جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پاکسازی پوست قبل و بعد از عمل بینی؛ زمان مجاز فیشیال بعد عمل بینی

پاکسازی پوست بعد از عمل بینی و زمان مجاز آن خیلی مهم است که به نتیجه عمل بینی و استخوان آن آسیب وارد نشود. بهترین زمان فیشال و پاکسازی پوست بعد عمل زیبایی بینی 3 ماه بعد جراحی با تایید پزشک است. از آنجایی که نوع بینی، روش جراحی و مدت زمان بهبودی هر فرد ممکن است متفاوت باشد، بنابراین قبل انجام پاکسازی پوست بعد عمل بینی باید حتما با پزشک خود مشورت کنید.
پاکسازی پوست بعد از عمل بینی
فهرست مطالب

پاکسازی پوست بعد عمل بینی به منظور کاهش چربی پوست، جلوگیری از ایجاد آکنه و جوش و سلامت پوست انجام می‌شود. معمولا با انجام عمل بینی و دستکاری کردن عصب‌های اطراف آن ترشح چربی پوست بیشتر شده که این مورد بیشتر برای زیباجویانی که بینی گوشتی دارند، به وجود می‌‌آید. بنابراین انجام رعایت مراقبت های پوستی بعد عمل بینی و پاکسازی بعد جراحی بینی به داشتن پوست سالم نیز کمک می‌کند.

اگر تمایل دارید در این مقاله از پزشک 24، با پاکسازی پوست قبل و بعد عمل بینی، مزایای فیشیال پوست بعد جراحی زیبایی بینی و نکات مراقبتی آن آشنا شوید. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید:

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

پاکسازی پوست بعد از عمل بینی

پاکسازی پوست بعد عمل بینی به منظور انجام مراقبت های پوستی بعد از عمل بینی و جلوگیری از خشک شدن پوست اهمیت زیادی دارد. ولی از آنجایی که عمل زیبایی بینی روی پوست زیباجو تاثیرگذار است امکان دارد پوست او را از حالت خشک تغییر دهد. اکثر زیباجویان بعد عمل بینی با عارضه‌ای موقت مواجه می‌شوند که آن چرب شدن پوست بعد عمل بینی است. بنابراین نیاز است برای اصلاح و کاهش چربی پوست بینی بعد عمل، روتین و محصولات پوستی خود را تغییر دهید. 

 

پاکسازی پوست قبل از عمل بینی

پاکسازی پوست قبل عمل بینی در داشتن پوست سالم بعد جراحی اهمیت دارد. افرادی که بینی گوشتی با منافذ باز و پوست چرب دارند برای جلوگیری از چرب شدن پوست بعد عمل بینی می‌توانند قبل جراحی روتین منظم داشته باشند. استفاده از قرص‌های کاهنده چربی پوست به دستور پزشک و یا مصرف غذاهای خانگی کم‌چرب و سبزیجات به کاهش چربی پوست کمک می‌کند. بهتر است حداقل 2 هفته بعد عمل بینی از خوردن غذاهای چرب و فست فودی پرهیز کنید تا میزان چربی بدن‌تان به حداقل برسد. 

برخی از زیباجویان شاید بر این باور باشند که مصرف کورتون قبل عمل بینی به کاهش ضخامت پوست و دوران نقاهت بعد جراحی کمک می‌کند. ولی باید بدانید که کورتون به هیچ عنوان نباید بدون تایید و تجویز پزشک خودسرانه مصرف شود. 

یکی دیگر از راه های پاکسازی پوست قبل عمل بینی، استفاده از اسکراب و لایه‌بردار است که این کار را بهتر است از حداقل 1 ماه قبل عمل بینی به مدت 4 هفته انجام دهید تا تاثیر داشته باشد. پاکسازی پوست قبل عمل بینی و استفاده از اسکراب به از بین رفتن آلودگی پوست کمک کرده و منجر به بهتر قرار گرفتن اتل و چسب روی بینی می‌شود. همچنین با نازک شدن پوست و بسته بودن منافذ عمل زیبایی بینی آسان‌تر شده و دوران نقاهت کاهش پیدا می‌کند. 

 

زمان مناسب فیشیال پوست بعد از عمل بینی 

زمان مناسب فیشیال پوست بعد عمل بینی 3 ماه بعد جراحی است و در هفته اول که آتل روی بینی قرار دارد به هیچ عنوان از لایه‌بردار پوست استفاده نکنید. البته که استفاده از شوینده پوست 1 هفته بعد عمل بینی مجاز است ولی باید دقت کنید از ایجاد ضربه به نوک بینی بعد عمل و دست زدن به بینی بعد از عمل پرهیز کنید. توجه داشته باشید که پوست بینی بعد عمل حساس بوده و نباید از پاک‌کننده و لایه‌بردارهای قوی استفاده کنید زیرا اینکار باعث تحریک و قرمزی پوست می‌شود. همچنین بهتر است از آرایش کردن بعد عمل بینی تا چند ماه خودداری کنید زیرا اینکار باعث افزایش چربی پوست و تحریک آن می‌شود. 

بهترین زمان فیشیال و پاکسازی پوست بعد عمل بینی زمانی است که فرم و ساختار بینی شکل گرفته و احتمال جابجایی غضروف بینی بعد عمل وجود ندارد. بهتر است برای زمان مناسب پاکسازی پوست بعد عمل بینی با توجه به شرایط خود با پزشک مشورت کنید. 

فیشیال بعد از عمل بینی
پاکسازی پوست بعد از عمل بینی

 

مزایای پاکسازی پوست بینی بعد از عمل بینی

از مزایای پاکسازی پوست بینی بعد عمل می‌توان به جلوگیری از ایجاد آکنه و کاهش چربی پوست بینی اشاره کرد. زیرا پوست بینی با وجود آتل و پانسمان به مدت 1 هفته مستعد چرب شدن و ایجاد جوش است که پاکسازی و شستن کامل می‌توان به مرور زمان پوست صورت را به حالت اولیه خود بازگرداند. ولی دقت کنید که در هفته‌های بعد عمل بینی به هیچ عنوان نباید از شوینده و ماسک‌های قوی استفاده کنید زیرا می‌تواند ساختار بینی را تغییر دهد و روی نتیجه نهایی عمل بینی تاثیر منفی بگذارد. 

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

مراقبت های لازم برای فیشیال صورت بعد از عمل بینی

رعایت یک سری نکات مراقبتی لازم برای پاکسازی پوست بعد عمل بینی الزامی است. از جمله:

  • از شوینده و ماسک‌های خانگی استفاده کنید که مواد شیمیایی و محرک ندارند.
  • زمان پاکسازی پوست بعد عمل بینی مهم است که باید حداقل 3 ماه از جراحی گذشته باشد. 
  • در زمان پاکسازی پوست بعد عمل بینی حتما به اپراتور مربوطه برای زمان عمل بینی خود صحبت کنید.
  • از ایجاد هر گونه فشار به بینی و اطراف آن خودداری کنید. 

 

سخن نهایی

در این مقاله از پزشک 24، با پاکسازی پوست قبل و بعد عمل بینی، نکات مهم فیشیال پوست بعد جراحی بینی و زمان مناسب پاکسازی پوست بعد از عمل بینی آشنا شدید و به سوالات شما پاسخ داده شد. اگر در مورد پاکسازی پوست بعد عمل بینی و زمان مجاز آن سوال یا تجربه دارید با ما در قسمت کامنت‌ها در میان بگذارید تا در اولین فرصت به شما پاسخ داده شود. 

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

سوالات متداول

۱- اهمیت فیشیال بعد از عمل بینی چیست؟

اهمیت فیشیال پوست بعد عمل بینی برگرداندن سلامت پوست به حالت اولیه، درمان جوش و آکنه احتمالی و کاهش چربی پوست بعد از عمل بینی است. 

۲- پاکسازی پوست بعد عمل بینی چه زمانی مجاز است؟

پاکسازی پوست بعد از عمل بینی حداقل 3 ماه بعد جراحی مجاز است، زیرا بینی باید ساختار و فرم خود را حفظ کند. 

 

پزشک۲۴ مرجع تخصصی عمل زیبایی بینی

منبع: realself

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *