قیمت لمینت دندان در رشت

قیمت لمینت دندان در رشت (۱۴۰۱) + جزئیات هزینه

قیمت لمینت دندان در رشت یکی از مهم‌ترین موارد در زمینه طراحی لبخند است. لمینت دندان روشی برای اصلاح بی‌نظمی، فاصله بین دندان‌ها و تغییر رنگ دندان می‌باشد.

در این مقاله علاوه بر هزینه لمینت دندان در رشت سال ۱۴۰۱، عوامل موثر بر قیمت لمینت دندان در رشت، تفاوت لمینت ارزان با لمینت گران قیمت، هزینه‌های قبل و بعد لمینت دندان در رشت، دلیل تفاوت قیمت لمینت سرامیکی و کامپوزیت ونیر، قیمت هر واحد لمینت دندان در رشت و پاسخ به این سوال که چگونه در هزینه لمینت دندان صرفه جویی کنیم پاسخ می‌دهیم، در ادامه با ما همراه باشید:

اصلاح فاصله بین دندان با لمینت سرامیکی

 

عضویت پزشکان

 

قیمت لمینت دندان در رشت سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

قیمت لمینت دندان در رشت سال ۱۴۰۱، به عوامل مختلفی مانند برند لمینت و تخصص دندانپزشک بستگی دارد که انتخاب برند با کیفیت و دندانپزشک متخصص باعث طول عمر بیشتر لمینت دندان می‌شود.

همچنین قیمت لمینت دندان در سال ۱۴۰۱ با توجه به تعداد دندان‌هایی که به لمینت نیاز دارد محاسبه می‌شود. هر چقدر تعداد دندان‌های مورد نیاز برای لمینت بیشتر باشد هزینه نهایی لمینت دندان بیشتر می‌شود. با مراجعه به بهترین دکتر لمینت دندان در رشت و معاینه دندان‌های شما قیمت لمینت دندان در رشت به طور دقیق مشخص می‌شود.

 

چه عواملی بر قیمت لمینت دندان در رشت تاثیرگذار است؟

همان‌طور که گفتیم قیمت لمینت دندان رشت به عوامل مختلفی بستگی دارد. در اینجا به عوامل موثر بر قیمت لمینت دندان در رشت اشاره شده است:

تعداد واحد لمینت دندان

هر چقدر تعداد دندان‌هایی که نیاز به لمینت دارد بیشتر باشد هزینه لمینت دندان در رشت بالاتر می‌رود. بیشتر افراد تمایل دارند برای طراحی لبخند زیباتر (لبخند هالیوودی)، فقط دندان‌هایی که در هنگام لبخند آنها قابل مشاهده است لمینت کنند.

جنس لمینت دندان

قیمت هر واحد لمینت دندان در رشت متفاوت است و برندهای مختلفی دارد که کیفیت ساخت و ماندگاری آنها متفاوت است. نوع برند لمینت یکی از عوامل خیلی مهم و موثر بر قیمت لمینت دندان است.

میزان ناهنجاری دندان‌ها

با توجه به میزان ناهنجاری دندان‌ها، هزینه لمینت دندان در رشت می‌تواند متفاوت باشد. لمینت دندان فاصله و بهم‌ریختگی دندان‌ها را به طور کامل پوشش می‌دهد و هر چقدر میزان بهم‌ریختگی و کج بودن دندان‌ها بیشتر باشد هزینه لمینت دندان بالاتر می‌رود.

اصلاح ناهنجاری دندان با لمینت سرامیکی

 

ساخت لمینت در لابراتور

مواد لمینت پس از قالب‌گیری در لابراتورهای مخصوص به طور سفارشی برای هر شخص ساخته می‌شود. مرغوبیت مواد استفاده شده و کیفیت لابراتور بر قیمت لمینت دندان رشت تاثیرگذار است.

روش تراش دندان

با توجه به شرایط دندان هر فرد، روش تراش و آماده‌سازی قبل از لمینت دندان متفاوت است که هزینه‌های مختلفی دارد و از عوامل موثر بر قیمت لمینت دندان رشت است. هر چقدر دندان به تراش بیشتری برای نصب لمینت سرامیکی نیاز داشته باشد هزینه نهایی روکش دندان بیشتر می‌کنید و در این زمینه دندانپزشک باید مهارت بالایی داشته باشد تا با کمترین آسیب به مینای دندان، تراش لازم را انجام دهد.

تخصص و مهارت دندانپزشک

تجربه و تخصص دندانپزشک از عوامل تاثیرگذار بر قیمت لمینت دندان در رشت است که میزان دستمزد دندانپزشک متخصص ترمیم و زیبایی خیلی بیشتر از دستمزد دندانپزشک عمومی است و هر چقدر سابقه و تجربه دندانپزشک بیشتر باشد، دستمزد بالاتری برای خدمات خود درخواست می‌کند. شما می‌توانید با مشاهده بیوگرافی و نمونه کار لمینت دندان، بهترین دندانپزشک زیبایی در رشت را انتخاب کنید.

معاینه دندانپزشک برای لمینت دندان

 

محل زندگی شما

به طور کلی هزینه‌های زندگی از جمله هزینه لمینت دندان و خدمات دندانپزشکی در شهرهای بزرگ بیشتر است. همچنین محل جغرافیایی کلینیک بر هزینه لیمنت دندان در رشت موثر می‌باشد.

بیماری دهان و پوسیدگی دندان

قبل از انجام روکش لمینت دندان، باید حتما توسط دندانپزشک دهان و دندان‌های شما به طور کامل معاینه شود و در صورتی که دندانی پوسیده باشد باید اقدامات لازم جهت ترمیم و پر کردن آن انجام شود که هزینه جداگانه دارد.

هزینه‌های زیبایی دیگر

در مواردی که فاصله یا بهم‌ریختگی دندان‌ها خیلی زیاد باشد قبل از انجام لمینت دندان نیاز به ارتودنسی دارد و شما می‌توانید با مراجعه به متخصص ارتودنسی، دندان‌های خود را معاینه و در صورت نیاز نسبت به درمان ارتودنسی اقدام کنید. همچنین اگ دندان شما پوسیدگی زیاد داشته باشد و قابل ترمیم نباشد بهتر است با مراجعه به بهترین متخصص ایمپلنت دندان در رشت نسبت به کاشت دندان اقدام کنید و پس از آن برای اصلاح موارد دیگر لمینت دندان انجام دهید.

لبخند ز یبا با لمینت دندان در رشت

 

جدول جزئیات هزینه لمینت دندان در رشت سال ۱۴۰۱

قیمت لمینت دندان در رشت به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از عوامل مهم و موثر بر قیمت لمینت دندان، برندهای مختلف لمینت است که در جدول زیر به صورت حدودی قیمت هر واحد لمینت دندان در رشت سال ۱۴۰۱ آورده شده است:

نوع لمینت قیمت هر واحد (تومان)
زیرکونیا ۲/۵۰۰/۰۰۰
کانتنت لنز ۶/۰۰۰/۰۰۰
لومینیرز ۱۰/۰۰۰/۰۰۰
سوپر لومینیرز ۱۵/۰۰۰/۰۰۰
فلدسپاتیک ۸/۵۰۰/۰۰۰
ایمکس ۴/۵۰۰/۰۰۰
گلس سرامیکی ۵/۵۰۰/۰۰۰
ویتا ۴/۰۰۰/۰۰۰
Real life ۶/۵۰۰/۰۰۰
روکش PFM ۳/۰۰۰/۰۰۰
اندو کراون ۳/۰۰۰/۰۰۰
بریج تمام چینی ۳/۵۰۰/۰۰۰
بیلداپ ۱/۰۰۰/۰۰۰
لمینت طلا بسته به قیمت روز طلا

قیمت‌های جدول بالا به صورت حدودی است و برای تعیین دقیق قیمت هر واحد لمینت دندان در رشت باید به دندانپزشک به صورت حضوری مراجعه کنید. همچنین جدول بالا برای هر واحد لمینت دندان می‌باشد.

 

عضویت پزشکان

 

تفاوت لیمنت ارزان با لمینت گران قیمت

یکی از عوامل مهم تفاوت قیمت لمینت‌، جنس لمینت و برندهای مختلف آن است که هر کدام ماندگاری و ضخامت متفاوتی دارد. کامپوزیت‌های گران قیمت کیفیت بالاتر و در نتیجه ماندگاری بیشتری دارد. ماندگاری لمینت دندان علاوه بر نوع برند، به عوامل دیگری بستگی دارد که در اینجا به آنها اشاره شده است:

 • رعایت بهداشت دهان و دندان پس از لمینت دندان ضروری است و به صورت روزانه و منظم از مسواک و نخ دندان باید استفاده کنید.
 •  از خوراکی‌های خیلی رنگی که باعث لک شدن و تغییر رنگ لمینت می‌شود، خودداری کنید.
 • از خمیر دندانی که خاصیت سایندگی نداشته باشد و مسواکی که برس آن نرم باشد، استفاده کنید.
 • مراجعه به دندانپزشک متخصص ترمیم و زیبایی که مهارت و تخصص بالایی دارد، در ماندگاری لمینت دندان بسیار موثر است زیرا این کار باید با ظرافت خاصی انجام شود.
 • از شکستن و جویدن اجسام سفت و سخت خودداری کنید.
 • استفاده از محافظ دهان در زمان انجام فعالیت‌های ورزشی ضرروی است. همچنین در هنگام خواب اگر به دندان قروچه عادت دارید می‌توانید از محافظ شب دندان استفاده کنید.
 • هر ۶ ماه یکبار جهت معاینه کامل دهان و دندان خود به دندانپزشک مراجعه کنید.

استفاده از برند با کیفیت و مرغوب بر نتیجه نهایی لمینت تاثیر مستقیم می‌گذارد و ماندگاری بیشتری دارد و همچنین استفاده از لمینت بی‌کیفیت عوارض غیرقابل جبرانی دارد که ممکن است به خوبی روی دندان قرار نگیرد و باعث پوسیدگی و خرابی دندان‌ها و یا بیماری لثه شود. قبل از انجام لمینت دندان به تراش‌کاری و آماده‌سازی دندان نیاز است که باید با مهارت خاص دندانپزشک انجام شود و به مینای دندان آسیبی وارد نشود، در غیر این صورت کل دندان از بین می‌رود.

عوارض استفاده لیمنت ارزان قیمت

 

چگونه در هزینه لمینت دندان رشت صرفه جویی کنیم؟

لمینت دندان در رشت از خدمات دندانپزشکی زیبایی به شمار می‌آید که امروزه کاربرد فراوانی دارد و بسیاری از افراد برای اصلاح ناهنجاری دندان‌های خود از لمینت دندان استفاده می‌کنند تا لبخندی زیباتر (لبخند هالیوودی) داشته باشند. هزینه لمینت دندان در رشت با توجه به عوامل مختلف متفاوت است ولی راه‌هایی برای کاهش هزینه لمینت دندان وجود دارد که در اینجا به برخی از این موارد اشاره شده است:

بیمه دندانپزشکی

خدمات دندانپزشکی زیبایی مانند دیگر کارهای زیبایی، شامل بیمه نمی‌شود ولی بعضی از شرکت‌های بیمه با طرح‌های حمایتی و دریافت مبلغی به صورت سالانه یا ماهانه خدمات دندانپزشکی زیبایی را پوشش می‌دهند و هزینه‌های آن را تقبل می‌کنند و در این صورت قیمت لمینت دندان با بیمه در رشت خیلی کمتر می‌شود.

مراجعه به دندانپزشکی عمومی

دندانپزشک متخصص ترمیم و زیبایی مهارت و تخصص لازم را در زمینه انجام لمینت دندان دارد ولی نسبت به دندانپزشک عمومی دستمزد بالاتری دریافت می‌کنند، شما می‌توانید جهت کاهش هزینه لمینت دندان به دندانپزشک عمومی مراجعه کنید ولی دقت داشته باشید که نصب لمینت دندان نیاز به مهارت و تخصص بالای دندانپزشک دارد که به خوبی انجام شود، زیرا در صورت عدم نصب درست آن باعث پوسیدگی دندان‌ها و بیماری لثه می‌شود.

لمینت سرامیکی دندان در رشت

 

لمینت دندان‌های جلو

قیمت روکش دندان در رشت بر اساس تعداد دندان‌هایی که به لمینت نیاز دارد، محاسبه می‌شود. شما می‌توانید جهت کاهش قیمت فقط دندان‌هایی را که در لبخند شما قابل مشاهده است، لمینت کنید.

استفاده از جنس ارزان‌تر

قیمت لمینت دندان در رشت متفاوت است و با توجه به جنس لمینت و لابراتوری که لمینت را می‌سازد، متفاوت است. شما می‌تواند برای لمینت دندان‌های خود از برندهای ارزان قیمت استفاده کنید. مهم‌تر از برند لمینت، مهارت و تخصص دندانپزشک است که به خوبی مواد روی دندان شما قرار داده شود که باعث پوسیدگی دندان‌ها نشود.

جنس های مختلف لمینت دندان

 

رعایت بهداشت دهان و دندان

لمینت دندان قابل ترمیم شدن نیست و در صورت شکستگی آن نیاز است که به طور کامل تعویض شود. به همین دلیل رعایت بهداشت دهان و دندان پس از انجام لمینت دندان ضروری است و برای جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها باید به طور مرتب از مسواک و نخ دندان استفاده کنید. زیرا در صورت پوسیده شدن یا شکستگی دندان‌ها، هزینه تعویض لمینت دندان خیلی بیشتر می‌شود.

استفاده از دیگر روش‌های دندانپزشکی زیبایی

معمولا از لمینت دندان برای اصلاح بهم‌ریختگی زیاد دندان‌ها استفاده می‌شود و در صورتی که بهم‌ریختگی یا فاصله بین دندان‌ها جزئی باشد شما می‌توانید از کامپوزیت ونیر استفاده کنید. قیمت کامپوزیت دندان در رشت نسبت به روکش لمینت دندان کمتر است. همچنین اگر دندان‌های سالم و مرتبی دارد برای سفید کردن آنها می‌توانید از بلیچینگ دندان استفاده کنید.

 

عضویت پزشکان

 

هزینه‌های قبل و بعد لمینت دندان در رشت

هزینه‌های قبل و بعد لمینت، بر قیمت روکش دندان در رشت موثر است. از هزینه‌های قبل روکش لمینت می‌توان مراجعه به دندانپزشک متخصص جهت معاینه کامل دهان و دندان اشاره کرد. در صورت خرابی دندان‌ها باید نسبت به ترمیم، عصب‌کشی و پرکردن آنها اقدام کرد و سپس روکش لمینت را انجام داد که همه این موارد هزینه جداگانه دارد.

همچنین در برخی از افراد به دلیل بهم‌ریختگی و بی‌نظمی بیش از حد دندان‌ها قبل از انجام روکش، باید درمان ارتودنسی انجام شود و پس از آن برای اصلاح و تغییر رنگ دندان‌ها می‌توان از لمینت سرامیکی استفاده کرد.

طراحی لبخند با لمینت سرامیکی

 

دلیل تفاوت قیمت لمینت دندان و کامپوزیت ونیر چیست؟

لمینت دندان و کامپوزیت ونیر هر دو از روش‌های دندانپزشکی زیبایی برای طراحی لبخند هالیوودی است که شما می‌توانید به کمک آن به اصلاح ناهنجاری‌های دندان خود بپردازید.
از لمینت دندان معمولا برای اصلاح ناهنجاری‌ها و بهم‌ریختگی‌های بزرگ‌تر استفاده می‌شود و کامپوزیت ونیر برای اصلاح ناهنجاری‌های جزئی دندان‌ها کاربرد دارد. به طور کلی هزینه لمینت دندان از ونیر کامپوزیت بیشتر است که در اینجا به برخی از دلایل آن اشاره شده است:

✓ نحوه ساخت

لمینت دندان به دلیل ساخت تخصصی و سفارشی آن در لابراتورهای مخصوص هزینه بیشتری دارد که پس از قالب‌گیری و ارسال آن به لابراتور توسط دندانپزشک، برای فرد روکش مخصوص ساخته می‌شود ولی کامپوزیت ونیر در مطب و توسط دندانپزشک ساخته و آماده می‌شود.

قرار دادن لمینت سرامیکی روی دندان

 

✓ دستمزد دندانپزشک

میزان دستمزد دندانپزشک برای انجام لمینت دندان با توجه به حساسیت آن بیشتر است. در لمینت دندان باید هیچ فاصله‌ای بین روکش و دندان نباشد و خیلی روکش‌ها با فاصله نزدیک یا خیلی دور از هم قرار نداشته باشند که در این صورت باعث تجمع باکتری و بیماری لثه می‌شود. به همین دلیل تخصص و مهارت بالای دندانپزشک در روش لمینت دندان شرط اول است.

✓ مقاومت لمینت

مقاومت و استحکام لمینت دندان در مقابل تغییر رنگ و شکستگی خیلی بیشتر از کامپوزیت ونیر است. پس از کامپوزیت دندان از خوردن غذاهای خیلی سفت و سخت باید پرهیز کنید زیرا در مقابل ضربه خیلی مقاوم نیست ولی لمینت دندان در مقابل ضربه مقاومت و استحکام بالایی دارد و این مورد یکی از دلایل قیمت بالاتر لمینت سرامیکی نسبت به ونیر کامپوزیت است.

✓ نحوه نصب

ساخت کامپوزیت ونیر در مطب و توسط دندانپزشک انجام می‌شود در صورتی که ساخت لمینت سرامیکی پس از قالب‌گیری به لابراتورهای مخصوص ارسال می‌شود و برای هر فرد سفارشی ساخته می‌شود. همچنین نصب کامپوزیت ونیر طی یک تا نهایت دو جلسه انجام می‌شود در صورتی که نصب لمینت سرامیکی به تراش‌کاری و آماده‌سازی دندان نیاز دارد که حدود ۳ الی ۴ جلسه زمان می‌برد.

نصب لمینت سرامیکی دندان با چسب مخصوص

 

عضویت پزشکان

 

منبع: پزشک۲۴، healthline

۷ نظر

 1. سلام ببخشید قیمت هر واحد لمینت دندان در رشت برای امسال چقدره؟

  • پشتیبان سایت 2

   با سلام و وقت بخیر
   در این مقاله قیمت هر واحد لمینت دندان در رشت به صورت حدودی آورده شده است ولی به طور کلی قیمت لمینت دندان رشت به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای اطلاع دقیق از هزینه لمینت دندان در رشت می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی داخل متن مقاله با مشاورین پزشک ۲۴ به صورت رایگان ارتباط برقرار کنید.

  • پشتیبان سایت 2

   با سلام و وقت بخیر
   قیمت لمینت دندان در رشت با توجه به فاکتورهای مختلف برای هر فرد متفاوت است که در این مقاله قیمت هر واحد لمینت دندان با برندهای مختلف به صورت حدودی آورده شده است. برای اطلاع دقیق از هزینه لمینت دندان رشت و دریافت ویزیت اولیه با بهترین دکتر لمینت دندان در رشت میتوانید از طریق راههای ارتباطی داخل متن مقاله با مشاورین پزشک ۲۴ به صورت رایگان ارتباط برقرار کنید.

 2. قیمت لمینت دندان در رشت چقدر در میاد برای دو تا از دندان های جلو؟

  • پشتیبان سایت 2

   با سلام و وقت بخیر
   قیمت لمینت دندان در رشت با توجه به نوع برند انتخابی، میزان مهارت و تخصص دندانپزشک، روش تراش دندان، میزان ناهنجاری دندان‌ها، تعداد دندانی که لمینت نیاز دارد، متفاوت است که پس از معاینه کامل توسط دندانپزشک مشخص می‌شود. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد قیمت لمینت دندان رشت و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی داخل متن مقاله با مشاورین پزشک ۲۴ به صورت رایگان ارتباط برقرار کنید.

 3. قیمت لمینت دندان در رشت برای سال ۱۴۰۱ چقدر شده؟ من میخوام دو تا از دندون هامو لمینت بکنم.

  • پشتیبان سایت 2

   با سلام و وقت بخیر
   قیمت هر واحد لمینت دندان در رشت سال ۱۴۰۱ به صورت حدودی با برندهای مختلف در این مقاله آورده شده است ولی به طور کلی هزینه لمینت دندان در رشت برای افراد مختلف متفاوت است که برای اطلاع دقیق از آن و دریافت ویزیت اولیه با بهترین دکتر لمینت دندان در رشت می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی داخل متن مقاله با مشاورین پزشک ۲۴ به صورت رایگان ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.