عمل بینی بسته

عمل بینی بسته + فیلم، عوارض جراحی بینی به روش بسته

عمل بینی می‌تواند به دو روش عمل بینی بسته و یا عمل بینی باز صورت بگیرد. روش جراحی بینی بسته به گونه‌ای است که تمامی تغییرات لازم از داخل سوراخ‌های بینی و بدون دید مستقیم بر روی اجزای داخلی آن صورت می‌گیرد. اما این تکنیک چه مزایا و یا معایبی دارد؟ آیا دوره نقاهت عمل بینی بسته با جراحی بینی باز متفاوت است؟ بهترین جراح بینی به روش بسته چه کسی است؟

ما در این مقاله قصد داریم تا به تمامی این سوالات پاسخ بدهیم و اطلاعات کاملی در خصوص عمل زیبایی بینی به روش بسته در اختیار شما قرار بدهیم. با ما در ادامه مقاله همراه باشید:

عمل بینی روش بسته

عمل بینی بسته چگونه است؟

عمل بینی به روش بسته زمانی صورت می‌گیرد که بیمار نیاز به اعمال تغییرات گسترده نداشته باشد و با تشخیص پزشک پس از انجام بررسی‌های لازم این نوع از تکنیک جراحی برای وی مناسب تشخیص داده شود.

در زمان جراحی بینی بسته جراح برای اعمال تغییرات، برش‌هایی را از داخل سوراخ‌های بینی ایجاد می‌کند. به گونه‌ای که هیچ برش خارجی بر روی پوست بینی زده نمی‌شود. سپس تغییرات لازم از داخل سوراخ‌های بینی و با استفاده از برش‌های ایجاد شده اعمال می‌شود.

تکنیک بسته عمل بینی

توجه داشته باشید که پزشک برای اعمال تغییرات در روش جراحی بینی بسته دید مستقیمی بر روی اجزای داخلی و ساختار بینی ندارد، از این رو نمی‌توان از این تکنیک برای تغییرات بزرگ و گسترده استفاده کرد.

 

مزایا و معایب عمل بینی بسته چیست؟

در ادامه می‌توانید مزایا و معایب جراحی بینی بسته را ببینید. توجه داشته باشید که انتخاب نهایی تکنیک جراحی بینی (باز یا بسته) در نهایت به انتخاب جراح شماست و ذکر این موارد تنها برای آگاهی بیشتر شماست:

 

مزایای عمل زیبایی بینی بسته

از جمله مزیت‌های روش جراحی بینی بسته می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

✓ التهاب و کبودی کمتر: بعد از جراحی کبودی بر روی پوست بینی کمتر از جراحی بینی باز است، زیرا پوست بینی از ساختار آن جدا نمی‌شود و تغییرات محدودتری بر روی بینی اعمال می‌گردد.

✓ دوران نقاهت کوتاه‌تر: به دلیل داشتن زخم و بخیه کمتر و همچنین التهاب و کبودی کمتر بینی، دوره نقاهت جراحی بینی به روش بسته نسبت به تکنیک باز کوتاه‌تر است.

✓ زخم کمتر: به دلیل اینکه هیچ برش خارجی در این روش بر روی بینی و پوست اطراف بینی زده نمی‌شود در نتیجه زخم و بخیه کمتری بعد از عمل بینی به جا می‌ماند.

✓ گردش خون بیشتر: به دلیل وجود برش‌های کمتر و ایجاد تنها چند برش در داخل سوراخ‌های بینی، گردش خون بر روی پوست کاهش پیدا نمی‌کند.

✓ زمان کوتاه‌تر جراحی: در این نوع از جراحی نیاز به بیهوشی کوتاه‌تری برای بیمار وجود دارد و در نتیجه زمان جراحی نیز کمتر از روش‌های دیگر است.

در صورت نیاز به داشتن اطلاعات بیشتر در مورد جراحی بینی با بیحسی می‌توانید مقاله عمل بینی بدون بیهوشی را مطالعه کنید.

تکنیک بسته عمل بینی

معایب جراحی بینی به روش بسته

از جمله معایب جراحی بینی به روش بسته می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– نیاز به تبحر و مهارت بیشتر جراح: به دلیل اینکه پوست بینی از اسکلت آن جدا نمی‌شود و جراح دید مستقیمی بر روی ساختار داخلی بینی ندارد و ایجاد تغییرات تنها از طریق سوراخ‌های بینی صورت می‌گیرد در نتیجه عمل بینی بسته نسبت به تکنیک باز دشوارتر خواهد بود و نیاز به مهارت بیشتر پزشک دارد.

– محدودیت در جراحی بینی: از آنجایی که جراح در اعمال تغییرات بر روی بینی محدودیت دارد، به همین علت این روش برای کسانی مناسب است که خواستار تغییرات جزئی بر روی بینی خود هستند.

– دشواری تجسم بینی: در جراحی بینی با کمک این روش، برای دسترسی به قسمت‌های داخلی بینی، پوست بینی کشیده می‌شود که این امر ممکن است باعث شود تا دیدن وضعیت بینی کمی سخت‌تر گردد.

 

در صورت تمایل به داشتن اطلاعات بیشتر از جراحی بینی به روش بسته و بدون تامپون با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

دوره نقاهت عمل بینی به روش بسته

معمولا دوران نقاهت جراحی بینی بسته نسبت به جراحی بینی باز کوتاه‌تر بوده و بیمار در طول دوره کوتاه‌تری بهبودی کامل خود را به دست می‌آورد. از آنجایی که در این نوع تکنیک از برش‌های کمتری استفاده می‌شود در نهایت پوست بینی از ساختار آن جدا نمی‌شود و به همین دلیل التهاب و کبودی کمتری به دنبال خواهد داشت. بیمار می‌تواند پس از گذشت ۷ روز از جراحی بینی خود برای برداشتن آتل اقدام نماید. مراقبت های بعد عمل بینی در روش باز بیشتر از روش بسته می‌باشد.

نمونه جراحی بینی به روش باز

از این رو گاهی اوقات این عمل را با عنوان جراحی بینی بسته بدون بخیه نیز می‌شناسند، چرا که از برش‌ها و بخیه‌های بسیار کمتری در آن استفاده می‌شود.

 

بهترین جراح بینی به روش بسته

از آنجایی که عمل بینی بسته با دید غیرمستقیم بر روی اجزای داخلی بینی صورت می‌گیرد نیاز به مهارت بالای پزشک دارد، از این رو برای انجام آن بایستی به بهترین دکتر عمل بینی به روش بسته مراجعه نمایید. یک جراح بینی خوب با توجه به سابقه و مهارتی که در این زمینه به دست آورده است می‌تواند تغییرات لازم را به بهترین نحو ممکن ایجاد نماید و نتیجه ایده آل را برای بیمار خود به دست آورد. مدت زمان عمل بینی بسته با توجه به میزان پیچیدگی عمل میشخص می‌شود.

محل برش ها در تکنیک بسته عمل بینی

عمل زیبایی بینی به روش بسته تنها زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که بیمار تمایل به اعمال تغییرات محدودی بر روی بینی خود داشته باشد، به همین دلیل جراحی بینی گوشتی معمولا با تکنیک بسته عمل بینی صورت نمی‌گیرد.


مقاله پیشنهادی
فیلم عمل بینی به روش باز

 

فیلم عمل بینی به روش بسته

در این بخش از مقاله می‌توانید فیلم کوتاهی از جراحی بینی به روش بسته در اتاق عمل ببینید.

همچنین در ادامه نیز می‌توانید تفاوت عمل بینی باز و بسته را از زبان دکتر اکبریان بشنوید:

 

عمل بینی بسته بهتر است یا باز؟

هر کدام از این تکنیک‌ها مزایا و معایبی به همراه دارد که می‌تواند بر اساس شرایط بیمار انتخاب شود. در واقع تفاوت تکنیک بسته عمل بینی با تکنیک باز، در نوع برش‌ها و بخیه‌های ایجاد شده بر روی بینی است. توجه داشته باشید که انتخاب نوع تکنیک جراحی به تصمیم پزشک پس از انجام معاینات لازم و همچنین میزان تغییرات مورد نیاز بینی بستگی دارد و زیباجو در انتخاب تکنیک جراحی بینی دخل و تصرفی ندارد.
در جراحی بینی باز علاوه بر اعمال برش‌هایی در داخل سوراخ‌های بینی، برش کوچکی در ناحیه کلوملا ایجاد می‌شود که با کمک آن پوست بینی از ساختار آن جدا می‌گردد. در نتیجه جراح با دید مستقیم تمامی تغییرات لازم را اعمال می‌کند.

عمل بینی باز بهتر است یا بسته؟
بیمار می‌تواند با اعلام درخواست خود و پس از بررسی‌های بیشتر و با تایید پزشک متخصص برای انجام جراحی بینی بسته اقدام نماید. اما باید این موضوع را در نظر داشته باشید که در صورت نیاز به اعمال تغییرات گسترده‌تر و یا برطرف کردن مشکلات تنفسی بایستی از تکنیک جراحی بینی باز استفاده نمایید.

 

 

در صورت تمایل به داشتن اطلاعات بیشتر از عمل بینی بسته گوشتی با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

هزینه عمل بینی به روش بسته

هزینه عمل بینی بسته به عوامل مختلفی بستگی دارد و برای هر فرد متفاوت است. قیمت عمل بینی بسته با توجه به عوامل مختلف مانند محل جراحی (کلینیک خصوصی یا بیمارستان دولتی)، میزان دستمزد و سابقه جراح، نوع بینی و میزان پیچیدگی عمل بینی بستگی دارد که پس از معاینه دقیق توسط جراح مشخص می‌شود.

 

منبع: پزشک۲۴، healthline

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.