ارتودنسی دندان در رشت

بهترین متخصص ارتودنسی در رشت ۱۴۰۱ + نمونه کار

ارتودنسی دندان در رشت شاخه‌ای از دندانپزشکی زیبایی است که به اصلاح فک و دندان‌هایی که در جای نامناسب قرار دارد می‌پردازد. در این مقاله علاوه بر معرفی بهترین متخصص ارتودنسی در رشت سال ۱۴۰۱، در مورد انواع براکت‌های ارتودنسی دندان در رشت، مزایای ارتودنسی دندان رشت، مدت زمان درمان ارتودنسی دندان، افراد واجد شرایط برای ارتودنسی دندان رشت، سن مناسب برای ارتودنسی دندان رشت و نکات ضروری مهم پس از ارتودنسی دندان در رشت و پاسخ به این سوال که چرا ارتودنسی دندان مهم است؟ صحبت می‌کنیم. در ادامه مقاله با ما همراه باشید:

ارتودنسی دندان در رشت

 

عضویت پزشکان

 

متخصص ارتودنسی در رشت کیست؟

متخصص ارتودنسی در رشت، دندانپزشکی است که در درمان ارتودنسی (تراز مناسب دندان‌ها و فک‌ها) و ارتوپدی دندان و صورت (هدایت رشد فک و صورت) تخصص دارد. ارتودنتیست‌ها متخصصانی در حرفه دندانپزشکی هستند که تمرکزشان بر ایجاد لبخندهای سالم و زیبا برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان با همراستایی مناسب دندان‌ها و فک‌ است. انتخاب و مراجعه به بهترین متخصص ارتودنسی در رشت در نتیجه رضایت فرد اهمیت ویژه‌ای دارد، پس بهتر است با دقت کافی بهترین متخصص ارتودنسی در رشت را انتخاب کنید.

ارتودنسی دندان در رشت

 

چگونه بهترین دکتر ارتودنسی در رشت را انتخاب کنیم؟

انتخاب متخصص ارتودنسی خوب در رشت اهمیت بسیار بالایی در رضایت از نتیجه کار دارد. در مرحله اول شما باید مطمئن شوید که دندانپزشک شما تخصص ارتودنسی دارد یا خیر؟

اگر دندانپزشک شما تنها روی درمان ارتودنسی (پیشگیری، تشخیص و درمان ناهنجاری‌های صورت و دندان) تمرکز کرده، او یک دکتر متخصص ارتودنسی است و اگر دندانپزشک شما خدمات عمومی دندانپزشکی مانند عصب‌کشی، ترمیم کردن و پر کردن را ارائه می‌دهد، تخصص ارتودنسی دندان ندارد. برای انجام ارتودنسی دندان بهتر است به یک دکتر فوق تخصص ارتودنسی در رشت مراجعه کنید.

 

برترین مراکز ارتودنسی در رشت؛ معرفی بهترین متخصصان ارتودنسی در رشت

ارتودنسی دندان در رشت می‌تواند در مطب پزشک یا در کلینیک انجام شود. انتخاب بهترین دکتر متخصص ارتودنسی در رشت اولین قدم برای انجام ارتودنسی دندان می‌باشد. در ادامه لیستی از بهترین متخصصان ارتودنسی در رشت آورده شده است:

دکتر سمیرا کاولی دکتر متخصص ارتودنسی رشت

دکتر سمیرا کاولی متخصص ارتودنسی رشت

دکتر سیده سمیرا کاولی متخصص ارتودنسی (مرتب‌سازی دندان) و ارتوپدی فک و صورت در شهر رشت هستند و در حال حاضر تمامی خدمات مربوط به درمان ارتودنسی دندان اطفال و بزرگسالان را در مطب خود انجام می‌دهند.

در ادامه چند نمونه از ارتودنسی دندان دکتر کاولی را مشاهده می‌کنید:

نمونه کار ارتودنسی دکتر کاولی در رشت

عکس قبل و بعد ارتودنسی دندان دکتر سمیرا کاولی

عکس قبل و بعد ارتودنسی دندان دکتر کاولی در رشت

نمونه ارتودنسی دندان دکتر کاولی در رشتنمونه کار قبل و بعد ارتودنسی دندان دکتر کاولی در رشت

 

عضویت پزشکان

 

دکتر ساره کشاورز مشکین فام دکتر ارتودنسی در رشت

دکتر ساره کشاورز متخصص ارتودنسی رشت

دکتر ساره کشاورز دارای بورد تخصصی ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت در رشت هستند و دوره دکتری دندانپزشکی عمومی خود را طی شش سال در دانشگاه علوم پزشکی تهران با موفقیت به اتمام رساندند و سپس دوره تخصصی ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت را در دانشگاه علوم پزشکی تبریز گذراندند و در حال حاضر به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان مشغول به فعالیت هستند.

در ادامه چند نمونه قبل و بعد ارتودنسی دندان از دکتر کشاورز را مشاهده می‌کنید:

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر کشاورز در رشت

عکس نمونه ارتودنسی دندان دکتر کشاورز

عکس از قبل و بعد ارتودنسی دندان دکتر کشاورز در رشت

عکس نمونه کار قبل و بعد از ارتودنسی دندان دکتر ساره کشاورز

عکس قبل و بعد ارتودنسی دندان دکتر کشاورز

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر کشاورز در رشت

عکس قبل و بعد ارتودنسی دندان دکتر ساره کشاورز

قبل و بعد ارتودنسی دندان توسط دکتر ساره کشاورز

 

دکتر سیدمصطفی سیدجوادین متخصص ارتودنسی در رشت

دکتر سیدمصطفی سیدجوادین متخصص ارتودنسی

دکتر سید جوادین رشت متخصص ارتودنسی (مرتب‌سازی دندان و درمان ناهنجاری‌های فک) در شهر رشت هستند. ایشان پس از دوره دندانپزشکی عمومی شش ساله خود، در رشته تخصصی ارتودنسی دندان پذیرفته شدند و این دوره را با موفقیت و نمرات عالی در دانشگاه به اتمام رساندند. مطب ایشان در شهر رشت قرار دارد.

در ادامه چند نمونه کار ارتودنسی دکتر سیدجوادین را مشاهده می‌کنید:

نمونه کار قبل و بعد ارتودنسی دندان دکتر سیدجوادین

عکس قبل و بعد ارتودنسی دندان دکتر سیدجوادین متخصص ارتودنسی

عکس قبل و بعد ارتودنسی دندان دکتر سیدجوادین رشت

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر سیدجوادین رشت

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر سیدجوادین رشت

 

دکتر فائقه قلی نیا کجیدی متخصص ارتودنسی در رشت

دکتر فائقه قلی نیا متخصص ارتودنسی رشت

دکتر فائقه قلی نیا کجیدی دندانپزشک و دارای رتبه ممتاز بورد تخصصی ارتودنسی (ارتودانتیکس) در شهر رشت هستند و همچنین در سمت استادیاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان مشغول به فعالیت هستند. رضایت حداکثری بیماران ایشان نشان از از تخصص و تجربه دکتر قلی نیا دارد.

در ادامه چند نمونه از عکس‌های قبل و بعد ارتودنسی دندان دکتر فائقه قلی نیا رشت را مشاهده می‌کنید:

عکس قبل و بعد ارتودنسی دندان دکتر قلی نیا

عکس از قبل و بعد ارتودنسی دندان دکتر فائقه قلی نیا

عکس قبل و بعد ارتودنسی دندان فائقه قلی نیا

 

دکتر سارا ضیائی شارک فوق تخصص ارتودنسی رشت

دکتر سارا ضیایی متخصص ارتودنسی رشت

دکتر سارا ضیائی شارک دندانپزشک و دارای دانشنامه تخصصی ارتودانتیکس هستند. ایشان رتبه اول ورودی دوره دندانپزشکی عمومی و دانشجوی نمونه کشوری سال ۱۳۸۳ بودند و در حال حاضر در زمینه درمان ارتودنسی دندان کودکان و بزرگسالان فعالیت دارند و مطب ایشان در شهر رشت می‌باشد.

در ادامه چند نمونه از عکس‌های قبل و بعد ارتودنسی دندان دکتر ضیائی را مشاهده می‌کنید:

عکس قبل و بعد ارتودنسی دندان دکتر ضیائی

عکس قبل و بعد ارتودنسی دکتر ضیائی

 

عضویت پزشکان

 

دکتر فاطمه معصومی فنجی متخصص ارتودنسی در رشت

دکتر فاطمه معصومی متخصص ارتودنسی رشت

دکتر فاطمه معصومی رشت متخصص ارتودنسی، ارتوپدی فک و صورت و دارای بورد تخصصی و استادیار دانشگاه گیلان هستند که دوره دندانپزشکی عمومی خود را شش ساله به اتمام رساندند و پس از آن در رشته تخصصی ارتودنسی دندان پذیرفته شدند. ایشان در حال حاضر در رشت مشغول به فعالیت هستند. نظرات در مورد دکتر فاطمه معصومی توسط مراجعین ایشان مثبت است و نمونه ارتودنسی‌های موفقی در کارنامه پزشکی خود به ثبت رساندند.

در ادامه چند نمونه عکس قبل و بعد ارتودنسی دندان توسط دکتر معصومی را مشاهده می‌کنید:

نمونه عکس قبل و بعد ارتودنسی دندان دکتر معصومی

عکس از قبل و بعد ارتودنسی دندان توسط دکتر معصومی

قبل و بعد ارتودنسی دندان دکتر فاطمه معصومی

ارتودنسی دندان قبل و بعد دکتر معصومی

ارتودنسی دندان دکتر معصومه فاطمی رشت

 

دکتر علی مشجری متخصص ارتودنسی در رشت

دکتر علی مشجری متخصص ارتودنسی رشت

در اینجا توضیح کوتاهی از بیوگرافی دکتر علی مشجری آورده شده است. دکتر مشجری متخصص ارتودنسی در شهر رشت هستند که در حال حاضر در زمینه درمان ارتودنسی دندان اطفال و بزرگسالان فعالیت دارند. رضایت‌مندی بیماران، نشان از تعهد و تخصص دکتر مشجری دارد.

 

دکتر مجید شالچی متخصص ارتودنسی در رشت

دکتر مجید شالچی متخصص ارتودنسی رشت

دکتر مجید شالچی متخصص دندانپزشکی ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت و دارای بورد تخصصی در این حوزه هستند و پس از دریافت مدرک دندانپزشکی عمومی خود در رشته تخصصی ارتودنسی مشغول به تحصیل شدند و در حال حاضر در سمت استادیاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان مشغول به فعالیت هستند. رضایت‌مندی بالای بیماران دکتر شالچی رشت نشان از تجربه و تخصص ایشان دارد.

 

دکتر نوید کریمی نسب متخصص ارتودنسی در رشت

دکتر نوید کریمی نسب متخصص ارتودنسی رشت

دکتر نوید کریمی نسب متخصص دندانپزشکی ارتودنسی و دارای بورد تخصصی در این زمینه می‌باشند که دوره تخصصی خود را با موفقیت پشت سر گذاشتند و در حال حاضر در سمت استادیاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان مشغول به فعالیت هستند.

ایشان تلاش خود را در امر تدریس بر اساس پژوهش و تحقیقات قرار دادند تا طبق علاقه خود از آخرین مطالب و پژوهش‌های علم دندانپزشکی در زمینه ارتودنسی مطلع شوند و در حال حاضر در کار خود از بهترین و به‌روزترین تجهیزات استفاده می‌کنند.

دکتر یاسمین بابائی همتی متخصص ارتودنسی در رشت

دکتر یاسمین بابائی همتی متخصص ارتودنسی رشت

دکتر یاسمین بابائی همتی متخصص ارتودنسی (مرتب‌سازی دندان) و دارای بورد تخصصی ارتودنسی در شهر رشت هستند. ایشان در کنکور تجربی در رشته مورد علاقه خود، دندانپزشکی عمومی پذیرفته شدند و توانستند این دوره را با موفقیت به اتمام برسانند و پس از اتمام تحصیلات دوران دندانپزشکی عمومی خود در رشته تخصصی ارتودنسی پذیرفته شدند و در حال حاضر در سمت استادیاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان مشغول به فعالیت هستند و مطب ایشان در شهر رشت قرار دارد.

 

 

عضویت پزشکان

 

چرا ارتودنسی دندان مهم است؟

سلامت دهان، دندان و زیبایی لبخند بسیار اهمیت دارد. ارتودنسی دندان به عملکرد صحیح دندان‌ها و ایجاد لبخند سالم کمک می‌کند و جویدن و صحبت کردن را آسان‌تر می‌کند. از طرفی تمیز کردن دندان‌های نامرتب خیلی سخت است و می‌تواند باعث ساییدگی غیرطبیعی مینای دندان شود و در نهایت منجر به پوسیدگی دندان و  هزینه‌های بالای دندانپزشکی شود.

انواع روش های مختلف ارتودنسی دندان در رشت

 

ارتودنسی دندان توسط بهترین متخصص ارتودنسی رشت نیاز به زمان دارد که می‌تواند در نهایت نتایج مطلوبی داشته باشد و عملکرد بهتری برای جویدن، صحبت کردن، لبخند و زیبایی دندان‌ها داشته باشد. ارتودنسی دندان شامل تغییراتی در استخوان‌های فک و صورت است که با جابجایی دندان‌ها به مرور زمان به موقعیت‌های جدید خود می‌رسند. شروع ارتودنسی دندان در رشت، اغلب با معاینه کامل دهان و دندان‌ها و مطالعه سوابق دندانپزشکی مانند عکس‌ها و مدل‌ دندان‌ها شروع می‌شود و پس از آن متخصص ارتودنسی می‌تواند یک برنامه درمانی کامل به شما ارائه کند. در اینجا مراحل انجام ارتودنسی دندان در رشت توضیح داده شده است:

 

مشاوره اول ارتودنسی دندان در رشت

جلسه اول ارتودنسی چقدر طول میکشد؟ پاسخ به این سوال به نوع مشاوره و میزان ناهنجاری دندان‌های شما بستگی دارد. اولین و مهم‌ترین مرحله، انتخاب دکتر متخصص ارتودنسی در رشت است. در جلسه مشاوره، بیمار باید در مورد تمام دغدغه‌ها و انتظارات خود پس از اتمام درمان با دندانپزشک صحبت کند و دکتر متخصص پس از انجام معاینه اولیه و بررسی سلامت دهان و دندان، موقعیت همه دندان‌ها را بررسی می‌کند و نوع ارتودنسی مورد نیاز را برای بیمار مشخص می‌کند.

دکتر فوق تخصص ارتودنسی در رشت

 

عکس‌برداری ارتودنسی دندان

مرحله بعد، عکس‌برداری با اشعه ایکس است که یک ابزار ارزیابی بالینی مهم برای متخصصان ارتودنسی است. اشعه ایکس ارتودنسی دندان این امکان را می‌دهد که ریشه دندان‌ها و استخوان‌ فک به طور کامل مشاهده شود و مشکلات زمینه‌ای سلامت دهان به طور کامل بررسی می‌شود و اگر نشانه‌ای از بیماری لثه یا خرابی دندان‌ها وجود داشته باشد، باید قبل از انجام ارتودنسی درمان شود. انتخاب بهترین دکتر ارتودنسی رشت در نتیجه مشاوره‌های ارتودنسی و رضایت نهایی شما تاثیر بسیار زیادی دارد.

عکسبرداری ارتودنسی دندان در رشت

 

مشاوره دوم ارتودنسی دندان در رشت

برای ارتودنسی کدام دندان را میکشند؟ پاسخ به این سوال توسط دندانپزشک شما مشخص می‌شود که پس از بررسی‌های لازم اگر دندانی برای ارتودنسی برای کشیدن نیاز بود، مشخص می‌کنند. در جلسه دوم مشاوره دندانپزشک عکس‌ و اسکن‌های داخلی دندان را بررسی می‌کند و پس از آن یک برنامه دقیق درمانی ارتودنسی برای شما ارائه می‌شود. هزینه ارتودنسی دندان با توجه به عوامل مختلف از جمله میزان دستمزد دندانپزشک، نوع کلینیک یا مطب (خصوصی یا دولتی) و روش ارتودنسی دندان توسط دندانپزشک تعیین می‌شود. قیمت ارتودنسی دندان در رشت پس از معاینه توسط دندانپزشک مشخص می‌شود.

قالب‌گیری ارتودنسی دندان در رشت

در این مرحله دندانپزشک پس از انجام معاینات دقیق از دندان، قالب‌گیری را انجام می‌دهد.

عکس قالب گیری ارتودنسی در رشت

 

قرار دادن بریس یا براکت روی دندان

در این مرحله بر اساس روش ارتودنسی دندان که می‌تواند ثابت با متحرک باشد نوع بریس مورد نیاز برای درمان ارتودنسی مشخص می‌شود و پس از آن دندانپزشک، طبق برنامه درمانی جلسات معاینه را برای بیمار تعیین می‌کند.

 

عضویت پزشکان

 

مزایای ارتودنسی در رشت

مزایای ارتودنسی دندان‌ در رشت بسیار زیاد است چرا که نامرتبی و روی هم قرار گرفتن دندان‌ها می‌تواند منجر به افزایش خطر پوسیدگی دندان‌ها و التهاب لثه شود و با ارتودنسی دندان می‌توان از آن جلوگیری کرد. در اینجا به برخی از مزایای ارتودنسی دندان اشاره شده است:

• بستن فاصله بین دندان‌ها
• در یک راستا قرار گرفتن فک و دندان‌ها
• صاف کردن دندان‌های کج
• بهبود عملکرد دهان ( مانند خوردن یا صحبت کردن)
• اصلاح نیش‌های نامناسب

مزایای ارتودنسی دندان در رشت

 

روش های مختلف ارتودنسی دندان در رشت

با توجه به نوع فک، دندان و تشخیص دندانپزشک نوع ارتودنسی می‌تواند متفاوت باشد. در اینجا، تعدادی از رایج‌ترین درمان‌هایی را که ارتودنتیست‌ها برای اصلاح و هم‌تراز کردن دندان‌ها انجام می‌دهند، فهرست می‌کنیم:

بریس‌های سنتی

بریس‌های فلزی سنتی یک روش بسیار محبوب درمان ارتودنسی در سراسر دنیا برای بزرگسالان، نوجوانان و کودکان هستند. شامل یک سری براکت‌هایی هستند که توسط سیم‌هایی به هم متصل و روی دندان شما قرار داده می‌شوند و دندان‌ها را به موقعیت صحیح خود می‌کشند. ارتودنتیست برای حرکت دندان‌ها در طول درمان سیم‌ها را سفت یا شل می‌کند و دندان‌ها در طی چند ماه یا چند سال، بسته به شرایط شما حرکت می‌کنند. همچنین در ارتودنسی، می‌توان از براکت‌های ظریف همرنگ دندان استفاده کرد تا زیباتر به نظر برسد.

بریس‌های سنتی ارتودنسی دندان در رشت

 

بریس‌های لینگوال (زبانی)

براکت‌های لینگوال (زبانی) یکی از روش‌های  ارتودنسی نامرئی دندان در رشت است که شبیه به بریس‌های سنتی هستند و به سطح داخلی دندان‌ها متصل می‌شوند و برای اصلاح تراز دندان‌های نامناسب کاربرد دارد. چسباندن بریس زبانی، به مهارت و تخصص بالای دندانپزشک نیاز دارد زیرا قرار دادن بریس‌ها روی سطح داخلی دندان کاری دشوار است.
مزیت بریس‌های زبانی این است که ظاهر شما تغییر نمی‌کند و در هنگام صحبت کردن و لبخند زدن قابل مشاهده نیست.

بریس های زبانی ارتودنسی دندان در رشت

ارتودنسی لینگوال در رشت

 

اینویزیلاین

اینویزیلاین روشی بسیار موثر برای صاف کردن دندان‌ها و اصلاح لبخند بدون استفاده از بریس است. به جای براکت‌ها و سیم‌های فلزی، یک قالب تراز پلاستیکی شفاف مانند یک نگهدارنده روی دندان‌ها قرار داده می‌شود که هر دو هفته یک‌بار تعویض می‌شوند تا با تغییر شکل دندان‌های شما سازگارتر شوند و می‌توان آن‌ها را برای خوردن و تمیز کردن در طول روز جدا کرد.

اینویزیلاین نامرئی برای ارتودنسی دندان در رشت

بزرگترین مزیت انتخاب اینویزیلاین این است که تراز‌کننده‌ها تقریبا نامرئی هستند، بنابراین هیچ‌کس متوجه نمی‌شود که شما آنها را استفاده کردید و در زمانی که تحت درمان هستید، در ظاهر شما تاثیر منفی ندارد و به مرور زمان لبخند شما زیباتر می‌شود.

ارتودنسی نامرئی در رشت

 

نگهدارنده‌ها

یک دستگاه نگهدارنده یا متحرک است و به افرادی که به منظور حفظ شکل جدید دندان‌های خود تحت درمان مجدد دندان قرار گرفته‌اند، توصیه می‌شود. به منظور اصلاح گاز گرفتن و جلوگیری از جابجایی دندان‌ها به جای اصلی خود، متخصص ارتودنسی برای شما یک ریتینر (نگهدارنده) تجویز می‌کند که در زمان‌های مشخصی استفاده کنید.
انواع مختلفی از دستگاه‌های متحرک وجود دارد و نوع آن بستگی به درمان شما دارد. نگهدارنده‌های نواری یا باندی را می‌توان به پشت دندان‌ها چسباند تا به حفظ قرارگیری صحیح دندان‌ها کمک کند. نگهدارنده را می‌توان در طول شب استفاده کرد.

نگهدارنده های ارتودنسی دندان در رشت

 

عضویت پزشکان

 

الاستیک‌های ارتودنسی

الاستیک‌های ارتودنسی نوع خاصی از باندهای لاستیکی هستند که همراه با بریس‌ها برای کمک به اصلاح مشکلات فک یا تراز دندان‌ها استفاده می‌شوند. این باندها می‌توانند فک شما را به جلو یا عقب بکشند تا گاز گرفتن شما را بهبود بخشند و روند تراز شدن دندان‌ها را سرعت بخشند.

الاستیک‌های ارتودنسی در رشت

 

درمان ارتودنسی دندان چقدر طول می‌کشد؟

افراد معمولا این سوال را در جلسه اول از دندانپزشک خود می‌پرسند. طول درمان ارتودنسی برای هر فرد متفاوت است و به نوع درمان شما بستگی دارد که در برخی از افراد زمان کمتری برای درمان نیاز است. به طور متوسط درمان ارتودنسی حدود ۲ سال طول می‌کشد. با این حال، ارتودنتیست‌ها می‌توانند مشکلات جزئی‌تر را در کمتر از شش ماه ترمیم کنند، در حالی که مشکلات پیچیده‌تر ممکن است ۳ سال یا بیشتر طول بکشد.

 

ارتودنسی دندان در رشت

 

درمان ارتودنسی دندان برای چه کسانی مناسب است؟

دکتر متخصص ارتودنسی در رشت می‌تواند با بررسی تاریخچه دندانپزشکی فرد، عکس‌برداری از دندان با اشعه ایکس، متوجه شود که آیا بیمار به ارتودنسی نیاز دارد یا خیر؟
ارتودنسی دندان معمولا از ابزارهای مختلف تشکیل شده است که می‌تواند به آرامی و به مرور زمان دندان‌های شما را صاف کند. نمونه‌هایی از ابزارهای ارتودنسی عبارتند از بریس، الاینر، نگهدارنده، هدگیر یا اینویزیلاین که این ابزارها نیاز به مراقبت و نگهداری دارند تا نتایج مناسبی حاصل شود. متخصص ارتودنسی دستورالعمل‌های خاصی را همراه با درمان به شما ارائه می‌دهد تا بهترین نتیجه را به دست آورید.

ارتودنسی دندان اگرچه اغلب به عنوان یک نیاز دوران کودکی در نظر گرفته می‌شود ولی برای بسیاری از بزرگسالان نیز انجام می‌شود. بهترین زمان برای درمان ارتودنسی دندان سن ۱۲ سالگی است اما محدوده سنی مشخصی وجود ندارد و برای بزرگسالان هم استفاده می‌شود. در اینجا مواردی که دندانپزشکان درمان ارتودنسی را پیشنهاد می‌کنند، آورده شده است:

✓ شلوغی دندان‌ها: دندان‌های شلوغ که نمی‌توانند به درستی روی هم قرار بگیرند. این مورد اغلب به دلیل رشد ضعیف صورت قبل از ۵ سالگی ایجاد می‌شود.

شلوغی و روهم رفتگی دندان ها

✓ دندان‌های کج: دندان‌هایی که کج یا پیچ خورده‌اند و حالت مرتبی ندارند.

✓ اوربایت: زمانی که دندان‌های بالایی خیلی جلوتر هستند و دندان‌های بالا بیش از حد معمول روی دندان‌های پایین قرار می‌گیرد.

✓ آندربایت: زمانی که دندان‌های پایین خیلی جلوتر از دندان‌های بالایی هستند و ظاهر نامرتبی برای دندان‌ها ایجاد می‌کند.

✓ کراس بایت (بایت لبه به لبه): وضعیتی که دندان‌های بالا و پایین به هم می‌رسند ولی هنگام بسته شدن دندان‌ها، دندان‌های بالا و پایین روی هم قرار ندارند.

✓ اپن بایت (بهم نرسیده دندان‌های بالا و پایین): وضعیتی که هنگام روی هم قرار دادن دندان‌ها، فاصله زیادی بین دندان‌های جلویی فک بالا و پایین ایجاد می‌شود و دهان باز می‌ماند.

✓ فاصله زیاد بین دندان‌ها: فاصله زیاد بین دندان‌ها می‌تواند مشکلاتی را برای افراد ایجاد کند و ظاهر نامرتبی دارد.

فاصله بین دندان ها و بهم ریختگی

✓ دندان‌های نهفته: زمانی که دندان ها به اندازه کافی از استخوان بیرون نمی‌آیند و داخل استخوان فک نهفته باقی می‌ماند.

✓ زیبایی کم دندان‌: زمانی که دندان‌ها از نظر زیبایی مورد رضایت فرد نیست و اعتماد به نفس فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد و نیاز به درمان ارتودنسی دارد.

✓ پوسیدگی، بوی بد دهان و بیماری لثه: از آنجایی که دندان‌های نامرتب یا کج، نخ دندان کشیدن یا مسواک زدن دندان‌ها را بسیار سخت‌تر می‌کند، منجر به خرابی و پوسیدگی دندان می‌شود.

✓ تنفس دهانی: ممکن است به دلیل کوچک‌تر از حد بودن راه هوایی، در شب از طریق دهان نفس بکشید. تنفس از طریق دهان سبب تنگی فک بالا و بهم ریختن دندان‌ها می‌شود که نیاز به ارتودنسی دندان دارد.

ارتودنسی دندان های بهم ریخته در رشت

 

پس از ارتودنسی دندان انجام چه نکاتی ضروری است؟

بعد از ارتودنسی دندان تا مدت معین شده توسط دندانپزشک رعایت یک سری از نکات ضروری است. کاری که می‌توانید پس از جدا شدن بریس‌های خود انجام دهید:

• مراجعه به دندانپزشک در فواصل مشخص.
• استفاده از نگهدارنده طبق دستور دندانپزشک.
• مراقبت صحیح از نگهدارنده‌ها طبق دستور دندانپزشک.
• رعایت بهداشت دهان و دندان.
• استفاده منظم و درست از مسواک و نخ دندان.

منبع: پزشک ۲۴، askthedentist

۱۳ نظر

 1. سلام خوبین بهترین متخصص ارتودنسی در رشت رو معرفی میکنین لطفا

  • پشتیبان سایت 2

   با سلام و وقت بخیر
   دوست عزیز در این مقاله لیست بهترین متخصص ارتودنسی دندان در رشت آورده شده است که شما می توانید با مشاهده بیوگرافی و نمونه کار آنها بهترین دکتر دندانپزشک ارتودنسی دندان رشت را انتخاب کنید. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد انواع ارتودنسی دندان در رشت می توانید از طریق راه های ارتباطی گفته شده در متن مقاله با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید.

 2. سلام ببخشید من فقط میخوام دندان های بالا رو ارتدنسی کنم و در حال حاضر ساکن رشت هستم چقدر زمان میبره؟

  • پشتیبان سایت 2

   با سلام و وقت بخیر
   ارتودنسی دندان در رشت انواع مختلفی دارد که با توجه به میزان ناهنجاری و بی‌نظمی دندان‌های شما بهترین براکت انتخاب می‌شود. طول درمان ارتودنسی دندان با توجه به مدل دندان‌های شما و روش ارتودنسی متفاوت است ولی به طور درمان ارتودنسی دندان در رشت حدود ۲ سال زمان می‌برد. برای اطلاع از اینکه کدام فک شما نیاز به درمان ارتودنسی دارد می توانید با مشاورین پزشک ۲۴ به صورت رایگان ارتباط برقرار کنید و مشاوره دریافت کنید.

 3. ارتودنسی دندان در رشت میخوام انجام بدم کلینیک و پزشک خوب معرفی کنید برای دختر ۱۱ سالم میخوام

  • پشتیبان سایت 2

   با سلام و وقت بخیر
   در این مقاله لیست بهترین متخصص ارتودنسی دندان در رشت آورده شده است که با مشاهده نمونه کار آنها و سوابق پزشکی می‌توانید بهترین دندانپزشک ارتودنسی رشت را انتخاب کنید. همچنین جهت دریافت ویزیت با بهترین دکتر ارتودنسی دندان در رشت و کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارتودنسی دندان رشت می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی داخل متن مقاله با مشاورین پزشک ۲۴ به صورت رایگان ارتباط برقرار کنید.

 4. ببخشید دکتر ارتودنسی دندان در رشت معرفی کنید لطفا؟ دکتر حاذق و خوبی باشن. ارتودنسی چند وقت زمان میبره؟

  • پشتیبان سایت 2

   با سلام و وقت بخیر
   دوست عزیز در این مقاله لیست بهترین متخصصان ارتودنسی دندان در رشت آورده شده است. شما می‌توانید جهت دریافت ویزیت اولیه با بهترین دکتر اردتودنسی دندان در رشت از طریق راه‌های ارتباطی داخل متن مقاله با مشاورین پزشک ۲۴ به صورت رایگان ارتباط برقرار کنید. مدت زمان ارتودنسی دندان رشت با توجه به نوع براکت استفاده شده و میزان ناهنجاری دندان‌های شما مدت زمان ارتودنسی دندان می‌تواند از ۶ تا ۳۶ ماه متغیر باشد.

 5. سلام ارتودنسی دندان در رشت چقدر زمان میبره و بهترین روش ارتودنسی رشت کدوم هس؟ بهترین متخصص ارتودنسی دندان در رشت هم بهم معرفی کنید لطفا که ارتودنسی فک بالا و پایین رو هم زمان انجام بدهند

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   بهترین روش ارتودنسی دندان با توجه به صلاحدید دکتر ارتودنسی و همچین میزان تغییرات مورد نیاز دندان‌های شما تعیین می‌شود. بدون معاینه وضعیت دندان‌ها و فک شما نمی‌توان روش مشخصی را پیشنهاد کرد.

 6. سلام ارتودنسی دندان در رشت میخوام انجام بدم فقط برای فک بالا. هزینه ارتودنسی دندان فک بالا در رشت چقدر در میاد حدودی؟

 7. سلام بهترین دکتر متخصص ارتودنسی در رشت کی هستن؟ من چند سالگی می تونم ارتودنسی دندان انجام بدهم

  • پشتیبان سایت 2

   با سلام و وقت بخیر
   شما می‌توانید برای انجام ارتودنسی دندان در رشت از دندانپزشکان معرفی شده توسط پزشک ۲۴ در این مقاله راهنمایی بگیرید. ارتودنسی دندان برای همه سنین با توجه به تشخیص دندانپزشک انجام می‌شود و برای انجام آن رشد فک و بلوغ فرد باید کامل شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.