پلکسر بینی

پلکسر بینی چیست؟ پلکسر بینی گوشتی، استخوانی + هزینه ۱۴۰۱

پلکسر بینی چیست؟ پلکسر بینی معمولا تحت عنوان پلکسر بینی گوشتی انجام می‌شود. اما آیا پلکسر بینی استخوانی نیز وجود دارد؟ پلکسر و یا پلاسما جت روش نوینی است که برای رفع برخی از مشکلات پوستی استفاده می‌گردد. در این مقاله ما کاربرد پلکسر بینی قبل و بعد، قیمت پلکسر بینی گوشتی و پلکسر بینی استخوانی، هزینه و ماندگاری آن را توضیح داده‌ایم. همچنین عکس دستگاه پلکسر بینی و فیلم پلکسر بینی را نیز آورده‌ایم. در ادامه نیز بررسی کرده‌ایم که آیا عمل بینی بهتر است یا پلکسر؟ تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید:

پلکسر بینی عمل شده

مقاله پیشنهادی: بهترین جراح بینی شیراز در سال ۱۴۰۱ کیست؟

 

پلکسر بینی چیست و چگونه انجام می شود؟ عکس قبل و بعد پلکسر بینی

پلکسر بینی یا پلاسماجت بینی که به عناوین دیگری همچون عمل بینی بدون جراحی نیز گفته می‌شود با بی حسی موضعی در چند جلسه (هر جلسه بین ۲۰ الی ۳۰ دقیقه) انجام می‌شود.

مراحل انجام پلکسر بینی به شرح زیر است:

– ابتدا محل مورد نظر از بینی که قرار است پلکسر روی آن انجام شود را بی‌حسی می‌زنند و سپس چند دقیقه صبر می‌کنند تا بی‌حسی اثر کند و بتوان پلکسر را شروع کرد.

– در مرحله دوم با استفاده از دستگاه پلکسر بینی که قلم پلکسر (یک دستگاه بدون سیم قلمی شکل که دارای یک شاخک کوچک) نیز نامیده می‌شود، گاز رسانا را از فواصل کم و در نقاط خیلی کوچک به لایه سطحی پوست می‌تابانند. گاز تابانیده شده موجب تصعید پوست در آن ناحیه و در نتیجه جمع شدن ناحیه مورد نظر می‌شود.
دستگاه پلکسر
– پس از پایان کار (که معمولا بیشتر از ۳۰ دقیقه در هر جلسه طول نمی‌کشد) محل پلکسر شده را ضدعفونی می‌کنند و برای کاهش سوزش ناشی از سوختگی پلکسر، بر روی زخم‌ها ژل خنک کننده استعمال می‌شود.

 

پلکسر بینی گوشتی، قیمت پلکسر بینی گوشتی و عوارض

پلکسر بینی گوشتی یکی از عمده تبلیغاتی است که در این زمینه مشاهده می‌شود. باید این مسئله را خاطر نشان شویم که، پلکسر بینی روشی اصولی و نتیجه بخش برای کوچک کردن بینی‌های گوشتی محسوب نمی‌شود و برای این کار بهتر است از روش‌های مطمئن‌تر مانند جراحی بینی کمک بگیرید.

قیمت پلکسر بینی گوشتی هر جلسه از حدود ۳۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و با توجه به دستمزد جراح و تعداد جلساتی که کلینیک برای مراجعه بیمار در نظر می‌گیرد افزایش می‌یابد.

در زیر می‌توانید عکس قبل و بعد پلکسر بینی را ببینید.

نمونه پلکسر بینی گوشتی

در خصوص عوارض پلکسر بینی گوشتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– درد پس از پلکسر

– سوزش

– قرمزی و تورم شدید

معایب پلکسر

– پوسته شدن تدریجی پوست

پوسته شدن پوست بعد از پلکسر بینی

گاهی اوقات ممکن است بیماران پس از انجام پلکسر با عوارضی همچون باقی ماندن علائم سوختگی روی پوست بینی و ایجاد لکه‌های دائمی در آن نواحی مواجه شوند.

معایب پلکسر بینی : ماندن جای لکه پلکسر

عوارض پلکسر و پلاسما جت

 

آیا پلکسر بینی استخوانی و یا غضروفی ممکن است؟

از آنجایی که بخش زیادی از بینی‌های استخوانی را بافت غضروفی و یا استخوانی تشکیل داده است، امکان انجام پلکسر بینی استخوانی و یا همان پلکسر بینی‌های غضروفی وجود ندارد. این تکنیک تنها برای بینی‌هایی که بیشتر بافت آن‌ها از چربی و یا بافت ماهیچه‌ای تشکیل شده است استفاده می‌شود.

 

شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر از جراح مورد نظر خود و همچنین دریافت ویزیت اولیه رایگان با مشاورین پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

پلکسر پره‌ ها و پلکسر نوک بینی چگونه است؟

پلکسر پره‌ های بینی و یا حتی پلکسر نوک بینی نیز دقیقا به همان شکلی که در بالا توضیح داده شد، انجام می‌شود و هر جلسه مدت زمانی بین ۱۵ الی ۳۰ دقیقه زمان می‌برد.

پلکسر پره های بینی

 

هزینه پلکسر بینی چقدر است؟ قیمت هر جلسه پلکسر بینی + تعداد جلسات

هزینه پلکسر بینی به عوامل مختلفی مانند کلینیک مورد نظر برای انجام این کار، میزان دستمزد پزشک، تعداد جلسات مورد نیاز، نوع پوست و … بستگی دارد، اما به صورت کلی می‌توان گفت که قیمت پلکسر بینی هر جلسه از حدود ۳۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و بسته به عوامل مختلف افزایش می‌یابد.

اما تعداد جلسات مورد نیاز برای انجام این کار به سطح مورد انتظار شما از نتیجه و همچنین پاسخ پوست شما نیز بستگی دارد. معمولا تعداد جلسه‌های مورد نیاز را پس از گذشت یک ماه و با بررسی پوست پس از یک دوره درمانی ارزیابی می‌کنند.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از هزینه عمل بینی و همچنین ویزیت اولیه رایگان با مشاورین پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

ماندگاری پلکسر بینی چقدر است؟ آیا پلکسر بینی خوب است؟

ماندگاری پلکسر بینی چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید این چنین گفت که، این روش که با عنوان پلکسر برای بینی شناخته می‌شود ماندگاری دائمی ندارد. این به گونه‌ای است که حتی اگر تغییراتی بعد از انجام این تکنیک مشاهده کردید باید بدانید که موقتی است و با گذشت زمان از بین می‌رود و ممکن است تنها عوارض آن برای فرد باقی بماند.

عوارض پلکسر بینی

از مزایا و معایب پلکسر بینی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه کمتر این روش نسبت به عمل جراحی یکی از مزیت‌های آن محسوب می‌شود.
 • اما از معایب پلکسر و عوارض آن می‌توان به سوزش، قرمزی پوست، باقی ماندن جای زخم و لکه پلکسر بینی و … اشاره کرد.
 • همچنین اثر موقت آن و عدم ماندگاری نتیجه درمان یکی دیگر از مهم‌ترین معایب این روش می‌باشد.
 • علاوه بر این، انجام پلکسر برای افرادی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت، سرطان و یا بیماری‌های قلبی هستند و همچنین خانم‌های باردار به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.
 • روش‌هایی مانند پلکسر و پلاسما جت به دلیل عوارضی که دارند در کانادا و سایر کشورهای پیشرفته ممنوع شده‌اند.

ماندگاری پلکسر بینی

آیا پلکسر بینی خوب است؟ اگر بخواهید دقیق‌تر به این مسئله توجه کنید، به این دلیل که انجام این روش به تعداد جلسات زیادی احتیاج دارد و دائمی و ماندگار نمی‌باشد، هزینه‌ای که برای انجام پلکسر صرف می‌شود به هیچ عنوان مقرون به صرفه نیست.
در واقع اگر از فرم بینی خود راضی نیستید به جای اینکه از یک روش غیر دائمی و با عوارض بسیار کمک بگیرید، یک روش دائمی و اثر بخش را امتحان کنید.

عمل جراحی بینی به عنوان تنها روش ماندگار و دائمی و با نتیجه مطلوب و دلخواه شما برای اعمال تغییرات لازم بر روی بینی شناخته می‌شود.

 

جهت مشاهده نمونه عکس های قبل و بعد عمل بینی با بهترین جراح بینی، اینستاگرام پزشک ۲۴ را ببینید:

اینستاگرام پزشک ۲۴

 

لیفت گردن با پلکسر

 

اما آیا کاربرد پلکسر بینی می‌تواند بر روی ایرادات و نواقص ظاهری بینی هم تاثیری داشته باشد یا خیر؟ امروزه این تکنیک را به عنوان یکی از روش‌های اصلاح بینی‌های گوشتی و استخوانی در نظر گرفته‌اند، اما به طور قطع این روش نمی‌تواند همانند عمل بینی گوشتی موثر واقع شود. پلکسر تنها می‌تواند لک و چروک‌های کوچ در صورت را به صورت موقت از بین ببرد و توانایی تغییر فرم بینی و اصلاح آن را ندارد.

در ادامه نمونه عکس قبل و بعد از پلکسر بینی را مشاهده می‌کنید:

نمونه پلکسر بینی

 

جهت اطلاع از هزینه عمل بینی و همچنین دریافت ویزیت اولیه رایگان با مشاورین پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

مقاله پیشنهادی
لیست بهترین جراح بینی در تهران سال ۱۴۰۱

 

آیا پلکسر بینی‌ عمل شده ممکن است؟

همان طور که گفتیم، پلکسر برای بینی چه برای اولین تغییرات و چه به عنوان پلکسر بینی بعد از عمل، به هیچ وجه به عنوان یک روش ایمن و مطمئن برای ایجاد تغییرات مطلوب بر روی ظاهر بینی توسط پزشکان تایید نمی‌گردد.

این مسئله به این دلیل است که، تغییرات دائمی و ماندگار بر روی بینی و رسیدن به نتیجه دلخواه و مطلوب از اعمال تغییرات، تنها با دستیابی به ساختار غضروفی و یا استخوانی بینی امکان پذیر است و تنها از طریق پوست نمی‌توان به این نتایج دست یافت.

پلکسر بینی گوشتی

 

شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد پلکسر بینی‌ گوشتی و عوارض ناشی از آن، با مشاورین پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

مراقبت بعد از پلکسر بینی چیست؟ آیا پلکسر بینی نیاز به چسب دارد؟

مراقبت بعد پلکسر بینی به شرح زیر است:

  • بعد از انجام پلکسر حتما از کرم‌ و پماد تجویز شده استفاده نمایید.
  • تا ۴۸ ساعت بعد از انجام پلکسر از انجام هرگونه فعالیت بدنی که موجب عرق کردن بشود خودداری کنید.
  • از روز دوم به بعد می‌توانید صورت خود را به آرامی و طبق دستورالعمل داده شده بشویید.
  • در روزهای اول پس از انجام پلکسر، از آرایش کردن پرهیز کنید.
  • به هیچ عنوان از اسکراپ پوست استفاده نکنید، چرا که پوست شما در حال ترمیم است و نباید در این فرآیند دخالتی داشته باشد.
  • تا حدود ۲۰ روز بعد از انجام پلکسر از قرار گرفتن در زیر نور مستقیم خورشید خودداری کنید و در صورت ضرورت به بیرون رفتن از خانه حتما از ضد آفتاب با SPF بالای ۵۰ استفاده کنید.
  • به هیچ عنوان زخم‌های به وجود آمده را با دست جدا نکنید و تا بهبودی کامل از دست زدن به آن‌ها خودداری کنید.
  • تورم و التهاب تا حدود ۶ روز بعد از انجام این تکنیک طبیعی است و برای کاهش سریع‌تر آن می‌توانید از کمپرس سرد استفاده کنید.
  • تا ۲۱ روز بعد از انجام پلکسر به هی عنوان نباید از کرم موبر و یا واکس صورت در ناحیه زخم‌ها استفاده کرد.

نیازی به استفاده از چسب بعد از درمان پلکسر وجود ندارد، زیرا بر روی ساختاری و غضروف بینی هیچ‌گونه تغییراتی صورت نگرفته است.

در نهایت باید گفت، روش‌های غیر از جراحی مانند پلکسر نمی‌توانند نتیجه مورد نظر و دلخواه شما را به صورت دائمی فراهم کنند و تنها روش مطمئن و ایمن برای انجام تغییرات لازم و به دست آوردن نتیجه مورد نظر بیمار، جراحی بینی توسط جراح متخصص و با تجربه است.

مشاوره رایگان عمل بینی

 

تفاوت پلاسماجت و پلکسر بینی: پلکسر بینی بهتر است یا پلاسماجت

تفاوت‌های بسیاری بین دو دستگاه پلکسر و پلاسما جت وجود دارد، در حالی که اکثر افراد تصور می‌کنند که هر دوی آن‌ها یکی هستند.

 • جریانی که از پلاسما جت بر روی پوست اعمال می‌گردد از فاصله دورتری صورت می‌گیرد و همین فاصله نیز باعث می‌شود تا انرژی پلاسماجت نسبت به پلکسر غیرقابل کنترل شود.
 • در دستگاه پلاسماجت فرایند به شکل تهاجمی صورت می‌گیرد و به این دلیل دقت کار نیز کاهش پیدا می‌کند.
 • جریان ساطع شده از دستگاه پلاسما به عمق بیشتری از پوست وارد می‌گردد و منجر به بروز اسکار و یا نکروز می‌شود.

عوارض پلاسما جت بینی

 

 • دوره نقاهت دستگاه پلاسماجت نسبت به پلکسر بیشتر است، زیرا اثر حرارتی بالاتری را بر روی پوست وارد می‌کند و همین مسئله باعث آسیب رسیدن به پوست می‌گردد.

 

شما می توانید جهت انتخاب جراح بینی خوب و مشاهده نمونه عکس های قبل و بعد عمل بینی اینستاگرام پزشک ۲۴ را ببینید:

اینستاگرام پزشک ۲۴

 

فیلم پلکسر بینی گوشتی

در ویدیو زیر می‌توانید فیلم واقعی پلکسر بینی گوشتی (فیلم پلاسما جت بینی گوشتی) را ببینید.

 

سایر کاربردهای پلکسر

در ادامه به سایر کاربردهای پلکسر اشاره شده است:

– درمان افتادگی و پف پلک‌های بالا و یا پایین

– درمان خطوط ایجاد شده در گوشه‌های چشم

پلکسر چین و چروک گوشه های چشم

– رفع کک و مک و جوانسازی پوست

– رفع چروک ایجاد شده در ناحیه بالای لب

پلکسر بالای لب

– لیفت صورت و گردن در افراد مسن‌تر

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نظرات در مورد پلکسر بینی با کارشناسان پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

منبع: پزشک ۲۴، plasticsurgery

۸۷ نظر

 1. سلام من بینیم گوشتیه، میخواستم پلکسر بینی گوشتی کنم ولی این مقاله رو خوندم فهمیدم چقدر مضره، ممنون بابت اطلاعات خوبتون

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   بله پلکسر بینی و سایر روش‌های کوچک کردن بینی بدون جراحی صرفا تبلیغات هستند و جز اتلاف وقت و هزینه نتیجه‌ای نخواهند داشت و در حال حاضر جراحی بینی مطمئن‌ترین روش اصلاح ظاهر و فرم بینی است. خوشحالیم که این مطلب برایتان مفید بوده دوست عزیز

 2. سلام
  من پلکسر بینی انجام دادم ولی بینیم هیچ فرقی نکرد، حالا الان سوالی که دارم اینکه میتونم بینیمو بعد پلکسر عمل کنم؟واقعا حیف پولی که به پلکسر دادم چقدرم طول کشید تا ردش رفت

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   بله اگر زمان زیادی از پلکسر بینی شما گذشته است و رد زخم‌های پلکسر برطرف شده، شما می‌توانید عمل بینی انجام دهید. اما چنانچه هنوز التهاب و جای زخم ناشی از پلکسر روی بینی شما موجود است ابتدا باید صبر کنید تا جای پلکسر برطرف شود و سپس برای عمل بینی اقدام کنید.

 3. من میخاستم پلکسر بینی انجام بدم ولی با خوندن این صفحه کلا نظرم عوض شد، خدا خیرتون بده که راهنمای کردین

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   بله بهتر است بجای روش‌های موقتی و بعضا بی‌اثر تغییر فرم بینی، از روش‌های مطمئن‌ تغییر فرم و ظاهر بینی همچون “جراحی زیبایی بینی” استفاده کنید. خوشحالیم که این مطلب برای شما مفید بوده دوست عزیز

 4. سلام من شنیدم پلکسر بینی واسه پره های بینی هم انجام میشه آیا تاثیری داره؟ من پره های بینیم خیلی بزرگ و بازه، سوراخای بینیم هم بزرگه

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   بله پلکسر پره‌های بینی در بعضی کلینیک‌ها و مراکر انجام می‌شود. اما در خصوص میزان تاثیر گذاری این روش باید بدانید که متاسفانه این روش‌ها صرفا جنبه تبلیغاتی دارند و نتیجه مثبتی برای شما به دنبال نخواهندداشت.

 5. سلام
  با این مطالبی که اینجا نوشتین یعنی پلکسر بینی روی بینی های گوشتی هم جواب نمیده؟ من وقت گرفته بودم برای پلکسر خیلی هم تعریف کردن ازش که بینیم کوچیک مشه و نوک بینیم جمع میشه، الان استرس گرفتم که هزینه کنمو جواب نگیرم. به نظرتون چکار کنم؟!!!!!!

  • پشتیبان سایت

   با سلام دوست عزیز
   معمولا راهکارهایی غیر از جراحی بینی، نتیجه دلخواه شما را به دست نمی آورد و حتی در صورتی که نتیجه پلکسر بینی رضایت بخش هم باشد، بعد از مدت کوتاهی اثر آن به طور کامل از بین می رود و گاهی اوقات نیز ممکن است بعد از اینکار با عوارض و مشکلات بسیاری مواجه گردید و برای اصلاح و ترمیم بینی خود بایستی هزینه ای دوباره و چند برابر پرداخت نمایید. در نتیجه بهتر است از همان ابتدا برای انجام عمل بینی اقدام کنید تا به نتیجه ای ماندگار و دائمی دست یابید.

 6. من پلکسر بینی انجام دادم، حالا ردش مونده چیکار کنم؟ رفتم دکتر پوست پماد داد، زدم بازم ردش نرفت، خیلی ناراحتم ، چیکار کنم؟

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   بله متاسفانه یکی از عوارض شایع پلکسر بینی و یا سایر نقاط، ماندن لکه‌های سوختگی ناشی از پلکسر است که در این مقاله نیز به آن اشاره شد. بهتر است طبق تجویز پزشک خود به پماد زدن ادامه دهید و صبور باشید تا به مرور زمان لکه‌های ناشی از سوختگی کمرنگ‌تر شوند.

 7. سلام من بینیم استخوانیه و تنها نوک بینیم یکم گرده و گوشتیه. چون کلا مشکل خاصی با بینیم ندارمو میخوام فقط نوک بینیمو جمع کنم ترجیح میدم تا از روش های غیرجراحی مثل همین پلکسر بینی استفاده کنم. البته بهتره بگم که از جراحی و بیهوشی میترسم، سوالی که دارم اینه که پلکسر بینی تنها برای نوک بینی جواب میده؟

  • پشتیبان سایت

   با سلام دوست عزیز
   باید بدانید که روش های غیرجراحی مانند پلکسر بینی به عنوان یک روش مطمئن و دائمی برای اصلاح فرم بینی شناخته نمی شود. در واقع نتیجه این روش ها علاوه بر اینکه ممکن است رضایت بیمار را به دنبال نداشته باشد، می تواند بعد از گذشت مدت زمانی به حالت اولیه خود بازگردد. در نتیجه بهترین کار برای اصلاح فرم بینی خود انجام جراحی بینی است که بهترین نتیجه را با کمترین عارضه و خطر به دنبال دارد.

 8. سلام واسه پلکسر بینی باید چند جلسه بریم؟ من بینیم گوشتی غضروفیه

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   تعیین تعداد جلسات پلکسر بینی به سایز بینی و مرکزی که در آن پلکسر انجام می‌دهید دارد و نمی‌توان عدد دقیقی را برای آن بیان کرد.

 9. سلام من یه بار عمل کردم بعد راضی نبودم آنزیم زدم برا بینیم هیچ تغییری نکرد میخواستم پلکسر امتحان کنم که با این توضیحات پشیمون شدم. یعنی آنزیم هم مثل پلکسر فقط تبلیغه بی اثره یا این آنزیم که زدم شاید خوب نبوده؟

 10. سلام من عمل کردم بعد آنزیم زدم تاثیر نداشت خواستم پلکسر امتحان کنم بااین توضیحات پشیمون شدم. آنزیمم مثل پلکسر یه تبلیغ بی اثره یا این آنزیم که من زدم خوب نبوده؟

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   متاسفانه همگی این روش‌های غیر جراحی مانند پلکسر بینی یا تزریق آنزیم به بینی و … یا بی‌اثرند و یا اثر موقتی دارند که بعد مدت زمان کوتاهی از بین می‌رود و تنها عوارض آن برای فرد به جا می‌ماند. اگر جراحی بینی انجام داده‌اید و به هر دلیلی از ظاهر بینی خود راضی نیستید ابتدا صبر کنید تا دوره نقاهت جراحی شما به اتمام برسد و در صورتی که بازهم از فرم بینی خود راضی نبودید می‌توانید عمل بینی ترمیمی انجام دهید.

 11. سلام پلکسر بینی برای از بین بردن ورم یک طرفه بعد عمل هم موثره؟

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   خیر! پلکسر بینی به هیچ عنوان برای کاهش ورم یکطرفه بینی بعد از عمل توصیه نمی‌شود. انجام این کار نه تنها ثانیر مثبتی در کاهش تورم بعد از عمل ندارد بلکه ممکن است عوارض جدی از جمله عفونت و سوختگی سطح پوست نیز برای فرد به دنبال داشته باشد.

 12. سلام من رفتم یه مرکز پوست و مو گفتن پلکسر بینی واسه من که بینیم گوشتیه خیلی جواب میده و تضمینیه. ولی الان که این متن رو خوندم متوجه شدم همش کلاهبرداری بوده. ممنون که مردم رو آگاه میکنین

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   بله متاسفانه تقریبا تمامی روش‌های فرمدهی بینی بدون جراحی تنها جنبه تبلیغاتی دارند. باید بدانید که در حال حاضر تنها روش مطمئن تغییر ظاهر و فرم بینی، عمل جراحی است. البته به هنگام انتخاب جراح باید حتما سابقه و تخصص جراح را هم مدنظر داشته باشید.

 13. سلام پلکسر بینی استخوانی هم انجام میشه؟ آیا تاثیر داره؟

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   خیر، چیزی به اسم پلکسر بینی استخوانی وجود ندارد، پلکسر بینی تنها برای بینی‌های گوشتی به منظور از بین بردن گوشت اضافه انجام می‌شود.

 14. فاطمه سادات

  ما که بلخره نفهمیدیم این پلکسر بینی خوبه یا بد؟؟!!! پس چرا بعضی از این کلینیکا میگن پلکسر بینی گوشتی خوبه و بینیها رو جمع میکنه؟!!! من بینیم گوشتیه میترسم عمل کنم برگرده میخاستم پلکسر کنم که باز شما میگین پلکسر خوب نیست بخدا موندم باید چیکار کنم

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   متاسفانه برخی از کلینیک‌های زیبایی به منظور کسب درآمد، عناوینی همچون عمل بینی بدون جراحی، پلکسر بینی، لیفت بینی با نخ و … را مطرح می‌کنند که هیچ تاثیری بر ظاهر بینی افراد ندارد و ممکن است عوارض جدی نیز برای فرد به دنبال داشته باشد. باید بدانید که در حال حاضر تنها روش تغییر فرم و ظاهر بینی عمل جراحی بینی است که اگر به دست جراح خبره و با تجربه انجام شود نتایج بسیار مطلوبی را برای فرد به دنبال خواهد داشت.

 15. پلکسر بینی برای متقارن سازی سوراخای بینی هم انجام میشه؟

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   خیر! متاسفانه پلکسر بینی در تغییر فرم و ظاهر بینی از جمله متقارن سازی سوراخ‌های بینی تاثیری ندارد. در حال حاضر جراحی زیبایی بینی مطمئن ترین راه برای اصلاح فرم و ظاهر بینی است. جهت دریافت راهنمایی و مشاوره رایگان عمل بینی می‌توانید از طریق لینک زیر با کارشناسان پزشک ۲۴ ارتباط بگیرید:
   https://pezeshk24.com/free-consult/

 16. سلام یه سوال دارم پلکسر بینی برای بینی هایی که قبلا لیفت با نخ شدن هم خوبه؟ من ۲ سال پیش بینیمو با نخ لیفت کردم ولی دوباره برگشت میخام بدونم حالا اگه پلکسر بینی کنم خوب میشه؟

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   خیر متاسفانه به دفعات زیاد شاهد عدم نتیجه گیری از روش‌های تغییر فرم و اصلاح بینی بدون جراحی بوده‌ایم. همه روش‌های عمل بینی بدون جراحی از جمله پلکسر بینی موقتی و یا بدون تاثیراند. توصیه ما به شما این است که بجای انجام روش‌هایی مانند پلکسر بینی و یا لیفت بینی با نخ و … و اتلاف وقت و هزینه، عمل جراحی بینی نزد یک جراح باتجربه و حاذق انجام دهید تا سالیان سال از نتایج آن لذت ببرید.

 17. من ۳ ماه پیش عمل بینی کردم ولی یه طرف بینیم ورمش بیشتر از اون طرف دیگشه. میخاستم بببینم با پلکسر بینی میتونم ورمش اون طرف بینیمو بخوابم؟

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   ۳ ماه زمان بسیار کمی برای اظهار نظر در مورد فرم نهایی بینی شماست و باید حداقل ۱ سال صبر کنید تا ورم و التهاب بینی شما به صورت کامل از بین برود. در این مدت هیچ کدام از این روش‌ها مانند پلکسر بینی، تزریق آنزیم و … توصیه نمی‌شود چرا که امکان دارد در فرم نهایی بینی شما تاثیر بگذارد.

 18. سلام پلکسر بینی اگه روی بینی های گوشتی هم جواب نمیده پس چه کاربردی داره؟

  • پشتیبان سایت

   با سلام و وقت بخیر
   همانطور که در این مقاله به آن اشاره شده است از پلکسر برای از بین بردن چروک های اطراف چشم و یا خط های اطراف لب و همچنین افتادگی پلک و …. استفاده می شود. پلکسر بینی راه حل مطمئن و مناسبی برای اصلاح ایرادات و نواقص بینی نمی باشد و تنها راهکار قطعی و ماندگار برای انجام اینکار، جراحی بینی است.

 19. پلکسر بینی واسه بینی که رد سالک داره هم کاربرد داره؟

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   برای از بین بردن رد سالک باید حتما به متخصص پوست مراجعه کنید و از درمان‌های خودسرانه مانند پلکسر بینی و سایر روش‌های تضمین نشده بپرهیزید.

 20. فاطمه سادات

  سلام من بینیم گوشتی بود ۵ ماه پیش عمل کردم فرم بینیم خوبه راضیم ولی پره سمت راست بینیم بیرون زدگیش از سمت چپش بیشتره. سوالم اینجاست که الان واسه پره سمت راست بینیم اگه پلکسر بینی انجام بدم قرینگیش درست میشه یا نه؟

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   ۵ ماه زمان کمی برای اظهارنظر در مورد فرم نهایی بینی بعد از عمل است، با توجه به اینکه بینی شما گوشتی بوده هنوز ورم دارد و باید حداقل ۱ سال صبر کنید تا ورم بینی شما به صورت کامل از بین برود. پلکسر بینی به هیچ عنوان برای شما توصیه نمی‌شود. بهتر است صبوری به خرج دهید تا بینی شما به فرم نهایی‌اش برسد.

