سوهان کشیدن در جراحی بینی

در این مقاله قصد داریم تا در مورد عملکرد سوهان کشیدن بینی در جراحی زیبایی بینی توضیح دهیم.

مطلب پیشنهادی: بهترین جراح بینی در اصفهان

برای بسیاری از افراد سوهان کشیدن بینی در هنگام جراحی برایشان مبهم و ترسناک است و به دنبال این هستند تا بدانند که آیا سوهان کشیدن خطر و یا دردی هم دارد؟

محبوبیت جراحی بینی

جراحی بینی در ایران از محبوبیت خاصی بین افراد برخوردار شده است. اکثر افراد با هدف برداشتن قوز بینی خود این عمل را انجام می دهند. به خصوص در آقایان بیشتر این جراحی برای برداشتن قوز استخوانی بر روی بینی خود این کار را انجام می د هند.

سوهان کشیدن بینی

تاثیر سوهان کشیدن بر روی بینی

سوهان بینی مانند سوهان ناخن دارای تیغه های ظریفی می باشد و جنس آن نیز از فولاد و ضد زنگ است. همچنین با توجه به عملکرد و نیاز جراح بینی به سه مدل تقسیم می شود:

  • سوهان های نرم که برای صاف کردن بخش نهایی از آن استفاده می شود.
  • سوهان سوزنی شکل برای از بین بردن قوزهای بزرگ بر روی بینی
  • سوهان با دندانه های بزرگ برای قوزهای متوسط

سوهان کشیدن بینی

تاثیر سوهان کشیدن بینی برای رفع نامنظمی ها

سوهان یکی از مراحل انجام جراحی بینی به خصوص در بینی های استخوانی است.

اگر بعد از عمل بینی، بخشی از قوز بینی باقی مانده باشد این را می توان با با روش بسته و استفاده از سوهان از بین برد. این روش به لایه های پایین تر پوست آسیبی وارد نمی کند.

به طور کلی می توان گفت که سوهان کشیدن برای رفع قوز بینی یک روش کاملا استاندارد است. همچنین برای رسیدن به یک نتیجه کاملا موفقیت آمیز علاوه بر مهارت و تجربه جراح، پزشک نیاز به داشتن علم و دانش زیبایی شناسی نیز می باشد.

بیمار نبایستی از جراح خود و نتیجه عمل بینی خود انتظارات نابه جایی داشته باشد، زیرا بینی هرکسی با دیگری متفاوت است و واکنش های هر بیمار با دیگری کاملا فرق دارد. همچنین در عمل بینی گوشتی و یا استخوانی بودن آن، نوع بافت بینی، میزان استخوانی بودن و مقدار بافت غضروفی در آن و …. نقش به سزایی در نتیجه جراحی دارد.

بهترین کار برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب از عمل بینی، انتخاب یک جراح بینی خوب و با تجربه و نداشتن انتظارات نامعقولانه می باشد.

شما می توانید برای دریاافت ویزیت اولیه رایگان از جراح بینی مورد نظر خود با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید: 

مشاوره رایگان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *