قیمت ارتودنسی در تهران

قیمت ارتودنسی دندان در تهران سال ۱۴۰۱

قیمت ارتودنسی دندان در تهران چقدر است؟ چه عواملی بر روی هزینه ارتودنسی دندان در تهران تاثیرگذار می‌باشد؟ قیمت ارتودنسی نامرئی دندان در تهران چقدر است؟ چگونه می‌توان هزینه ارتودنسی را کاهش داد؟ آیا می‌توان به صورت اقساطی هزینه ارتودنسی را پرداخت کرد؟ عوارض ارتودنسی ارزان در تهران چیست؟

ما در این مقاله قصد داریم تا علاوه بر پاسخ به تمامی این سوالات، در خصوص قیمت ارتودنسی در تهران سال ۱۴۰۱ بیشتر توضیح بدهیم تا بتوانید به راحتی برای انجام اینکار تصمیم بگیرید. با ما در ادامه مقاله همراه باشید:

 

عضویت پزشکان

 

قیمت ارتودنسی دندان در تهران سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

هزینه ارتودنسی در تهران یکی از فاکتورهای بسیار مهم در زمان انجام ارتودنسی است که بسیاری از افراد به آن توجه می‌کنند. قیمت ارتودنسی بر اساس عوامل و فاکتورهای مختلفی تعیین می‌شوند که می‌توانند به واسطه آن برای هر فرد افزایش و یا کاهش پیدا کنند.

به صورت کلی می‌توان قیمت ارتودنسی دندان در تهران سال ۱۴۰۱ را به صورت جدول زیر در نظر گرفت:

نوع درمان ارتودنسی شروع قیمت از (به تومان)
ارتودنسی ثابت یک فک ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰
ارتودنسی ثابت دو فک ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰
ارتودنسی نامرئی ۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰
ارتودنسی متحرک یک فک ۸٫۰۰۰٫۰۰۰
ارتودنسی با دستگاه هایرکس (به هزینه درمان اضافه می‌شود) ۶٫۰۰۰٫۰۰۰
ارتودنسی Face Mask ۱۸٫۰۰۰٫۰۰۰
ارتوسرجری ۴۵٫۰۰۰٫۰۰۰
نصب مجدد براکت ۲۵۰٫۰۰۰
تعمیر پلاک ۶۰۰٫۰۰۰

توجه داشته باشید که قیمت‌های ذکر شده حدودی هستند و برای اطلاع از هزینه دقیق ارتودنسی بایستی به صورت حضوری به دندانپزشک متخصص در این زمینه مراجعه نمایید.

 

عوامل موثر بر هزینه ارتودنسی دندان در تهران چیست؟

فاکتورهای بسیاری هستند که بر روی قیمت ارتودنسی دندان در تهران تاثیرگذار می‌باشند و می‌توانند قیمت اینکار را برای یک فرد افزایش و یا کاهش بدهند. از این رو نمی‌توان قیمت ثابتی را برای تمامی افراد در نظر گرفت. در ادامه به برخی از فاکتورهای تاثیرگذار بر روی هزینه ارتودنسی در تهران اشاره شده است:

سن مراجعه کننده

معمولا در سنین پایین تر روند درمان ارتودنسی بسیار راحت‌تر بوده و طول درمان آن نیز نسبت به افراد بزرگسال کوتاه‌تر خواهد بود. از این رو هزینه ارتودنسی دندان در سنین کمتر می‌تواند کاهش پیدا کند.

میزان ناهنجاری و نامرتبی دندان‌ها

نوع درمان و میزان مشکل دهان و دندان شما بر روی قیمت ارتودنسی تاثیرگذار می‌باشد چرا که می‌تواند روند درمان و همچنین نوع درمان‌های به کار رفته را تغییر دهد. به طور مثال افرادی که از فواصل زیادی در بین دندان‌های خود برخوردار هستند و یا اینکه مشکلاتی در ناحیه فک خود دارند بایستی مدت زمان بیشتری از ارتودنسی استفاده کنند. این امر می‌تواند باعث افزایش هزینه‌های درمان گردد.

قیمت ارتودنسی دندان در تهران

روش ارتودنسی دندان‌ها

یکی از مهم ترین عوامل موثر بر روی هزینه ارتودنسی دندان، نوع روش مورد استفاده برای انجام آن است که توسط پزشک متخصص و نظر بیمار انتخاب می‌شود. هزینه ارتودنسی ثابت از نوع متحرک آن بیشتر خواهد بود و در بین روش‌های مختلف ارتودنسی ثابت، ارتودنسی دیمون و لینگوال از سایر تکنیک های گران‌تر هستند.

براکت مورد استفاده در ارتودنسی

نوع براکت و روش ارتودنسی در قیمت آن بسیار موثر است. هزینه ارتودنسی ثابت و فلزی یک دهم هزینه ارتودنسی متحرک یا با براکت دیمون می‌باشد.

میزان تخصص و دستمزد دندانپزشک

میزان مهارت و تخصص دندانپزشک ارتودنسی در تهران در این زمینه می‌تواند بر روی نتیجه به دست آمده از ارتودنسی تاثیر بسیاری داشته باشد. به طور قطع یک دندانپزشک با تجربه و مهارت بالا می‌تواند نتیجه بهتری را نسبت به دندانپزشک تازه کار و کم تجربه به دست آورد از این رو هزینه بیشتری را دریافت خواهد کرد.

مدت زمان ارتودنسی دندان

مدت زمان درمان ارتودنسی می‌تواند رابطه مستقیمی با افزایش قیمت ارتودنسی دندان در تهران داشته باشد، چرا که هرچه طول درمان افزایش پیدا کند تعداد مراجعه بیمار به مطب پزشک و همچنین هزینه‌های جانبی درمان نیز افزایش می‌یابد.

هزینه ارتودنسی در تهران

هزینه‌های جانبی

هزینه‌های جانبی درمان ارتودنسی می‌تواند شامل هزینه رفع پوسیدگی و ترمیم دندان‌های آسیب دیده قبل از ارتودنسی، هزینه ویزیت‌های مشاوره دندانپزشک، هزینه داروهای تجویز شده و …. باشد. این موارد می‌توانند تاثیر مستقیمی بر روی هزینه ارتودنسی دندان در تهران داشته باشند. در برخی از موارد که ناهنجاری دندان‌ها کم است می‌توان از روکش کامپوزیت استفاده کرد که قیمت کامپوزیت دندان در تهران برای افراد مختلف با توجه به دندان‌های مورد نیاز کم است.

 

هزینه انواع براکت های ارتودنسی در تهران

فرایند ارتودنسی تهران را می‌توان با براکت‌های مختلف انجام داد که نوع براکت بر اساس نیاز، بودجه و نظر دندانپزشک شما انتخاب می‌شود. در ادامه به هزینه انواع براکت ارتودنسی تهران اشاره شده است:

هزینه براکت فلزی

براکت فلزی که از استیل ضد زنگ ساخته شده است طرفداران زیادی دارد و بیشتر افراد به دلیل قیمت مناسب آن، از براکت فلزی استفاده می‌کنند. براکت فلزی جز ارزان‌ترین و محک‌ترین براکت‌های ارتودنسی به حساب می‌آید که در طول درمان به دندان‌ها چسبیده و فقط توسط دندانپزشک قابل جابجا شدن می‌باشد.

 

قیمت براکت سرامیکی در تهران

برکت سرامیکی به صورت مخفی در دهان شما استفاده شده و مطابق با دندان و فک هر فرد ساخته می‌شود. قیمت براکت سرامیکی نسبت به براکت فلزی بیشتر است.

 

هزینه براکت لینگوال (مخفی)

براکت‌های لیگوال به صورت مخفی و در سطح داخلی دندان‌ها قابل استفاده است که به دلیل خاص بودن آن، هزینه بیشتری نسبت به دیگر براکت‌ها دارد. براکت لینگوال بیشتر برای بزرگسالان و افرادی که مشکلات جزئی در دندان‌های خود دارند مناسب است و بزرگتزین مزیت آن غیر قابل مشاهده بودن سیم‌کشی و براکت دندان است.

 

چگونه می‌توان هزینه ارتودنسی دندان در تهران را کاهش داد؟

مواردی را می‌توان به عنوان راهکارهایی برای کاهش هزینه ارتودنسی در تهران در نظر گرفت که به شرح زیر می‌باشند:

  • مراجعه به دندانپزشک با هزینه دستمزد مناسب
  • استفاده از روش‌های ارتودنسی با قیمت مناسب‌تر
  • استفاده از بیمه برای پرداخت هزینه‌های جانبی ارتودنسی
  • رعایت مراقبت‌های بعد از ارتودنسی برای کاهش طول دوره درمان

دندانپزشکی ارتودنسی ارزان در تهران

با کمک این روش‌ها می‌توانید قیمت ارتودنسی دندان در تهران را به میزان قابل ملاجظه‌ای کاهش بدهید. در نهایت بهتر است برای کاهش هزینه‌های خود با دندانپزشک متخصص نیز مشورت نمایید.

 

عضویت پزشکان

 

قیمت ارتودنسی نامرئی دندان در تهران چقدر است؟

امروزه ارتودنسی نامرئی بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است، به خصوص بزرگسالان که تمایلی به دیده شدن براکت‌های ارتودنسی خود ندارند بیشتر به سمت این روش از ارتودنسی کشیده شده‌اند. در واقع هر نوع ارتودنسی که براکت‌های آن قابل مشاهده نباشد به عنوان ارتودنسی نامرئی شناخته می‌شود که از جمله آن می‌توان به الاینرهای شفاف و براکت‌های سرامیکی اشاره کرد. هزینه ارتودنسی نامرئی با براکت‌های سرامیکی معمولا گران است اما با استفاده از الاینرها مناسب‌تر می‌باشد.

قیمت ارتودنسی نامرئی دندان در تهران

 

هزینه ارتودنسی فک بالا در تهران

درمان ارتودنسی می‌تواند با توجه به میزان ناهنجاری‌های دندان بیمار برای فک بالا و یا هر دو فک بالا و پایین انجام گیرد. در صورتی که فرد تمایل به انجام ارتودنسی تنها برای فک بالای خود داشته باشد با توجه به نوع روش درمان بایستی هزینه ارتودنسی تک فک را پرداخت نماید. البته باید توجه داشته باشید که هزینه ارتودنسی فک بالا معمولا دو سوم هزینه هر دو فک را شامل می‌شود به این معنی که قیمت ارتودنسی فک بالا در تهران بیشتر از فک پایین است.

هزینه ارتودنسی فک بالا در تهران

قیمت ارتودنسی دندان در تهران برای فک بالا با توجه به نوع روش ارتودنسی یعنی ارتودنسی ثابت، متحرک، نامرئی و یا …. تعیین می‌شود.

 

مقاله پیشنهادی: هزینه بلیچینگ دندان در تهران

 

تفاوت قیمت ارتودنسی ثابت و متحرک در دندان

ارتودنسی متحرک با دستگاه پیشرفته‌تری ساخته شده که به همین دلیل هزینه آن بیشتر می‌باشد. الاینرهای شفاف باید هر ۳ هفته تعویض شوند که باعث بالاتر رفتن هزینه ارتودنسی متحرک نسبت به ارتودنسی ثابت می‌شود.

 

قیمت ارتودنسی یک دندان کج در تهران

هزینه ارتودنسی دندان کج در تهران به سلامت دیگر دندان‌ها و لثه فرد بستگی دارد. همچنین برای انجام اردتونسی یک دندان نیز، همه دندان‌های دیگر نیاز به جابجایی و در فرایند ارتودنسی نقش دارند. به همین دلیل قیمت ارتودنسی دندان کج پس از معاینه کامل توسط دندانپزشک و بر اساس دیگر دندان‌ها به طور دقیق تعیین می‌شود.

 

قیمت ارتودنسی دندان های جلو در تهران چقدر است؟

در برخی از افراد که فقط دندان‌های جلویی آنها نامرتب است و در زمان لبخند قابل مشاهده می‌باشند تمایل انجام ارتودنسی برای دندان‌های جلو دارند. ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که در فرایند ارتودنسی، حتی اگر برای یک دندان اقدام شود کل دندان‌ها باید در طرح درمان در نظر گرفته شوند و برای باز شدن جای یک دندان‌ها بایستی دندان‌های دیگر نیز جابه‌جا شوند. بنابراین قیمت ارتودنسی دندان های جلو در تهران تفاوت زیادی با ارتودنسی کامل دندان‌ها ندارد.

 

دلیل بالا بودن هزینه ارتودنسی لینگوال در تهران چیست؟

ارتودنسی لینگوال به این صورت است که تمامی ابزا و براکت‌های ارتودنسی در پشت دندان‌ها قرار می‌گیرد به گونه‌ای که قابل مشاهده نمی‌باشند. از آنجایی که اتصال براکت‌ها و سیم‌های ارتودنسی به پشت دندان‌ها کاری سخت و دشوار است هزینه این روش نسبت به ارتودنسی معمولا بیشتر خواهد بود.

هزینه سیم کشی دندان تهران

در واقع می‌توان گفت که هزینه ارتودنسی لینگوال در تهران به دلیل سختی کار از گران‌ترین انواع روش‌های ارتودنسی محسوب می‌شود.

 

ارتودنسی دندان قسطی تهران چگونه است؟

برخی از کلینیک‌ها و یا دندانپزشکان برای راحتی بیماران خود شرایط اقساطی پرداخت هزینه ارتودنسی در تهران را فراهم نموده‌اند. با کمک این روش می‌توان بخشی از هزینه را به صورت نقدی و به عنوان پیش پرداخت به کلینیک مورد نظر پرداخت نمود و مابقی آن در اقساط چند ماهه از فرد دریافت می‌شود. این شرایط برای کسانی که توان پرداخت تمامی هزینه ارتودنسی را به صورت یکجا ندارند بسیار مناسب می‌باشد.

ارتودنسی دندان قسطی تهران

توجه داشته باشید که کلینیک‌ها ممکن است با توجه به شرایط و قواعد خود از بیمار به ازای هر قسط چک و یا سفته به عنوان ضمانت دریافت کنند.

 

عوارض دندانپزشکی ارتودنسی ارزان در تهران چیست؟

ارتودنسی ارزان قیمت که معمولا به دلایلی همچون کم تجربه بودن دندانپزشک، استفاده از ابزارهای بی کیفیت و ارزان قیمت و …. انجام می‌شود می‌تواند عوارض بسیاری همچون موارد زیر را به دنبال داشته باشد:

  • زخم شدن بافت لثه به دلیل استفاده از ابزار نامرغوب
  • افزایش احتمال بروز مشکلات دهان و دندان
  • خرابی براکت‌ها و یا سیم‌های ارتودنسی
  • ایجاد لکه بر روی دندان
  • خطر بروز عفونت لثه
  • تحلیل مینای دندان

پیشنهاد می‌شود که به جای استفاده از ارتودنسی‌های ارزان قیمت که عوارض بسیاری به همراه دازند، با کمک راهکارهای کاهش قیمت ارتودنسی دندان در تهران از ارتودنسی با کیفیت با هزینه مناسب استفاده نمایید.

 

آیا قیمت ارتودنسی در تهران تحت پوشش بیمه می‌باشد؟

از آنجایی که ارتودنسی دندان به عنوان یک روش زیبایی شناخته می‌شود بیمه هزینه‌های مرتبط با آن را پرداخت نمی‌کند، چرا که بیمه‌ها به خصوص بیمه تامین اجتماعی تنها هزینه خدماتی که مرتبط با درمان باشد را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. شما می‌توانید برای سایر بخش‌های انجام ارتودنسی مانند هزینه ترمیم و رفع پوسیدگی‌های دندان قبل از انجام ارتودنسی و یا هزینه تهیه داروهای تجویز شده توسط دندانپزشک از بیمه استفاده کنید.

حداقل هزینه ارتودنسی

 

عضویت پزشکان

 

سوالات متداول

۱- ارزان‌ترین روش ارتودنسی دندان در تهران کدام است؟

از آنجایی که قیمت ارتودنسی دندان در تهران به عوامل مختلفی بستگی دارد نمی‌توان گفت که ارزان‌ترین روش ارتودنسی دندان کدام است. اما به صورت کلی با توجه به هزینه انواع روش‌های سیم کشی دندان می‌توان گفت که ارتودنسی متحرک ارزان‌تر از سایر ارتودنسی ثابت است.

۲- هزینه ارتودنسی دو دندان جلو چقدر است؟

دندان‌های جلویی به صورت کامل قابل مشاهده هستند و می‌توانند تاثیر بسیاری بر روی زیبایی چهره و لبخند شما داشته باشند از این جهت ناهنجاری و یا نامرتب بودن آن‌ها می‌توانند بسیار ناراحت کننده باشد. ارتودنسی دو دندان جلو امکان پذیر است و هزینه آن به عوامل مختلفی همچون موارد زیر بستگی دارد:

میزان ناهنجاری دندان

مدت زمان مورد نیاز برای درمان

هزینه دستمزد دندانپزشک

۳- هزینه ارتودنسی دندان با کشیدن چقدر است؟

قیمت‌های ذکر شده برای هزینه ارتودنسی دندان در جدول این مقاله، هزینه سیم کشی دندان بدون نیاز به کشیدن است. برای اینکه بتوانید در خصوص قیمت ارتودنسی دندان با کشیدن اطلاعاتی به دست آورید بایستی هزینه کشیدن دندان را از دندانپزشک خود بپرسید و با هزینه روش ارتودنسی مورد نیاز خود جمع ببندید.

در واقع هزینه کشیدن دندان در صورت نیاز به هزینه ارتودنسی دندان شما افزوده می‌شود که با استفاده از بیمه درمانی می‌توانید بخش یا کل هزینه کشیدن دندان را پرداخت نمایید.

۴- آیا قیمت ارتودنسی دندان فک بالا و پایین یکسان است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین یکسان نمی‌باشد و قیمت سیم کشی دندان‌های فک بالا بیشتر از فک پایین است. در واقع می‌توان گفت که هزینه ارتودنسی فک بالا دو سوم قیمت ارتودنسی هر دو فک را در برمی‌گیرد.

۵- هزینه ارتودنسی تک دندان چقدر است؟

قیمت ارتودنسی تک دندان نیز مانند ارتودنسی یک فک و یا هر دو فک به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان هزینه ثابتی را برای آن در نظر گرفت. برخی از فاکتورهای موثر بر روی هزینه ارتودنسی تک دندان شامل مدت زمان درمان، نوع روش ارتودنسی، میزان ناهنجاری دندان و … می‌باشد.

۶- هزینه ارتودنسی دندان نیش در تهران چقدر است؟

هزینه ارتودنسی دندان نیش بیرون زده متفاوت است. ارتودنسی دندان نیش به منظور بیرون کشیدن دندان نیش و همراستا کردن آن با دیگر دندان‌ها می‌باشد. برای هم‌تراز کردن دندان نیش با سایز دندان‌ها نیازی به پرداخت هزینه اضافی نیست ولی برای آشکار کردن و بیرون کشیدن دندان نیش باید هزینه اضافه طبق تعرفه دندانپزشکی اضافه شود.

۷- آیا نوع براکت استفاده شده در ارتودنسی دندان باعث تغییر قیمت می‌شود؟

نوع براکت استفاده شده یکی از دلایل تغییر قیمت ارتودنسی دندان تهران می‌باشد که قیمت براکت‌های سرامیکی و دیمون به دلیل ساختار پیشرفته‌تری که دارند نسبت به براکت فلزی بیشتر است.

۸- تعرفه قیمت ارتودنسی دانشکده‌های دندانپزشکی در تهران چقدر می‌باشد؟

از آنجایی که در دانشکده‌های دندانپزشکی خدمات ارائه شده توسط دانشجویان و یا رزیدنت‌های در حال آموزش و یا تازه کار انجام می‌گیرد از هزینه پایین‌تری برخوردار هستند. معمولا قیمت ارتودنسی در دانشکده‌های دندانپزشکی تهران به صورت دولتی محاسبه می‌شوند.

۹- ایا هزینه ارتودنسی بزرگسالان در تهران بیشتر از هزینه ارتودنسی کودکان می‌باشد؟

ارتودنسی کودکان به دلیل راحت‌تر بودن ارتودنسی ممکن است قیمت پایین‌تری داشته باشد ولی در بزرگسالان به دلیل کامل بودن رشد فک و طولانی‌تر بودن فرایند ارتودنسی دندان هزینه بیشتر است.

۱۰- آیا می‌توان در هزینه ارتودنسی تهران صرفه جویی کرد؟

یکی از مواردی که باعث افزایش هزینه ارتودنسی دندان در تهران می‌شود شکستن و یا گم شدن پلاک ارتودنسی است. بنابراین برای صرفه‌جویی در هزینه ارتودنسی دندان می‌توان دستورالعمل‌های دندانپزشک را به خوبی رعایت کرد و در حفظ پلاک‌های ارتودنسی دقت کافی داشت.

 

منابع: پزشک ۲۴، wikipedia

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.