قیمت لمینت دندان

قیمت لمینت دندان در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

قیمت لمینت دندان چقدر است؟ یکی از پرتکرارترین سوالاتی که افراد قبل از اقدام به انجام اینکار می‌پرسند در خصوص هزینه لمینت دندان است، چرا که می‌تواند تاثیر مستقیمی بر روی انتخاب دندانپزشک و یا نوع برند لمینت دندان داشته باشد.

به دلیل اهمیت بالای این مسئله ما قصد داریم تا در این مقاله در خصوص قیمت لمینت دندان، عوامل موثر بر روی هزینه آن، روش‌های کاهش قیمت لمینت، لمینت دندان اقساطی و … بیشتر توضیح بدهیم. با ما در ادامه مطلب همراه باشید:

قیمت لمینت سرامیکی دندان

 

عضویت پزشکان

 

هزینه لمینت دندان سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

عوامل و فاکتورهای بسیاری هستند که بر روی قیمت لمینت دندان تاثیرگذار می‌باشند، از این رو نمی‌توان هزینه دقیق و ثابتی را برای تمامی افراد در نظر گرفت. همچنین نوع برندی که انتخاب می‌کنید بر اساس میزان کیفیت آن می‌تواند تاثیر مستقیمی بر روی هزینه لمینت داشته باشد.
علاوه بر این موارد قیمت‌های تعیین شده توسط دندانپزشک و یا کلینیک مختص تنها یک واحد دندان می‌باشد و برای اطلاع از هزینه لمینت چند دندان بایستی قیمت هر واحد را ضرب در تعداد واحدهای مورد نیاز برای انجام اینکار کنید.

قیمت لمینت دندان خرگوشی

به صورت کلی می‌توان قیمت هر واحد لمینت دندان را از مبلغی برابر با ۳ میلیون تومان به بالا در نظر گرفت. توجه داشته باشید که هزینه ذکر شده حدودی است و بر اساس فاکتورهای مختلف می‌تواند تغییر یابد.

 

مقاله پیشنهادی: بهترین دندانپزشکان در تهران

 

عوامل موثر بر قیمت لمینت دندان

همان طور که گفتیم فاکتورهای بسیاری هستند که می‌توانند قیمت لمینت دندان را تحت تاثیر خود قرار بدهند که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مهارت و تخصص دندانپزشک

یکی از مهم‌ترین عوامل موثر بر هزینه لمینت، میزان تخصص و مهارت دندانپزشک است. به طور قطع هر چه تجربه و تخصص یک پزشک در این زمینه بیشتر باشد می‌تواند نتایج بهتری را برای بیمار خود رقم بزند از این رو هزینه بالاتری را برای ارائه خدمات خود دریافت می‌کند.

هزینه دستمزد دندانپزشک

نوع لمینت و برند آن

لمینت‌ها در انواع و برندهای مختلفی هستند که هر کدام از آن‌ها بر اساس میزان کیفیت و ضمانتی که ارائه می‌دهند می‌توانند قیمت‌های مختلفی را دربرداشته باشند. در واقع هرچه کیفیت لمینت دندان بیشتر باشد به طور قطع هزینه بالاتری خواهد داشت.

تعداد دندان‌ها

قیمت‌های اعلام شده توسط دندانپزشک و یا کلینیک مختص تنها یک واحد دندان است، از این رو اگر قصد انجام لمینت برای چند واحد از دندان‌های خود را دارید بایستی هزینه را ضرب در تعداد واحدهای دندان خود کنید. در نهایت می‌توان گفت هر چه تعداد واحدهای دندان بیشتری برای انجام لمینت مورد نیاز باشد در نتیجه هزینه آن نیز افزایش پیدا می‌کند.

قیمت لمینت کل دندان ها

موقعیت جغرافیایی کلینیک

موقعیت جغرافیایی مطب پزشک یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه لمینت دندان است. در صورتی که کلینیک در کلان شهر واقع شده باشد به دلیل برخورداری از امکانات و تجهیزات پیشرفته‌تر هزینه بالاتری را نسبت به شهرهای کوچک‌تر دریافت می‌کند. این مسئله را می‌توان برای نواحی مختلف یک شهر نیز در نظر گرفت.

هزینه لابراتور

لمینت دندان به این صورت است که، دندان‌ها پس از تراشیده شدن قالب گیری می‌شوند و برای ساخت روکش‌های دندان به لابراتور ارسال می‌گردند. از این رو لابراتور نیز هزینه‌ای را بابت ساخت قالب و یا روکش لمینت دندان دریافت می‌کند.

قیمت هر واحد لمینت دندان

 

تفاوت قیمت لمینت دندان با کامپوزیت دندان چقدر است؟

لمینت دندان و کامپوزیت ونیر هر دو روش‌هایی برای اصلاح بدفرمی دندان‌ها و ایجاد لبخندی زیبا می‌باشند اما با این تفاوت که لمینت می‌تواند ناهنجاری‌های بزرگ‌تر دندان‌ها را پوشش بدهد و کامپوزیت تنها برای اصلاح جزئی‌تر دندان‌ها استفاده می‌شود. از آنجایی که روش انجام لمینت و کامپوزیت دندان کاملا با یکدیگر متفاوت است به همین دلیل قیمت‌های انجام اینکار نیز با یکدیگر یکسان نمی‌باشد.

اما از دلایل تفاوت قیمت لمینت دندان با کامپوزیت دندان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نحوه انجام کار: از آنجایی که در لمینت دندان نیاز به قالب گیری و ساخت روکش دندان توسط لابراتور است، نسبت به کامپوزیت دندان قیمت بالاتری را دریافت می‌کند.
  • دستمزد دندانپزشک: هزینه دستمزد دندانپزشک برای انجام لمینت به دلیل حساسیت بالاتری که دارد نسبت به انجام کامپوزیت دندان بیشتر خواهد بود.
  • مقاومت لمینت: استحکام و مقاومت لمینت در برابر آسیب و رنگ پذیری نسبت به کامپوزیت دندان بیشتر خواهد بود، از این رو هزینه آن نیز بیشتر است.

با توجه به این موارد می‌توان گفت که قیمت هر واحد لمینت دندان نسبت به کامپوزیت دندان بیشتر خواهد بود.

هزنیه لمینت دندان های جلو

 

هزینه هر واحد لمینت چقدر است؟

قیمت لمینت بر اساس هر واحد دندان تعیین می‌شود و برای انجام تعداد واحدهای بیشتر لمینت دندان بایستی قیمت اعلام شده را ضرب در تعداد واحدهای دندان خود کنید. در جدول زیر قیمت هر واحد دندان برای برندهای مختلف لمینت ذکر شده است:

نوع لمینت دندان قیمت هر واحد  ضمانت
لمینت دندان زیرکونیا B ۲٫۹۰۰٫۰۰۰ ۱ سال
لمینت دندان زیرکونیا A ۳٫۵۰۰٫۰۰۰ ۲ سال
لمینت دندان vita ۴٫۰۰۰٫۰۰۰ ۲ سال
فلدسپاتیک ۵٫۵۰۰٫۰۰۰ ۵ سال
Real Life ۶٫۵۰۰٫۰۰۰ ۵ سال

توجه داشته باشید که قیمت‌های ذکر شده در جدول بالا به صورت حدودی است و برای اطلاع دقیق از قیمت لمینت دندان بایستی به صورت حضوری به دندانپزشک خود مراجعه نمایید.

هزینه لمینت دندان های جلو

 

هزینه انواع مختلف لمینت دندان

لمینت‌ها می‌توانند در انواع مختلفی باشند که در ادامه به توضیح بیشتر در خصوص این موارد و قیمت آن‌ها پرداخته شده است:

قیمت لمینت دندان طرح لبخند

لمینت دندان به منظور اصلاح ایرادات و نواقص ظاهری دندان و همچنین طرح لبخند انجام می‌شود. هزینه لمینت دندان طرح لبخند به تعداد واحدهای دندان که نیاز به انجام لمینت دارند بستگی خواهد داشت. به همین دلیل نمی‌توان قیمت ثابتی را برای انجام اینکار در نظر گرفت.

 

قبل و بعد از لمینت دندان های جلو

 

قیمت لمینت دندان بدون تراش

لمینت دندان بدون تراش یا همان کامپوزیت ونیر برای اصلاح دندان‌ها نیازی به تراش آن‌ها ندارد. در واقع با قرار دادن لایه‌های کامپوزیت بر روی آن می‌توان به راحتی به اصلاح و زیباساری دندان‌های خود بپردازید. هزینه لمینت دندان بدون تراش نسبت به لمینت دندان با تراش دندان‌ها کمتر است.

قیمت لمینت سرامیکی دندان

این نوع لمینت‌ها که از جنس سرامیک هستند می‌توانند در رنگ‌های طبیعی انجام گیرند. از آنجایی که شفافیت این نوع لمینت بسیار بیشتر از سایر لمینت‌هاست از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد.

قیمت لمینت سرامیکی دندان

قیمت لمینت دندان ثابت

از لمینت دندان به دلیل ثابت بودن آن بر روی هر واحد از دندان می‌تواند به عنوان یک روش دائمی و ماندگار برای اصلاح دندان‌ها استفاده نمود. گاهی اوقات به دلایل مختلفی ممکن است لمینت دندان دچار شکستگی و یا ترک خوردگی شود که در صورت عدم ترمیم آن بایستی تعویض گردد.

 

عضویت پزشکان

 

قیمت لمینت هر واحد دندان جلو

 

روش‌های کاهش قیمت لمینت دندان

روش‌های مختلفی را می‌توانید با عنوان کاهش قیمت لمینت دندان در نظر داشته باشید که در ادامه به توضیح آن پرداخته‌ایم:

  • یکی از روش‌های کاهش هزینه لمینت دندان، انجام لمینت برای تعداد واحدهای کمتری است که می‌تواند مبلغ انجام اینکار را کاهش بدهد.
  • برخی از کلینیک‌ها و یا پزشکان شرایط اقساطی را برای بیماران خود فراهم نموده‌اند که می‌توانید به صورت اقساطی لمینت دندان انجام بدهید.
  • می‌توانید برای کاهش هزینه‌های خود از برندهای ارزان‌تر استفاده کنید. (باید توجه داشته باشید که لمینت از کیفیت مطلوب برخوردار باشد)
  • در صورتی که دندان‌های شما نیاز به ترمیم نداشته باشد می‌توان گفت که هزینه لمینت دندان نیز کاهش پیدا می‌کند.

 

لمینت دندان اقساطی به چه صورت است؟

گاهی اوقات ممکن است برخی از افراد قادر نباشند تا تمامی هزینه لمینت دندان را به صورت یکجا پرداخت نمایند از این رو بعضی از کلینیک‌ها و یا پزشکان شرایط اقساطی را برای بیماران خود فراهم نموده‌اند. با توجه به این شرایط فرد می‌تواند در ابتدا بخشی از هزینه را به صورت نقدی پرداخت کند و مابقی آن را در چند قسط و به صورت ماهانه بپردازد.

لمینت دندان اقساطی

توجه داشته باشید که برخی از کلینیک‌ها با توجه به قواعد و شرایط خود ممکن است از بیمار چک و یا سفته به ازای هر قسط و به عنوان ضمانت دریافت کنند.

 

آیا هزینه لمینت دندان با بیمه تکمیلی امکان دارد؟

از آنجایی که لمینت دندان جزو روش‌های زیبایی محسوب می‌شود به همین دلیل بیمه هیچ گونه پوششی در این زمینه نخواهد داشت. در نتیجه فرد بایستی تمامی هززینه لمینت دندان را خود پرداخت کند.

 

منبع: پزشک ۲۴، wikipedia

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.