 21. سلام من بینیمو عمل کردم قشنگ شده ولی هنوز خیلی ورم داره یکی از دوستام گفت برای رفع ورمش میتونم پلکسر بینی انجام بدم ولی این مقاله رو که خوندم دیدم پلکسر بینی علاوه بر اینکه تاثیری نداره کلی هم عوارض داره.

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   پلکسر بینی به هیچ عنوان برای کاهش ورم بینی بعد از عمل توصیه نمی‌شود. بهتر است صبور باشید تا ورم بینی شما به صورت طبیعی از بین برود. ورم بینی بعد از عمل در بینی‌های گوشتی ممکن است حتی تا ۱ سال بعد از عمل نیز ادامه پیدا کند.

 22. فاطمه راستی

  سلام ماندگاری پلکسر بینی واسه بینی گوشتی چقدره؟ بیشتر از ۲ سال میمونه؟؟؟؟

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   ماندگاری پلکسر بینی (در صورتی که واقعا تاثیر مثبت بگذارد) بسیار کوتاه است و پس از چند ماه اثر آن از بین می‌رود و تنها عوارض و هزینه آن برای فرد به جا می‌ماند. پیشنهاد ما این است که بجای راههای موقتی مانند پلکسر بینی ، روش‌های مطمئن تغییر فرم بینی مانند عمل بینی را جایگزین کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد عمل بینی و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق لینک زیر با کارشناسان پزشک ۲۴ ارتباط بگیرید:

   https://pezeshk24.com/free-consult/

 23. سلام پلکسر بینی واسه هم اندازه کردن سوراخای بینی هم کاربرد داره؟

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   خیر، اگر تقارن سوراخ‌های بینی شما بعد از عمل و در اثر ورم یکطرفه بینی ایجاد شده باید صبر کنید تا ورم بینی بخوابد و فرم نهایی بینی مشخص شود. چنانچه عدم تقارن سوراخ های بینی به دلیل فرم اولیه بینی است و در اثر ورم ایجاد نشده بهترین و مطمئن‌ترین روش تغییر ظاهر بینی، عمل جراحی بینی با جراح متخصص و متبحر است. جهت دریافت راهنمایی و مشاوره رایگان عمل بینی در شهر خود می‌توانید با کارشناسان پزشک ۲۴ ارتباط بگیرید.

 24. سلام پلکسر بینی برای بینی های خیلی پهن هم کاربرد داره؟؟؟؟!!!! من بینیم خیلی پهنه پولم ندارم عمل کنم امید دارم با پلکسر بینی بشه بینیمو کوچیک کرد

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   متاسفانه همه روش‌های تغییر فرم بینی بدون جراحی مانند پلکسر بینی، تزریق آنزیم، فیلر و غیره یا بی‌تاثیر هستند و یا تاثیر موقتی و کوتاه دارند. اگر تمایل به تغییر فرم بینی خود دارید هنوز هم بهترین و مطمئن‌ترین روش جراحی بینی توسط جراح متخصص و باتجربه است. جهت دریافت مشاوره رایگان عمل بینی و یافتن بهترین جراح بینی در شهر خود بر روی این لینک کلیک کنید.

 25. سلام پلکسر بینی واسه کوچیک کردن بینی با پوست نازک هم فایده داره؟ من پوست بینیم خیلی نازکه در حدی که مویرگای بینیم هم دیده میشه. بینیم هم غضروفی استخونیه.

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   خیر پلکسر بینی برای بینی‌های غضروفی استخوانی استفاده نمی‌شود چرا که قابلیت تغییر فرم بینی را ندارد. پلکسر بینی یا به طور کلی پلکسر تنها برای برطرف کردن مشکلاتی که در سطح پوست هستند (آن هم به صورت موقتی) کاربرد دارد. در حال حاضر مطمئن‌ترین روش برای ایجاد تغییرات در فرم و ظاهر بینی، انجام جراحی بینی است.

 26. زهرا سادات

  سلام من پلکسر بینی گوشتی میخام انجام بدم شما تایید میکنین این روش رو؟؟؟؟

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   خیر پلکسر بینی به هیچ عنوان روش مورد تایید جراحان حاذق نیست و به دلیل عدم اثرگذاری یا اثرگذاری کوتاه، توسط تیم پزشک ۲۴ توصیه نمی‌شود. توصیه تیم پزشک ۲۴ به افرادی که خواستار تغییر فرم و ظاهر بینی خود هستند جراحی بینی است و سایر روش‌های تغییر فرم بینی بدون جراحی تنها جنبه تبلیغاتی دارند.

 27. سلام پلکسر بینی واقعا تاثیر دارد یا نه؟ دوست من میگفت پلکسر دماغ انجام داده و فرقی نکرده ولی یه کلینیکی دیدم میگفت پلکسر بینی گوشتی اگه انجام بدم بینیم نصف میشه لطفا منو راهنمایی کنین؟ من گیج شدم نمیدونم باید چیکار کنم؟؟؟

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   خیر پلکسر بینی به هیچ عنوان روش مطمئن و توصیه شده‌ای برای تغییر فرم و ظاهر بینی نیست، چرا که در اکثر مواقع تاثیر مثبتی ندارد و در صورت تاثیرگذاری نیز ماندگاری آن موقت و کوتاه است. اگر از فرم فعلی بینی خود رضایت ندارید و تصمیم به تغییر آن دارید باید بدانید که مطمئن‌ترین روش تغییر فرم بینی جراحی است. جهت دریافت مشاوره رایگان عمل بینی و انتخاب بهترین جراح بینی می‌توانید از روش‌های ارتباطی گفته شده در متن مقاله با کارشناسان پزشک ۲۴ ارتباط بگیرید.

 28. پلکسر بینی برای بینی غضروفی تا چند درصد ممکنه جواب بده؟؟؟ من پول عمل ندارم و نمیتونم عمل کنم اما یه بار که رفتم دکتر بهم گفت بینیم غضروفی استخونیه

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   پلکسر بینی غضروفی و استخوانی هیچ تاثیری در تغییر ظاهر فرم بینی ندارد. بنابراین استفاده از این روش‌ها به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. اگر تمایل به تغییر فرم و ظاهر بینی خود دارید و در پرداخت هزینه آن به صورت یکجا مشکل دارید پیشنهاد پزشک ۲۴ به شما پرداخت هزینه عمل بینی اقساط است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط عمل بینی قسطی در شهر خود با کارشناسان پزشک ۲۴ ارتباط بگیرید.

 29. سلام واسه بینی که یکم انحراف داره به یک سمت اگه همون طرفشو پلکسر بینی کنم آیا تاثیر داره و امکان داره اندازه هردو طرفش باهم متقارن بشه؟؟؟

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   خیر پلکسر بینی به هیچ عنوان قابلیت تغییر فرم و ظاهر بینی را ندارد. درمان انحراف بینی تنها با جراحی بینی امکان پذیر است و سایر روش‌های غیر جراحی مانند تزریق آنزیم به بینی، پلکسر بینی و … تنها جنبه تبلیغاتی دارند.

 30. با سلام و وقت بخیر
  سوالم اینه که آیا پلکسر بینی مورد تایید پزشکان معتبر هست و من می تونم اینکارو پیش یک دکتر کاملا معتبر و با تخصص انجام بدم؟

  • پشتیبان سایت

   سلام دوست عزیز
   خیر، پلکسر بینی جزء روش هایی است که توسط پزشکان معتبر و متخصص مورد تایید قرار نمی گیرد و می تواند عوارض جبران ناپذیری نیز به دنبال داشته باشد. تنها تکنیک معتبر و دائمی برای اعمال تغییرات و رفع نواقص بینی، جراحی زیبایی بینی است.

 31. سلام میشه یک دکتر خوب برای پلکسر بینی در مشهد بهم معرفی کنید؟

  • پشتیبان سایت

   با سلام و وقت بخیر
   انجام پلکسر بینی برای اعمال تغییرات و فرم دهی به بینی به هیچ عنوان توصیه نمی شود و ممکن است با عوارض جبران ناپذیری همراه گردد. در واقع اعمال تغییرات لازم و ماندگار بر روی بینی تنها با کمک جراحی زیبایی بینی قابل انجام می باشد.

 32. سلام پلکسر بینی برای بعد عمل بینی و از بین بردن ورم چقدر تاثیر داره؟

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر استفاده از پلکسر بینی برای رفع ورم بینی بعد از عمل به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. بهتر است صبر کنید تا ورم بینی شما به صورت کامل از بین برود، باید بدانید که ورم بینی بعد از عمل در بینی‌های گوشتی ممکن است حتی تا ۲ سال بعد از عمل بینی نیز ادامه داشته باشد. چنانچه مدت زمان زیادی از جراحی بینی شما گذشته است و همچنان از فرم بینی خود رضایت ندارید می‌توانید نزد بهترین دکتر ترمیم بینی در تهران مجددا جراحی انجام دهید.

 33. سلام پلکسر بینی برای پوست ضخیم هم جواب میده؟ من پوستم ضخیمه عمل کردم ولی فرم بینیمو دوست ندارم، حالا با پلکسر بینی میتونم فرم دلخواه بینیمو به دست بیارم؟

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   پلکسر بینی و سایر روش‌های عمل بینی بدون جراحی یا تاثیر ندارند و یا در صورت تاثیرگذاری، تاثیر موقت دارند. اگر زمان اندکی از عمل بینی‌تان گذشته به احتمال زیاد بینی شما هنوز ورم دارد و برای مشخص شدن فرم نهایی آن هنوز باید صبر کنید. چنانچه ورم بینی شما به صورت کامل از بین رفته و باز هم از فرم آن رضایت ندارید می‌توانید برای انجام عمل بینی ترمیمی اقدام کنید.

 34. فرزانه قربانی

  سلام از پلکسر بینی برای چه مواردی میشه استفاده کرد؟ آیا فرم بینیو تغییر میده مثلا فانتزی بخوایم بشه؟

  • پشتیبان سایت

   با سلام و وقت بخیر
   از پلکسر بینی برای کوچک کردن و فرم دهی به بینی های گوشتی استفاده می شود، اما باید بدانید که این روش به هیچ عنوان توسط پزشکان متخصص توصیه نمی گردد و تنها تکنیک ماندگار و دائمی برای فرم دهی به بینی انجام عمل جراحی زیبایی می باشد.

 35. پلکسر بینی رو چقدر بعد عمل میشه انجام داد؟ من ۲ ماهه بینیمو عمل کردم ولی راضی نیستم. کی میتونم پلکسر بینی انجام بدم؟

  • کارشناس پزشک 24

   ۲ ماه زمان کمی برای اظهار نظر در مورد فرم نهایی بینی شماست. بینی شما هنوز ورم زیادی دارد. باید صبر کنید تا ورم بینی شما به صورت کامل از بین برود (ورم بعد از عمل در بینی‌های گوشتی ممکن است حتی تا ۱٫۵ سال بعد از عمل بینی نیز ادامه داشته باشد). توصیه می‌شود از انجام پلکسر بینی تحت هر شرایطی پرهیز کنید چرا که در صورت اثرگذاری نیز، ماندگاری کم و عوارض زیادی را برای شما به دنبال خواهد داشت.

 36. سلام من ۶ ماه پیش بینیمو عمل کردم از فرمش خیلی راضیم نه خیلی سربالا نه خیلی سرپایین یه قوس ملایم قشنگ داره ولی هنوز خیلی بزرگه، میخاستم ببینیم الان میتونم با پلکسر بینی کوچکترش کنم؟

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   ۶ ماه زمان کمی برای اظهارنظر در مورد سایز و فرم بینی شماست چرا که بینی شما هنوز ورم دارد (باید بدانید که ورم بینی در بینی‌های گوشتی ممکن است تا ۱۸ ماه بعد از عمل نیز ادامه داشته باشد) بهتر است صبوری کنید تا ورم بینی شما به صورت کامل از بین برود. ضمن اینکه پلکسر بینی به دلیل عوارض بالا و اثرگذاری پایین به هیچ عنوان مورد تایید جراحان نیست.

 37. من تصمیم داشتم پلکسر بینی انجام بدم ولی با خوندن این مقاله علمی فهمیدم همش الکی و تبلیغاتی، ممنون از اطلاعات مفیدی که قرار میدین

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   بله پلکسر بینی و سایر روشهای تغییر فرم بینی بدون جراحی تنها جنبه تبلیغاتی دارند و تنها روش موثر در تغییر ظاهر بینی “جراحی بینی” است. از اینکه این مطلب برای شما مفید واقع شده بسیار خرسندیم.

 38. سلام خوبین
  واای خدا خیرتون بده میخواستم پلکسر بینی انجام بدم پشیمون شدم دیدم خیلی عوارض داره. پلکسر بینی گوشتی همین که موقته اصلا نمی ارزه دیگه

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   خوشحالیم که این مطلب برای شما مفید واقع شده دوست عزیز. بله همانطور که گفته شد کلیه روش‌های تغییر فرم بینی بدون جراحی بی‌تاثیر هستند و چنانچه تاثیر کمی هم داشته باشند بعد از مدت زمان کوتاهی از بین خواهند رفت و تنها عوارض آن برای فرد به جا خواهد ماند. اگر به دنبال تغییر شکل دائمی بینی هستید عمل جراحی بینی توسط جراح باتجربه و متبحر بهترین راه حل است.

 39. نادری میترا

  سلام من فکر کردم پلکسر بینی خیلی سریع نتیجه میده ممنون که اطلاع رسانی کردین خیلی خوشحالم انجام ندادم و قبلش مطلع شدم. پلکسر بینی گوشتی خیلی زیاد شده متاسفانه منم بینی گوشتی دارم و تهرانم. بهترین جراح بینی در تهران کیه برای عمل زیبایی؟

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   دوست عزیز همینطور که در مقاله بالا توضیح داده شده‌است پلکسر بینی به هیچ عنوان فرم بینی شما را تغییر نمی‌دهد و همچنین عوارض پلکسر بینی نیز گاهی غیر قابل جبران است. بهترین و مطمئن‌ترین راه برای تغییر فرم بینی جراحی بینی است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با بهترین جراح بینی در تهران می‌توانید به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

 40. سلام وقت بخیر پلکسر پلک چطور؟خوبه برای انجام دادن؟

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   به طور کلی این روش‌ها بی‌اثر هستند و یا اثرگذاری کمی دارند و معمولا عوارض آن‌ها بیشتر از نتایج مثبت آن‌هاست. بهتر است در این مورد با یک متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی مشورت کنید تا پس از معاینه شما بهترین روش درمانی را با توجه به نیازتان به شما پیشنهاد دهند.

 41. واای خداا خیرتون بده رفتم وقتم رو برای پلکسر بینی کنسل کردم با این عوارضی که داره فایده نداره. برای عمل بینی مشاوره میدین؟ بهترین راه واسه کوچک کردن بینی عمله؟

  • پشتیبان سایت 2

   با سلام و وقت بخیر
   خوشحالیم که از مطلب پلکسر بینی رضایت داشتید. پلکسر بینی عوارض بسیار زیاد و غیر قابل جبرانی دارد و با پلکسر بینی تغییرات زیادی روی بینی شما ایجاد نمی‌شود. بنابراین، بهترین راه برای ایجاد تغییرات عمل جراحی بینی است که شما می‌توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد عمل بینی و دریافت ویزیت اولیه با بهترین جراح بینی در شهر خود با مشاورین پزشک ۲۴ از طریق راه‌های ارتباطی گفته شده در متن مقاله به صورت رایگان ارتباط برقرار کنید.

 42. سلام وقت بخیر ،آیا پلکسر پلاس برای جای جوش و اسکارس روی صورت مفید هستش؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 43. من واقعا فکر میکردم پلکسر بینی خوب باشه چون خیلی تبلیغاشو دیده بودم. خدا خیرتون بده که منو آگاه کردین وگرنه هم پولم میرفت هم واسم عوارض داشت

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   خوشحالیم که این مطلب برای شما مفید بوده دوست عزیز. بله همه روش‌های تغییر فرم بینی بدون جراحی تنها جنبه تبلیغاتی داشته و فاقد اثرگذاری می‌باشند.

 44. سلام من بینیم گوشتی نیست و کاملا صافه فقط نوک بینیم خیلی کم گوشتیه و سوراخای بینیم هم یکم بزرگه با آنزیم بینی کوچیک میشن ؟

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   متاسفانه خیر، کلیه روش‌های تغییر فرم بینی بدون جراحی از جمله آنزیم، پلکسر و غیره فاقد تاثیرند. اگر تمایل دارید تا فرم بینی خود را تغییر دهید باید از روش‌های مطمئن‌تر تغییر فرم بینی از جمله جراحی بینی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.