کامپوزیت دندان در رشت

بهترین دکتر کامپوزیت دندان در رشت سال ۱۴۰۱ + نمونه کار

کامپوزیت دندان در رشت یکی از رایج‌ترین موارد استفاده در کلینیک‌های دندانپزشکی است که برای اصلاح فاصله بین دندان‌ها، شکستگی‌های جزئی، ترمیم و پر کردن دندان‌های جلویی و ایجاد لبخندی زیباتر استفاده می‌شود. انتخاب بهترین متخصص کامپوزیت دندان در رشت اولین قدم برای انجام کامپوزیت می‌باشد.

در این مقاله علاوه بر معرفی بهترین دندانپزشک کامپوزیت در رشت، در مورد انواع کامپوزیت دندان، مراحل انجام کامپوزیت، ماندگاری و طول عمر کامپوزیت دندان، افراد واجد شرایط برای انجام کامپوزیت دندان، مزایا و معایب کامپوزیت، مراقبت‌های پس از انجام کامپوزیت دندان صحبت می‌کنیم، در ادامه با ما همراه باشید:

کامپوزیت دندان در رشت

 

عضویت پزشکان

 

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت موادی خمیری شکل همرنگ دندان است که یک لایه نازک از آن روی دندان قرار می‌گیرد و طبق دندان شما فرم داده می‌شود و پس از آن دندانپزشک با نور مخصوص کامپوزیت را سفت و محکم می‌کند. بزرگ‌ترین مزیت کامپوزیت دندان ماندگاری طولانی و عدم آسیب به مینای دندان است. قیمت کامپوزیت دندان در رشت با توجه به شرایط شما و تعداد دندان‌های مورد نیاز برای انجام کامپوزیت متفاوت است.

عکس کامپوزیت دندان در رشت

 

متخصص کامپوزیت دندان در رشت کیست؟

برای انجام کامپوزیت دندان در رشت، انتخاب متخصص ترمیم و زیبایی بسیار مهم است. دندانپزشک متخصص ترمیم و زیبایی، کسی است که پس از گذراندن دوره عمومی دندانپزشکی خود، در رشته تخصصی زیبایی و ترمیم پذیرفته شده است و کلیه خدمات مربوط به کامپوزیت دندان، لمینت سرامیکی، بلیچینگ و طراحی لبخند را انجام دهد و از آنجایی که انجام کارهای زیبایی دندان بسیار حساس و ظریف است انتخاب بهترین دندانپزشک کامپوزیت در رشت نقش زیادی در رضایت از نتیجه کار دارد.

 

بهترین دکتر کامپوزیت رشت کیست؟ (انتخاب کلینیک کامپوزیت در رشت)

انتخاب دکتر خوب برای کامپوزیت دندان در رشت ممکن است کاری دشوار و زمان‌بر باشد از این رو ما به منظور راحتی شما در انتخاب دندانپزشک زیبایی در رشت، لیستی از بهترین دندانپزشک‌های زیبایی و ترمیمی را به همراه بیوگرافی و نمونه کارهای کامپوزیت دندان بیماران این دندانپزشکان آورده‌ایم که به راحتی می‌توانید بهترین متخصص کامپوزیت در رشت را انتخاب کنید.

 

دکتر یاسمن صادقی متخصص زیبایی در رشت

دکتر یاسمن صادقی دندانپزشک زیبایی در رشت

دکتر یاسمن صادقی متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی هستند که موفق به کسب رتبه ممتاز در بورد تخصصی زیبایی شدند. ایشان از سال ۱۳۹۴ تاکنون عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و در سمت استادیاری مشغول به تدریس هستند.

تخصص اصلی دکتر صادقی کامپوزیت دندان، لمینت سرامیکی، دندانپزشکی دیجیتال و ایجاد لبخند هالیوودی است که با استفاده از مدرن‌ترین روش‌های علمی روز دنیا در مطب خود خدمات زیبایی را ارائه می‌دهند.

در ادامه چند نمونه کامپوزیت دندان دکتر صادقی را مشاهده می‌کنید:

عکس قبل و بعد کامپوزیت دندان دکتر یاسمن صادقی

نمونه کار قبل و بعد از کامپوزیت ونیر دکتر صادقی

عکس قبل و بعد کامپوزیت ونیر دندان دکتر یاسمن صادقی

نمونه کار قبل و بعد کامپوزیت ونیر دندانپزشک صادقی

 

دکتر وجیهه ایزدی خواه متخصص زیبایی در رشت

دکتر وجیهه ایزدی خواه دندانپزشک زیبایی در رشت

دکتر وجیهه ایزدی خواه دارای دکترای حرفه‌ای دندانپزشکی و متخصص ترمیمی و زیبایی در شهر رشت و عضو انجمن دندانپزشکان زیبایی آمریکا و ایران هستند. خدمات ارائه شده در مطب ایشان ترمیم دندان، ونیر کامپوزیت، لمینت سرامیکی، بلیچینگ، طراحی لبخند و غیره می‌باشد.

در ادامه چند نمونه کامپوزیت دندان دکتر ایزدی خواه را مشاهده می‌کنید:

نمونه کار قبل و بعد کامپوزیت دندان دکتر ایزدی خواه

عکس قبل و بعد کامپوزیت ونیر دکتر ایزدی خواه

عکس قبل و بعد کامپوزیت دندان دکتر وجیهه ایزدی خواه

نمونه کار ونیر کامپوزیت دندانپزشک ایزدی خواه

نمونه کار کامپوزیت دندان دکتر وجیهه ایزدی خواه

عکس قبل و بعد کامپوزیت ونیر دندانپزشک وجیهه ایزدی خواه

 

عضویت پزشکان

 

دکتر رضا طایفه دولو متخصص زیبایی در رشت

دکتر رضا طایفه دولو دندانپزشک زیبایی در رشت

دکتر رضا طایفه دولو دوره دندانپزشکی عمومی خود را در دانشگاه شهید بهشتی تهران شروع کردند و پس از اتمام این دوره در رشته ترمیمی دانشگاه شیراز پذیرفته شدند و بورد تخصصی ترمیمی و زیبایی را با رتبه دو کشوری دریافت کردند. ایشان در حال عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان هستند و در زمینه ترمیم دندان، کامپوزیت، لمینت سرامیکی، بلیچینگ، طراحی لبخند هالیوودی و غیره مشغول به فعالیت هستند.

 

دکتر حمید نشاندار اصلی متخصص زیبایی در رشت

دکتر نشاندار اصلی دندانپزشک، فوق تخصص ایمپلنت و پروتزهای دندانی، متخصص ترمیم و زیبایی و دارای بورد تخصصی در این زمینه هستند و در حال حاضر عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و در سمت دانشیاری مشغول به تدریس هستند. دکتر نشاندار تمامی خدمات زیبایی دندانپزشکی را در مطب خود ارائه می‌دهند.

دکتر حمید نشاندار اصلی دندانپزشک زیبایی در رشت

 

دکتر نیلوفر معین متخصص زیبایی در رشت

 

دندانپزشک نیلوفر معین متخصص زیبایی در رشت

دکتر نیلوفر معین متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی و دارای بورد تخصصی در این زمینه هستند. ایشان عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و در سمت استادیاری مشغول به تدریس می‌باشند. مطب دکتر معین در شهر رشت قرار دارد و در زمینه ترمیم دندان، ونیر کامپوزیت، بلیچینگ، طراحی لبخند و فیسینگ مشغول به فعالیت می‌باشند.

 

دکتر مهرداد احمدیان دندانپزشک زیبایی در رشت

دکتر مهرداد احمدیان دندانپزشک زیبایی در رشت

دکتر مهرداد احمدیان جراح و دندانپزشک ایمپلنت و زیبایی و دارای مدرک فلوشیپ لیزر از دانشگاه اخن آلمان و مدرک فلوشیپ ایمپلنت از TBR فرانسه در شهر رشت هستند که با بیش از ۲۰ سال سابقه در انجام ایمپلنت، زیبایی و روکش‌های سرامیکی دندان تخصص دارند. مطب ایشان در شهر رشت قرار دارد.

 

دکتر فریده دارابی دندانپزشک زیبایی در رشت

دکتر فریده دارابی دندانپزشک زیبایی در رشت

دکتر فریده دارابی متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی و دارای بورد تخصصی در این زمینه هستند که در حال حاضر عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و در سمت دانشیاری مشغول به تدریس می‌باشند. ایشان در مطب خود که در شهر رشت قرار دارد کلیه خدمات مربوط به زیبایی دندان شامل ترمیم دندان، ونیر کامپوزیت، بلیچینگ، طراحی لبخند و غیره را انجام می‌دهند.

 

عضویت پزشکان

 

دکتر ستار کاظمی دندانپزشک زیبایی در رشت

دکتر ستار کاظمی دندانپزشک زیبایی در رشت

دکتر ستار کاظمی جراح دهان و متخصص ترمیمی و زیبایی فارغ‌التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند. مطب دکتر کاظمی در رشت، مجهز و آماده ارائه خدمات دندانپزشکی است که خدمات ارائه شده شامل ایمپلنت دندانی، کامپوزیت دندان، طراحی زیباسازی چهره فرد، ترمیم دندان و لثه، جراحی زیبایی و دهان طبق متد روز دنیا می‌باشد.

دکتر مریم توانگر دندانپزشک زیبایی در رشت

دکتر مریم توانگر دندانپزشک زیبایی در رشت

دکتر مریم توانگر متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی و دارای بورد تخصصی در این زمینه هستند که در حال حاضر عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و در سمت دانشیاری مشغول به تدریس هستند و از خدمات ایشان می‌توان به ترمیم دندان، کامپوزیت، بلیچینگ، طراحی لبخند و غیره اشاره کرد.

 

تفاوت کامپوزیت و لمینت دندان در رشت

لبخند شما در زیبایی و افزایش اعتماد به نفس شما تاثیر دارد. اگر از فرم دندان‌های خود رضایت ندارید این مسئله به راحتی قابل حل شدن است. لمینت و کامپوزیت از روش‌های دندانپزشکی زیبایی است که امروزه طرفداران بسیار زیادی دارد که از هر دو روش برای اصلاح رنگ و بد فرمی دندان‌ها و ایجاد لبخندی زیباتر استفاده می‌شود. در این اینجا به بررسی مزایای کامپوزیت دندان نسبت به لیمنت سرامیکی می‌پردازیم:

کامپوزیت دندان

✓ زمان انجام:
مدت زمان انجام این دو روش کاملا متفاوت است. به طوری که یک یا دو جلسه درمان برای انجام کامپوزیت دندان کافی خواهد بود و مواد در مطب و توسط دندانپزشک آماده می‌شود. اما لمینت دندان نیاز به موادی دارد که باید در لابراتوار تهیه شود که حدود سه هفته طول می‌کشد و سپس دندانپزشک باید لمینت را انجام دهد که زمان‌بر است. بنابراین به لحاظ زمان درمان کامپوزیت بر لمینت برتری دارد.

✓ تراشیدن دندان:
در روش کامپوزیت، دندان‌ها نیازی به تراشیدن ندارند مگر اینکه دندان پوسیده باشد، اما در لمینت، دندان‌ها باید حدود نیم میلی‌متر تراشیده شوند.

✓ امکان ترمیم: در روش لمینیت امکان تعمیر و تعویض وجود نخواهد داشت اما در روش کامپوزیت در صورت خرابی، امکان تعویض وجود دارد.

✓ هزینه: قیمت لمینت‌های سرامیکی بیشتر از کامپوزیت دندان است.

ونیر کامپوزیت دندان در رشت

 

کامپوزیت دندان در رشت برای چه کسانی مناسب است؟

کامپوزیت دندان برای اصلاح فاصله بین دندان‌ها، برابر کردن ارتفاع دندان‌ها، تغییر رنگ دندان و ایجاد لبخندی زیباتر استفاده می‌شود. قبل از انجام کامپوزیت ونیر حتما باید توسط دندانپزشک معاینه شوید و از سلامت دندان‌ها و لثه خود مطمئن شوید. به طور کلی در موارد زیر می‌توان از کامپوزیت دندان استفاده کرد:

✓ زردی دندان و تغییر رنگ آن
در مواردی که تغییر رنگ دندان با بلیچینگ و روش‌های دیگر قابل رفع نیست، می‌توان با کامپوزیت، زردی دندان را پنهان کرد.

اصلاح دندان های زرد با کامپوزیت دندان

 

✓ فاصله بین دندان‌ها
اگر فاصله بین دندان‌ها زیاد باشد بهترین روش ارتودنسی دندان در رشت است ولی اگر فاصله بین دندان‌ها کم است بهترین روش استفاده از کامپوزیت دندان است و این فاصله توسط کامپوزیت پوشش داده می‌شود.

اصلاح فاصله دندان ها با کامپوزیت دندان در رشت

 

مقاله پیشنهادی
بهترین متخصص ارتودنسی در رشت ۱۴۰۱

 

✓ شکستگی دندان
شکستگی دندان ظاهر آن را نامرتب نشان می‌دهد. ترمیم پرکردگی‌ها و ترک‌های جزئی در دندان با کامپوزیت برطرف می‌شود. در برخی موارد ممکن است دندان بر اثر تصادف شکسته و نظم دندان‌ها را مختل کند که توسط کامپوزیت دندان به راحتی قابل ترمیم است.


✓ کوتاه و بلندی دندان‌ها و ظاهر نامرتب آن

کوتاه و بلند بودن دندان‌های جلویی به راحتی با کامپوزیت دندان قابل درمان است و زیبایی لبخند فرد دو چندان می‌شود.

اصلاح کوتاه و بلندی دندان با کامپوزیت دندان رشت

 

✓ پر کردن دندان‌های جلو

در صورتی که دندان‌های جلویی خراب باشد برای ترمیم، از کامپوزیت که همرنگ دندان است استفاده می‌شود.
اصلاح طرح لبخند زیبا با کامپوزیت دندان رشت
✓ جایگزین پرکردن‌های قدیمی دندان
کامپوزیت دندان جایگزینی برای پرکردن‌های قدیمی است و همچنین در صورت پوسیدگی دندان جدید می‌توان از کامپوزیت استفاده کرد.

 

 

عضویت پزشکان

 

مراحل انجام کامپوزیت دندان در رشت

اولین قدم برای انجام کامپوزیت ونیر در رشت، انتخاب متخصص کامپوزیت دندان در رشت است. زیرا این روش به مهارت و ظرافت خاصی نیاز دارد که تجربه و تخصص دندانپزشک اهمیت بسیار بالایی دارد. در ابتدا دهان و دندان فرد به طور کامل توسط دندانپزشک معاینه می‌شود و در صورت مشاهده التهاب لثه و خرابی دندان، باید قبل از شروع کار زیبایی ترمیم انجام شود و سپس برای کامپوزیت دندان اقدام شود. همچنین در این جلسه خواسته‌های فرد مورد بررسی دندانپزشک قرار می‌گیرد و انتظارات او از کامپوزیت دندان مشخص می‌شود.

✓ انتخاب رنگ کامپوزیت
پس از انتخاب بهترین دکتر کامپوزیت در رشت و معاینه اولیه توسط دندانپزشک، طبق نظر شما و پزشک متخصص، رنگ مناسب کامپوزیت برای دندان‌های شما انتخاب می‌شود. انتخاب رنگ مناسب در این مرحله، تاثیر زیادی بر طبیعی بودن و زیبایی کامپوزیت دندان دارد.

انتخاب رنگ کامپوزیت دندان

 

✓ تمیز کردن دندان‌ها
برای قرار دادن کامپوزیت دندان باید تمامی دندان‌های مورد درمان تمیز باشند. دندانپزشک بایستی سطح دندان را صاف و جرم‌گیری کند تا به راحتی کامپوزیت روی دندان قرار داده شود.

 

✓ آماده‌سازی دندان
مقدار شکل‌دهی دندان که برای هر ترمیم نیاز است، متفاوت است. در برخی از موارد زیبایی مثل (بستن شکاف دندان، ترمیم جزئی، روکش کردن دندان جلویی) ممکن است نیازی به تراش دندان نباشد. ولی ترمیم‌هایی که برای آسیب‌های ناشی از پوسیدگی دندان است، مقداری از دندان تراش داده می‌شود.

 

✓ اسیدی کردن سطح دندان
در این مرحله کمی ژل اسیدی روی دندان‌ها زده می‌شود تا سطح دندان ها هموار شود. این عمل باعث می‌شود که مواد ترمیمی بهتر روی دندان‌ها قرار گیرد. نرم‌کننده ژل به مدت ۱۵ ثانیه روی دندان پخش می‌شود و سپس باید کاملا شسته شود. پس از این مرحله، سطح دندان آماده قرار دادن کامپوزیت است.

 

✓ قرار دادن کامپوزیت دندان
سپس کامپوزیت را که ماده‌ای خمیری شکل است با قلم مخصوص یا اپلیکاتور کوچک، روی دندان‌ها به صورت یکنواخت قرار داده می‌شود.

مراحل انجام کامپوزیت دندان در رشت

 

✓ ثابت کردن و فرم‌دهی کامپوزیت
در این مرحله مواد کامپوزیت به صورت لایه به لایه روی سطح دندان قرار می‌گیرد و نورهای دستگاه مخصوص دندانپزشکی حدود ۱۰ تا ۲۰ ثانیه تابیده می‌شود و کامپوزیت روی دندان را ثابت و محکم می‌کند. بین دندان و کامپوزیت هیچ حفره‌ای نباید وجود داشته باشد.

سفت و محکم کردن کامپوزیت دندان با نور آبی

✓ شکل دادن و پولیش کامپوزیت
پس از سفت شدن کامپوزیت روی دندان باید شکل آن فرم مناسب داشته باشد و در صورت مشاهده مشکل جزئی در زوایای دندان از دندانپزشک بخواهید تا آن را برطرف کند. دقت در این مرحله در نتیجه نهایی بسیار موثر خواهد بود.

 

✓ مرحله نهایی
پس از انجام کامپوزیت و انجام مراحل آن، دندانپزشک کامپوزیت را بررسی می‌کند تا مطمئن شود که دندان‌های کامپوزیت عملکرد دندان‌های طبیعی را دارد یا خیر؟ در صورت تراز بودن تمامی دندان‌ها مراحل کامپوزیت تمام می‌شود.

مشاوره قبل از انجام کامپوریت دندان

 

عضویت پزشکان

 

انواع مختلف کامپوزیت دندان در رشت

کامپوزیت‌ها انواع مختلفی دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

✓ ماکروفیل
این نوع کامپوزیت امروزه تقریباً بدون استفاده است زیرا کار با آن نسبتاً سخت‌تر است، زیبایی کمتر و پولیش سخت‌تری دارد ولی نسبت به انواع دیگر دوام و مقاومت بیشتری دارد زیرا ذرات آن بزرگتر از بقیه هستند.

✓ میکروفایل‌
این نوع کامپوزیت ریزدانه است و اگرچه این مدل خاصیت پولیش بهتری دارد، اما مقاومت بسیار کمتری دارد.

✓ انواع هیبرید، میکرو هیبرید و نانو هیبرید
می‌توان گفت این نوع کامپوزیت، نمونه اصلاح شده از دو نوع قبلی است. این کامپوزیت‌ها خاصیت پولیش خوب و استحکام بالایی دارند.

✓ نانو کامپوزیت
نانو کامپوزیت‌ها نمونه کامپوزیت جدید هستند که در برابر سایش مقاومت بالاتری دارند.

عکس قبل و بعد کامپوزیت دندان

 

مزایای کامپوزیت دندان در رشت

کامپوزیت دندان مزایای بسیار زیادی دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

 • قابلیت تطبیق با اندازه دندان‌ها
 • کوتاه بودن زمان درمان
 • طبیعی بودن دندان‌ها پس از انجام کامپوزیت
 • قابلیت ترمیم کامپوزیت در صورت خرابی یا شکستگی
 • حساس نبودن دندان‌ها به دما
 • قیمت مناسب نسبت به سایر روش‌های زیبایی دندان
 • عدم نیاز به تراش دندان

مزایای کامپوزیت دندان در رشت

 

عوارض و معایب کامپوزیت دندان در رشت چیست؟

عوارض کامپوزیت دندان در بسیاری از موارد به دلیل درمان غیراصولی، عدم مراقبت‌های لازم و همچنین انتخاب دندانپزشک غیرمتخصص به وجود می‌آید که در اینجا به برخی از آنها اشاره کردیم:

✓ درمان نادرست: این امر می‌تواند منجر به عوارضی مانند التهاب لثه شود که بسیار شایع است و تنها راه درمان آن برداشتن کامپوزیت‌های قبلی و قرار دادن کامپوزیت جدید است. علاوه بر این عارضه، تغییر رنگ دندان‌ها و مشکلات پوسیدگی نیز از عوارض درمان غیراصولی محسوب می‌شود. به همین دلیل، انتخاب بهترین دندانپزشک متخصص کامپوزیت در رشت اهمیت بسیار بالایی دارد که درمان اصولی و ماندگار انجام شود.

✓ عدم رعایت بهداشت: در برخی موارد به دلیل رعایت نکردن بهداشت دندان، پوسیدگی ایجاد می‌شود، مثلاً اگر از نخ دندان استفاده نکنید و غذا بین دندان‌ها باقی بماند، به مرور زمان پوسیدگی ایجاد می‌شود.

✓ ظاهر غیر طبیعی دندان‌ها: این امر به دلیل عدم ظرافت در کار دندانپزشک رخ خواهد داد.

✓ مشکل در جویدن: اگر کامپوزیت به درستی صاف و قرار داده نشود، ممکن است باعث ناراحتی و مشکل در خوردن شود.

 

ماندگاری و طول عمر کامپوزیت دندان رشت چقدر است؟

اغلب کامپوزیت سفید در افراد عادی بین ۷ تا ۱۰ سال دوام دارد. ولی موضوع مهم در این زمینه نگهداری و مراقبت‌های پس از انجام کامپوزیت است که اگر به درستی انجام شود طول عمر کامپوزیت دندان بیشتر می‌شود.

اصلاح دندان ها با کامپوزیت دندان در رشت

 

مراقبت‌های پس از انجام کامپوزیت دندان در رشت

✓ تا ۴۸ ساعت پس از انجام کامپوزیت از مصرف چای، قهوه، سیگار و غذاهای رنگی، خودداری کنید.

✓ دندان‌های خود را مرتب روزی ۲ بار مسواک بزنید.

✓ حتما یک یا دو بار در روز از نخ دندان استفاده کنید.

✓ دفعات میان وعده را کاهش دهید زیرا بعد از هر وعده غذایی محیط دهان اسیدی می‌شود و باکتری‌ها با فعالیت خود مینای دندان را ضعیف می‌کنند.

✓ عادات بدی مانند ناخن جویدن را کنار بگذارید زیرا این کارها باعث شکستن دندان و کامپوزیت می‌شود، اگر به دندان قروچه عادت دارید بهتر است از کامپوزیت‌های دندانی استفاده نکنید.

✓ هر ۶ ماه یا حداقل سالی یک بار برای معاینه به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

کامپوزیت دندان و اصلاح لبخند

 

عضویت پزشکان

 

چگونه می‌توان متناسب با چهره کامپوزیت دندان را انتخاب کرد؟

هنگام انتخاب کامپوزیت حتما به فرم صورت خود توجه کنید. به طور کلی صورت‌ها به چهار دسته تقسیم می‌شوند: قلبی، بیضی، گرد و مربع. هر مدل صورت دارای اندازه و شکل دندان متناسب با خود است که با دیگر اجزای صورت هماهنگی داشته باشد.
صورت قلبی: برای چهره‌هایی که به شکل قلب هستند دندان‌های گرد و کوتاه‌ مناسب‌تر است.
صورت بیضی: برای صورت‌هایی که بیشتر بیضی شکل هستند دندان‌های مربعی بهتر به نظر می‌رسد و به پر شدن صورت کمک می‌کند.

کامپوزیت دندان متناسب با فرم صورت
صورت گرد: صورت‌هایی که گرد هستند با دندان‌های بلندتر و برجسته‌ بهتر به نظر می‌رسند.
صورت مربعی: برای چهره‌هایی که مربعی شکل هستند دندان‌های گرد مناسب‌تر است.
نکته بسیار مهم در زمان انجام کامپوزیت دندان در رشت، انتخاب کامپوزیت مناسب با فرم صورت است که بهتر است حتما قبل از انجام کامپوزیت در جلسه اول با دندانپزشک خود مشورت کنید.

ماندگاری کامپوزیت ونیر دندان

 

سوالات متداول کامپوزیت دندان در رشت

 

۱- آیا برای کامپوزیت دندان به بی‌حسی نیاز دارید؟
برای انجام کامپوزیت دندان بی‌حسی دندان و اطراف آن نیاز است. دندانپزشک قسمت پوسیده دندان شما را برمی‌دارد و برای کاهش درد نیاز به بی‌حسی موضعی دارد.

۲- انجام کامپوزیت دندان چقدر طول می‌کشد؟
به طور معمول کامپوزیت روی یک دندان بین ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد و معمولاً نیازی به بیهوشی ندارد. دندانپزشک کامپوزیتی که با رنگ طبیعی دندان شما مطابقت داشته باشد انتخاب می‌کند که دندان‌های شما طبیعی به نظر برسد.

۳- چقدر طول می‌کشد که کامپوزیت دندان محکم شود؟
کامپوزیت دندان بلافاصله زمانی که دندانپزشک یک نور آبی روی دندان شما قرار می‌دهد، سفت و محکم می‌شود و معمولا به محض خروج از دندانپزشکی می‌توانید غذا بخورید ولی به طور معمول به دلیل وجود بی‌حسی، دندانپزشک تا حداقل ۲ ساعت پس از انجام کامپوزیت توصیه می‌کند از خوردن هر خوراکی اجتناب کنید.

۴- بعد از پر کردن کامپوزیت چه کارهایی نمی‌توانید انجام دهید؟
تا زمانی که بی‌حسی به طور کامل از بین نرفته است، از جویدن و نوشیدنی‌های داغ و رنگی خودداری کنید، وقتی هنوز بی‌حس هستید گاز گرفتن لب و دهان بسیار آسان است. پس از کامپوزیت دندان از غذاهای نرم و مایعات بی‌رنگ استفاده کنید.

۵- آیا می‌توان بعد از پر کردن کامپوزیت دندان‌ها را مسواک زد؟
پس از پر کردن دندان نیازی به صبر کردن برای مسواک زدن نیست شما می‌توانید دو بار در روز دندان‌های خود را مسواک بزنید.

۶- چند بار می‌توان کامپوزیت دندان را تعویض کرد؟
کامپوزیت دندان بسیار بادوام و ماندگار هستند و معمولاً در صورت مراقبت اصولی تا ۱۰ سال نیاز به تعویض ندارند.

۷- آیا کامپوزیت به دندان‌ها آسیب می‌رساند؟
کامپوزیت دندان‌ به هیچ وجه دندان‌ها را خراب نمی‌کند و پس از چند سال مواد ممکن است محو یا بریده شوند، اما روی مینای دندان‌ها تأثیری نمی‌گذارد.

۸- کامپوزیت دندان چه رنگی است؟
کامپوزیت دندان رنگ‌های مختلف دارد که معمولا یک تا دو درجه روشن‌تر از رنگ دندان فرد استفاده می‌شود. اگر برای یکی از دندان‌های جلویی خود نیاز به پر کردن دارید، کامپوزیت همرنگ دندان (سفید) پیشنهاد می‌شود.

۹- درد بعد از پر کردن کامپوزیت چقدر طول می‌کشد؟
حساسیت دندان بعد از پر کردن حداقل ۳ تا ۴ هفته باقی می‌ماند ولی اگر احساس کردید که حساسیت پس از یک ماه بهتر نمی‌شود، با دندانپزشک خود مشورت کنید.

 

منبع: پزشک ۲۴، dentaltix

۶ نظر

 1. ببخشید بهترین دندانپزشک کامپوزیت دندان در رشت کیه؟ من فقط دندان های بالام رو میخوام کامپوزیت کنم

  • پشتیبان سایت 2

   با سلام و وقت بخیر
   دوست عزیز در این مقاله لیست بهترین دکتر کامپوزیت دندان در رشت آورده شده است شما می‌توانید با مشاهده نمونه کار و بیوگرافی آنها بهترین متخصص کامپوزیت در رشت را انتخاب کنید. همچنین جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد کامپوزیت ونیر در رشت از طریق راه‌های ارتباطی گفته شده در متن مقاله با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید.

 2. سلام
  ببخشید من یک دندونم رو کامپوزیت کردم شکسته باید چیکار کنم؟ ی دکتر خوب معرفی کنید برای کامپوزیت دندان در رشت

  • پشتیبان سایت 2

   با سلام و وقت بخیر
   دوست عزیز در این مقاله لیست بهترین دکتر کامپوزیت دندان در رشت به همراه نمونه کار قبل و بعد کامپوزیت دندان آورده شده است که شما می‌توانید بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیم در رشت را انتخاب کنید. کامپوزیت شکسته دندان قابلیت ترمیم دارد، شما می‌توانید جهت دریافت نوبت با بهترین دکتر کامپوزیت دندان رشت از طریق راه‌های ارتباطی داخل متن مقاله با مشاورین پزشک۲۴ ارتباط برقرار کنید.

 3. سلام کامپوزیت دندان در رشت برای چه تعداد دندان انجام میشه؟ بهترین دندانپزشک کامپوزیت دندان در رشت رو به من معرفی میکنین لطفا

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   تشخیص تعداد واحد لمینت موردنیاز برای اصلاح طرح لبخند شما به صلاحدید دندانپزشک انتخابی شما بستگی دارد که در جلسه مشاوره قبل از کامپوزیت به شما گفته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.