عمل بینی ارزان در شیراز

عمل زیبایی بینی به روش بسته

عمل زیبایی بینی به روش بسته یکی از انواع جراحی بینی است که در آن پوست بالای بینی برداشته نمی شود و در واقع تنها چند برش در داخل بینی زده می شود و جراحی از داخل سوراخ های بینی انجام می شود و جراح دید مستقیمی بر روی بینی بیمار و اسکلت داخلی آن ندارد. به همین علت روش بسته کمی پیچیده تر از روش جراحی باز برای جراح محسوب می شود.

مطلب پیشنهادی: عمل بینی ارزان در شیراز

عمل زیبایی بینی به روش بسته

در واقع تشخیص اینکه کدام روش جراحی برای شما مناسب است، بر عهده پزشک جراح می باشد. پزشک در زمان مشاوره و با معاینه بینی و شرایط شما روش درست را پیشنهاد می دهد.
در واقع روش بسته با وجود برخی مزایایی که دارد ممکن است برای هر بینی مناسب نباشد. به عنوان مثال اگر بیمار نیاز به پیوند غضروف داشته باشد و یا اینکه بخواهد سوراخ بینی خود را با پیوند غضروف پایین آورد باید از روش جراحی باز استفاده کند.

عمل زیبایی بینی به روش بسته
در صورتی که جراح روشی غیر از جراحی بسته برای شما تشخیص بدهد به هیچ عنوان نگران عوارض آن نباشید و حتی در صورتی که برش ها و بخیه هایی در خارج از بینی شما زده شود بعد از مدتی کاملا بهبود می یابد و قابل تشخیص نمی باشد.

مزایای جراحی بینی به روش بسته

زمان کوتاه تر در جراحی: در این نوع جراحی نیاز به بیهوشی کمتری برای بیمار وجود دارد و در نتیجه زمان جراحی نیز کمتر از روش های دیگر است.

زخم کمتر: به دلیل اینکه هیچ برش خارجی در این روش بر روی بینی و پوست اطراف بینی زده نمی شود در نتیجه زخم کمتری بعد از عمل بینی به جا می ماند.

گردش خون بیشتر: از آنجایی که برشی بر روی پوست بینی زده نمی شود در نتیجه گردش خون در پوست بینی از بین نمی رود. همچنین بعد از جراحی کبودی در پوست بینی کمتر از روش دیگر است، زیرا پوست بینی در حین جراحی زیاد دستکاری نمی شود. به همین دلیل دوران بهبودی بیماران با این روش جراحی کمتر از سایر بیماران است.

عمل زیبایی بینی به روش بسته

معایب عمل بینی به روش بسته

نیاز به تبحر و مهارت بیشتر جراح: به دلیل اینکه پوست بینی از اسکلت آن جدا نمی شود و جراح دید مستقیمی بر روی ساختار داخلی بینی ندارد و ایجاد تغییرات تنها از طریق سوراخ های بینی صورت می گیرد در نتیجه چنین جراحی خیلی دشوار تر از نوع باز جراحی بینی است.
به همین دلیل این نوع عمل پیچیده تر و دشوارتر از نوع دیگر جراحی است و نیاز بیشتری به مهارت و تجربه پزشک در این زمینه دارد.

محدودیت در جراحی بینی: از آنجایی که جراح در اعمال تغییرات بر روی بینی محدودیت دارد، به همین علت این روش برای کسانی مناسب است که خواستار تغییرات جزئی بر روی بینی خود هستند.

دشواری تجسم بینی: در جراحی بینی با این روش، برای دسترسی به قسمت های داخلی بینی، پوست بینی کشیده می شود که این امر ممکن است باعث شود تا دیدن وضعیت بینی کمی سخت تر شود.

در نهایت باید گفت که هر روش مزایا و معایب خاص خود را دارد و روش انتخابی برای جراحی بینی بنا بر خواسته های شما و شرایطی که دارید توسط جراح بینی توصیه می شود.

 

در صورت تمایل به داشتن اطلاعات بیشتر از روش بسته جراحی بینی با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.