علت کبودی چشم بعد از عمل بینی و استفاده از کمپرس یخ

گاهی اوقات افراد با دیدن تصاویری از چهره ها و چشم های کبود از بیمارانی که عمل بینی انجام داده اند ممکن است ترس از عمل پیدا کنند و یا اینکه به دنبال دلیل این کبودی ها بگردند. حتی در بعضی مواقع ممکن است فرد از انجام عمل بینی خود منصرف شود. اما باید این را بدانید که این عوارض کوتاه مدت بوده و بعد از گذشت مدت زمان اندکی، به طور کامل از بین می رود و هیچ اثری از آن بر روی چهره شما باقی نمی ماند.

 

مطلب پیشنهادی: جراح بینی خوب در شیراز

 

ما در این مقاله قصد داریم تا علت این کبودی ها و تورم بعد از عمل بینی و همچنین طول دوره بهبودی آن را برای شما بیان کنیم.

 

عمل بینی

 

از آن جایی که بینی در قسمت حساسی از صورت قرار دارد، در نتیجه این امر کاملا عادی است که بعد از انجام جراحی بینی اطراف بینی و دور چشم ها کبود و یا دچار تورم شود. از این رو خیلی از افرادی که شاغل هستند و یا می خواهند سریع تر به محیط اجتماعی برگردند، به دنبال روشی برای تسریع این کبودی و تورم می باشند.

 

جهت دریافت مشاوره و یا همچنین ویزیت اولیه رایگان توسط پزشک متخصص، با مشاورین ما در ارتباط باشید:

ارتباظ با کارشناسان

 

علت تورم و کبودی چشم بعد از عمل بینی

تورم و کبودی بعد از عمل زیبایی بینی دلایل متفاوتی دارد که یکی از آنها، روش جراحی  است که پزشک برای ایجاد تغییرات نیاز به وارد کردن ضربه به بینی دارد.

تورم و کبودی بعد از جراحی بینی

 

وارد کردن ضربه به بینی برای تغییر فرم آن، باعث تجمع خون و مایعات در اطراف چشم و کبودی و متورم شدن آن می شود. البته این را باید در نظر بگیرید که این مسئله کاملا طبیعی بوده و بعد از مدت زمان کوتاهی از بین می رود.

کبودی و تورم اطراف چشم در افراد مختلف متفاوت است و هر فرد بسته به شرایط جسمی و نوع پوستی که دارد نسبت به این عوارض واکنش نشان می دهد. البته میزان تبحر و تجربه جراح را در این زمینه نباید نادیده گرفت.

 

روش های درمان کبودی چشم بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی بینی و در روزهای ابتدایی برای کاهش تورم و کبودی اطراف چشم می توانید از کمپرس یخ برای آن نواحی استفاده کنید. البته باید توجه داشته باشید که یخ را به صورت مستقیم بر روی بینی خود قرار ندهید.

عمل بینی

 

استفاده از مایعاتی که خاصیت ضدالتهابی دارند مانند آناناس برای کاهش تورم بعد از جراحی بینی و همچنین بهبود سریع تر زخم ها توصیه می گردد.

مصرف آناناس برای کاهش سریع تر کبودی بعد از جراحی بینی

 

مصرف دخانیات و یا استفاده از نوشیدنی های الکلی می تواند باعث کاهش سرعت بهبودی زخم ها و کبودی ها شود. در نتیجه بهتر است حداقل به مدت دو هفته قبل از جراحی و بعد از آن از مصرف آن خودداری کنید.

مصرف دخانیات بعد از جراحی بینی

 

پایین بودن سر نیز می تواند یکی دیگر از موارد برای کاهش سرعت بهبودی کبودی در اطراف چشم ها شود. از این رو بهتر است سر خود را تا زمان بهبودی پایین نیاورید و در هنگام خواب نیز از چند بالشت کمک بگیرید تا سرتان بالاتر از بدنتان قرار بگیرد.

بالا نگه داشتن سر بعد از جراحی بینی

 

مدت زمان رفع کبودی چشم

در روز اول پس از جراحی کبودی زیادی دور چشم دیده نمی شود. اما با گذشت زمان و پس از یک روز کبودی ها و ورم بیشتر می شوند اما به مرور زمان و در روز سوم کبودی ها کمتر شده است و بعد از یک هفته و با برداشتن گچ بینی، کبودی چشم هم کمتر می شود.

طول دوره تورم و کبودی بعد از جراحی بینی

 

در انتها باید این را بدانید که اگر قصد جراحی بینی دارید، کبودی و ورم بعد از جراحی از عوارض کوتاه مدت آن است و نیاز به نگرانی نیست و با مراقبت بیشتر بعد از عمل می توانید به کاهش سریع تر کبودی ها کمک کنید.

 

جهت دریافت مشاوره و یا درخواست ویزیت رایگان توسط پزشک متخصص، می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *