علت کبودی چشم بعد از عمل بینی

گاهی اوقات افراد با دیدن تصاویری از چهره ها و چشم های کبود از بیمارانی که عمل بینی انجام داده اند ممکن است ترس از عمل پیدا کنند و یا اینکه به دنبال دلیل این کبودی ها بگردند. حتی در بعضی مواقع ممکن است فرد از انجام عمل بینی خود منصرف شود.

مطلب پیشنهادی: جراح بینی خوب در شیراز

ما در این مقاله قصد داریم تا علت این کبودی ها و همچنین طول دوره بهبودی آن را برای شما بیان کنیم.

عمل بینی

از آن جایی که بینی در قسمت حساسی از صورت قرار دارد، در نتیجه این امر کاملا عادی است که بعد از انجام جراحی بینی اطراف بینی و دور چشم ها کبود و یا دچار تورم شود. از این رو خیلی از افرادی که شاغل هستند به دنبال روشی برای تسریع این کبودی و تورم می باشند.

علت تورم و کبودی چشم بعد از عمل بینی

تورم و کبودی بعد از عمل زیبایی بینی دلایل متفاوتی دارد که یکی از آنها، روش جراحی باز و یا بسته است که پزشک برای انجام عمل بینی از آن استفاده می کند.

وارد کردن ضربه به بینی برای تغییر فرم آن، باعث تجمع خون و مایعات در اطراف چشم و کبودی و متورم شدن آن می شود. البته این را باید در نظر بگیرید که این مسئله کاملا طبیعی بوده و بعد از مدت زمان کوتاهی از بین می رود.

کبودی و تورم اطراف چشم در افراد مختلف متفاوت است و هر فرد بسته به شرایط جسمی که دارد نسبت به این عوارض واکنش نشان می دهد. البته میزان تبحر و تجربه جراح را در این زمینه نباید نادیده گرفت.

روش های درمان کبودی چشم بعد از جراحی بینی

برای کاهش تورم و کبودی بعد  از جراحی بینی تا ۲۴ ساعت می توانند از کمپرس یخ استفاده کنند تا میزان ورم و کبودی را به حداقل برساند.

عمل بینی

استفاده از مایعاتی که خاصیت ضدالتهابی دارند مانند آناناس برای کاهش تورم بعد از جراحی بینی توصیه می گردد.

تا زمان بهبودی از دخانیات استفاده نکنید.

از پایین آوردن سر تا زمان بهبودی خودداری کنید.

مدت زمان رفع کبودی چشم

در روز اول پس از جراحی کبودی زیادی دور چشم دیده نمی شود. اما با گذشت زمان و پس از یک روز کبودی ها و ورم بیشتر می شوند اما به مرور زمان و در روز سوم کبودی ها کمتر شده است و بعد از یک هفته و با برداشتن گچ بینی، کبودی چشم هم کمتر می شود.

در انتها باید این را بدانید که اگر قصد جراحی بینی دارید، کبودی و ورم بعد از جراحی از عوارض کوتاه مدت آن است و نیاز به نگرانی نیست و با مراقبت بیشتر بعد از عمل می توانید به کاهش سریع تر کبودی ها کمک کنید.

جهت دریافت مشاوره و یا درخواست ویزیت رایگان توسط پزشک متخصص، می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *