هزینه کامپوزیت دندان در رشت

قیمت کامپوزیت دندان در رشت (۱۴۰۱) + جزئیات هزینه

قیمت کامپوزیت دندان در رشت یکی از عوامل مهم در انجام کامپوزیت دندان است. ونیر کامپوزیت برای اصلاح نامرتبی، فاصله جزئی بین دندان و تغییر رنگ دندان استفاده می‌شود که امروزه طرفداران بسیار زیادی دارد.

در این مقاله علاوه بر هزینه کامپوزیت دندان در رشت، در مورد عوامل موثر بر هزینه کامپوزیت دندان رشت، جدول جزئیات قیمت هر واحد کامپوزیت در رشت سال ۱۴۰۱، تفاوت کامپوزیت ارزان با کامپوزیت گران قیمت، لیست قیمت برندهای مختلف کامپوزیت ونیر، هزینه‌های قبل و بعد کامپوزیت دندان در رشت، دلیل تفاوت قیمت کامپوزیت و لمینت و پاسخ به این سوال که چگونه در هزینه کامپوزیت دندان صرفه‌جویی کنیم، صحبت شده است، در ادامه با ما همراه باشید:

ونیر کامپوزیت دندان در رشت

 

عضویت پزشکان

 

هزینه کامپوزیت دندان در رشت چقدر است؟

قیمت کامپوزیت دندان رشت در کلینیک‌های مختلف متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. بهترین راه برای اطلاع از هزینه کامپوزیت در رشت، مراجعه به بهترین دکتر کامپوزیت دندان در رشت است که پس از معاینه کامل دهان و دندان هزینه نهایی مشخص می‌شود.

 

عوامل موثر بر هزینه کامپوزیت دندان در رشت

کامپوزیت دندان در رشت، برای اصلاح تغییر رنگ، برآمدگی و کجی دندان‌ها و یا ترمیم دندان‌های پوسیده استفاده می‌شود و یکی از بهترین روش‌های زیبایی برای اصلاح طرح لبخند است. مناسب بودن کامپوزیت دندان برای شما، با معاینه دندان‌ها و تعیین میزان ناهنجاری توسط دندانپزشک تعیین می‌شود. قیمت کامپوزیت دندان در رشت برای افراد مختلف متفاوت است و به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. در اینجا به عوامل موثر بر هزینه کامپوزیت دندان در رشت اشاره شده است:

تعداد دندان

کامپوزیت دندان بیشتر جنبه زیبایی دارد و از ونیر کامپوزیت برای بهبود ظاهر دندان‌هایی که در لبخند شما نمایان است، استفاده می‌شود. تعداد دندان‌هایی که نیاز به کامپوزیت دارند بر قیمت نهایی کامپوزیت دندان در رشت موثر است اگر دو یا سه دندان شما نیاز به کامپوزیت داشته باشد به این معنی است که دو یا سه واحد کامپوزیت برای شما انجام می‌شود. هر چقدر برای تعداد دندان بیشتری کامپوزیت انجام دهید هزینه نهایی شما بیشتر می‌شود.

طراحی لبخند با کامپوزیت دندان در رشت

 

تخصص دندانپزشک

تجربه و تخصص دندانپزشک در هزینه کامپوزیت دندان در رشت موثر است و هزینه کامپوزیت ونیر توسط دندانپزشک متخصص ترمیم و زیبایی بیشتر است. حتما برای انجام ونیر کامپوزیت به دندانپزشک متخصص مراجعه کنید چرا که مهارت و تخصص دندانپزشک در نتیجه کار و رضایت نهایی شما تاثیرگذار است. قبل از انجام کامپوزیت چند نمونه عکس قبل و بعد درمان با کامپوزیت از دندانپزشک مد نظر خود را مشاهده کنید و با اطمینان کامل در نهایت دکتر دندانپزشک خود را انتخاب کنید.

برند کامپوزیت

برندهای کامپوزیت دندان تنوع زیادی دارد که روی هزینه هر واحد کامپوزیت دندان در رشت تاثیرگذار است. برندهای مختلف از نظر ماندگاری و کیفیت با هم تفاوت دارند. امروزه بهترین برندهای کامپوزیت ونیر برای کشورهای آمریکا، آلمان، ژاپن و سوئیس است که کیفیت استانداردی دارند.

نکته‌ای که در اینجا مهم است مهارت و تخصص دندانپزشک در انجام کامپوزیت ونیر است که برند را مرغوب و با کیفیت‌تر نشان می‌دهد. نصب صحیح کامپوزیت روی دندان در نتیجه نهایی و رضایت فرد اهمیت دارد و استفاده از بهترین کامپوزیت دندان توسط دندانپزشک بی‌تجربه می‌تواند عوارض جبران‌ناپذیری داشته باشد.

محل زندگی شما

اگر در شهری ساکن هستید که به طور کلی هزینه‌های زندگی بیشتر است، هزینه کلی دندانپزشکی و خدمات آن هم بیشتر می‌باشد و در نتیجه روی قیمت نهایی کامپوزیت دندان رشت موثر است.

بیماری دهان و پوسیدگی دندان

قبل از انجام کامپوزیت دندان، با مراجعه به دندانپزشک همه دندان‌ها و لثه شما معاینه می‌شود و در صورتی که دندانی پوسیده و آسیب‌دیده داشته باشید باید قبل از انجام کامپوزیت دندان نسبت به ترمیم آن اقدام کرد که هزینه ترمیم و پر کردن دندان جدا می‌باشد.

معاینه دهان و دندان قبل از کامپوزیت دندان

هزینه‌های جانبی

در بعضی از موارد قبل از کامپوزیت دندان، نیاز به درمان‌های دیگری وجود دارد. به طور کلی از کامپوزیت دندان برای اصلاح ناهنجاری جزئی دندان استفاده می‌شود و در صورتی که فاصله بین دندان‌ها و بهم‌ریختگی آنها زیاد باشد، قبل از انجام کامپوزیت باید به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید و مشورت بگیرید.

همچنین کامپوزیت دندان فقط روی دندان تغییرات اعمال می‌کند و در صورتی که برای زیبایی لبخند به لیفت لثه نیاز داشته باشید هزینه جداگانه دارد.
به طور کلی افرادی که برای زیبایی، کامپوزیت انجام می‌دهند و دندان‌های سالم دارند هزینه نهایی کمتری پرداخت می‌کنند.

 

جدول جزئیات هزینه کامپوزیت دندان رشت ۱۴۰۱

هزینه کامپوزیت دندان در رشت با توجه به عوامل مختلف متفاوت است و بهترین راه برای تعیین قیمت کامپوزیت در رشت، مراجعه به دندانپزشک و معاینه کامل دندان‌ها است که پس از مشخص شدن تعداد دندان‌های مورد نیاز برای کامپوزیت، هزینه نهایی تعیین می‌شود. در جدول زیر به صورت حدودی قیمت هر واحد کامپوزیت دندان در رشت سال ۱۴۰۱ آورده شده است:

برند کامپوزیت کشور سازنده قیمت هر واحد (تومان)
اسپیدنت چین ۵۰۰٫۰۰۰
آکسفورد آلمان ۸۰۰٫۰۰۰
گرادیا GC ژاپن ۱٫۳۰۰٫۰۰۰
اپالیس برزیل ۸۰۰٫۰۰۰
زنیت آلمان ۱٫۳۰۰٫۰۰۰
سارمکو سوئیس ۱٫۳۰۰٫۰۰۰
توکویاما ژاپن ۱٫۳۰۰٫۰۰۰
SDI استرالیا ۸۰۰٫۰۰۰
سولافیل انگلیس ۸۰۰٫۰۰۰
جیانیان GC ژاپن ۱٫۷۰۰٫۰۰۰
شوفر ژاپن ۹۰۰٫۰۰۰
کاریزما آلمان ۱٫۸۰۰٫۰۰۰
کازمادنت آمریکا ۲٫۵۰۰٫۰۰۰
IPS سوئیس – آلمان ۲٫۴۰۰٫۰۰۰

قیمت‌ها به صورت حدودی است و برای قیمت هر واحد کامپوزیت در رشت باید حضوری به دندانپزشک مراجعه کنید. همچنین قیمت‌های جدول بالا برای هر واحد کامپوزیت دندان است.

 

عضویت پزشکان

 

اصلاح شکستگی دندان با کامپوزیت ونیر

 

تفاوت کامپوزیت دندان ارزان با کامپوزیت گران قیمت

یکی از دلایل اصلی تفاوت قیمت کامپوزیت‌ها، استفاده از برندهای مختلف کامپوزیت و تخصص و تجربه دندانپزشک است. طبیعی است که برندهای گران قیمت طول عمر و کیفیت بالاتری دارند. ماندگاری کامپوزیت دندان علاوه بر برند آن به عوامل مختلف دیگر بستگی دارد:

 • استفاده روزانه و منظم از مسواک و نخ دندان و رعایت بهداشت دهان و دندان پس از انجام کامپوزیت، باعث طول عمر بیشتر آن می‌شود.
 •  میزان تجربه و تخصص دندانپزشک در ماندگاری و طول عمر کامپوزیت ونیر تاثیر دارد. اگر دندانپزشک از مواد نامرغوب و روش غیر اصولی استفاده کند کامپوزیت به زودی خراب می‌شود و به دندان‌ها آسیب جدی وارد می‌شود. به همین دلیل انتخاب دندانپزشک متخصص ترمیم و زیبایی اهمیت بسیار بالایی در انجام کامپوزیت ونیر دارد.
 • استفاده از خمیر دندان مخصوص که خاصیت سایندگی نداشته باشد.ارتودنسی دندان هر دو فک رشت
 • از دندان قروچه در هنگام خواب و هر چیزی که باعث آسیب و فشار به کامپوزیت می‌شود، خودداری کنید.
 • سعی کنید از نوشیدنی‌های خیلی رنگی مانند قهوه که باعث تغییر رنگ و لکه روی کامپوزیت می‌شود، استفاده نکنید.
 • از سیگار و دخانیات که در بلند مدت باعث کاهش طول عمر کامپوزیت دندان می‌شود، خودداری کنید.

استفاده از برند مرغوب برای کامپوزیت دندان در رضایت نهایی تاثیرگذار است و نیاز به ترمیم کامپوزیت را کاهش می‌دهد. در صورتی که استفاده از کامپوزیت دندان ارزان در رشت عوارض غیر قابل جبرانی دارد و ممکن است به خوبی روی دندان قرار نگیرد یا خیلی زود در مقابل ساییدگی و ضربه از بین برود و به ترمیم نیاز داشته باشد که هزینه جداگانه دارد.

 

چگونه در هزینه کامپوزیت دندان در رشت صرفه جویی کنیم؟

کامپوزیت دندان از خدمات دندانپزشکی زیبایی است که بیشتر به منظور زیباسازی و طراحی لبخند زیبا استفاده می‌شود. کامپوزیت ونیر بیشتر برای دندان‌های جلویی (دندان‌هایی که در لبخند شما قابل مشاهده است) انجام می‌گیرد و راه‌هایی برای کاهش هزینه در کامپوزیت دندان وجود دارد که در اینجا به این موارد اشاره شده است:

استفاده از برند ارزان‌تر

برندهای مختلفی برای کامپوزیت دندان وجود دارد که کیفیت و ماندگاری متفاوتی دارد. به طور مثال برندهای آمریکایی هزینه خیلی بالایی دارد. شما می‌توانید به منظور کاهش هزینه کامپوزیت دندان در رشت از برندهای مرغوب و کم‌هزینه‌تر استفاده کنید. توجه داشته باشید که مهم‌تر از برند کامپوزیت، مهارت و تخصص دندانپزشک در انجام کامپوزیت ونیر است که روی ماندگاری و طبیعی بودن آن تاثیر مستقیم دارد.

استفاده از روش‌های زیبایی دیگر

اگر ظاهر دندان‌های شما کاملا سالم است و فاصله بین دندان‌ها و نظم آن مرتب است می‌توانید به جای استفاده از کامپوزیت دندان، از بلیچینگ دندان در رشت برای سفید کردن دندان‌های خود استفاده کنید که هزینه کمتری نسبت به کامپوزیت ونیر دارد.

سفید کردن دندان با کامپوزیت

 

کامپوزیت دندان‌های جلویی

قیمت کامپوزیت دندان در رشت به تعداد واحدهای مورد نیاز برای کامپوزیت ونیر بستگی دارد. شما می‌توانید فقط برای دندان‌های جلویی (دندان‌های قابل مشاهده در لبخند) استفاده کنید که در این صورت هزینه نهایی کامپوزیت کمتر می‌شود.

مراجعه به دندانپزشک عمومی

خدمات دندانپزشکی زیبایی توسط متخصص ترمیم و زیبایی انجام می‌شود کسی که پس از گذراندن دوره دندانپزشکی عمومی خود، در رشته زیبایی پذیرفته و موفق به دریافت بورد تخصصی در این زمینه شده است. ولی امروزه برخی از خدمات زیبایی توسط دندانپزشکان عمومی انجام می‌شود که هزینه کمتری برای انجام خدمات دندانپزشکی نسبت به متخصصین دریافت می‌کنند.
شما می‌توانید برای صرفه‌جویی و کاهش قیمت کامپوزیت دندان در رشت به دندانپزشک عمومی مراجعه کنید. ولی به این نکته توجه داشته باشید که انجام کامپوزیت دندان نیاز به تخصص و مهارت بالای دندانپزشک دارد و دندانپزشک عمومی هیچ تضمینی برای انجام درست کار ندارد.

مراجعه به دندانپزشک برای معاینه دندان

بیمه دندانپزشکی

کلیه خدمات دندانپزشکی زیبایی شامل بیمه نمی‌شود و بیمه خدمات درمانی، بیمه تامین اجتماعی و …. هزینه هیچ کدام از این موارد را تقبل نمی‌کنند. با این وجود بعضی از دفاتر بیمه برای خدمات دندانپزشکی زیبایی طرح‌های حمایتی دارند که با پرداخت هزینه‌ای به صورت ماهانه یا سالانه می‌توانید کلیه خدمات دندانپزشکی زیبایی خود را بیمه کنید.

مراقبت از دهان و دندان

برخی از افراد بر این باورند که پس از انجام کامپوزیت دندان نیازی به مراقبت ندارد و دندان‌ها پوسیده نمی‌شوند. در صورتی که مراقبت از دهان و دندان و استفاده منظم از نخ دندان و مسواک در طول روز پس از انجام کامپوزیت ضروری است. با مراقبت نکردن از دندان‌ها امکان سایش و شکستگی کامپوزیت وجود دارد که مجدد به هزینه جداگانه برای ترمیم نیاز دارد.

 

عضویت پزشکان

 

هزینه‌های قبل و بعد کامپوزیت دندان در رشت

هزینه‌های جانبی قبل و بعد کامپوزیت بر قیمت کامپوزیت دندان در رشت تاثیر می‌گذارد. از هزینه‌های قبل انجام کامپوزیت دندان می‌توان به معاینه کامل دهان و دندان توسط دنداپزشک متخصص اشاره کرد که در صورت پوسیدگی دندان ابتدا اقدامات لازم مورد نیاز از جمله عصب‌کشی، ترمیم و پر کردن دندان صورت می‌گیرد.

همچنین در برخی از افراد بهم‌ریختگی و نامنظمی دندان‌ها زیاد است که با کامپوزیت قابل پوشش نیست و باید درمان ارتودنسی انجام شود و در برخی دیگر به لیفت لثه که به افزایش طول تاج دندان و جراحی لثه که به دیده نشدن لثه‌های بزرگ در زمان لبخند می‌انجامد، نیاز است و اگر کسی قبلا کامپوزیت دندان انجام داده باشد هزینه برداشتن کامپوزیت هم اضافه می‌شود.

 •  ارتودنسی دندان

اگر نامنظمی و بهم‌ریختگی دندان‌ها زیاد باشد، برای اصلاح آن نیاز به ارتودنسی دندان است که هزینه درمان آن متفاوت است.

درمان ناهنجاری دندان ها با ارتودنسی

 

مقاله پیشنهادی
قیمت ارتودنسی دندان در رشت (۱۴۰۱)

 

 •  لیفت لثه

در بعضی از افراد تاج دندان کوتاه است که با لیفت لثه طول تاج دندان افزایش می‌یابد و در نتیجه لبخند فرد زیباتر می‌شود. هزینه لیفت لثه جدا از کامپوزیت دندان است.

طراحی لبخند زیبا با لیفت لثه

 •  جراحی لثه

جراحی لثه به منظور برداشتن استخوان برای دیده نشدن لثه‌های بزرگ در زمان لبخند انجام می‌شود که هزینه آن علاوه بر کامپوزیت دندان است و برای هر فرد با توجه به شرایط متفاوت است.

لبخند زیبا با جراحی لثه

 •  بیماری لثه

اگر فردی به مشکلات عفونت یا خونریزی لثه مبتلا باشد دندانپزشک او را به متخصص لثه معرفی می‌کند و پس از درمان کامل لثه و بهبود آن، کامپوزیت دندان انجام می‌شود.

 •  ترمیم دندان

قبل از انجام کامپوزیت ونیر باید تمامی دندان‌های شما معاینه شود و در صورت خرابی و پوسیدگی دندان ابتدا باید نسبت به ترمیم آن اقدام شود و سپس کامپوزیت ونیر انجام می‌شود. هزینه ترمیم دندان با توجه به میزان پوسیدگی آن متفاوت است.

 • برداشتن کامپوزیت قدیمی

اگر قبلا کامپوزیت انجام داده‌اید و قصد برداشتن و ترمیم آنها را دارید برای برداشتن کامپوزیت دندان باید هزینه‌ای جدا پرداخت کنید که قیمت آن با توجه به نوع دندان و روش برداشتن کامپوزیت متفاوت است.
حتما پس از انجام کامپوزیت به توصیه‌های دندانپزشک خود توجه کنید. مراقبت از بهداشت دهان و دندان پس از انجام کامپوزیت ونیر بسیار اهمیت دارد و به ماندگاری طولانی آن کمک می‌کند. در صورت عدم مراقبت درست، هزینه ترمیم کامپوزیت به هزینه‌های شما استفاده می‌شود.

دندانپزشکی زیبایی با کامپوزیت ونیر

 

عضویت پزشکان

 

دلیل تفاوت قیمت لمینت و کامپوزیت دندان

لمینت و کامپوزیت دندان هر دو از روش‌های دندانپزشکی زیبایی است که برای طراحی لبخند زیباتر و اصلاح بهم‌ریختگی و فاصله بین دندان‌ها کاربرد دارد. تفاوت قیمت لمینت و کامپوزیت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد. لمینت دندان به دلیل قالب‌گیری و ساخت سفارشی آن در لابراتورهای مخصوص، استقامت و استحکام بیشتری دارد و در نتیجه هزینه آن نسبت به کامپوزیت ونیر بیشتر می‌باشد.

✓ تعداد دندان‌هایی که به کامپوزی یا لمینت احتیاج دارند
✓ میزان دستمزد دندانپزشک متخصص
✓ تهیه قالب و ساخت لمینت در لابراتور
✓ برند استفاده شده برای کامپوزیت دندان یا لمینت

 

منابع: پزشک۲۴، dasseldental

۲ نظر

 1. ببخشید قیمت کامپوزیت دندان ۱۴۰۱ چقدره؟ هزینه کامپوزیت دندان در یک کلینیک خوب در بالاشهر بگین لطفا

  • پشتیبان سایت 2

   با سلام و وقت بخیر
   قیمت کامپوزیت دندان در رشت برای همه افراد یکسان نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد. شما می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی گفته شده در متن مقاله با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید و با مراجعه به بهترین دکتر کامپوزیت دندان در رشت و معاینه کامل از هزینه دقیق کامپوزیت ونیر رشت مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.