قیمت ایمپلنت دندان در رشت سال 1401

قیمت ایمپلنت دندان در رشت (سال ۱۴۰۱) + جدول هزینه

قیمت ایمپلنت دندان در رشت به عوامل مختلفی بستگی دارد و برای هر فرد با توجه به شرایطی که دارد متفاوت است. در این مقاله علاوه بر هزینه ایمپلنت دندان در رشت سال ۱۴۰۱، در مورد عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت دندان، جدول جزئیات قیمت برندهای مختلف ایمپلنت دندان، هزینه ایمپلنت فک بالا و پایین در رشت، هزینه‌های قبل و بعد ایمپلنت دندان و به این سوال که چگونه می‌توان در هزینه ایمپلنت دندان در رشت صرفه‌جویی کنیم، صحبت می‌کنیم. در ادامه با ما همراه باشید:

هزینه ایمپلنت دندان در رشت

 

عضویت پزشکان

 

قیمت ایمپلنت دندان در رشت چقدر است؟

قیمت ایمپلنت دندان در رشت با توجه به شرایط سلامت عمومی هر فرد متفاوت است. از ایمپلنت دندان که در دسته دندانپزشکی زیبایی قرار دارد برای جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته استفاده می‌شود و علاوه بر زیبایی لبخند و تاثیر آن روی چهره، به سلامت دهان و دندان شما کمک می‌کند، زیرا با وجود دندان، جویدن و هضم غذا خیلی راحت‌تر می‌شود.

اگر به دنبال روشی برای جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته خود هستید بهترین روش ایمپلنت دندان رشت می‌باشد. قیمت ایمپلنت در رشت به عوامل مختلفی از جمله برند ایمپلنت، کشور سازنده، مدت زمان ضمانت، دستمزد دندانپزشک و …. بستگی دارد و برای هر فرد متفاوت است. با مراجعه به بهترین متخصص ایمپلنت دندان در رشت و معاینه کامل دندان‌هایی که به ایمپلنت نیاز دارند، هزینه ایمپلنت دندان در رشت مشخص می‌شود.

ساختار کلی ایمپلنت دندان

 

عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت دندان در رشت چیست؟

همان‌طور که گفتیم هزینه ایمپلنت دندان رشت به عوامل مختلفی بستگی دارد که در اینجا به عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت دندان در رشت اشاره شده است:

تعداد واحد ایمپلنت

تعداد ایمپلنت‌های دندان مورد نیاز برای ترمیم یکی از بزرگترین فاکتورهای موثر بر قیمت ایمپلنت دندان در رشت است که برای هر فرد متفاوت است. اگر یک دندان از دست رفته باشد ایمپلنت تک دندانی کافی است و اگر فرد نیاز به چند واحد ایمپلنت داشته باشد هزینه نهایی ایمپلنت بیشتر می‌شود.

محل ایمپلنت دندان

به طور کلی، ترمیم ایمپلنت دندان‌های جلویی نسبت به دندان‌های آسیاب به دلیل اینکه تطبیق زاویه خط فک جلو دشوارتر است، گران‌تر می‌باشد. با این حال قبل از انجام ایمپلنت دندان، معاینه کامل انجام می‌شود و با توجه به شرایط فک و دندان شما قیمت نهایی ایمپلنت دندان رشت مشخص می‌شود.

محل ایمپلنت دندان در رشت

 

مراحل آماده‌سازی

قبل از کاشت ایمپلنت دندان در رشت، ممکن است نیاز به درمان‌های مقدماتی داشته باشید. دندان‌های طبیعی به دلیل وزنی که روی فک وارد می‌کنند، آن را محکم و سالم نگه می‌دارد و در افرادی که بیش از یک سال دندان خود را از دست داده‌اند احتمالا استخوان فک ضعیف شده و استخوان آن محل به تدریج پوسیده می‌شود.

به همین دلیل برای انجام ایمپلنت دندان به منظور تقویت استخوان نیاز به لیفت سینوس و یا پیوند استخوان دارند. برای ایمپلنت دندان باید تراکم استخوان کافی وجود داشته باشد. هزینه پیوند استخوان جدا از هزینه ایملنت دندان می‌باشد و در قیمت ایمپلنت دندان در رشت موثر است.

لیفت سینوس برای ایمپلنت دندان

جنس روکش ایمپلنت

یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت ایمپلنت دندان رشت، جنس مواد ایمپلنت می‌باشد. ایمپلنت‌های دندانی از تیتانیوم برای ریشه و سرامیک برای قسمت تاج دندان ساخته شده است و یک پیچ فلزی کوچک آنها را به هم متصل می‌کند. تیتانیوم به خوبی با استخوان فک ترکیب می‌شود و با بدن انسان سازگار است ولی گاهی اوقات به دلیل حساسیت بعضی از افراد به فلز از مواد دیگری مانند زیرکونیا استفاده می‌شود که رنگ آن باعث می‌شود به طور یکپارچه با دندان‌های طبیعی ترکیب شود.

برند ایمپلنت دندان

یکی از مهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت دندان در رشت، برند استفاده شده برای ایمپلنت می‌باشد که امروزه شرکت‌های معتبر زیادی در جهان ایمپلنت‌های مختلفی با کارایی متفاوت به بازار عرضه می‌کنند. یکی از بهترین برندهای ایملپنت مربوط به ایمپلنت‌های سوئیسی می‌باشد شما می‌توانید با نظر دندانپزشک و میزان بودجه خود مناسب‌ترین برند ایمپلنت را انتخاب کنید.

عکاسی پرتوی ایکس

در طول درمان چندین بار به عکاسی پرتوی ایکس از دندان کاشته شده، نیاز دارید که این مورد را باید به هزینه کاشت ایمپلنت دندان در رشت اضافه کنید.

عکاسی برای ایمپلنت دندان در رشت

سلامت دهان و لثه

قبل از انجام ایمپلنت دندان در رشت، معاینه کامل دهان و دندان انجام می‌شود و پس از تایید سلامت کامل دهان و لثه، درمان ایمپلنت آغاز می‌شود. در صورتی که دچار بیماری لثه باشید باید پس از درمان و بهبودی کامل درمان ایمپلنت را آغاز کنید. زیرا عفونت قبلی می‌تواند منجر به شکست ایمپلنت دندان شود و باعث افزایش هزینه ایمپلنت دندان در رشت شود، به خصوص اگر نیاز به تعویض ایمپلنت باشد.

پیوند استخوان قبل از ایمپلنت دندان

کشیدن دندان

کشیدن دندان معمولا در مدت زمان کمی انجام می‌شود و در برخی شرایط می‌توان ایمپلنت را در همان روز پس از کشیدن دندان قرار داد. با این حال، اگر دندان شما نیاز به کشیدن داشته باشد، هزینه کل ایمپلنت دندان رشت افزایش می‌یابد.

صلاحیت و تجربه دندانپزشک

میزان تخصص و تجربه دندانپزشک بر قیمت ایمپلنت دندان در رشت تاثیرگذار است. هر چقدر مهارت و تخصص دندانپزشک بالاتر باشد هزینه دریافتی برای کاشت ایمپلنت دندان بیشتر می‌باشد. اگر دندانپزشک ایمپلنت فقط قادر به انجام مراحل ترمیم درمان باشد، باید هزینه جراح دهان را جدا پرداخت کنید. با انتخاب دندانپزشک جراح و متخصص ایمپلنت در هزینه نهایی می‌توانید صرفه‌جویی کنید.

 

معاینه دهان و دندان برای ایمپلنت در رشت

 

جدول جزئیات هزینه ایمپلنت دندان در رشت سال ۱۴۰۱

قیمت کاشت دندان در رشت با توجه به عوامل مختلف متفاوت است و به شرایط هر فرد بستگی دارد. بهترین راه برای تعیین قیمت ایمپلنت دندان در رشت سال ۱۴۰۱ مراجعه حضوری به دندانپزشک متخصص است که پس از معاینه و نیاز شما هزینه ایمپلنت دندان رشت را مشخص می‌کند. در جدول زیر به صورت حدودی هزینه هر واحد ایمپلنت دندان در رشت آورده شده است:

 

برند ایمپلنت  کشور سازنده  قیمت (به تومان)
snuc کره ۵/۵۰۰/۰۰۰
Sewon medix کره ۷/۰۰۰/۰۰۰
 مگاژن megagen کره ۷/۵۰۰/۰۰۰
بایوتک کره ۷/۰۰۰/۰۰۰
General آلمان ۹/۵۰۰/۰۰۰
اشترومن neodent سوئیس – برزیل ۹/۵۰۰/۰۰۰
اشترومن itianium سوئیس ۹/۰۰۰/۰۰۰
اشترومن slactive سوئیس ۱۴/۵۰۰/۰۰۰
ایمپلنت mib فرانسه ۷/۵۰۰/۰۰۰
ایمپلنت dio کره ۶/۰۰۰/۰۰۰
ایمپلنت ایرانی ۳A ایران ۳/۰۰۰/۰۰۰
Cis کره ۶/۵۰۰/۰۰۰
Osstem کره ۷/۵۰۰/۰۰۰
ایمپلنت mib ایران ۶/۵۰۰/۰۰۰
Sic سوئیس ۸/۵۰۰/۰۰۰
SGS سوئیس ۸/۵۰۰/۰۰۰
Icx آلمان ۸/۵۰۰/۰۰۰
Zimmer آمریکا ۱۵/۵۰۰/۰۰۰

قیمت‌های جدول بالا به صورت حدودی می‌باشد و برای تعیین دقیق قیمت هر واحد ایمپلنت دندان در رشت باید حضوری به دندانپزشک متخصص مراجعه کنید.

 

عضویت پزشکان

 

کاشت ایمپلنت دندان در رشت

 

مطلب پیشنهادی: ایمپلنت دیجیتال دندان در رشت (ایمپلنت فوری یک روزه)

 

بهترین نوع ایمپلنت و هزینه آن

همه کشورها تولید کننده ایمپلنت دندان هستند ولی به دلیل اینکه سوئیس اختراع‌کننده ایملپنت دندان است از برندهای دیگر معروف‌تر می‌باشد. با این وجود اسم کشور سازنده اهمیت چندانی ندارد زیرا کشورهای مختلف برندهای ایمپلنت را در درجه کیفیت متفاوت می‌سازند و برای انتخاب نوع برند ایمپلنت بهتر است به دندانپزشک خود اعتماد کنید که با توجه نوع فک و بودجه شما بهترین نوع ایمپلنت را انتخاب کند.

 

هزینه ایمپلنت فک بالا و پایین در رشت

اگر فرد نیاز به کاشت ایمپلنت هر دو فک بالا و پایین داشته باشد در تعیین هزینه آن عوامل مختلفی مانند تخصص دندانپزشک، برند ایمپلنت، روش‌های درمانی قبل از کاشت ایمپلنت دندان و …. بستگی دارد.
در بیمارانی که از استحکام استخوانی خوبی برخوردار هستند شرایط خوبی برای کاشت ایمپلنت دارند و با ۱۶ تا ایمپلنت می‌توانند کاشت دندان را به طور کامل انجام دهند. قیمت ایمپلنت دندان فک بالا و پایین در رشت با توجه به شرایط عمومی هر فردی متغیر است و برای تعیین دقیق آن بهتر است به دندانپزشک متخصص به صورت حضوری مراجعه کنید. ایمپلنت کامل فک بالا و پایین از ماندگاری و طول عمر خوبی برخوردار است اما طول درمان و هزینه آن خیلی بیشتر می‌باشد.

ایمپلنت فک بالا و پایین در رشت

 

تفاوت ایمپلنت ارزان با گران قیمت در رشت

هزینه کاشت دندان در رشت به عوامل مختلفی بستگی دارد و گاهی تفاوت زیادی بین هزینه‌های کاشت ایمپلنت وجود دارد که ممکن است به دلیل استفاده از برندهای بی‌کیفیت ایمپلنت باشد. معمولا ایمپلنت‌های چینی و هندی کیفیت خیلی پایینی دارند و ممکن است استفاده از آنها عوارض غیر قابل جبرانی داشته باشد.

ایمپلنت ارزان در رشت عوارضی مانند ماندگاری پایین، شکستگی پروتز، شل شدن پایه ایمپلنت و عفونت لثه را به همراه دارد که پس از مدت کوتاه نیاز به ترمیم و یا تعویض دارد. بهتر است برای ماندگاری و نتیجه رضایت‌بخش از کاشت ایمپلنت با مراجعه به دندانپزشک با تجربه و متخصص از ایمپلنت‌های معتبر با برند خوب استفاده کنید تا عوارضی نداشته باشد.

قبل و بعد ایمپلنت دندان در رشت

 

عضویت پزشکان

 

چگونه در هزینه های ایمپلنت دندان در رشت صرفه جویی کنیم؟

ایمپلنت دندان در رشت از خدمات دندانپزشکی زیبایی به حساب می‌آید که به منظور جایگزینی دندان‌های از دست رفته استفاده می‌شود. هزینه کاشت دندان در رشت برای هر فرد متفاوت است و راه‌هایی برای کاهش هزینه ایمپلنت دندان وجود دارد که در اینجا به این موارد اشاره شده است:

 

۱- ایمپلنت دندان‌های جلویی

برای کاهش هزینه ایملنت دندان در رشت، شما می‌توانید فقط برای دندان‌های جلویی که در لبخند شما قابل مشاهده است، ایمپلنت انجام دهید تا قیمت ایمپلنت دندان کمتر شود.

ایمپلنت دندان جلویی در رشت

 

۲- مراقبت از دهان و دندان

پس از انجام کاشت دندان باید از دهان و دندان خود به خوبی مراقبت کنید تا طول عمر ایمپلنت بیشتر شود. همچنین استفاده منظم از مسواک مخصوص و نخ دندان ضروری است، زیرا در صورت خرابی دندان‌ها هزینه تعویض آنها خیلی زیاد می‌باشد.

 

۳- بیمه دندانپزشکی

خدمات دندانپزشکی زیبایی مانند هر کار زیبایی دیگر تحت پوشش بیمه نمی‌باشد. ولی بعضی از دفاتر بیمه برای خدمات دندانپزشکی زیبایی طرح‌های حمایتی دارند که با پرداخت مبلغی به صورت ماهانه یا سالانه تحت پوشش بیمه زیبایی قرار می‌گیرید و مبلغی از آن را بیمه تقبل می‌کند. قیمت کاشت ایملنت دندان در رشت با بیمه خیلی کمتر از حالت عادی می‌باشد.

ایمپلنت (کاشت) دندان در رشت

 

۴- استفاده از برند ارزان‌تر

امروزه برندهای مختلفی برای ایمپلنت دندان در بازار وجود دارد که گارانتی، طول عمر و قیمت هر کدام از آنها متفاوت است. یکی از بهترین برندهای ایمپلنت دندان سوئیسی و آمریکایی است که قیمت هر واحد ایمپلنت آن خیلی بالا می‌باشد. شما می‌توانید برای کاهش قیمت کاشت دندان در رشت از برندهای ارزان‌تر با کارایی مناسب استفاده کنید.

 

۵- استفاده از دیگر روش‌های زیبایی

از ایمپلنت دندان رشت برای موارد مانند پوسیدگی بیش از حد دندان که قابل ترمیم نباشد، ترک و شکستگی عمیق دندان، جلوگیری از تحلیل رفتن استخوان فک و لق شدن دندان مصنوعی استفاده می‌شود. اگر در بعضی موارد شکستگی و آسیب دندان کمتر بود و امکان ترمیم آن با دیگر روش‌های زیبایی مانند لمینت سرامیکی وجود داشت میتوانید به بهترین دکتر لمینت دندان در رشت مراجعه کنید.

هزینه ایمپلنت دندان در رشت

 

هزینه‌های قبل و بعد ایمپلنت دندان در رشت

هزینه‌های قبل و بعد کاشت دندان در رشت بر هزینه کلی درمان ایمپلنت تاثیرگذار است. از هزینه‌های قبل انجام ایمپلنت دندان می‌توان به معاینه دندانپزشک، عکس‌برداری، کشیدن دندان و ریشه، لیفت سینوس و پیوند استخوان اشاره کرد که هر کدام از این موارد هزینه جداگانه از مراحل ایمپلنت دندان در رشت دارد.
حتما پس از انجام کاشت دندان، بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید تا طول عمر ایمپلنت دندان بیشتر شود و در غیر این صورت با خرابی ایمپلنت نیاز به تعویض آن می‌باشد که هزینه خیلی بالایی دارد.

 

 

عضویت پزشکان

 

حالت‌های متفاوت ایمپلنت دندان در رشت

کاشت ایمپلنت دندان در رشت حالت‌های مختلفی دارد که بر قیمت ایمپلنت دندان در رشت موثر است و در اینجا به این موارد اشاره شده است:

✓ ایمپلنت تک دندان

اگر فقط نیاز به یک واحد ایمپلنت دندان دارید یک ایمپلنت دندان و یک تاج، دندان شما را کامل پر می‌کند. در روش ایمپلنت دندان، نیازی به سوهان کشیدن دندان‌های سالم اطراف ندارد و همچنین هزینه یک واحد ایمپلنت دندان در رشت خیلی کمتر است.

کاشت ایمپلنت تک دندان در رشت

✓ ایمپلنت چند دندان

اگر چندین دندان خود را از دست داده باشید و به ایمپلنت چند دندان نیاز داشته باشید می‌توان برای کاهش هزینه کاشت ایمپلنت دندان از یک یا چند ایمپلنت و چندین پل دندانپزشکی استفاده کرد.

کاشت ایمپلنت چند دندان در رشت

✓ ایمپلنت فک بالا و پایین

اگر کل ۳۲ دندان خود را از دست داده باشید، نیاز است که کل فک بالا و پایین خود را ایمپلنت انجام دهید که به آن ایمپلنت کامل یا فول ماوس گفته می‌شود. می‌توان برای هر دندان یک کاشت انجام داد و یا با تعداد ایمپلنت کمتری، ۳۲ دندان را جایگزین کرد. به طور کلی تعداد ایمپلنت دندان به تراکم استخوان شما و کیفیت آن بستگی دارد. تراکم و استحکام فک پایین به نسبت فک بالا بیشتر است و به همین دلیل به تعداد کاشت کمتری احتیاج دارد. کاشت دندان برای هر دو فک مزایایی از جمله ماندگاری بیشتر ایمپلنت دندان را به همراه دارد.

مراقبت های لازم پس از انجام ایمپلنت دندان رشت

 

عضویت پزشکان

 

مراقبت‌های پس از کاشت ایمپلنت دندان در رشت

رعایت بهداشت دهان و دندان و نگهداری از ایمپلنت دندان در طول عمر آن موثر است. ایمپلنت دندان بیشتر از دندان طبیعی مستعد به خرابی و بیماری لثه می‌باشد که با رعایت بهداشت دهان و دندان باید از آن جلوگیری کرد. مراجعه هر ۶ ما یکبار به دندانپزشک و معاینه کامل دندان‌ها به ماندگاری و طول عمر بیشتر ایمپلنت کمک می‌کند.

 

منابع: پزشک۲۴، dolandental

 

۲ نظر

  1. ببخشید قیمت ایمپلنت ارزان در رشت چقدر در میاد؟ برندهای مختلف هزینه متفاوت داره؟

    • پشتیبان سایت 2

      با سلام و وقت بخیر
      قیمت ایمپلنت دندان در رشت با توجه به عوامل مختلف متفاوت است که یکی از این عوامل تاثیرگذار روی قیمت کاشت دندان رشت جنس و نوع برند استفاده شده است. برای اطلاع دقیق از هزینه ایمپلنت دندان در رشت و دریافت ویزیت اولیه با بهترین متخصص ایمپلنت دندان در رشت از طریق راه‌های ارتباطی داخل متن مقاله با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.