها بدون هیچ ایرادی و با انجام بررسی‌های لازم بر روی پایه های جایگذاری شده بر روی لثه، قرار می‌گیرد و کاملا فیکس می‌شود.

ایمپلنت در مشهد

 

عضویت پزشکان

 

کاشت دندان در مشهد چقدر طول می‌کشد؟

فرایند ایمپلنت در مشهد می‌تواند به صورت فوری و یا تاخیری در طی یک و یا دو مرحله انجام شود. در تکنیک سریع کاشت ایمپلنت، میله و اتصالاتی که بین پروتز و ایمپلنت متصل می‌شوند همزمان صورت می‌گیرد. بعد از اتمام جراحی ضمائم آن در دهان کاملا قابل مشاهده می‌باشد.
اما در روش تاخیری که به آن روش دو مرحله ای نیز گفته می‌شود، در ابتدا میله‌ها در زیر لثه جایگذاری می‌شوند که شما نمی‌توانید آن را در دهان خود مشاهده کنید و به مدت دو تا سه ماه برای بهبودی کامل لثه و استخوان فک کاملا صبر می‌کنید. پس از گذشت این مدت زمان در طی فرایند دیگری که بسیار سبکتر از جراحی قبلی است، اتصالات لازم به میله ای که در لثه قرار داده شده است متصل می‌شود.
در هر دو روش پس از گذشت دو تا چهار ماه از جراحی اولیه پروتزهای نهایی که توسط لابراتور ساخته می‌شود، آماده گذاشتن و تحویل می‌گردد. در طی این مدت فرد می‌تواند برای راحتی در هنگام غذا خوردن و جویدن و یا حتی زیبایی از پروتزهای موقت، ثابت و یا متحرک بسته به شرایط خود استفاده کند.

تصاویر ایمپلنت فک بالا

 

عضویت پزشکان

 

طول عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟

معمولا ایمپلنت‌ها دائمی هستند و تا زمانی که شل نشود و یا عفونتی در آن وجود نداشته باشد نیازی به تعویض آن نخواهد بود. اما عواملی هستند که می‌تواند بر روی طول عمر آن ها تاثیر مستقیمی داشته‌باشد. از جمله آن‌ها می‌توان به مراجعه به بهترین دندانپزشک ایمپلنت در مشهد به دلیل داشتن تجربه کافی در این زمینه و استفاده از برند خوب و شناخته شده برای ساخت ایمپلنت‌ها اشاره کرد.
در هر صورت بایستی یکسری موارد را برای ماندگاری بیشتر ایمپلنت دندان های خود رعایت کنید. این موارد عبارتند از: استفاده از نخ دندان مخصوص، مسواک بین دندانی و یا در برخی موارد که تمام دندان‌های فک توسط ایمپلنت بازسازی شده‌اند ممکن است، استفاده از سرنگ با کمک پاشیدن آب برای تمیز کردن نقاطی که دسترسی به آن سخت است لازم باشد.
همچنین برای مراقبت و ماندگاری بیشتر از ایمپلنت‌ها باید هر شش ماه یکبار جهت کنترل منظم نزد متخصص ایمپلنت خود بروید و مطمئن شوید که پروتزهای جایگذاری شده کاملا سالم هستند و دارای عملکردی طبیعی می‌باشند. به صورت کلی باید گفت که سبک زندگی و رعایت بهداشت می‌تواند در افزایش و ماندگاری هرچه بیشتر ایمپلنت ها تاثیر به سزایی داشته‌باشد.

عکس ایمپلنت کامل دندان

 

انواع ایمپلنت در مشهد

ایمپلنت‌ها می‌توانند در اندازه، طول و انواع مختلفی باشند. بهترین جراح ایمپلنت در مشهد پس از انجام معاینه و بررسی‌های لازم، با توجه به موقعیت دندان‌های بیمار تصمیم می‌گیرد که از کدام نوع ایمپلنت استفاده کند. قطعا نوع ایمپلنت مورد نیاز برای هر فردی با فرد دیگر متفاوت است و بر اساس شرایط بیمار و نوع لثه و سایر دندان های وی انتخاب می‌شود. در ادامه به معرفی دو نوع ایمپلنت پرداخته‌ایم:

• ایمپلنت های اندواستیل (Endosteal)

یکی از رایج‌ترین انواع ایمپلنت‌ها، اندواستیل است و بیشتر در جراحی‌های دو مرحله‌ای و یا تاخیری استفاده می‌شود. شکل ظاهری آن ها معمولا به صورت پیچ‌های کوچکی است که از جنس تیتانیوم ساخته شده‌است. این نوع ایمپلنت در داخل فک صورت قرار می‌گیرد و پس از آن پروتزها و یا همان دندان‌های مصنوعی بر روی آن‌ها قرار می‌گیرند.

• ایمپلنت های ساب پریواستیل (Subperiosteal)

این نوع از ایمپلنت‌ها معمولا به جای اینکه در داخل استخوان قرار بگیرد، بر روی آن جایگذاری می‌شود به گونه‌ای که مقداری از آن بیرون از بافت لثه باقی می‌ماند تا بتواند دندان را نگه دارد. در واقع این روش برای افرادی مناسب است که استخوان فک آن‌ها سالم و مستحکم نیست و نمی‌توان بر روی آن یک پیوند استخوانی جدید انجام داد. از این نوع ایمپلنت‌ها معمولا در جراحی‌های یک مرحله‌ای استفاده می‌شود.

تفاوت ایمپلنت اندو استیل و ساب پریو استیل

علاوه بر این، از نظر روش کاشت، ایمپلنت‌ها به سه نوع متفاوت تقسیم می‌شوند که در ادامه به آن‌ها اشاره کرده‌ایم:
• ایمپلنت برسازی درون کاشتی
• ایمپلنت فرورونده
• ایمپلنت دارای چهارچوب راموس

همچنین ایمپلنت‌ها از نظر نوع جنس و مواد به کار رفته در آن‌ها به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند:

• ایمپلنت تیتانیومی
• ایمپلنت زیرکونیا

 

عضویت پزشکان

 

مزایای ایمپلنت دندان در مشهد

کاشت دندان در مشهد مزایای بسیاری دارد که در ادامه به این موارد اشاره شده است:

 • افزایش زیبایی و اعتماد به نفس
 • ایجاد ظاهری جذاب با لبخند دلنشین
 • ماندگاری و طول عمر بالای ایمپلنت دندان
 • جایگزین مناسب دندان‌های از دست رفتع
 • عدم ایجاد اختلال در غذا خوردن
 • صحبت کردن راحت و با اعتماد به نفس

مزایای ایمپلنت

 

چطور بهترین ایمپلنت را انتخاب کنیم؟

همان طور که می‌دانید ایمپلنت‌ها از نظر نوع، نحوه کاشت، جنس و یا حتی برند و قیمت ایمپلنت دندان در مشهد، انواع مختلفی دارند که باید بر اساس شرایط بیمار ایمپلنت مورد نظر انتخاب شود. زمانی که به بهترین دندانپزشک ایمپلنت در مشهد مراجعه می‌کنید می‌توانید اطمینان حاصل کنید که پزشک متخصص پس از انجام معاینات لازم بر روی دندان‌ها و لثه شما بهترین تصمیم را در مورد نوع ایمپلنت مناسب می‌گیرد.
در واقع انتخاب نوع ایمپلنت به شرایط جسمی و بودجه شما و همچنین نظر پزشک بستگی دارد که می‌توانید پس از مراجعه به مراکز ایمپلنت در مشهد و در جلسه حضوری با پزشک مورد نظر و پس از انجام معاینات و بررسی‌های لازم، بهترین ایمپلنت را انتخاب نمایید.

 

 

چه کسانی می‌توانند ایمپلنت دندان انجام دهند؟

ایمپلنت در مشهد برای کسانی امکان پذیر است که یک یا چند دندان خود را از دست داده‌اند و به دنبال روشی برای جایگزینی آن هستند. معمولا اکثر افراد کاندیدای خوبی برای ایمپلنت دندان هستند، اما بهترین راه برای تشخیص دقیق آن مراجعه به متخصص و یا فوق تخصص ایمپلنت است. به صورت کلی می توان گفت، کاندید مناسب برای انجام این روش و یا به عبارتی کاشت دندان طبیعی در مشهد کسی است که که شرایط زیر را دارا باشد:

کاندیدای جراحی ایمپلنت دندان

• داشتن سلامت جسمی مناسب: از آنجایی که برای انجام ایمپلنت نیاز به عمل جراحی است، سلامت نسبی فرد بیمار برای این فرایند حائز اهمیت می‌باشد. معمولا افراد سیگاری و یا کسانی که از مشروب و دخانیات استفاده می‌کنند در اولویت‌های پایین‌تری برای انجام این عمل قرار دارند.

• داشتن لثه‌های سالم: لثه‌های مستحکم و سالم برای نگه داشتن ایمپلنت بر روی آن بسیار ضروری است، زیرا این جراحی با استخوان فک درگیر است. معمولا بیمارانی که دارای ریسک بالای بیماری پریودنتال هستند غالبا با نارسایی ایمپلنت دندان مواجه می‌شوند.

• استخوان کافی برای نگهداری از ایمپلنت: در صورتی که یک فرد به دلایل مختلف بخشی از استخوان فک خود را از دست داده‌باشد، می‌تواند این جراحی را انجام دهد اما ابتدا بایستی با پیوند استخوان، فک کاملا تقویت و مستحکم شود.

 

عضویت پزشکان

 

ایمپلنت برای چه کسانی مناسب نیست؟

معمولا موارد بسیار کمی پیدا می‌شود که شرایط کافی برای انجام جراحی ایمپلنت در مشهد را ندارند، به صورت کلی می‌توان گفت تمامی افرادی که از نظر سیستمیک و روانی سالم باشند می‌توانند این عمل را انجام دهند. اما شرایطی وجود دارد که باعث منع انجام ایمپلنت دندان در برخی از افراد می‌شود که در زیر به آن‌ها اشاره کرده‌ایم. البته باید به این نکته توجه داشته‌باشید که حتی اگر جزء افرادی هستید که دارای شرایط زیر هستید هنوز هم امکان این وجود دارد که کاندیدای خوبی برای انجام ایمپلنت باشید. در واقع این مسئله تنها بستگی به داشتن میزان و شدت این شرایط دارد.

– نوجوانان و یا جوانانی که رشد فیزیکی استخوان فک در آن ها متوقف نشده‌است و با گذشت زمان امکان تغییر در آن ها وجود دارد. در واقع باید گفت که سن مناسب برای انجام این جراحی پس از اتمام رشد کامل استخوان فک است که در دختران و پسران رسیدن به این سن می‌تواند متفاوت باشد.
– زنان باردار
– افرادی که از سیگار به صورت مداوم استفاده می‌کنند. این افراد برای انجام ایمپلنت باید برای مدت زمانی از کشیدن سیگار اجتناب کنند، زیرا می‌تواند مانع از بهبودی دهان پس از انجام جراحی شود.
– افرادی که تحت درمان‌های پرتودرمانی می‌باشند.
– افراد مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت کنترل نشده، بیماری‌های بافت همبند، هموفیلی و غیره.

در نهایت باید بگوییم که برای رسیدن به یک نتیجه ایده آل و مطلوب از جراحی ایمپلنت دندان های خود باید به بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد مراجعه کنید. تا بر اساس تجربه و مهارتی که در این زمینه دارد بهترین نوع پروتز را با شرایط شما انتخاب نماید. و بتواند به گونه‌ای جراحی را انجام دهد که علاوه بر ماندگاری بیشتر ایمپلنت رضایت شما را نیز به دنبال داشته باشد.

 

عضویت پزشکان

 

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان در مشهد

رعایت یک سری نکات بعد ایمپلنت دندان در مشهد الزامی بوده تا نتیجه نهایی رضایت‌بخش باشد. در ادامه به این موارد اشاره شده است:

 • از انجام فعالیت سنگین ورزشی خودداری کنید زیرا باعث ایجاد فشار و خونریزی می‌شود.
 • رعایت بهداشت دهان و دندان و استفاده از نخ دندان به طور منظم به طول عمر دندان ایمپلنت شده شما کمک خواهد کرد.
 • مصرف داروهای تجویزه شده توسط دندانپزشک به تسریع روند بهبودی شما کمک خواهد کرد.
 • مراجعه مکرر و منظم به دندانپزشک برای چکاپ الزامی است.
 • تا چند روز بعد ایمپلنت دندان از غذاهای نرم و سبک استفاده کنید.
 • تا 24 ساعت بعد جراحی ایمپلنت دندان می‌توانید از کمپرس سرد برای کاهش تورم و التهاب استفاده کنید.
 • تا 1 هفته بعد جراحی ایمپلنت دندان از کشیدن سیگار، قلیان و مصرف مشروبات الکلی پرهیز کنید.

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان

 

ایمپلنت دندان با لیزر در مشهد

از لیزر برای جراحی نرم استفاده می‌شود که گاهی بهترین نوع درمان می‌باشد و باید با تشخیص دندانپزشک انجام شود. از مزایای لیزر برای ایمپلنت دندان می‌توان به سرعت بالای آن و کاهش طول درمان اشاره کرد. همچنین در روش ایمپلنت دندان با لیزر خونریزی کمتر اتفاق افتاده و روش ایمن و بی‌خطر محسوب می‌شود. قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین در مشهد با توجه به نوع دندان و شرایط هر فرد متفاوت است که پس از معاینه توسط دندانپزشک به طور دقیق مشخص خواهد شد.

 

عضویت پزشکان

 

عوارض ایمپلنت دندان در مشهد

ایمپلنت دندان روش جایگزین دندان‌های از دست رفته است که می‌تواند به زیباسازی دندان و افزایش اعتماد به نفس شما کمک کند. اگر به بهترین متخصص ایمپلنت دندان در مشهد مراجعه کنید قطعا نتیجه مطلوب خواهد بود. از عوارض کوتاه‌مدت ایمپلنت دندان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • التهاب و خونریزی موقت
 • درد موقت

 

چگونه بهترین دندانپزشک برای ایمپلنت در مشهد را پیدا کنیم؟

در این مقاله لیست بهترین دندانپزشکان ایمپلنت مشهد به همراه نمونه کار آنها آورده شده است که می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کرده و پروسه درمان خود را شروع کنید.

 

عضویت پزشکان

 

سوالات متداول 

1- بهترین دکتر برای ایمپلنت در مشهد کیست؟

دکتر شیخی، دکتر زارع، دکتر عرب، دکتر شیعه زاده، دکتر مرادی طلب، دکتر فاطمی، دکتر شمس، دکتر قنبری، دکتر عباچی زاده، دکتر عشق پور، دکتر ضرابی، دکتر اسداله زاده، دکتر عرفانیان از بهترین دندانپزشکان ایمپلنت دندان مشهد هستند. 

2- چگونه با بهترین دکتر ایمپلنت در مشهد نوبت خود را رزرو کنیم؟

برای انتخاب و رزرو نوبت بهترین دندانپزشک ایمپلنت مشهد می‌توان از طریق شماره تماس هر دندانپزشک اقدام کرد. 

3- آیا ایمپلنت دندان باعث ایجاد بوی بد دهان می شود؟

در صورتی که از بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی رعایت کنید و از روکش مناسب و مرغوب استفاده شود، دچار بوی بد دهان بعد ایمپلنت نخواهید شد. در صورت ماندن مواد غذایی و جرم لابه لای دندان ممکن است دهان بوی بد بگیرد که باید حتما بهداشت را به خوبی رعایت کنید.

4- ایا ایمپلنت دندان ماندگاری دائمی دارد؟

ماندگاری ایمپلنت دندان با توجه به نوع برند، تخصص دندانپزشک، نحوه قرار گرفتن و نصب آن و …. بستگی دارد. به طور کلی ایمپلنت دندان حدود 10 الی 15 سال ماندگاری دارد و یک روش دائمی برای دندان‌های از دست رفته به حساب می‌آید.

 

پزشک۲۴ مرجع تخصصی زیبایی دندان

منبع:  mayoclinic

34 پاسخ

 1. سلام یه متخصص ایمپلنت در مشهد می خوام، دندانپزشکایی که تو این صفحه آوردین کاراشون خوبه؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   لیستی از بهترین متخصصان ایمپلنت دندان به همراه نمونه کار قبل و بعد آنها آورده شده است که شما می‌توانید دندانپزشک خود را انتخاب و به او مراجعه کنید.

 2. ممنون از سایت خوبتون که بهترین پزشک های زیبایی رو معرفی میکنید

  1. با سلام و وقت بخیر
   خیلی خوشحالیم که از معرفی دندانپزشکان زیبایی توسط پزشک 24 رضایت دارید.

 3. سلام بهترین دکتر ایمپلنت مشهد کی هس؟؟؟؟من میخوام یکی از دندون هامو ایمپلنت کنم

  1. با سلام و وقت بخیر
   در این مقاله برای راحتی شما لیست بهترین دندانپزشکان متخصص ایمپلنت مشهد به همراه نمونه کار قبل و بعد آنها آورده شده است.

  2. من بابام 6 ماه پیش، دوتا از دندونای جلوشونو با دکتر محمدصادق زارع ایمپلنت کردن واقعا راضی بودن

  1. با سلام و وقت بخیر
   رعایت مراقبت های بعد ایمپلنت دندان تا 7 الی 19 روز الزامی است که باید یک هفته اول بعد ایمپلنت از خوردن خوراکی‌های سفت و جویدنی پرهیز کنید.

 4. سلام ببخشید ایمپلنت دندان جلو درد داره یا نه؟ من 4 تا دندون باید ایمپلنت بکنم هزینه رو میگین لطفا

  1. با سلام و وقت بخیر
   هزینه ایمپلنت دندان در مشهد با توجه به تعداد، مهارت دندانپزشک، برند ایمپلنت و …. برای هر فرد متفاوت است که پس از معاینه توسط دندانپزشک به طور دقیق مشخص خواهد شد.

 5. سلام ببخشید برای ایمپلنت یک پایه قرار میدن؟ بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد کی هستن؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   به تعداد دندان مورد نیاز برای ایمپلنت بستگی دارد. در این مقاله لیست بهترین دندانپزشکان ایمپلنت به همراه نمونه کار قبل و بعد آنها آورده شده است که می‌توانید مراجعه کنید.

 6. سلام میخاستم بدونم شما ایمپلنت قسطی انجام میدین؟ چون هزینه‌ ایمپلنت خیلی زیاده و من باید ۴تا ایمپلنت انجام بدم که خب هزینه‌ اش واسم خیلی زیاده.

  1. با سلام و وقت بخیر
   وبسایت پزشک 24 مخصوص معرفی و نوبت دهی پزشکان زیبایی است. شما اگر تصمیم به انجام ایمپلنت به صورت قسطی دارید باید این مورد را مستقیما از دندانپزشک ایمپلنت بپرسید که آیا امکان پرداخت اقساطی را دارند یا خیر؟

 7. سلام. من متاسفانه توی 35 سالگی به صورت خود به خود لثه هام شروع به تحلیل رفتن کردن و دندونای جلو لق شدن و مجبور به کشیدنشون شدم. الان یک دکتر خوب و متخصص برای ایمپلنت در مشهد میخام که بتونه این کارو برام انجام بده چون دوتا دکتر رفتم قبول نکردن این کارو واسم انجام بدن.

  1. با سلام و وقت بخیر
   کلیه پزشکانی که در این لیست معرفی شده‌اند جر بهترین متخصصان ایمپلنت مشهد هستند که می‌توانید به هرکدام از آن‌ها مراجعه کنید.

 8. با تشکر ازمطالب مفید شما. یکی از بهترین ها جناب آقای دکتر محمد صادق زارع میباشد. یکسال قبل نزد ایشان ایمپلنت کامل انجام دادم. و بسیار ایشان در کارشان تبحر دارند و بعد از عمل هم چندبار مراجعه داشتم که با خوشروئی وصبر ایشان موارد درخواستم را انجام دادند

  1. با سلام و وقت بخیر
   ممنون از اینکه نظرتون را با سایز مخاطبین پزشک 24 به اشتراک گذاشتید.

   1. این تیم عالی هستن توسطشون کارامو انجام دادم برای دندان خیلی راضی ام

  2. بهترین متخصص ایمپلنت مشهد کدوم دکتر هست؟ میشه راهنمایی کنید؟

 9. بنظر من توی مشهد هیچکس به اندازه ی دکتر کاظم فاطمی در زمینه ی ایمپلنت دقت و مهارت نداره. خونواده ی ما همگی پیش خیلی از جراحها رفتیم و ایمپلنت گذاشتیم اما هیچکدوم به اندازه ی دکتر فاطمی راضی نبودیم. مخصوصا برای کسایی که از ایمپلنت میترسن. به قدری ایشون دقیق هستن که توی مطبشون یه آرامش خاصی میگیره آدم

  1. با سلام و وقت بخیر
   ممنون از اینکه نظرتون را با ما به اشتراک گذاشتید.

  1. با سلام و وقت بخیر
   شماره تماس و همچنین واتس اپ در دکمه‌های قرمز رنگ “ارتباط با مشاورین” که در سرتا سر متن قرار داده شده اند گنجانده شده است. روی دکمه کلیک کنید.

 10. سلام ببخشید متخصص ایمپلنت در مشهد خانم بهتره یا اقا؟ ایمپلنت دیجیتال در مشهد هم انجام میشه؟ ایمپلنت کامل فک بالا و پایین در مشهد میخوام انجام بدن

  1. با سلام و وقت بخیر
   انتخاب دندانپزشک آقا یا خانم به خود شخص شما ارتباط دارد و در این مقاله لیست بهترین دندانپزشک ایمپلنت دندان در مشهد آورده شده است که تمام دندانپزشکان دارای تخصص و تجربه بالا در زمینه ایمپلنت دندان مشهد هستند. شما می‌توانید با مشاهده بیوگرافی و نمونه کار دندانپزشکان، بهترین دکتر ایمپلنت در مشهد را انتخاب کنید. همچنین در صورت داشتن اطلاعات بیشتر در مورد ایمپلنت دیجیتال مشهد می‌توانید از طریق لینک زیر با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید.
   https://pezeshk24.com/free-consult-dentistry/

 11. سلام
  ممنون از اطلاعات خوب شما. چطور میشه فهمید که دقیقا دکتر از چه نوع و برند ایمپلنت برامون استفاده کرده؟ یا مثلا با چه اندازه ارتفاع و قطر پایه بکار برده؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   خوشحالیم که این مطلب مورد پسند شما قرار گرفته است. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید نوع و جزئیات ایمپلنت را در جلسه مشاوره از دندانپزشک خود بپرسید.

 12. سلام
  مامان من 4 ماه پیش ایمپلنت انجام داد، یعنی سه ماه پیش قالب و پروتزهای دندانی هم روی پایه ها جاگذاری شد. اما الان چند هفته میشه که لثه هاشون ورم کرده و ملتهب شده. میخواستم ببینم این مسئله طبیعیه؟

  1. سلام دوست عزیز
   از آنجایی که مدت زمان زیادی از ایمپلنت گذشته است ممکن است به دلیل عدم رعایت مراقبت های لازم پس از جراحی و یا دلایل دیگر، لثه ها دچار عفونت شده باشند. همچنین ممکن است پایه های ایمپلنت به استخوان و فک به خوبی متصل نگردیده باشد. از این رو بهتر است برای معاینه دقیق تر به پزشک معالج خود مراجعه نمایید تا در صورت نیاز درمان مناسب انجام گیرد.

  1. با سلام و وقت بخیر
   برای اطلاع برندهای ایمپلنت ارزان در مشهد روی مقاله “قیمت ایمپلنت در مشهد” کلیک کنید. برای تشخیص تعداد ایمپلنت مورد نظر باید حتما توسط دندانپزشک متخصص معاینه شوید و وضعیت دندان‌ها و فک شما مورد بررسی قرار بگیرد. جهت دریافت مشاوره رایگان از طریق لینک زیر با کارشناسان پزشک 24 در ارتباط باشید:
   https://pezeshk24.com/free-consult-dentistry/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات بیشتر