لمینت دندان در رشت

بهترین دکتر لمینت دندان در رشت (۱۴۰۱) + نمونه کار

لمینت دندان در رشت، یک روکش نازک همرنگ دندان است که در جهت زیبایی لبخند فرد استفاده می‌شود که با مراجعه به بهترین متخصص لمینت دندان در رشت می‌توانید با رنگ و اندازه دلخواه از روکش لمینت استفاده کنید. لمینت دندان با هم‌تراز و یکدست کردن دندان‌ها باعث ایجاد لبخندی زیباتر (لبخند هالیوودی) می‌شود.

در این مقاله علاوه بر معرفی بهترین دکتر لمینت دندان در رشت، در مورد انواع لمینت دندان، مراحل انجام لمینت دندان، افراد واجد شرایط برای انجام لمینت، مزایا و عوارض لمینت دندان، ماندگاری لمینت دندان و پاسخ به این سوال که لمینت دندان بهتر است یا ونیر کامپوزیت پرداخته می‌شود، در ادامه با ما همراه باشید:

لمینت سرامیکی دندان در رشت

 

عضویت پزشکان

 

لمینت دندان در رشت چیست؟

لمینت دندان در رشت، به دو نوع ونیر کامپوزیت و لمینت سرامیکی تقسیم شده است که هر دو از روش‌های دندانپزشکی زیبایی برای ایجاد لبخندی زیباتر (لبخند هالیوودی) می‌باشد. زیبایی لمینت سرامیکی بیشتر از ونیر کامپوزیت است و از جنس سرامیک خالص ساخته شده است که لایه نازکی از آن روی قسمت بیرونی دندان با چسب مخصوص قرار داده می‌شود تجربه و تخصص دندانپزشک برای انجام لمینت سرامیکی خیلی اهمیت دارد زیرا این روش برگشت‌ناپذیر است و اگر به درستی انجام نشود ممکن است به دندان شما آسیب زیادی وارد شود پس در انتخاب بهترین دندانپزشک لمینت در رشت باید دقت کافی داشته باشید.

 

بهترین دکتر لمینت دندان در رشت کیست؟

استفاده از لمینت دندان بسیار حساس و ظریف است که برای نتیجه رضایت‌بخش و ماندگاری طولانی مراجعه به متخصص لمینت دندان در رشت الزامی است. برای راحتی شما در این مقاله لیستی از بهترین دکترهای لمینت در رشت را به همراه بیوگرافی و نمونه کار لمینت آنها آورده‌ایم تا بتوانید به راحتی دندانپزشک خود را انتخاب کنید.

 

دکتر حمید نشاندار اصلی متخصص ترمیم و زیبایی در رشت

حمید نشاندار اصلی دندانپزشک زیبایی در رشت

دکتر حمید نشاندار اصلی متخصص ترمیم و زیبایی و دارای بورد تخصصی در این زمینه در شهر رشت هستند که مدرک فوق تخصص ایمپلنت دندان هم دارند و در حال حاضر در سمت دانشیاری عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان هستند و در مطب خود انواع خدمات دندانپزشکی زیبایی از جمله ونیر کامپوزیت، لمینت دندان، طراحی لبخند و ترمیم دندان را انجام می‌دهند.

 

دکتر وجیهه ایزدی خواه متخصص ترمیم و زیبایی در رشت

دکتر وجیهه ایزدی خواه دندانپزشک زیبایی در رشت

دکتر وجیهه ایزدی خواه متخصص ترمیم و زیبایی و عضو انجمن دندانپزشکان ایران و آمریکا هستند. مطب ایشان در شهر رشت قرار دارد و خدمات دندانپزشکی زیبایی در زمینه لمینت سرامیکی، ونیر کامپوزیت، بلیچینگ، طراحی لبخند هالیوودی و ترمیم دندان ارائه می‌کنند.

در ادامه چند نمونه لمینت دندان دکتر ایزدی خواه را مشاهده می‌کنید:

قبل و بعد لمینت دندان دکتر وجیهه ایزدی خواه

قبل و بعد لمینت دندان دکتر ایزدی خواه

حمید نشاندار اصلی دندانپزشک زیبایی در رشت

قبل و بعد لمینت سرامیکی دکتر ایزدی خواه

عکس قبل و بعد لمینت دکتر ایزدی خواه

 عکس قبل و بعد روکش لمینت دکتر وجیهه ایزدی خواه

 

عضویت پزشکان

 

دکتر مریم توانگر متخصص ترمیم و زیبایی در رشت

دکتر مریم توانگر دندانپزشک زیبایی در رشت

دکتر مریم توانگر متخصص ترمیم و زیبایی در شهر رشت هستند که موفق به دریافت بورد تخصصی در این زمینه شدند و در حال حاضر در سمت دانشیاری عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان هستند و از خدمات دندانپزشکی ایشان می‌توان به ونیر کامپوزیت، لمینت سرامیکی، ترمیم دندان، بلیچینگ، طراحی لبخند و غیره اشاره کرد.

 

دکتر یاسمن صادقی متخصص ترمیم و زیبایی در رشت

دکتر یاسمن صادقی دندانپزشک متخصص زیبایی در رشت

دکتر یاسمن صادقی دندانپزشک و متخصص ترمیم و زیبایی و دارای بورد تخصصی در این زمینه با رتبه ممتاز هستند. در حال حاضر در سمت استادیاری عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان هستند. ایشان در زمینه لمینت سرامیکی، ونیر کامپوزیت، بلیچینگ، ترمیم دندان، طراحی لبخند و غیره با بروزترین متد روز دنیا خدمات خود را ارائه می‌دهند.

در ادامه چند نمونه لمینت دندان دکتر صادقی را مشاهده می‌کنید:

قبل و بعد لمینت دندان دکتر صادقی

قبل و بعد روکش لمینت دندان دکتر صادقی

قبل و بعد لمینت دندان دکتر صادقی در رشت

نمونه لمینت سرامیکی دکتر صادقی در رشت

قبل و بعد لمینت دندان توسط دکتر صادقی

عضویت پزشکان

 

دکتر رضا طایفه دولو متخصص ترمیم و زیبایی در رشت

دکتر رضا طایفه دولو دندانپزشک زیبایی در رشت

دکتر رضا طایفه دولو متخصص ترمیم و زیبایی از دانشگاه شیراز هستند و دوره دندانپزشکی عمومی خود را از دانشگاه شهید بهشتی تهران دریافت کردند و دارای بورد تخصصی زیبایی و ترمیم با رتبه دو کشوری هستند و در زمینه خدمات دندانپزشکی زیبایی از جمله لمینت سرامیکی، ونیر کامپوزیت، بلیچینگ، ترمیم دندان، طراحی لبخند و غیره مشغول به فعالیت هستند.

 

دکتر فریده دارابی متخصص ترمیم و زیبایی در رشت

دکتر فریده دارابی دندانپزشک زیبایی در رشت

دکتر فریده دارابی متخصص ترمیم و زیبایی و دارای بورد تخصصی در این زمینه هستند که مطب ایشان در شهر رشت قرار دارد و در حال حاضر در سمت دانشیاری عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان می‌باشند و کلیه خدمات دندانپزشکی زیبایی از جمله ترمیم دندان، ونیر کامپوزیت، لمینت دندان، بلیچینگ و طراحی لبخند را ارائه می‌دهند.

 

دکتر مهرداد احمدیان متخصص ترمیم و زیبایی در رشت

دکتر مهرداد احمدیان دندانپزشک زیبایی در رشت

دکتر مهرداد احمدیان متخصص ترمیم و زیبایی و دارای مدرک فلوشیپ ایملنت از TBR فرانسه و مدرک فلوشیپ لیزر از دانشگاه آخن آلمان هستند که با نزدیک به ۲۰ سال سابقه در زمینه ایمپلنت دندان، لمینت سرامیکی، ونیر کامپوزیت، بلیچینگ، طراحی لبخند و غیره خدمات خود را ارائه می‌دهند.

 

دکتر طیبه رستم زاده متخصص ترمیم و زیبایی در رشت

 

دکتر طیبه رستم زاده دندانپزشک زیبایی رشت

دکتر طیبه رستم زاده متخصص ترمیم و زیبایی در شهر رشت هستند که موفق به دریافت بورد تخصصی در این زمینه شدند. از جمله خدمات دندانپزشکی زیبایی ایشان می‌توان به ترمیم دندان، کامپوزیت ونیر، لمینت سرامیکی، بلیچینگ و طراحی لبخند اشاره کرد.

 

انواع لمینت دندان در رشت

لمینت دندان در رشت انواع مختلفی دارد و روکش‌های دندان معمولا از پرسلن ساخته می‌شود ولی با این حال، بسته به نیاز و بودجه شما چند نوع روکش مختلف برای انتخاب وجود دارد که در اینجا به آنها اشاره شده است:

لمینت سرامیکی
این لمینت از جنس سرامیک خالص ساخته شده است که پس از قالب‌ گرفتن از دندان، یک پوسته نازک سرامیکی متناسب با سایز دندان شما در لابراتور ساخته می‌شود و پس از تراش دندان به مقدار لازم، با چسب مخصوص روی دندان چسبانده می‌شود. به دلیلی استحکام و مقاومت بالایی که دارد در صورت نگهداری اصولی از لمینت سرامیکی تا حدود ۲۰ سال ماندگاری دارد.

لمینت سرامیکی دندان در رشت

 

لمینت کامپوزیتی
کامپوزیت دندان در رشت، یک گزینه مقرون به صرفه و اقتصادی برای افرادی است که می‌خواهند تغییرات زیبایی در دندان‌های جلویی خود ایجاد کنند و لبخند هالیوودی داشته باشند. لمینت کامپوزیتی یا ونیر کامپوزیت موادی هم‌رنگ دندان است که در مطب دندانپزشک ساخته می‌شود و به نسبت لمینت سرامیکی قطر کمتری دارد و بدون نیاز به تراش دندان، پس از آماده‌سازی سطح دندان روی آن قرار داده می‌شود. برای استفاده از ونیر کامپوزیت نیازی به قالب گرفتن و تراش دندان نیست و درمان در مدت زمان کمتری انجام می‌شود.

روکش‌های متحرک و موقت
به روکش‌های متحرک، روکش‌های چسبنده می‌گویند که قابلیت جابه‌جایی دارند و مناسب افرادی است که به دنبال اصلاح کوتاه مدت دندان‌های لکه‌دار یا دندان‌های دارای شکاف خود هستند و برای درمان طولانی مدت توصیه نمی‌شود و همچنین قدرت و قابلیت‌های مشابه ونیر کامپوزیت و روکش‌هاس سرامیکی لمینت را ندارد.

لومینرها
لومینرها یکی از انواع لمینت هستند که از مواد لمینت چینی بسیار نازک ساخته شده‌اند و از لمینت سرامیکی نازک‌تر و شفاف‌تر است. روند آماده‌سازی و اجرای آن کوتاه‌تر است و برای قرار دادن آنها نیازی به تراش زیاد دندان نیست. از لومینرها معمولا برای تغییر رنگ دندان و اصلاح بهم‌ریختگی دندان‌ها استفاده می‌شود. روکش لومینر در آزمایشگاه‌های مخصوص ساخته می‌شود که ممکن است همه دندانپزشکی‌ها این خدمات را ارائه ندهند.

عکس انواع لمینت دندان در رشت

 

عضویت پزشکان

 

انواع جنس لمینت دندان

چهار جنس مختلف برای لمینت دندان در رشت وجود دارد که در زیر به آنها اشاره شده است:
دی سیلیکات لیتیوم: این جنس از لمینت استحکام بالایی دارد و به همین دلیل برای افرادی مناسب است که عادت به دندان قروچه یا جویدن ناخن‌های خود دارند.
زیرکونیوم: این لمینت کیفیت و استحکام بالایی دارد و کاربرد زیادی از جمله پر کردن فاصله بین دندان‌ها، اصلاح نامرتبی دندان و غیره دارد. این جنس از لمینت سازگاری خیلی بالایی با بدن انسان دارد و باعث عفونت و بوی بد دهان نمی‌شود.
سرامیک فشرده: این جنس از لمینت با وجود زیبایی که دارد ضخامت بالاتری دارد و به همین دلیل سطح بیشتری از دندان تراش داده می‌شود.
سرامیک توده‌ای: این جنس از لمینت دوام و ماندگاری خیلی کمی دارد و به هیچ عنوان گزینه مناسبی نمی‌باشد.

 

مراحل انجام لمینت دندان در رشت

مراحل لمینت دندان در رشت طی ۳ تا ۴ جلسه انجام می‌شود و به ایجاد لبخندی زیباتر و طبیعی کمک می‌کند. لمینت دندان رشت مراحل مختلفی دارد که در اینجا به طور کامل توضیح داده شده است:

۱- معاینه و عکس‌برداری
در جلسه اول کلیه دندان‌ها و لثه شما مورد معاینه دندانپزشک قرار می‌گیرد تا مشخص شود که شما کاندید مناسبی برای انجام لمینت دندان هستید یا خیر؟ در صورتی که گزینه مناسبی برای انجام لمینت سرامیکی باشید با استفاده از عکس‌برداری و اشعه ایکس تعداد دندان‌هایی که نیاز به درمان دارد، مشخص شده و دندانپزشک درمان شما را آغاز می‌کند.

مشاوره دندان ها قبل از لمینت دندان

 

۲- پاک‌سازی و جرم‌گیری دندان
پس از مشخص شدن تعداد دندان‌های مورد نیاز برای روکش سرامیکی، آماده‌سازی و جرم‌گیری دندان‌ها انجام می‌شود. دقت داشته باشید که قبل از انجام لمینت، دندان‌ها باید کاملا سالم و تمیز باشند و درصورتی که دندانی خراب باشد باید قبل از انجام لمینت نسبت به ترمیم دندان آسیب‌دیده اقدام کنید.

۳- آماده‌سازی دندان
آماده‌سازی دندان شامل تراشیدن قسمتی از مینای دندان برای قرار دادن روکش است. در این مرحله دندانپزشک از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند و قالب دندان شما ساخته می‌شود.

۴- آماده‌سازی قالب دندان
قالب دندان شما توسط دندانپزشک به لابراتور مخصوص فرستاده می‌شود و روکش لمینت دندان متناسب با فرم دندان شما ساخته می‌شود که ممکن است آماده‌سازی قالب حدود ۲ هفته طول بکشد و در این مدت فرد می‌تواند از روکش‌های موقت استفاده کند.

۵- قرار دادن روکش لمینت
پس از آماده شدن روکش‌ها، دندانپزشک با چسب مخصوص آنها را به دندان شما می‌چسباند به طوری که دقیق روی دندان شما قرار گیرد و نباید به گونه‌ای باشد که بین خط لثه و روکش فاصله‌ای وجود داشته باشد. قرار نگرفتن صحیح روکش لمینت باعث بیماری‌های لثه و شکستن لمینت می‌شود. بنابراین بسیار مهم است که در انتخاب متخصص دندانپزشکی زیبایی در رشت دقت کافی داشته باشید.
اگر پس از اتمام مراحل لمینت دندان احساس کوتاهی، بلندی یا تیزی داشتید به دندانپزشک خود اطلاع دهید تا نسبت به رفع آن اقدام کند.

قرار دادن روکش لمینت دندان

 

لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

لمینت دندان در رشت یکی از گزینه‌های مناسب برای ایجاد لبخند هالیوودی است که اکثر افراد می‌توانند انجام دهند. برای اینکه گزینه مناسبی برای انجام لمینت دندان باشید باید بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی رعایت کنید تا از پوسیدگی دندان‌ها و بیماری‌های لثه جلوگیری شود و همچنین شرایط زیر را داشته باشید:

✓ نامرتب بودن دندان‌ها: در صورتی که بی‌نظمی و نامنظم بودن دندان‌های شما زیاد باشد بهترین گزینه انجام ارتودنسی دندان در رشت است ولی در صورتی که بهم‌ریختگی جزئی دارد با لمینت دندان قابل پوشش است.

✓ دندان‌های ناهموار: تراز کردن دندان‌های ناهموار تاثیر زیادی بر زیبایی لبخند و افزایش اعتماد به نفس شما دارد که به راحتی با استفاده از روکش لمینت قابل درمان است.

اصلاح بهم ریختگی دندان با روکش لمینت

 

✓ تغییر رنگ دندان: افرادی که از رنگ دندان خود راضی نیستند و یا از لکه‌های روی دندان خود رنج می‌برند می‌توانند از لمینت سرامیکی برای تغییر رنگ و یکدست کردن دندان‌های خود استفاده کنند.

✓ فاصله بین دندان‌ها: در مواردی که فاصله بین دندان‌ها خیلی زیاد باشد انجام ارتودنسی لازم است ولی در موارد که فاصله بین دندان‌ها خیلی زیاد نباشد برای پر کردن این فاصله می‌توان از روکش‌های سرامیکی لمینت استفاده کرد.

اصلاح فاصله دندان ها با لمینت

 

✓ شکستگی و ترک دندان: در مواردی که به دلایل مختلف دندان شما شکستگی یا ترک دارد و ظاهر آن تغییر کرده است می‌توان برای اصلاح آن از روکش‌های لمینت استفاده کرد و به راحتی شکستگی و ترک دندان شما ترمیم می‌شود.

✓ دندان و لثه سالم: برای انجام لمینت دندان داشتن دندان و لثه سالم واجب است که در جلسه اول توسط دندانپزشک معاینه می‌شود و اگر دندان خرابی داشته باشید باید قبل از انجام درمان، تمامی دندان‌های خود را ترمیم کنید.
به طور کلی برای اینکه مطمئن شوید گزینه مناسبی برای انجام لمینت دندان هستید یا خیر باید توسط بهترین دندانپزشک متخصص لمینت در رشت معاینه شوید تا بررسی کامل صورت گیرد.

 

عضویت پزشکان

 

مزایای لمینت دندان در رشت

لمینت دندان رشت امروزه یکی از پرطرفدارترین روش‌ها در دندانپزشکی زیبایی است که مزایای زیادی دارد و امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. در اینجا به برخی از مزایای لمینت دندان اشاره شده است:

عدم تغییر رنگ
روکش‌های لمینت نسبت به ضربه و تغییر رنگ مقاومت و دوام بالاتری دارند و بسیار بهتر از مینای طبیعی دندان در برابر تغییر رنگ مقاومت می‌کنند بنابراین اگر مراقب چیزهایی که می‌خورید باشید و بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید تا ده سال یا بیشتر رنگ لمینت شما تغییر نمی‌کند.

اصلاح رنگ دندان با لمینت سرامیکی
استحکام و ماندگاری بالا
روکش‌های لمینت برای هر فرد در لابراتورهای مخصوص ساخته می‌شود، به همین دلیل ماندگاری بالاتری دارد. اما با این وجود، تخصص دندانپزشک و انجام صحیح آن و همچنین مراقبت اصولی از روکش لمینت در ماندگاری بیشتر آن تاثیر دارد.

کارایی بیشتر برای اصلاح نواقص دندان‌
لمینت دندان به دلیل اینکه روی کل دندان قرار داده می‌شود برای بهم‌ریختگی و یا فاصله زیاد بین دندان‌ها گزینه مناسب‌تری هستند و همچنین ضمن رفع این نواقص ماندگاری بیشتری دارد.

ظاهر طبیعی
از آنجایی که روکش‌های لمینت به صورت سفارشی برای هر فرد ساخته می‌شود کاملا با دندان‌های طبیعی مطابقت دارد و زمانی که روکش‌ها روی دندان شما قرار گرفت به اندازه کافی تراش داده می‌شود تا با دندان‌های طبیعی شما هماهنگ شود.

ظاهر طبیعی روکش لمینت دندان در رشت

انعطاف‌پذیر بودن
رنگ روکش لمینت توسط خود شخص و نظر دندانپزشک انتخاب می‌شود و بسیار شبیه به دندان‌های طبیعی است و برای کاهش هزینه می‌توان فقط دندان‌های جلویی که در لبخند شما دیده می‌شود را درمان کرد.

عدم نیاز به مراقبت خاص
یکی دیگر از مزیت‌های روکش لمینت نداشتن دوره نقاهت و عدم نیاز به نگهداری و مراقبت خاص است تنها کاری که باید انجام دهید این است که به طور منظم از مسواک نرم و نخ دندان استفاده کنید.

درمان فوری
در زمینه دندانپزشکی زیبایی، گزینه‌های زیادی برای رفع مشکلات دندان‌های کج، فاصله‌ها، تراز نبودن دندان‌ها وجود دارد اما اکثر آنها نیاز به انجام ارتودنسی دندان دارد که زمان زیادی لازم است. ولی استفاده از روکش‌های لمینت نیاز به زمان خیلی طولانی ندارد و شما می‌توانید با انجام آن یک زیبایی ظاهری برای دندان‌های خود ایجاد کنید.
اگرچه لمینت دندان راه‌حل مناسبی برای همه نیست، اما یک گزینه درمانی سریع و کاربردی برای انواع مسائل زیبایی دندان می‌باشد که باعث ایجاد لبخندی زیباتر و افزایش اعتماد به نفس شما می‌شود.

مزایای لمینت دندان در رشت

 

عوارض و معایب لیمنت دندان

از عوارض و معایب دندان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– قیمت بالا
هزینه لمینت دندان در رشت نسبت به روش‌های دیگر مانند کامپوزیت دندان خیلی بیشتر است.

– غیرقابل ترمیم
اگر به طور تصادفی روکش تراشیده شود و ترک بخورد، قابل ترمیم نیست و باید به طور کامل تعویض شود.

– تراش دندان
لمینت دندان به دلیل اینکه به طور کامل روی دندان قرار می‌گیرد باید مقداری از مینای دندان تراش داده شود.

تراش دندان برای لمینت سرامیکی
– حساس بودن نسبت به دما
به دلیل اینکه در روکش لمینت، مینای دندان تراشیده می‌شود، دندان‌ها نسبت به سرما و گرما حساس می‌شوند.

– عدم برگشت‌پذیری
در این روش مینای دندان تراشیده می‌شود و نمی‌توان پس از مدتی روکش را جدا کرد. به همین دلیل برای افرادی که ممکن است پس از انجام لمینت دندان پشیمان شوند به هیچ عنوان گزینه مناسبی نیست.

– ایجاد پوسیدگی
اگر بین خط لثه و روکش فاصله داشته باشد و یا روکش لمینت توسط دندانپزشک به خوبی انجام نشود می‌تواند باعث پوسیدگی زودرس شود. به همین دلیل مراجعه به بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیم در رشت اهمیت بسیار زیادی دارد تا از ایجاد این عوارض جلوگیری شود.

عوارض استفاده از لمینت ارزان و نامناسب

 

تفاوت لمینت دندان و ونیر کامپوزیت

ونیر کامپوزیت و روکش لمینت در رشت هر دو از درمان‌های زیبایی دندان هستند که به زیبایی و رفع نواقص دندان‌ها کمک می‌کند. در هر یک از این درمان‌ها یک لایه نازک به دندان‌ها می‌چسبد و رنگ، اندازه و شکل دندان را تغییر می‌دهد و در نهایت باعث ایجاد لبخندی زیبا می‌شود.
اینکه کدام یک از این روش‌ها برای فرد مناسب است توسط دندانپزشک متخصص زیبایی و ترمیمی در رشت مشخص می‌شود، گاهی به هر دو روش درمان نیاز است و گاهی اوقات هیچ کدام از این درمان‌ها برای فرد امکان‌پذیر نیست و ممکن است فرد به ارتودنسی دندان نیاز داشته باشد. با اطلاع از تفاوت‌های این دو روش، مزایا و معایب هر کدام از آنها و با نظر دندانپزشک می‌توان بهترین روش را انتخاب کرد. در اینجا به این موارد اشاره شده است:

لمینت دندان و کامپوزیت ونیر

 

 • هزینه
  یکی از تفاوت‌های کامپوزیت و لمینت دندان، هزینه آن است که با توجه به محکم بودن و ساخت لمینت در لابراتور هزینه این روش از کامپوزیت بیشتر است.
 • طول درمان
  در روش لمینت دندان باید قالب‌های گرفته شده توسط دندانپزشک در لابراتور ساخته شود و به همین دلیل طول درمان طولانی‌تر است ولی کامپوزیت دندان معمولا بین ۱ تا ۲ جلسه در دندانپزشکی انجام می‌شود.
 • ماندگاری
  به دلیل استقامت بالای لمینت دندان ماندگاری آن بیشتر و حدود ۱۰ تا ۲۰ سال است و ماندگاری ونیر کامپوزیت حدود ۱۰ تا ۱۲ سال است.
 • استحکام
  ضربه‌پذیری و استحکام لمینت دندان بالاتر است و در برابر ضربه استقامت بیشتری دارد ولی ونیر کامپوزیت در برابر ضربه و آسیب استقامت کمتری دارد.
 • ترمیم‌پذیری
  لمینت دندان به هیچ عنوان قابلیت ترمیم ندارد و در صورت شکستگی و از بین رفتن آن باید اقدام به تعویض کامل لمینت کرد ولی کامپوزیت دندان در صورت شکستن و آسیب دندان قابلیت ترمیم دارد.
 • لکه شدن
  به دلیل جنس سرامیکی لمینت امکان لکه شدن آن خیلی کمتر است و شفاف‌تر از کامپوزیت دندان می‌باشد.

اصلاح لکه و رنگ دندان با لمینت

 

 • تراش دندان
  یکی از تفاوت‌های کامپوزیت و لمینت دندان این است که در روش لمینت سرامیکی نیاز به تراش مینای دندان است ولی در روش کامپوزیت ونیر نیازی به تراش دندان نیست و مواد روی همان دندان قرار داده می‌شود.
 • ایرادات جزئی و وسیع
  از کامپوزیت دندان برای اصلاح نواقص جزئی و از لمینت سرامیکی برای اصلاح ایرادات بزرگ‌تر دندان استفاده می‌شود.

طول عمر و ماندگاری لمینت دندان در رشت چقدر است؟

لمینت دندان یک روش طولانی مدت زیبایی محسوب می‌شود ولی دائمی نیست و به دلیل مقاومت بالایی که دارد طول عمر لمینت دندان می‌تواند بین ۱۰ تا ۲۰ سال باشد که تقریبا دو برابر طول عمر کامپوزیت ونیر است و همچنین در صورت رعایت اصول بهداشتی طول عمر لمینت دندان می‌تواند بیشتر باشد و هنگامی که عمر لمینت دندان به پایان رسید می‌توان آن را به طور کامل تعویض کرد.

 

عضویت پزشکان

 

مراقبت‌های لازم پس از انجام لمینت دندان در رشت

رعایت مراقبت‌های پس از لمینت دندان به ماندگاری و دوام بیشتر آنها کمک می‌کند که در ادامه به آنها اشاره شده است:

✓ رعایت بهداشت دهان و دندان به ماندگاری و طول عمر لمینت دندان کمک می‌کند.

✓ پس از انجام لمینت دندان به دلیل تراش مینای دندان حساسیت به دما زیاد می‌شود که در مدت کوتاهی برطرف می‌شود ولی تا چند روز پس از انجام لمینت از خوردن مایعات خیلی سرد یا گرم خودداری کنید.

✓ حداقل ۲ بار در روز از مسواک نرم استفاده کنید.

تمیز نگه داشتن لمینت دندان رشت

 

✓ استفاده از نخ دندان برای جلوگیری از پوسیدگی دندان ضروری است.

✓ از خوردن بیش از حد خوراکی‌های خیلی رنگی خودداری کنید چرا که به مرور زمان رنگ لمینت شما تغییر می‌کند و پس از خوردن نوشیدنی‌هایی رنگی مانند چای، قهوه، شراب و نوشابه‌ها حتما مسواک بزنید.

✓ از خوردن غذاهای سفت و چسبنده خودداری کنید. زیرا خوردن این غذاها باعث شکستن و ترک برداشتن لمینت دندان می‌شود و به دلیل غیر قابل ترمیم بودن لمینت مراقبت از آن خیلی ضروری است.

✓ استفاده از دهان‌شویه مخصوص لمینت دندان که خاصیت سایندگی نداشته باشد.

✓ عدم استفاده بیش از حد سیگار و قلیان به دلیل تغییر رنگ لمینت به مرور زمان.

✓ مراجعه به دندانپزشک برای معاینه کامل دهان و دندان هر ۶ ماه یکبار باعث می‌شود در صورت خرابی دندان به زودی آن را ترمیم کنید و به لمینت دندان آسیب وارد نشود و همچنین در صورتی که لمینت دندان نیاز به تعویض داشت به زودی اقدام کنید.

نمونه لمینت دندان در رشت

 

✓ استفاده از قاب محافظ دندان در زمان انجام فعالیت‌های ورزشی که از شکستگی دندان در هنگام این فعالیت‌ها جلوگیری می‌کند، ضروری است.

✓ یکی از مواردی که باعث از بین رفتن لمینت دندان می‌شود انجام دندان قروچه در خواب است که باید برای کاهش آن از محافظ شب دندان استفاده کنید.

✓ عفونت لثه باعث پوسیدگی و آسیب به لمینت دندان می‌شود. سالم بودن لثه‌ها تاثیر زیادی در طول عمر لمینت دندان دارد.

روکش لمینت سرامیکی دندان در رشت

 

مراقبت از لمینت دندان بسیار مهم است زیرا باعث ماندگاری و طول عمر لمینت دندان می‌شود و در صورتی که از لمینت دندان خود به خوبی مراقبت نکنید نه تنها هزینه‌ای که انجام دادید بدون نتیجه می‌شود بلکه باعث پوسیدگی و از بین رفتن سریع لمینت می‌شود که حتی به دندان‌های طبیعی شما هم آسیب وارد می‌شود.

نکته بسیار مهم در انجام لمینت دندان و خدمات دندانپزشکی زیبایی، انتخاب بهترین دکتر لمینت دندان در رشت است، کسی که تخصص و تجربه کافی برای انجام این کار را داشته باشد زیرا در ماندگاری و نتیجه عالی آن تاثیر بسزایی دارد.

 

 

منابع: پزشک۲۴، newmouth

۶ نظر

 1. ببخشید تفاوت کامپوزیت ونیر با لمینت سرامیکی چی هس؟ کدومش بهتره برای دندان های جلو؟

  • پشتیبان سایت 2

   با سلام و وقت بخیر
   دوست عزیز در این مقاله در مورد تفاوت ونیر کامپوزیت و لیمنت سرامیکی توضیح داده شده است. هر دو از روش‌های زیبایی دندان است که برای طراحی لبخند زیبا می‌توان از آنها استفاده کرد. لمینت دندان روکش نازکی هست که روی دندان قرار داده می‌شود و به دلیل استحکام و استقامت بالای آن ماندگاری بیشتری نسبت به کامپوزیت ونیر دارد. بهتر است با مراجعه به بهترین دکتر لمینت دندان در رشت و معاینه کامل در مورد انتخاب لمینت یا کامپوزیت تصمیم بگیرید.

 2. ببخشید من رشت هستم لمینت دندان بهتره انجام بدم یا کامپوزیت و هزینه لمینت دندان چقدر میشه؟

  • پشتیبان سایت 2

   با سلام و وقت بخیر
   دوست عزیز با توجه به نوع ناهنجاری دندان‌های شما و نظر جراح شما می‌توانید از کامپوزیت ونیر و یا لمینت دندان در رشت استفاده کنید. هزینه لمینت دندان در رشت با توجه به عوامل مختلف برای هر فرد متفاوت است. شما می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی داخل متن مقاله با مشاورین پزشک ۲۴ به صورت رایگان ارتباط برقرار کنید و به بهترین دکتر لمینت دندان در رشت مراجعه کنید.

 3. سلام ببخشید در کل لمینت دندان در رشت بهتره یا کامپوزیت؟ من میخوام لمینت انجام بدم ولی نمیدونم کدوم برند لمینت رو انتخاب بکنم که بهتر باشه

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   انتخاب بهترین روش زیباسازی طرح لبخند بستگی به تشخیص دندانپزشک و نظر خودتان دارد. بهتر است در مورد مزایا و معایب هرکدام از روش‌های مذکور اطلاعات کافی کسب کنید و سپس با آگاهی کامل روش موردنظرتان را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.