لوگو پزشک24
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

فواید و مزایای عمل بینی؛ مزایای انواع روش های عمل بینی و مزایای آن

فواید عمل بینی و مزایای آن بسیار است که مهم‌ترین آن می‌توان به زیبایی چهره و افزایش اعتماد به نفس اشاره کرد. اصلاح عیوب ظاهری بینی، تناسب بینی با دیگر اجزای صورت، کوچک شدن سوراخ‌های بینی، تغییر سایز بینی، رفع قوز روی بینی، بهبود مشکلات تنفسی، درمان پولیپ بینی از دیگر فواید عمل جراحی بینی است که باید انتخاب درست پزشک مناسب عمل بینی می‌توانید به آن دست یابید.
مزایای عمل بینی
فهرست مطالب

مزایای عمل بینی بسیار زیاد است که از مهم‌ترین آن می‌توان به افزایش زیبایی و اعتماد به نفس اشاره کرد. نکته مهم در اینجا انتخاب دکتر عمل بینی مناسب و باتجربه است که بتواند بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان بیاورد و از نتیجه کار رضایت داشته باشید. 
اگر تمایل دارید در این مقاله از پزشک ۲۴، به طور کامل با فواید عمل بینی، مزایای روش های مختلف عمل زیبایی و معایب آن آشنا شوید. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید:

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

فواید عمل زیبایی بینی

مزایا و فواید عمل بینی یا رینوپلاستی یکی از سوالات مهم زیباجویان است که قصد جراحی بینی دارند. مزایای عمل بینی با توجه به نوع بینی، روش جراحی و تناسب آن با دیگر اجزای صورت می‌تواند متفاوت باشد.

فواید عمل بینی
فواید عمل بینی

 

مزایای عمل بینی

عمل بینی و مزایای آن بسیار زیاد است که در ادامه لیستی از مهم‌ترین مزایای آن آورده شده:

زیبایی و افزایش اعتماد به نفس

از اولین فواید عمل زیبایی بینی، افزایش زیبایی و اعتماد به نفس فرد است که بهتر می‌تواند در اجتماع حضور داشته باشد.

تغییر سایز بینی

برخی از افراد دارای بسیار بزرگ بوده که با دیگر اجزای صورت آنها تناسب ندارد. بنابراین تنها را کوچک کردن بینی، عمل بینی است. با انجام جراحی بینی علاوه بر کوچک کردن سوراخ‌های بینی می‌توان فرم و ساختار آن را نیز تغییر داد.

کوچک شدن سوراخ‌های بینی

برخی افراد دارای بینی با سوراخ‌های بزرگ هستند که می‌توانند عمل بینی پره های بینی (آلارپلاستی) یا همان عمل زیبایی بینی (رینوپلاستی) انجام دهند. در مدل عمل بینی فانتزی، سوراخ‌های بینی بیش از حد کوچک شده که باید حتما در انتخاب پزشک خود دقت کرده تا دچار عوارض عمل بینی نشوید.

تناسب بینی با دیگر اجزای صورت

تناسب بینی با دیگر اجزای صورت باعث زیبایی صورت می‌شود که اگر بینی شما بیش از حد بزرگ باشد می‌توانید با عمل بینی نسبت به کوچک کردن آن اقدام کنید.

اصلاح عیوب ظاهری بینی

یکی از اصلی‌ترین مزایای عمل جراحی بینی، رفع عیوب ظاهری بینی است. برخی از افراد دارای صورت کوچک با بینی بزرگ هستند که با عمل بینی می‌توان نسبت به کوچک کردن بینی اقدام کرد. همچنین ایجاد تقارن سوراخ‌های بینی، کوچک کردن بینی و رفع قوز آن از جمله اقدامات اصلاح عیوب ظاهری بینی به حساب می‌آید.

اصلاح انحراف بینی

برخی افراد دارای انحراف سپتوم (تیغه میانی) بینی هستند که ممکن است دچار عوارضی مانند خروپف و مشکلات تنفسی شوند. بنابراین با عمل انحراف بینی علاوه بر بهبود مشکلات تنفسی می‌توان تیغه بینی را اصلاح کرد.

رفع قوز روی بینی

بینی افرادی که استخوانی یا به اصلاح عقابی است با عمل بینی اصلاح شده و قوز روی بینی برطرف می‌شود. یکی از مزایای عمل بینی رفع قوز بینی و اصلاح قوس آن است.

بهبود مشکلات تنفسی

برخی از افراد به دلیل پولیپ و یا انحراف بینی دارای مشکلات تنفسی هستند که با عمل زیبایی بینی می‌توان آن را درمان کرد. افرادی به دلایل مختلف از جمله تصادف، ورزش سنگین و یا ایجاد ضربه ممکن است دچار شکستگی بینی و یا انحراف شوند. در این صورت امکان دارد مجاری هوایی بینی بسته شده و نفس کشیدن برای فرد دشوار شود.

درمان پولیپ بینی

از مزایای عمل بینی می‌توان به درمان پولیپ بینی اشاره کرده که علاوه بر بهبودی تنفس، منجر به زیبایی بینی و صورت می‌شود.

رفع شکستگی بینی

از مزایا و فواید عمل بینی به ترمیم شکستگی بینی می‌توان اشاره کرد. در مواردی که بینی فرد به دلایل مختلف شکسته شده باید نسبت به درمان شکستگی اقدام کرد و علاوه بر آن در کنار ترمیم شکستگی می‌توان عمل زیبایی بینی نیز انجام داد.

عمل بینی و مزایای آن
مـزایـای عــمـــل بیــنی

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

مزایای عمل انحراف بینی

افرادی که دارای تیغه بینی کج هستند ممکن است دچار مشکلات تنفسی باشند و علاوه بر ظاهر نازیبا با عوارضی مانند خروپف در خواب مواجه شوند. بنابراین از مزایای عمل انحراف بینی می‌توان به زیبایی، اصلاح تیغه بینی، بهبود مشکلات تنفسی و درمان خروپف اشاره کرد.

 

مقاله پیشنهادی: تنفس بعد عمل بینی

 

انواع روش های عمل بینی و مزایای آن

عمل بینی به ۲ روش باز و بسته انجام می‌شود که در ادامه به توضیح هر کدام پرداخته شده است:

عمل بینی روش باز

عمل بینی باز روشی است که در آن جراح علاوه بر داخل سوراخ بینی کنار کلوملا نیز برش ایجاد می‌کند. این روش بیشتر برای افرادی که تمایل به ایجاد تغییرات گسترده دارند مناسب است. همچنین افرادی که دارای بینی گوشتی هستند با توجه به پوست ضخیم و غضروف ضعیف که دارد باید از عمل بینی به روش باز استفاده کنند تا به طور کامل تغییرات اعمال شود.

مزایای عمل بینی به روش باز

  • ایجاد تغییرات گسترده
  • نتیجه‌گیری مطمئن
 
مزایای عمل بینی به روش بسته و باز
مزایای عمل بینی به روش باز و بسته

عمل بینی روش بسته

در عمل بینی به روش بسته، جراح فقط داخل سوراخ‌های بینی برش ایجاد می‌کند. این روش برای افرادی که دارای بینی استخوانی هستند و تمایل دارند عمل بینی طبیعی انجام دهند، مناسب است. معمولا در روش عمل بینی بسته فقط عیوب سطحی و ظاهری بینی برطرف می‌شود.

مزایای عمل بینی به روش بسته

  • دوران نقاهت کوتاه‌تر
  • برش کمتر
  • خونریزی کمتر
  • گردش خون بیشتر در نوک بینی
  • زمان عمل بینی کوتاه

معایب عمل بینی

معایب عمل بینی محدود است و اگر توسط بهترین جراح بینی انجام شود به هیچ عنوان عوارض نخواهد داشت. بنابراین با در انتخاب پزشک خود که تجربه کافی در زمینه عمل بینی داشته باشد، دقت کنید.
از عوارض کوتاه مدت عمل بینی می‌توان به خونریزی بینی بعد عمل، خشکی بینی بعد جراحی، بی‌حسی لب بالا و اطراف بینی بعد جراحی، ماندن رد بخیه اشاره کرد که با رعایت مراقبت های بعد عمل بینی به مرور زمان برطرف خواهد شد.

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

سخن نهایی

مزایای عمل بینی بسیار است که تمام معایب و مزایای عمل بینی در این مطلب به تفکیک توضیح داده شد. اگر در مورد “عمل بینی مزایا و معایب” آن سوال دارید در قسمت کامنت‌ها با ما در میان بگذارید تا در اولین فرصت به شما پاسخ داده شود.

 

سوالات متداول

۱- فواید عمل بینی چیست؟

از مزایای عمل زیبایی بینی می‌توان به درمان مشکلات تنفسی، پولیپ و انحراف بینی، رفع قوز و مشکلات ظاهری بینی، ایجاد تناسب بینی با دیگر اجزای صورت و افزایش زیبایی و اعتماد به نفس اشاره کرد.

۲- مزایای عمل بینی طبیعی چیست؟

ساختار و فرم اصلی بینی در این روش دستخوش تغییرات زیادی نمی‌شود، بنابراین از مزایای عمل بینی طبیعی می‌توان به حفظ ساختار و استخوان‌بندی بینی اشاره کرد.

 

پزشک۲۴ مرجع تخصصی عمل زیبایی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *