نبض زدن بینی بعد از عمل؛ علت نبض زدن نوک بینی و راه درمان

نبض زدن بینی بعد عمل طبیعی بوده که ممکن است تا 1 هفته بعد جراحی ادامه داشته باشد. از علت نبض زدن بینی بعد از عمل می‌توان به گرفتگی و احتقان بینی، تورم و التهاب بینی و داخل بافت آن، احساس سوزش بینی اشاره کرد. در این مقاله به طور کامل در مورد راه‌های پیشگیری و درمان آن صحبت شده است.
نبض زدن بینی بعد از عمل
فهرست مطالب

نبض زدن بینی بعد از عمل طبیعی بوده که معمولا تا 1 هفته بعد جراحی بینی وجود دارد. از علت نبض زدن بینی می‌توان به گرفتگی بینی، کبودی و تورم و سوزش بینی اشاره کرد که با رعایت مراقبت‌های بعد عمل بینی کاهش پیدا می‌کند.
اگر تمایل دارید در مورد علت نبض زدن یک طرفه بینی بعد از عمل، نشانه‌ها و علائم نبض زدن بینی بعد جراحی، راه‌های درمان و پیشگیری از نبض زدن اطلاع داشته باشید. تا انتهای این مقاله از پزشک 24 با ما همراه باشید:

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

علت نبض زدن بینی بعد از عمل

نبض زدن بینی بعد جراحی امری طبیعی بوده که معمولا در روزهای اول وجود دارد. دلیل علت نبض زدن نوک بینی بعد از عمل می‌تواند موارد زیر باشد:

گرفتگی بینی

گرفتگی بینی بعد عمل یکی از عوارض شایع و کوتاه‌مدت است که که پس از چند روز برطرف خواهد شد. برای کاهش گرفتگی و احتقان بینی می‌توانید از سرم شستشوی بینی به صورت روزانه استفاده کنید. ولی به هیچ عنوان تا 2 ماه اول فین نکنید، زیرا فین کردن بعد عمل بینی باعث خونریزی و پاره شدن بخیه و یا تغییر شکل بینی می‌شود.

تورم و کبودی بینی

کبودی و تورم اطراف بینی و دور چشم بعد عمل طبیعی بوده که می‌توانید در روزهای اول بعد عمل بینی از کمپرس سرد استفاده کنید. یکی از دلایل نبض زدن بینی بعد عمل، کبودی و تورم اطراف آن است که به مرور زمان برطرف خواهد شد.

احساس سوزش در بینی

یکی از علت نبض زدن داخل بینی بعد از عمل، احساس سوزش داخل بینی است که در روزهای اول به وجود می‌آید. با ترمیم اعصاب و بافت داخلی بینی احساس سوزش و نبض زدن بینی به مرور برطرف خواهد شد. اگر میزان سوزش داخل بینی زیاد و یا با خونریزی همراه بود باید حتما به پزشک خود مراجعه کنید.

علت نبض زدن بینی بعد از عمل
علت نبض زدن بینی بعد از عمل

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

علائم همراه با نبض زدن بینی بعد عمل بینی

از علائم و نشانه‌های نبض زدن بینی بعد از عمل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سردرد و یا درد بینی

سردرد و درد داشتن در ناحیه بینی و صورت یکی از نشانه‌های نبض زدن بینی است که می‌توانید با دستور پزشک خود از مسکن استفاده کنید.

تهوع و سرگیجه

احساس تهوع و سرگیجه بعد عمل بینی طبیعی بوده که به مرور زمان با رعایت مراقبت های بعد از عمل زیبایی بینی برطرف خواهد شد. نوشیدن آب فراوان و مایعات به کاهش تهوع و سرگیجه بعد جراحی بینی کمک می‌کند. بنابراین، داشتن تغذیه مناسب بعد عمل بینی اهمیت زیادی در روند بهبودی دارد.

خونریزی بینی

خونریزی بعد عمل بینی ممکن است به دلایل مختلف به وجود بیاید که یکی از نشانه‌ها و علائم نبض زدن بینی بعد جراحی است. گاز و پانسمان بینی را در صورت خونریزی شدید تعویض کنید تا از خشک شدن خونابه اطراف بینیی جلوگیری شود.

خارش بینی

قرار گرفتن آتل روی بینی می‌تواند منجر به خارش بینی و پوست روی آن شود. بنابراین تا 1 هفته اول خارش و نبض زدن بینی طبیعی است ولی اگر مدت طولانی ادامه داشت باید حتما با پزشک خود مشورت کنید.

پوسته پوست شدن بینی

یکی از علائم نبض زدن بینی بعد عمل جراحی، پوسته پوسته شدن بینی است. به دلیل تجمع خونابه خشک اطراف بینی ممکن است پوست بینی و اطراف آن خشک شود که پس از هر بار شستشو باید از کرم مرطوب‌کننده ملایم و مناسب استفاده کنید.
در صورتی که هر کدام از علائم نبض زدن بینی بعد عمل را به مدت طولانی و شدید مشاهده کردید باید حتما فورا به پزشک خود مراجعه کنید.

علائم همراه با نبض زدن بینی بعد عمل بینی
علائم همراه با نبض زدن بینی بعد عمل بینی

مدت زمان نبض زدن بینی بعد از جراحی چقدر است؟

معمولا علائم نبض زدن بینی بعد از عمل تا 1 هفته بعد جراحی ادامه دارد و با رعایت مراقبت‌های بعد عمل بینی کاهش پیدا می‌کند. دقت داشته باشید که تغذیه مناسب و نوشیدن مایعات فراوان به کاهش عوارض ناشی از جراحی کمک زیادی خواهد کرد.

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

پیشگیری از نبض زدن بینی بعد عمل بینی

راه‌های جلوگیری از نبض زدن بینی بعد عمل، دستکاری نکردن و رعایت مراقبت های بعد جراحی بینی است. معمولا نشانه‌ها و علائم نبض زدن بینی بعد از عمل در روزهای اول طبیعی بوده و پس از چند روز برطرف خواهد شد. پس جای نگرانی ندارد، ولی اگر علائم شما طولانی شد برای درمان به پزشک مراجعه کنید.

قبل و بعد عمل بینی
قبل و بعد عمل بینی

راه های درمان نبض زدن بینی بعد عمل بینی

از دلایل نبض زدن بینی بعد از عمل بینی می‌توان به احتقان و گرفتگی بینی، کبودی و تورم و احساس سوزش در بینی اشاره کرد. برای درمان گرفتگی بینی می‌توان از سرم شستشو برای تمیز کردن بینی بعد جراحی استفاده کنید تا حالت گرفتگی و نبض زدن کاهش پیدا کند.
همچنین برای کاهش تورم و کبودی ناشی از جراحی می‌توان از کمپرس سرد استفاده کرد و مصرف نمک را تا 2 ماه متوقف کنید. اگر علائم شما شدید شما و یا با رعایت مراقبت‌های بعد از عمل بینی درمان نشد باید حتما به پزشک مراجعه کنید.

 

سخن نهایی

در این مقاله از پزشک 24، به طور کامل در مورد نبض بینی بعد از عمل، دلایل نبض زدن بینی بعد جراحی، راه درمان و پیشگیری از آن صحبت شده است. اگر در مورد نبض زدن بینی بعد از عمل بینی و یا علائم آن سوالی دارید می‌توانید در قسمت کامنت‌ها با ما در میان بگذارید تا در اولین فرصت به شما پاسخ داده شود .

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

سوالات متداول

1- علت نبض بینی بعد از عمل چیست؟

از دلایل نبض زدن بینی بعد عمل می‌توان به گرفتگی بینی بعد جراحی، تورم و کبودی ناشی از جراحی و احساس سوزش در بینی اشاره کرد.

2- ایا نبض بینی بعد از عمل خطرناک است؟

نبض زدن بینی بعد عمل طبیعی بوده و هیچ خطری ندارد ولی اگر علائم شما شدید و یا درمان نشد باید حتما به پزشک خود مراجعه کنید.

3- برای نبض زدن بینی بعد از عمل چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟

اگر علائم و نشانه‌های نبض زدن و سوزش بینی بعد 1 هفته درمان نشد باید به پزشک برای درمان مراجعه کنید.

 

پزشک۲۴ مرجع تخصصی عمل زیبایی بینی

منبع: realself

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *