نحوه ماساژ بینی بعد از عمل زیبایی

جراحی زیبایی بینی یک عمل کاملا حساس و ظریف است که به مراقبت های دقیقی پس از آن نیاز دارد. یکی از این مراقبت ها نحوه ماساژ بینی بعد از جراحی است. که معمولا توسط پزشک انجام می شود و یا اینکه به شما آموزش داده می شود تا بتوانید به راحتی در منزل اینکار را نیز انجام دهید.
ماساژ بینی می تواند تورم و التهاب بعد از جراحی را با سرعت بیشتری کاهش دهد و به فرم دهی صحیح بینی نیز کمک کند، از این جهت درست انجام دادن این کار از اهمیت بالایی برخوردار است.

نحوه ماساژ بینی بعد از عمل

 

مطلب پیشنهادی: جراحی بینی با قیمت دو میلیون تومان در شیراز

 

در این مقاله، قصد داریم تا در مورد ماساژ صحیح بینی بعد از جراحی توضیح دهیم تا بهتر بتوانید فرایند مراقبت بعد از جراحی را طی کنید.

نحوه ماساژ بینی

 

جهت دریافت مشاوره و یا درخواست ویزیت اولیه رایگان توسط پزشک متخصص، می‌توانید با کارشناسان ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

ماساژ بینی بعد از عمل  زیبایی

گاهی اوقات استخوان های بینی به کمک یک محافظ مخصوص، که داخل و یا خارج بینی قرار داده می شود به تدریج در جای خود قرار می گیرد. اما در برخی موارد مثلا زمانی که بینی دچار کج شدگی شده است، جراح برای انجام عمل زیبایی نیاز دارد تا استخوان بینی را بشکند تا بتواند به آن فرم دهد، در چنین مواقعی جراح از شما می خواهد تا برای شکل گیری بهتر بینی آن را ماساژ دهید.

ماساژ بعد از عمل بینی

 

یکی دیگر از دلایل ماساژ بینی، جلوگیری از ایجاد بافت جدید در محل زخم های جراحی است. هر عمل نیاز به برش هایی در محل جراحی دارد، بافت جدید تولید شده ممکن است شکل بینی را تغییر دهد و اثر این جراحی را نشان دهد.
گاهی اوقات این بافت جدید حتی باعث ایراد در عملکرد تنفس می شود.

 

فواید ماساژ بعد از عمل بینی

ماساژ بعد از عمل بینی باعث بهبود سریع تر بینی و شکل دهی بهتر آن می شود.

در واقع بیمار با این کار به فرم دهی بهتر بینی خود کمک می کند و نتیجه بهتری از عمل جراحی زیبایی به دست می آورد.

نحوه ماساژ بینی

 

نحوه ماساژ بینی بعد از جراحی زیبایی

ماساژ بینی با پهنای انگشت شست انجام می شود. این ماساژ به استخوان های بینی کمی فشار وارد می کند تا بهتر جا بیوفتد. این ماساژ باید در یک سوم بالایی بینی، که استخوان ها قرار دارند انجام شود.

برای شروع باید پهنای شست را در دو طرف بینی قرار دهید و اندکی فشار وارد کنید.

نحوه ماساژ بینی بعد از جراحی

 

این فشار باید بین ۱۰ ثانیه تا ۱ دقیقه به طول انجامد. احساس درد در این ماساژ طبیعی است و نشان می دهد شما کارتان را درست انجام می دهید.

جراح شما روش درست ماساژ را در هفته های بعد از عمل بررسی می کند تا از نتیجه مورد نظر مطمئن شود.

نحوه صحیح ماساژ بینی بعد از عمل

 

بعد از بهبود زخم های جراحی، یک طرف بینی را با پهنای شست و طرف دیگر را با انگشت اشاره بگیرید، سپس با اندکی فشار و چند ثانیه نگه داشتن این کار را تکرار کنید. آنگاه انگشتان را به آرامی روی بینی بکشید تا به مرکز بینی برسید. دوباره پایین تر بیایید تا به انتهای بینی برسید. آنگاه دو لبه بینی را به آرامی به هم بچسبانید.

 

جهت دریافت مشاوره و یا درخواست ویزیت رایگان توسط پزشک متخصص، می‌توانید با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *