ماساژ بینی بعد عمل

ماساژ بینی بعد از عمل : بهترین روش‌ + فیلم آموزشی و عکس

ماساژ بینی بعد عمل چیست؟ ماساژ بینی می‌تواند تورم و التهاب بعد جراحی را با سرعت بیشتری کاهش دهد و به فرم‌دهی صحیح بینی کمک کند، از این جهت درست انجام دادن این کار اهمیت بالایی دارد. در این مقاله در مورد نحوه ماساژ بینی بعد از عمل، بهترین روش، انواع ماساژ بینی بعد جراحی، بهترین زمان ماساژ بینی، فواید و تاثیر ماساژ بینی بعد عمل و همچنین تفاوت ماساژ بینی گوشتی و استخوانی صحبت می‌کنیم، در ادامه با ما همراه باشید:

 

در این مقاله، قصد داریم تا در مورد ماساژ صحیح بینی بعد از جراحی توضیح دهیم تا بهتر بتوانید فرایند مراقبت بعد از جراحی را طی کنید. نحوه ماساژ بینی بعد عمل زیبایی اهمیت زیادی دارد که فیلم ماساژ بینی بعد عمل در بالا آورده شده است که می‌توانید مشاهده کنید.

 

جهت دریافت مشاوره و یا درخواست ویزیت اولیه رایگان توسط پزشک متخصص، می‌توانید با کارشناسان ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

ماساژ بینی بعد از عمل چیست؟

ماساژ بینی بعد از عمل یکی از مراقبت‌ های بعد عمل بینی است که معمولا توسط پزشک انجام می‌شود و یا به شما آموزش داده می‌شود تا در منزل به راحتی انجام دهید. دلیل ماساژ بینی بعد عمل، کاهش تورم بعد عمل جراحی می‌باشد و همچنین به فرم‌دهی صحیح بینی کمک می‌کند. از این جهت، طریقه ماساژ بینی بعد عمل خیلی اهمیت دارد که بهتر است با دقت کافی انجام شود.

عکس ماساژ بینی بعد جراحی

 

نحوه ماساژ بینی بعد از عمل بینی (ایا ماساژ بینی بعد از عمل لازم است؟)

نحوه صحیح ماساژ بینی بعد عمل خیلی اهمیت دارد و بهتر است آموزش ماساژ بینی بعد عمل توسط جراح انجام شود. اگر جراح به شما توصیه کرد که ماساژ برای بعد عمل بینی انجام دهید حتما دستورالعمل‌های او را اجرا کنید. روش ماساژ بینی بعد از عمل توسط هر جراح متفاوت است و هر جراح ممکن است مجموعه‌ای از مراحل متفاوت را دنبال کنند. بیشتر جراحان زمان ماساژ بینی بعد از عمل به مدت ۲ بار در روز و هر بار به مدت ۲ دقیقه (یکبار صبح و یکبار شب) توصیه می‌کنند.
چند نکته کلی که برای ماساژ بینی بعد عمل جراحی ضروری است در اینجا اشاره شده است:

✓ فشار زیادی روی بینی وارد نکنید. در صورت ماساژ بیش از حد ممکن است استخوان‌های بینی جابجا شود و در نتیجه نهایی تاثیرگذار باشد. ماساژ بعد از عمل بینی نباید باعث درد شود و اگر احساس ناراحتی داشتید حتما جراح خود را در جریان قرار دهید.
✓ ماساژ بینی بعد از عمل جراحی را در جلوی آینه انجام دهید.
✓ در چند هفته اول از اعمال فشار به نوک بینی خودداری کنید. مگر اینکه دستورالعمل جراح شما باشد.

اموزش ماساژبینی

 

مقاله پیشنهادی
برای کاهش ورم بینی چه بخوریم؟

 

آموزش ماساژ بینی بعد از عمل زیبایی

زمان مناسب ماساژ بینی از هفته دوم و پس از برداشتن آتل می‌باشد. حتما برای انجام ماساژ دادن بینی بعد عمل روبروی آینه بایستید و با استفاده از شصت هر دو دست به مدت ۱ دقیقه روی بینی فشار ملایم ایجاد کنید. فشار ملایم باید تا حدی باشد که کمی درد در ناحیه بینی خود احساس کنید. شما می‌توانید این کار را ۲۰ بار در طول روز انجام دهید. دقت داشته باشید که فشار دست پایین‌تر از لبه استخوان ایجاد شود و از هر دو دست خود استفاده کنید تا فشار یکسان و دو طرفه به بینی وارد شود. همچنین بینی خود را به سمت راست و چپ به هیچ عنوان حرکت ندهید.

تا چه مدت بعد از عمل بینی باید ماساژ داد؟ پاسخ به این سوال برای همه افراد یکسان نیست زیرا مدت زمان ماساژ بینی بعد عمل برای هر فرد متفاوت است ولی به طور کلی تا ۲ ماه بعد عمل بینی توصیه می‌شود. حتما این حرکات را زیر نظر جراح خود و با مشورت او انجام دهید زیرا ساختار و مدل عمل بینی هر فرد متفاوت است.

عکس ماساژ بینی بعد از عمل

 

جهت دریافت مشاوره رایگان بهترین جراح بینی شیراز ، می‌توانید با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

فواید ماساژ بینی بعد از عمل

✓ ماساژ بعد از عمل بینی باعث بهبود سریع تر بینی و شکل دهی بهتر آن می شود.

✓ در واقع بیمار با این کار به فرم دهی بهتر بینی خود کمک می کند و نتیجه بهتری از عمل جراحی زیبایی به دست می آورد.

چگونه بینی خود را بعد از عمل ماساژ دهیم

 

انواع ماساژ بینی بعد عمل

ماساژ بینی بعد از عمل برای کاهش ورم به سه روش مختلف انجام می‌شود که به نوع بینی و عمل جراحی بستگی دارد و توسط جراح تجویز می‌شود. برای کاهش تورم و التهاب بعد جراحی یکی از روش‌های زیر یا ترکیبی از آنها با توجه به نیاز بینی توسط جراح انتخاب و انجام می‌شود.

 

ماساژ نوک بینی بعد عمل

بخشی از نوک بینی که از غضروف تشکیل شده است به ماساژ بعد عمل بینی نیاز دارد. در روش ماساژ نوک بینی بعد عمل دو انگشت خود را روی نوک بینی قرار داده و به سمت ماساژ دهید. این روش باید حتما توسط جراح انجام شود و ماساژ پره های بینی بعد عمل نام دارد که بیشتر برای بینی‌های گوشتی مورد استفاده است. هدف از انجام ماساژ پره های بینی بعد از عمل، کاهش تورم و التهاب و سازگار شدن پوست با غضروف بینی است.

ماساژ نوک بینی بعد عمل

 

ماساژ تیغه بینی بعد عمل

ماساژ برای قوز بینی بعد از عمل از انواع روش‌های ماساژ بینی است. فاصله بین نوک بینی تا جایی که بینی به پیشانی متصل می‌شود، تیغه بینی یا پشت بینی نام دارد. در ماساژ تیغه بینی بعد از عمل با یک انگشت از قسمت نوک بینی به بالا ماساژ داده شود که ماساژ پل بینی بعد از عمل نامیده می‌شود. دقت داشته باشید که بخش‌هایی که برآمدگی بیشتری داشته باشد باید بیشتر ماساژ داده شود. این روش ماساژ در از بین بردن قوز روی بینی و صاف کردن آن تاثیر دارد.

ماساژ پل بینی بعد عمل

 

ماساژ بخش استخوانی بینی بعد عمل

در یک سوم فوقانی بینی، بخش استخوانی بینی قرار دارد. استخوان اصلی بینی، قسمتی است که استخوان فک بالا را به قسمت جلوی بینی متصل می‌کند. در روش ماساژ بخش استخوانی بعد عمل بینی فشار اصلی روی بخش استخوانی است. در این روش ماساژ بینی بعد عمل، دو انگشت خود را در دو طرف بینی قرار داده و آرام به سمت گونه‌ها بکشید. سعی کنید قسمتی که تورم بیشتری دارد را ماساژ بیشتری دهید. در این روش، ماساژ صحیح بینی بعد عمل به کاهش تورم و التهاب و رفع کجی یک طرفه بینی کمک می‌کند.

نحوه صحیح ماساژ بینی بعد عمل

 

جهت دریافت مشاوره انواع ماساژ بینی بعد عمل، می‌توانید با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

مدت زمان ماساژ بینی بعد عمل

مدت زمان ماساژ بینی بعد عمل به نوع عمل بینی و نظر جراح شما بستگی دارد. به طور کلی انجام تکنینک‌های ماساژ بینی پس از عمل حدود ۲ هفته می‌باشد که به کاهش تورم در دیواره‌های کناری بینی و و همچنین نوک بینی کمک می‌کند. ماساژ بینی بعد از عمل بینی علاوه بر کاهش ورم بینی، باعث افزایش جریان خون می‌شود و به شما کمک می‌کند تا دوره نقاهت بعد عمل بینی را به راحتی پشت سر بگذارید و احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

 

نحوه ماساژ بینی استخوانی بعد از عمل با بینی گوشتی متفاوت است؟

ماساژ بینی استخوانی بعد از عمل بیشتر در قسمت استخوانی و فوقانی بینی انجام می‌شود و نحوه ماساژ بینی گوشتی بعد از عمل بیشتر در قسمت نوک و پره‌های بینی است. زیرا پره‌های بینی گوشتی نسبت به بینی استخوانی پهن‌تر است و ماساژ بعد عمل بینی گوشتی به کوچک‌تر کردن آن کمک می‌کند.

ماساژ بینی گوشتی بعد عمل

 

چگونه بینی را بعد عمل ماساژ دهیم؟

مزیت ماساژ بینی بعد عمل کاهش تورم و التهاب بعد جراحی است و به تسریع روند بهبود کمک می‌کند. البته ممکن است به دلیل حساس بودن برخی از افراد، ماساژ بینی برای آنها مناسب نباشد. بهتر است در این مورد با جراح خود مشورت کرده و بر اساس نظر ایشان اقدام به انجام ماساژ بینی بعد عمل کنید. اگر ماساژ بینی بعد عمل به درستی انجام نشود باعث ایجاد مشکلات تنفسی و کج شدن بینی می‌شود.

نکات ضروری ماساژ بینی بعد عمل

۱- ماساژ بینی را در جلوی آینه انجام دهید.
۲- بهترین زمان ماساژ بینی در هفته دوم و پس از بازکردن آتل روی بینی است.
۳- در زمان چسب زدن بینی هم می‌توان ماساژ بینی را انجام داد.
۴- ماساژ بینی بعد عمل باید از دو طرف و با فشار یکسان به آرامی انجام شود.
۵- روش ماساژ بینی بعد از عمل زیبایی اهمیت دارد و فشار وارد شده به دو طرف بینی باید یکنواخت و یکسان باشد.
۶- می‌توان تعداد دفعات ماساژ بینی بعد عمل را در هر روز بیشتر کرده و مدت زمان ماساژ بینی را کاهش دهید.
۷- ماساژ بینی بعد عمل بینی باید توسط پزشک انجام شود.
۸- در خصوص پایان دادن به ماساژ بینی بعد عمل با پزشک خود مشورت کنید.
۹- با توجه به نیاز بینی و نظر جراح خود می‌توانید یکی یا ترکیبی از انواع روش های ماساژ بینی استفاده کنید.
۱۰- ماساژ بینی بعد عمل بینی به رفع مشکلات جزئی کمک می‌کند و اگر ماساژ بینی بعد عمل با درد همراه بود حتما جراح خود را در جریان بگذارید.

ایا ماساژ بینی بعد از عمل لازم است

 

ماساژ بینی بعد عمل چه تاثیری دارد؟ (تاثیر ماساژ بینی روی پوست)

ایا ماساژ بینی بعد از عمل لازم است؟ ماساژ بینی بعد از عمل چقدر تاثیر دارد؟ این سوالی است که در ذهن بیشتر افرادی که عمل جراحی انجام دادند ایجاد می‌شود. انواع ماساژ بینی بعد از عمل به کاهش تورم، التهاب، رفع نواقص جزئی، صاف شدن قوز رو بینی و کاهش ورم یک طرفه بینی کمک می‌کند. ماساژ برای ورم بینی بعد از عمل بسیار اهمیت دارد که باید توسط جراح و با اصول خاص انجام شود.

 

جهت دریافت مشاوره در مورد ماساژ بینی بعد عمل، می‌توانید با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

ایا ماساژ بینی بعد از عمل باعث کوچک شدن بینی میشود؟

علت ماساژ دادن بینی بعد از عمل کاهش تورم و فرم‌دهی صحیح به بینی است و چگونگی ماساژ بینی بعد از عمل در نتیجه آن اهمیت زیادی دارد. ماساژ بینی بعد از عمل زیبایی به رفع ایرادات و نواقص جزئی می‌پردازد.

تاثیر ماساژ بینی بعد عمل

 

آیا ماساژ بینی بعد عمل خطرناک است؟

ماساژ بینی برای رفع کجی بینی بعد از عمل و کاهش تورم انجام می‌شود. عمل بینی علاوه بر تغییر بینی بر دیگر اجزای صورت تاثیرگذار است. بنابراین رعایت مراقبت های بعد عمل بینی و ماساژ بعد از عمل زیبایی بینی خیلی اهمیت دارد تا به درستی انجام شود و تاثیرگذار باشد.

 

منابع: پزشک۲۴، ncbi

 

۲ نظر

  1. ماساژ بینی بعد عمل رو خودم انجام بدم با برم مطب پزشکم؟ من احساس میکنم یک طرف بینی من ورم بیشتری داره

    • کارشناس پزشک 24

      با سلام و وقت بخیر
      اگر جراح شما نحوه صحیح ماساژ دادن (بسته به نوع بینی‌تان) را به شما آموزش داده‌اند می‌توانید طبق توصیه جراحتان بینی خود را ماساژ دهید، در غیر این صورت بهتر است حتما به جراح خود مراجعه کنید تا ابتدا وضعیت بینی شما را معاینه کنند و سپس بر اساس تجویز ایشان به میزان لازم بینی خود را ماساژ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.