قیمت لمینت دندان در تهران 1403: جدول هزینه و اطلاعات کامل

قیمت لمینت دندان در تهران 1403 به طور متوسط بین 2 تا 7 میلیون تومان برای هر واحد است. هزینه نهایی لمینت دندان بعد از معاینه توسط پزشک، تشخیص نوع لمینت مورد استفاده و تعداد لمینت مورد نیاز مشخص می‌شود.

مطالب علمی این مقاله توسط دکتر حانیه معاونی جراح و دندانپزشک تایید شده است.

قیمت لمینت دندان در تهران
فهرست مطالب

قیمت لمینت دندان در تهران یکی از فاکتورهای بسیار مهم قبل از اقدام به لمینت دندان و همچنین انتخاب دندانپزشک متخصص در این زمینه است. برندهای مختلف لمینت با کیفیت‌های متفاوتی در بازار عرضه شده‌اند که هر کدام از آن‌ها هزینه‌های مختلفی نیز دربردارند.

از آنجایی که هزینه لمینت دندان در تهران یکی فاکتورهایی است که از نظر بسیاری افراد حائز اهمیت است، ما در این مقاله در خصوص این مسئله به طور کامل توضیح خواهیم داد. با ما در ادامه مقاله همراه باشید:

 

قیمت لمینت دندان در تهران سال 1403 چقدر است؟

شرکت‌ها و سازنده‌های بسیاری هستند که در زمینه ساخت لمینت دندان مشغول به فعالیت می‌باشند، از این رو می‌توان لمینت با کیفیت‌های مختلف را در بازار یافت. برندهای مختلف لمینت دندان هر کدام هزینه متفاوتی را نیز دربردارند که بر اساس کیفیت و شرکت سازنده آن می‌تواند افزایش و یا کاهش پیدا کند.

قیمت لمینت دندان در تهران

 

قیمت هر واحد لمینت دندان در تهران

هزینه لمینت دندان در تهران بر اساس تعداد واحدهای دندان که نیاز به لمینت دارد محاسبه می‌شود. قیمت هر واحد لمینت دندان نیز بر اساس برند و کیفیت آن می‌تواند افزایش و یا کاهش پیدا کند که بیمار با توجه به نیاز خود و بودجه‌ای که برای اینکار در نظر گرفته است، لمینت مناسب را انتخاب می‌کند.

در جدول زیر می‌توانید قیمت لمینت‌های مختلف در سال 1403 را مشاهده نمایید:

 

نوع لمینت حداقل ضخامت قیمت هر واحد لمینت (به تومان)
zirconia B 0.6 2.900.000
zirconia A 0.5 3.500.000
vita 0.4 4.000.000
IPS EMAX 0.3 4.900.000
فلدسپاتیک 0.2 5.500.000
گلس سرامیکی 0.2 5.500.000
real life 0.2 6.500.000
top EMAX 0.2 7.000.000
لمینت طلا به قیمت روز طلا

قیمت لمینت دندان تهران 1403

توجه داشته باشید که قیمت‌های ذکر شده در جدول مختص هر واحد دندان می‌باشد و برای لمینت چند دندان بایستی قیمت‌های ذکر شده را ضرب در تعداد آن کنید.

 

عوامل موثر بر هزینه لمینت دندان در تهران کدام است؟

فاکتورهای بسیاری هستند که قیمت لمینت دندان در تهران را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند. از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نوع لمینت دندان

لمینت دندان در انواع و برندهای مختلفی به بازار عرضه شده است که هر کدام از آن‌ها دارای کیفیت و مرغوبیت خاص خود هستند. از این رو نوع لمینتی که برای کار خود استفاده می‌کنید می‌تواند تاثیر مستقیمی بر روی هزینه نهایی آن داشته باشد.

هزینه ی لمینت دندان

میزان تخصص و دستمزد دندانپزشک

میزان مهارت و تخصص دندانپزشک یکی دیگر از عوامل موثر بر روی قیمت لمینت دندان است. به طور قطع هر چه میزان تبحر و مهارت یک دندانپزشک در این زمینه بیشتر باشد می‌تواند نتیجه بهتری نسبت به یک دندانپزشک تازه کار و کم تجربه به دست آورد، از این رو هزینه بالاتری نیز دریافت خواهد کرد. مراجعه به بهترین دندانپزشک لمینت دندان در تهران اهمیت ویژه‌ای دارد.

 

تعداد دندان‌های مورد نیاز برای لمینت دندان

قیمت‌هایی که برای لمینت دندان اعلام می‌شود مختص هر واحد دندان می‌باشد در نتیجه اگر تعداد دندان‌های بیشتری به لمینت احتیاج داشته باشد هزینه آن نیز به همان نسبت افزایش پیدا می‌کند. هزینه ی لمینت دندان برای کل دندان‌ها بالاتر می‌باشد.

قیمت هر واحد لمینت

 

موقعیت جغرافیایی کلینیک دندانپزشک

موقعیت جغرافیایی کلینیک دندانپزشک نیز تاثیر بسیاری بر روی هزینه نهایی لمینت دندان دارد به این معنی که هزینه لمینت دندان در تهران نسبت به شهرستان‌ها و یا شهرهای کوچک بیشتر خواهد بود. این فاکتور را می‌توان برای نواحی مختلف یک شهر نیز در نظر گرفت.

 

هزینه لابراتور سازنده لمینت

روکش‌های لمینت دندان پس از قالب گیری به لابراتور ارسال شده و توسط لابراتور ساخته می‌شوند. از این رو لابراتور هزینه انجام اینکار را نیز دریافت می‌کند و روی قیمت لمینت دندان موثر است.

قیمت لمینت سرامیکی

 

هزینه‌های جانبی

هزینه‌هایی نیز بایستی توسط بیمار پرداخت شوند که به عنوان هزینه اضافه شناخته می‌شوند. این هزینه‌ها می‌توانند شامل هزینه ترمیم دندان‌های آسیب دیده، هزینه داروهای تجویز شده توسط دندانپزشک، هزینه ویزیت‌های مشاوره و … باشد. در برخی از افراد به جای لمینت، می‌توان از روکش کامپوزیت استفاده کرد که هزینه کامپوزیت دندان در تهران متفاوت است.

 

عضویت پزشکان

 

تفاوت قیمت لمینت دندان و کامپپوزیت دندان چقدر است؟

لمینت و کامپوزیت هر دو با هدف زیبایی و اصلاح ناهنجاری‌های دندان مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما راهکار انجام اینکار کاملا متفاوت از یکدیگر می‌باشد. در واقع کاموزیت دندان تنها در طی یک جلسه و بدون نیاز به قالب گیری دندان صورت می‌گیرد اما در لمینت به این صورت است که بایستی در ابتدا دندان‌ها به میزان کافی تراشیده شوند و سپس با کمک قالب گیری و ارسال ان به لابراتور آماده گردند.

در واقع می‌توان گفت که قیمت لمینت دندان در تهران بیشتر از کامپوزیت دندان است که به دلایل زیر این مسئله رخ می‌دهد:

 • لمینت دندان نیاز به تعداد جلسات بیشتری برای درمان دارد.
 • کامپوزیت دندان تنها در طی یک جلسه انجام می‌شود.
 • قالب‌های لمیت دندان بایستی توسط لابراتور ساخته شوند.
 • لمینت دندان از مقاومت بیشتری نسبت به کامپوزیت برخوردار است.
 • ماندگاری لمینت‌های دندان نسبت به کامپوزیت دندان بیشتر است.
 • لمینت دندان می‌تواند ناهنجاری‌های بیشتری را پوشش بدهد.
 • در لمینت نیاز به تراش دندان است اما کامپوزیت احتیاجی به اینکار ندارد.

 

چرا هزینه لمینت دندان در تهران زیاد است؟

از آنجایی که در تهران دندانپزشکان از تجهیزات و تکنولوژی پیشرفته تری برای انجام خدمات خود استفاده می کنند و همچنین خدمات بیشتر و بهتری را به بیماران خود ارائه می دهند در نتیجه از هزینه بالاتری برای انجام لمینت دندان در تهران برخوردار هستند. در واقع منطقه جغرافیایی یکی از فاکتورهای بسیار مهم و تاثیرگذار بر روی قیمت لمینت دندان تهران می باشد.

هزینه لمینت دندان در تهران

 

مزایای لمینت دندان سرامیکی در تهران

مزایا و کاربرد لمینت سرامیکی از لمینت کامپوزیتی بیشتر است و استحکام و مقاومت بالاتری نیز دارد. از جمله مزایای لمینت سرامیکی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استحکام و مقاومت بالا در برابر ضربه
 • رنگ روشن و درخشان و لبخندی زیباتر
 • مرتب کردن دندان‌ها
 • طول عمر زیاد لمینت سرامیکی
 • عدم تغییر رنگ و زرد شدن

 

دستمزد دندانپزشک چه تاثیری بر روی قیمت لمینت دندان در تهران دارد؟

یکی از عوامل بسیار حائز اهمیت و موثر بر روی قیمت لمینت دندان در تهران هزینه دستمزد دندانپزشک است. در واقع هرچه دندانپزشک از تجربه و مهارت بیشتری در زمینه کاری خود برخوردار باشد می‌تواند هزینه بالاتری را نسبت به دندانپزشک کم تجربه و تازه کار دریافت کند. چرا که یک دندانپزشک متخصص بهترین عملکرد را در زمان انجام کار خود نشان می‌دهد و در نهایت نتیجه ایده آل و رضایت بخشی را برای بیمار به دست می‌آورد.

 

قیمت لمینت دندان متحرک در تهران چقدر است؟

لمینت‌های متحرک دندان به این صورت است که توسط دندان پزشک قالب گیری می‌شوند و براس ساخت آن به لابراتور ارسال می‌گردند. پس از ساخت این قالب‌های متحرک، فرد می‌تواند در زمان‌های مناسب آن‌ها را بر روی دندان‌های خود قرار بدهد. طریقه استفاده از لمینت دندان متحرک به این صورت است که در ابتدا بایستی آن‌ها را در آب جوش قرار دهید تا نرم شوند و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی بر روی دندان‌های خود قرار بدهید تا کاملا فیکس شوند.

قیمت لمینت متحرک دندان در تهران نسبت به قیمت لمینت دندان در تهران کمتر است اما برای افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد. از این رو برای اطلاع دقیق از این هزینه بایستی به صورت حضوری به دندانپزشک متخصص در این زمینه مراجعه نمایید.

 

قیمت لمینت دندان هر فک در تهران چقدر است؟

هزینه لمینت دندان برای هر فک با توجه به تعداد دندان‌های مورد نیاز و نوع برند آن متفاوت است. به طور حدودی هزینه لمینت دندان هر فک تهران 1.800.000 تومان الی 4.000.000 تومان می‌باشد.

 

هزینه لمینت کامل دندان در تهران چقدر است؟

هزینه لمینت فک بالا و پایین در تهران به نوع برند لمینت و شرایط هر فرد بستگی دارد. به طور حدودی لمینت دندان در تهران حدود 16.000.000 الی 60.000.000 تومان می‌باشد.

 

علت تفاوت قیمت بین مراکز لمینت دندان در تهران چقدر است؟

تفاوت قیمت لمینت دندان بین مراکز مختلف تهران به دلیل نوع برند لمینت، کیفیت ساخت لابراتور، میزان تخصص و مهارت دندانپزشک و موقعیت جغرافیایی و تجهیزات کلینیک می‌باشد. بهتر است قبل انتخاب مرکز لمینت دندان دقت کافی داشته باشید تا بتوانید بهترین مرکز لمینت دندان تهران را انتخاب کنید.

 

قیمت لمینت دندان بدون تراش در تهران

لومینیرز لمینت دندان بدون تراش می‌باشد که ضخامت آن حدود 0.3 میلی‌متر است. هزینه لمینت دندان بدون تراش حدود 5.000.000 تومان می‌باشد.

 

لمینت دندان اقساطی در تهران چگونه است؟

برخی از کلینیک‌ها و یا دندانپزشکان برای راحتی بیماران خود در پرداخت هزینه لمینت ذندان، شرایط اقساطی را فراهم نموده‌اند. شرایط قسطی لمینت دندان در تهران به این صورت است که بیمار در ابتدا بخشی از هزینه را به صورت نقدی و به عنوان پیش پرداخت به کلینیک پرداخت می‌کند و مابقی آن در اقساط تعیین شده دریافت می‌گردد. این روش پرداختی برای کسانی که تمایل به انجام اینکار دارند اما پرداخت کامل هزینه لمینت دندان برای آن‌ها دشوار است بسیار مناسب می‌باشد.

لمینت دندان اقساطی در تهران

البته باید توجه داشته باشید که برخی از کلینیک‌ها به ازای هر قسط از بیمار چک و یا سفته به عنوان ضمانت دریافت می‌کنند.

 

مقاله پیشنهادی: بهترین دندانپزشک در تهران

 

آیا لمینت دندان در تهران با بیمه امکان پذیر است؟

از بیمه تنها می‌توان برای پرداخت هزینه خدمات درمانی استفاده کرد و از آنجایی که لمینت دندان به عنوان یک روش زیبایی شناخته می‌شود نمی‌توان از بیمه برای پرداخت هزینه‌های آن استفاده نمود. در صورتی که بیمارقبل از انجام لمینت دندان نیاز به ترمیم و یا رفع پوسیدگی‌های دندان خود داشته باشد می‌تواند از بیمه برای پرداخت آن کمک بگیرد.

قیمت لمینت دندان طرح لبخند

 

عضویت پزشکان

 

تفاوت قیمت لمینت دندان در تهران و خارج از کشور

شاید بر این باور باشید که قیمت لمینت دندان تهران بالا می‌باشد ولی باید بدانید که هزینه لمینت دندان در خارج از کشور نیز قیمت بالایی دارد و بیشتر ایرانیان خارج از کشور برای انجام دندانپزشکی زیبایی به ایران می‌آیند. قیمت لمنیت دندان در آمریکا حدود 250 تا 290 دلار است و قیمت لمینت دندان در ترکیه حدود 160 دلار می‌باشد که این مبالغ در ایران خیلی کمتر است.

 

عوارض لمینت دندان ارزان قیمت چیست؟

گاهی اوقات ممکن است تبلیغاتی را با عنوان لمینت ارزان قیمت دندان مشاهده کرده باشید که می‌توانند بسیار جذاب به نظر برسند. اما سوال مهمی که در اینجا به وجود می‌آید این است که آیا می‌توان به لمینت دندان ارزان قیمت اعتماد کرد و به نتیجه مطلوب از آن دست یافت؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که هیچ ارزانی بی علت نیست و انجام این کار می‌تواند عوارض بسیاری را به همراه داشته باشد که از جمله آن‌ها به موارد زیر اشاره شده است:

 • ظاهر نامطلوب
 • پوسیدگی دندان‌
 • کنده شدن لمینت
 • لب پریدگی لمینت
 • ماندگاری کوتاه مدت
 • عدم تراز بودن لمینت‌ها
 • بد رنگی و غیرطبیعی بودن

از این رو با توجه به این موارد بهتر است در انتخاب دندانپزشک و نوع لمینت خود نهایت دقت را داشته باشید و تنها هزینه لمینت دندان در تهران را ملاک انتخاب قرار ندهید.

 

سوالات متداول

۱- چگونه می‌توان در قیمت لمینت دندان در تهران صرفه جویی کرد؟

برای کاهش هزینه لمینت دندان در تهران می‌توانید از راهکارهایی کمک بگیرید که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره شده است:

 • به دندانپزشک متخصص با هزینه دستمزد مناسب‌تر مراجعه کنید.
 • از لمینت‌های با کیفیت ولی قیمت‌های مناسب استفاده کنید.
 • برای ترمیم دندان‌های خود می‌توانید از بیمه کمک بگیرید.

 

۲- تاثیر بیماری‌های دهان و دندان بر قیمت لمینت دندان چیست؟

برای انجام لیمنت دندان در ابتدا بایستی مشکلات دهان و دندان خود را رفع نمایید. به طور مثال بایستی در ابتدا پوسیدگی‌های دندان خود را ترمیم کنید و در صورتی که دندانی نیاز به درمان دارد آن را انجام بدهید، که با وجود این مسئله می‌تواند هزینه شما افزایش پیدا کند.

بیمه درمانی معمولا بخشی از هزینه مرتبط با رفع پوسیدگی‌های دندان و بهبود مشکلات و بیماری‌های دهان و دندان را پرداخت می‌کند.

 

۳- مراقبت از لمینت دندان چه تاثیری بر قیمت آن دارد؟

زمانی که شما مراقبت‌های بعد از لمینت دندان را به طور کامل رعایت کنید می‌توانید میزان ماندگاری و طول عمر لمینت‌های خود را افزایش بدهید. همچنین از آسیب رسیدن به ان جلوگیری کرده و هزینه مرتبط با ترمیم و یا تعویض لمینت‌های دندان خود را حذف می‌کنید.

 

۴- کدام برند لمینت دندان در تهران بهتر است؟

لمینت‌های دندان انواع مختلفی دارد که بر اساس زیبایی، استحکام، برند و کشور سازنده آنها متفاوت است و هر کسی بر اساس نیاز و بودجه خود و همچنین مشورت با دندانپزشک خود می‌تواند بهترین نوع برند لمینت دندان تهران را انتخاب کند.

 

۵- آیا لمینت دندان در تهران دائمی است؟

میزان طول عمر لمینت دندان تهران به کیفیت نوع برند انتخاب شده و همچنین رعایت مراقبت‌های لازم از طرف شما بستگی دارد.

 

منابع: پزشک 24، wikipedia

4 پاسخ

  1. با سلام و وقت بخیر
   هزینه لمینت سرامیکی دندان تهران با توجه به نوع دندان و برند آن متفاوت است که پس از معاینه به طور دقیق مشخص خواهد شد.

  1. با سلام و وقت بخیر
   بستگی به شرایط دندان شما دارد و اگر از برند باکیفیت و مرغوب استفاده کنید عوارض نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات بیشتر