نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی به چه صورت است؟

عمل بینی یکی از حساس ترین عمل های زیبایی است که صورت می گیرد به همین دلیل باید توصیه های بعد از جراحی بینی را جدی بگیرید. نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی یکی از موضوعات مهمی است که می تواند بر نتیجه عمل بینی تاثیر به سزایی داشته باشد.

مطلب پیشنهادی: بهترین جراح بینی در تهران  

گاهی اوقات، بعضی از بیماران بعد از انجام جراحی بینی دچار بی خوابی می شوند که این مسئله امری کاملا طبیعی است. به دلیل اینکه این عمل بخشی از مجرای تنفسی را درگیر می کند می تواند عوارض بسیاری را به دنبال داشته باشد.

حساسیت بینی در زندگی روزمره انسان

بینی به دو دلیل برای انسان نقش بسیار با اهمیتی دارد که یکی از آن ها که مهم ترین دلیل آن هم هست، کارکرد تنفسی بینی است که برای حیات و سلامت انسان نقش بسیار پر رنگی دارد. دومین دلیل آن زیبایی چهره بر اساس ظاهر و ساختار بینی است.

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

از آن جایی که بینی در مرکز صورت واقع شده است، در زیبایی صورت بسیار تاثیرگذار است و به همین حاطر بسیاری از افراد به دنبال رفع ایرادات و برجستگی های بینی خود هستند تا بتوانند به چهره ای زیباتر دست یابند.

مراقبت بعد از عمل بینی

عمل بینی می تواند با اهداف متفاوتی انجام گیرد، مانند عمل بینی برای رفع انحراف، درمان پولیپ بینی، مشکلات تنفسی، زیبایی و ظاهر بینی انجام می گیرد.

یکی از موضوعات مهم بعد از جراحی بینی مراقبت های بعد از عمل است که در نتیجه جراحی بسیار تاثیر گذار است. این مراقبت ها می تواند بین افراد مختلف متفاوت باشد اما در بعضی موارد اشتراکاتی بین بیماران برای این مراقبت ها وجود دارد.

مراقبت های بعد از عمل بینی می تواند شامل، نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی، عدم انجام ورزش های سنگین تا بعد از گذشت یک مدت زمان، عدم استعمال دخانیات تا یک الی دو هفته بعد از عمل بینی، مصرف به موقع داروهای تجویز شده توسط پزشک و … باشد.

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی اگر به صورت کاملا درست و با توجه به نکات ضروری باشد، نه تنها به بی خوابی بعد از عمل کمک می کند بلکه روند ترمیم و اصلاح بافت بینی هم بهتر انجام می گیرد و در نهایت به نتیجه بهتری از جراحی بینی می رسید.

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

زمانی که بعد از هر عمل انجام شده بیمار به اندازه کافی استراحت داشته باشد و بخوابد، به دلیل هورمون هایی که در بدن ترشح می شود باعث افزایش سرعت در درمان و ترمیم زخم ها می شود.

نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی بهتر است به صورت زیر باشد:

رو به بالا بخوابید

در این مدل خوابیدن به این صورت است که سرتان با زاویه ۴۵ درجه و بالاتر از بدنتان قرار گیرد. برای این کار می توانید از چند بالشت کمک بگیرید.

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

این مدل خوابیدن باعث می شود تا اثر نیروی جاذبه به حداقل خود برسد و تورم در بینی را تا حدی کاهش دهد. برای اینکه سرتان ثابت بماند و در موقع خواب حرکت نکند می توانید از دو بالشت در اطراف سرتان کمک بگیرید.

استفاده از کمپرس یخ قبل از خواب

کمپرس یخ به کاهش درد و تورم بینی بعد از عمل کمک بسیاری می کند. شما می توانید برای این کار از یک کیسه یخ استفاده کنید و آن را بر روی نواحی متورم اطراف بینی قرار دهید. استفاده از کمپرس یخ را به صورت دوره ای و قبل از خواب انجام دهید.

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

در موقع خواب نزدیک دیگران نباشید

از وارد شدن ضربه به بینی بعد از عمل به خصوص در چند هفته اول به شدت جلوگیری کنید. به همین دلیل بهتر است تا مدتی بعد از جراحی تنها بخوابید تا احتمال وارد شدن به بینی را تا حد زیادی کاهش دهید.

عدم مصرف کافئین

مصرف کافئین بی خوابی بعد از عمل را تشدید می کند. بهتر است بعد از عمل از مصرف کافئین خودداری کنید و یا حداقل قبل از خواب آن را مصرف نکنید.

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

روی شکم نخوابید

در روزهای اول بعد از عمل به هیچ عنوان بر روی شکم نخوابید زیرا احتمال وارد شدن ضربه و فشار به بینی و از بین رفتن غضروف های در حال ترمیم خیلی بیشتر می شود.

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

سایر مراقبت های بعد از عمل بینی

  • از خوردن غذاهای سفت ممانعت کنید و بیشتر غذاهای ملایم مانند سوپ و آبمیوه ها و مایعات بیشتر استفاده کنید.

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

  • در صورت عطسه و سرفه سعی کنید از بینی هوای دهان خود را خارج نکنید و برای اینکار دهان خود را باز نگه داشته تا به بافت های ترمیم شده بینی آسیبی وارد نشود.
  • از دست زدن به بینی خود خودداری کنید.
  • چسب زدن صحیح بعد از عمل بینی بسیار اهمیت دارد.
  • تا ترمیم کامل بینی و شکل گیری آن صبور باشید.

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و ویزیت اولیه رایگان از پزشک مورد نظر خود با مشاورین ما در پزشک۲۴ در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *