لیفت بینی؛ انواع روش های لیفت بینی و هزینه لیفت بینی سال 1402

لیفت بینی
فهرست مطالب

لیفت بینی یکی از روش‌های غیرجراحی برای تغییر فرم و ساختار بینی است که معمولا به منظور برطرف کردن قوز روی پل بینی و رفع افتادگی نوک بینی استفاده می‌شود. ولی باید دقت داشته باشید که این روش موقت بوده و ممکن است در بیشتر موارد عوارض غیرقابل جبران داشته باشد.
در این مقاله از پزشک 24، به طور کامل در مورد چگونگی انجام لیفت بینی، معایب لیفت بینی، انواع روش‌های لیفت بینی، هزینه لیفت بینی در سال 1402 صحبت شده است. با ما در ادامه همراه باشید:

 

جهت دریافت مشاوره عمل بینی ویزیت اولیه رایگان توسط پزشک متخصص، با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

لیفت بینی چیست؟

یکی از روش های غیرجراحی برای تغییر فرم بینی، لیفت بینی است که در این روش به طور موقت فرم و شکل بینی تغییر داده می‌شود. این روش بیشتر برای افرادی مناسب است که می‌خواهند تغییرات جزئی روی بینی خود داشته باشند. 

 

معایب لیفت بینی

یکی از معایب لیفت بینی به روش های غیرجراحی، موقت بودن آن است. همچنین از دیگر معایب و عوارض لیفت بینی می‌توان به کبودی، تورم و قرمزی بینی اشاره کرد. اگر تزریق ژل یا لیفت به خوبی انجام نشود ممکن است باعث خونریزی و آسیب به بافت و استخوان اصلی بینی شود. بنابراین اگر تمایل دارید که فرم و ساختار بینی خود را تغییر دهید بهترین روش، عمل جراحی بینی است که باید توسط پزشک متخصص انجام شود.

 

عکس های قبل و بعد از لیفت بینی

در ادامه می‌توانید عکس‌های قبل و بعد لیفت بینی را مشاهده کنید:

لیفت بینی
لیفت بینی

انواع لیفت بینی

لیفت بینی یکی از روش‌های غیرجراحی برای تغییرم بینی است که انواع مختلفی دارد. در ادامه به انواع لیفت بینی اشاره شده است:

لیفت بینی با نخ

در این روش از نخ‌های مخصوص برای بالا بردن نوک بینی و یا تیغه آن استفاده می‌شود. این روش معمولا برای بینی‌هایی که نوک افتاده دارد مناسب است ولی باید بدانید که تاثیر آن موقت می‌باشد و پس از یک مدت از بین می‌رود.

لیفت بینی با بوتاکس 

یکی از روش های بالا بردن نوک بینی، تزریق بوتاکس به بینی و ناحیه اطراف آن است که این روش ماندگاری موقت داشته و هر 6 ماه یکبار نیاز به تمدید مجدد دارد.

لیفت بینی با ژل

در این روش از ژل‌های مخصوص برای پر کردن بینی و رفع نواقص آن استفاده می‌شود. لیفت بینی با ژل معمولا برای نوک بینی افتاده و بینی‌هایی که قوز دارد مناسب است ولی باید بدانید که استفاده مداوم از این ژل‌ها ممکن است خطرات زیادی داشته باشد.

لیفت بینی با چسب

در این روش از چسب‌های مخصوص برای بالا کشیدن نوک بینی و تغییر فرم آن استفاده می‌شود. این روش موقتی بوده و برای افرادی مناسب است که به دنبال تغییرات جزئی برای بینی خود هستند. همچنین ممکن است استفاده مداوم و طولانی‌مدت از چسب بینی عوارض زیادی داشته باشد، بنابراین بهترین روش عمل جراحی زیبایی بینی است که باید بهترین جراح بینی را در شهر خود انتخاب کنید.

لیفت بینی با لیزر

از لیزر می‌توان تا حدودی برای بالا بردن نوک بینی استفاده کرد ولی تغییری در اندازه و فرم بینی ایجاد نمی‌شود. 

لیفت بینی با فیلر

فیلر بینی برای افرادی مناسب است که بینی کوچک دارند و یا قوز بزرگی روی بینی خود دارند و می‌خواهند با تزریق فیلر به نوک بینی، فرورفتگی آن اصلاح شود. به دلیل تزریق ماده حجم‌دهنده این روش برای افرادی که بینی بزرگ دارند به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. 

لیفت بینی در خانه

لیفت بینی در خانه امکان دارد و فریب اطلاعات غلط و تبلیغات را نخورید. شما فقط با استفاده از لوازم آرایشی و کانتور می‌توانید تا حدودی بینی خود را کوچک کنید ولی اینکار دائمی نیست و هر بار باید با آرایش کردن تمدید کنید. 

 

انواع روش‌های لیفت بینی
انواع روش‌های لیفت بینی

جهت دریافت مشاوره عمل بینی ویزیت اولیه رایگان توسط پزشک متخصص، با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

لیفت بینی چگونه انجام میشود؟

لیفت بینی انواع مختلفی دارد که تزریق ژل می‌تواند باعث تغییر در نوک بینی و تیغه آن شود. در روش لیفت بینی با نخ و کشیدن نوک بینی فرم و تیغه اصلی آن تغییر می‌کند. ولی باید بدانید تغییرات بینی با لیفت موقت بوده و باید هر چند ماه یکبار تمدید شود. در کنار هزینه بالای آن ممکن است عوارض غیرقابل‌جبران داشته باشد.

 

لیفت بینی بدون جراحی

لیفت بینی بدون جراحی انجام شده که معمولا برای بینی‌هایی که نیا به تغییرات جزئی دارند قابل استفاده است ولی باید دقت داشته باشید که این روش ماندگاری دائمی ندارد. بنابراین اگر به دنبال تغییر فرم و ساختار بینی و یا کوچک کردن بینی خود هستید، باید حتما عمل جراحی زیبایی بینی انجام دهید.

 

مراقبت های قبل و بعد از لیفت بینی

رعایت یک سری نکات مراقبتی بعد لیفت بینی ضروری است که در ادامه به آن اشاره شده است:

 • پرهیز از آرایش کردن به مدت 1 روز
 • خودداری از انجام ورزش شدید به مدت 2 روز
 • عدم استفاده از سیگار، قلیان و مشروبات الکلی
 • پرهیز از دست زدن و ماساژ دادن غیراصولی بینی
 • به بالا خوابیدن و پرهیز از به شکم خوابیدن
 • خودداری از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید

 

جهت دریافت مشاوره عمل بینی ویزیت اولیه رایگان توسط پزشک متخصص، با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

هزینه لیفت بینی در سال 1402 چقدر است؟

هزینه لیفت بینی با نخ، ژل و یا چسب متفاوت بوده که با توجه به نوع بینی، روش مورد استفاده، دستمزد پزشک متفاوت است. معمولا به طور میانگین هزینه لیفت بینی در سال 1402 از 2 میلیون تومان شروع می‌شود.

عوامل موثر بر هزینه لیفت بینی

 

عوارض لیفت بینی

لیفت بینی می‌تواند عوارض زیادی را برای فرد به همراه داشته باشد که در ادامه به آنها اشاره شده است:

 • کبودی و تورم بیش از حد
 • عدم ایجاد تغییرات مورد انتظار و ناامیدی 
 • خونریزی زیر پوست به دلیل عدم تزریق درست 
 • عدم پوشش هزینه لیفت بینی توسط بیمه 
 • تغییر ساختار بینی و کج شدن آن با تزریق اشتباه 

اگر بینی شما بزرگ است و یا از فرم آن رضایت ندارید، بهترین روش برای تغییر ساختار و اندازه بینی، جراحی بینی است که می‌توانید به صورت بلندمدت به فرم ایده‌آل بینی خود برسید. 

 

سخن نهایی

در این مقاله از پزشک 24، به طور کامل در مورد انواع لیفت بینی، هزینه لیفت بینی در سال 1402، معایب لیفت بینی، چگونگی انجام لیفت بینی و بهترین روش آن صحبت شده است. اگر سوال یا تجربه انجام لیفت بینی را دارید می‌توانید در قسمت کامنت‌ها با ما در میان بگذارید تا در اولین فرصت به شما پاسخ داده شود.

 

جهت دریافت مشاوره عمل بینی ویزیت اولیه رایگان توسط پزشک متخصص، با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

سوالات متداول

1- هزینه لیفت بینی با نخ چقدر است؟

هزینه لیفت بینی با نخ با توجه به نوع بینی، تعداد جلسات، دستمزد پزشک، روش مورد استفاده متفاوت است که از 2 میلیون تومان شروع می‌شود.

2- لیفت بینی با نخ چقدر ماندگاری دارد؟

لیفت بینی با نخ روش موقت بوده که علاوه بر آن عوارض بلندمدت دارد. معمولا ماندگاری لیفت بینی با نخ حدود 6 ماه است که پس از این مدت باید مجدد انجام دهید.

3- ایا چسب لیفت بینی تاثیر دارد؟

چسب لیفت بینی تاثیر دائمی برای تغییر ساختاری بینی ندارد، به همین دلیل برای افرادی مناسب است که تمایل دارند قبل عمل بینی فرم آن را مشاهده کنند.

4- ایا لیفت بینی را کوچک میکند؟

لیفت بینی برای کوچک کردن بینی مناسب نیست و بهترین روش برای تغییر فرم و ساختار بینی و کوچک کردن آن، عمل زیبایی بینی است.

 

منابع: pezeshk24، ncbi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *