انواع ارتودنسی نامرئی دندان در رشت و قیمت

انواع ارتودنسی نامرئی در رشت (۱۴۰۲) + قیمت ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی دندان در رشت یکی از روش‌های ارتودنسی دندان است که در دسته بندی دندانپزشکی زیبایی قرار دارد و برای اصلاح بی‌نظمی، نامرتبی، کج بودن دندان‌ها به صورت نامرئی و مخفی استفاده می‌شود. ارتودنسی نامرئی در رشت به دلیل مخفی بودن و غیر قابل مشاهده بودن آن طرفداران زیادی دارد. در این مقاله در مورد ارتودنسی نامرئی دندان در رشت، چگونگی استفاده از ارتودنسی دندان رشت، انواع ارتودنسی نامرئی دندان در رشت، هزینه ارتودنسی نامرئی دندان رشت، مزایای ارتودنسی نامرئی رشت، مدت زمان درمان ارتودنسی نامرئی دندان و نحوه تمیز کردن دستگاه‌های ارتودنسی مخفی صحبت می‌کنیم. در ادامه با ما همراه باشید:

ارتودنسی نامرئی دندان رشت

 

عضویت پزشکان

 

ارتودنسی نامرئی دندان در رشت چیست؟

ارتودنسی نامرئی دندان در رشت به دلیل پنهان بودن آن و حفظ زیبایی لبخند، در بین بزرگسالان طرفداران بیشتری دارد و امروزه بیشتر افراد تمایل به استفاده از ارتودنسی نامرئی دارند. ارتودنسی نامرئی برای کسانی مناسب است که از ظاهر بریس‌های ارتودنسی رضایت نداشته و تحمل استفاده از براکت‌ها و سیم‌های فلزی را در طولانی مدت روی دندان‌های خود ندارند. ارتودنسی مخفی دندان در رشت این مشکل را برطرف کرده است و از براکت‌های فلزی استفاده نمی‌شود و بر خلاف بریس‌های فلزی معمولی جلب توجه نمی‌کند و دیگران متوجه آن نمی‌شوند. اگر میزان ناهنجاری و بی‌نظمی دندان‌ها کم باشد می‌توانید از کامپوزیت دندان در رشت استفاده کنید که هزینه کمتری دارد.
در ادامه در مورد چگونگی استفاده از ارتودنسی نامرئی در رشت و انواع آن صحبت می‌کنیم.

ارتودنسی نامرئی دندان در رشت

 

 ارتودنسی نامرئی دندان رشت چگونه انجام می‌شود؟

ارتودنسی نامرئی در رشت به دو مدل ثابت و متحرک تقسیم می‌شود که هر کدام از آنها انواع مختلفی دارد و با توجه به شرایط دندان‌ها و نظر دندانپزشک متخصص بهترین روش استفاده می‌شود. یکی از انواع ارتودنسی دندان در رشت الاینرهای شفاف است که برای اصلاح بهم‌ریختگی و بی‌نظمی جزئی دندان‌ها استفاده می‌شود. هزینه الاینر شفاف نسبت به دیگر روش‌های ارتودنسی نامرئی دندان بالاتر می‌باشد زیرا برای هر فرد اختصاصی طراحی و ساخته می‌شود.

از ارتودنسی نامرئی ثابت دندان برای موارد مختلف می‌توان استفاده کرد که از دو براکت مختلف استفاده می‌شود. براکت لینگوال (زبانی) روی سطح داخلی دندان قرار داده می‌شود و با فشاری که وارد می‌کند در طول درمان دندان‌ها را به موقعیت صحیح خود می‌کشد. دومین نوع ارتودنسی ثابت نامرئی، براکت سرامیکی است که از بریس‌ها و سیم‌های هم‌رنگ دندان استفاده می‌شود. در ادامه به طور کامل انواع ارتودنسی نامرئی دندان در رشت توضیح داده خواهد شد.

ارتودنسی نامرئی دندان در رشت با الاینر

 

انواع ارتودنسی نامرئی دندان در رشت

طیف گسترده‌ای از انواع ارتودنسی نامرئی در رشت وجود دارد که روش مورد استفاده برای هر شخص با توجه به مشکلات و ناهنجاری که دارد، متفاوت است. برای اینکه بدانید کدام نوع درمان ارتودنسی نامرئی به بهترین وجه با نیاز شما مطابقت دارد، مهم است که به بهترین متخصص ارتودنسی در رشت به صورت حضوری مراجعه کنید.

به طور کلی روش‌های ارتودنسی مخفی و نامرئی دندان رشت را می‌توان به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم کرد:
✓ ارتودنسی نامرئی ثابت: در بین دستگاه‌های ارتودنسی نامرئی ثابت دندان می‌توان به بریس‌های سرامیکی و بریس‌های لینگوال (که پشت دندان قرار می‌گیرند) اشاره کرد.
✓ ارتودنسی شفاف متحرک: الاینرهای شفاف به عنوان جایگزینی کاربردی برای دستگاه‌های ارتودنسی ثابت می‌باشد که علاوه بر قابل جابجایی بودن، مزایای بی‌شمار دیگری دارد.

انواع ارتودنسی نامرئی دندان در رشت

 

ارتودنسی نامرئی با براکت همرنگ دندان (سرامیکی)

بریس‌های سرامیکی یک نوع ارتودنسی نامرئی دندان با براکت‌ همرنگ دندان می‌باشد که کاربرد و نحوه آنها مانند براکت‌های فلزی سنتی هستند و تنها تفاوت آنها این است که با جای فلز، از براکت‌های همرنگ دندان (و گاهی سیم‌های همرنگ دندان) استفاده می‌شود. بریس‌های سرامیکی از نظر دیگران تقریبا نامرئی هستند و قابل مشاهده نیست ولی مانند براکت‌های فلزی نیاز به پیگیری‌های مکرر و مراجعه ماهانه به مطب دندانپزشکی دارند.
قیمت براکت‌های سرامیکی از براکت‌های فلزی بیشتر می‌باشد، به همین دلیل خیلی از افراد ترجیح می‌دهند برای کاهش هزینه خود از بریس‌های سرامیکی فقط برای دندان‌های جلویی که در لبخند دیده می‌شود، استفاده کنند.

ارتودنسی نامرئی دندان در رشت با براکت سرامیکی

ارتودنسی نامرئی دندان رشت با بریس سرامیکی

 

ارتودنسی نامرئی لینگوال (زبانی)

بریس‌های لینگوال (زبانی) تنها نوع براکت‌های نامرئی هستند که از فلز به صورت دیجیتالی طراحی و ساخته شده‌اند. آنها را می‌توان به عنوان “ارتودنسی شفاف” طبقه‌بندی کرد زیرا این ارتودنسی‌ها در پشت دندان‌ها قرار می‌گیرند و در هنگام لبخند زدن قابل مشاهده نیست. بریس‌های لینگوال با جدیدترین تکنولوژی ساخته شده‌اند و دندان‌ها را خیلی سریع‌تر از براکت‌های فلزی تراز می‌کنند. قیمت بریس‌های لینگوال (مخفی) به دلیل سفارشی‌سازی کامپیوتری مورد نیاز برای ساخت براکت‌ها بالاتر از دیگر روش‌ها می‌باشد.

ارتودنسی نامرئی دندان رشت با لینگوال مخفی

ارتودنسی نامرئی دندان رشت به صورت زبانی

 

ارتودنسی نامرئی با الاینر شفاف

الاینر شفاف در رشت که به عنوان “ارتودنسی نامرئی یا شفاف” شناخته می‌شود، کاملا متحرک است و از پلاستیک انعطاف‌پذیر ساخته شده است که قابلیت جابه‌جا شدن دارد و برای دندان‌های هر شخص سفارشی ساخته می‌شود. الاینرهای شفاف را می‌توان در زمان غذا خوردن و مسواک زدن بردارید و بهداشت دهان و دندان را بهتر رعایت کرد.

متخصص ارتودنسی قالب سه بعدی دندان شما را به آزمایشگاه مخصوص می‌فرستد و با استفاده از فناوری رایانه‌ای، ترازهای شفاف مخصوص هر فرد ساخته می‌شود. هر ست تراز کننده شفاف برای مدت محدودی قابل استفاده می‌باشد.

ارتودنسی نامرئی دندان رشت با الاینر شفاف

ارتودنسی نامرئی رشت با الاینر بی رنگ

عضویت پزشکان

 

قیمت ارتودنسی نامرئی دندان در رشت سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

هزینه ارتودنسی نامرئی دندان در رشت به نوع درمان، پیچیدگی روش ارتودنسی و متخصصی که این روش را انجام می‌دهد، بستگی دارد. قیمت ارتودنسی نامرئی در رشت به عوامل مختلفی بستگی دارد که شامل نوع و مدت درمان، تخصص دندانپزشک، محل جغرافیایی کلینیک، بیمه دندانپزشکی و هر کار ترمیمی که قبل یا در طول درمان مورد نیاز است، بستگی دارد. به طور کلی قیمت ارتودنسی نامرئی بیشتر از قیمت ارتودنسی در رشت است.

 

نوع ارتودنسی مواد سفید کننده
ارتودنسی لینگوال (مخفی) هر فک ۲۳٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان
ارتودنسی براکت سرامیکی هر فک ۱۶٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان
 ارتودنسی با الاینر شفاف ۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

 

همچنین قیمت ارتودنسی نامرئی فک بالا در رشت کمتر از هزینه ارتودنسی هر دو فک می‌باشد. در اینجا به صورت حدودی قیمت ارتودنسی نامرئی دندان رشت آورده شده است.

قیمت ارتودنسی نامرئی دندان در رشت

 

ارتودنسی نامرئی دندان در رشت چند مرحله دارد؟

انواع ارتودنسی نامرئی دندان رشت شامل ارتودنسی لینگوال، براکت‌های سرامیکی و استفاده از الاینر شفاف است که هر کدام از آنها مراحل، طول درمان، تجهیزات دندانپزشکی متفاوتی نیاز دارد.

 

مراحل ارتودنسی نامرئی لینگوال و سرامیکی

ارتودنسی نامرئی لینگوال و سرامیکی پس از مشاوره با دندانپزشک، طی مراحل زیر انجام می‌شود:

✓ گرفتن عکس از فک و دندان‌ها به طور کامل
✓ تهیه قالب از دندان‌ها و ارسال به لابراتور برای ساخت قالب اختصاصی و سفارشی
✓ قرار دادن بریس‌ها روی دندان (در روش ارتودنسی لینگوال براکت‌ها داخل دندان قرار داده می‌شود و در روش ارتودنسی با براکت سرامیکی روی دندان قرار می‌گیرد)
✓ ارائه برنامه دقیق درمانی و تعیین طول درمان و برنامه چکاپ ماهانه

ارتودنسی نامرئی لینگوال در رشت

 

مراحل ارتودنسی نامرئی دندان با الاینر شفاف

مراحل ارتودنسی نامرئی دندان با الاینر شفاف (اینویزیلاین) با روش‌های دیگر ارتودنسی متفاوت است و در دسته ارتودنسی متحرک قرار دارد.

۱- گرفتن عکس از فک و دندان‌های فرد به طور کامل.
۲- گرفتن قالب از دندان‌های فرد (توسط پرینتر سه بعدی).
۳- توسط نرم‌افزار مخصوص ارتودنسی، حرکت‌های لازم برای جابه‌جا شدن دندان را به آن می‌دهند.
۴- مقایسه وضعیت نهایی با وضعیت فعلی و اندازه‌گیری مقدار جابه‌جایی لازم برای هر دندان.
۵- طراحی و ساخت الاینر شفاف مناسب با دندان‌ها.
۶- به تعداد جلسات درمان برای فرد الاینر ساخته می‌شود.
۷- مدت زمان استفاده از هر الاینر در طول شبانه روز ۲۰ الی ۲۲ ساعت می‌باشد.
۸- ارائه برنامه دقیق درمانی و مراجعه به دندانپزشک برای بررسی و کنترل وضعیت.

مراحل ارتودنسی نامرئی دندان در رشت

 

عضویت پزشکان

 

ارتودنسی نامرئی دندان در رشت چه مزیت‌هایی دارد؟

مزایای ارتودنسی نامرئی رشت بسیار زیاد است و بزرگترین مزیت و برتری آن غیر قابل مشاهده بودن می‌باشد. در اینجا به برخی از مزیت‌های ارتودنسی نامرئی دندان در رشت اشاره شده است:

 • ظاهر زیبا، نامرئی و غیر قابل مشاهده
 • ظرافت و هم رنگ بودن بریس‌های ارتودنسی با دندان
 • امکان استفاده از مسواک معمولی و نخ دندان
 • کاهش پوسیدگی دندان‌ها
 • مدت زمان درمان کوتاه‌تر نسبت به روش معمولی
 • مناسب بودن برای اصلاح نامنظمی کم تا متوسط دندان‌ها
 • نداشتن محدودیت غذایی نسبت به روش معمولی
 • التهاب و تورم کمتر برای لثه و دهان

مزایای ارتودنسی نامرئی دندان در رشت

 

ارتودنسی نامرئی در رشت چه مدت زمان طول می‌کشد؟

مدت زمان ارتودنسی نامرئی دندان رشت برای افراد مختلف متفاوت است و به شرایط شما و نوع بریس‌های نامرئی که استفاده کردید، بستگی دارد. به طور کلی درمان ارتودنسی نامرئی دندان در رشت می‌تواند بین ۶ تا ۳۶ ماه طول بکشد. اگرچه در برخی از افراد با توجه به شرایطی که دارند این زمان می‌تواند بیشتر یا کمتر باشد.

بریس‌های سرامیکی در حالی که محکم و زیبا به نظر می‌رسند، اغلب زمان بیشتری برای درمان نیاز دارد و همچنین بریس‌های لینگوال (داخلی) برای عملکرد موثر نیازمند زمان بیشتر هستند. زمان درمان برای الاینر شفاف متفاوت است و به طور کلی حدود ۲۰ تا ۳۰ الاینر برای فک بالا و پایین نیاز دارد. برای اطلاع دقیق از مدت زمان ارتودنسی نامرئی در رشت بهتر است با دندانپزشک خود مشورت کنید.

نحوه تمیز کردن ارتودنسی نامرئی الاینر رشت

 

نحوه تمیز کردن دستگاه‌های ارتودنسی شفاف در رشت

براکت‌های ارتودنسی دندان نامرئی در رشت مثل براکت لینگوال، قابلیت جابه‌جایی ندارند و استفاده از نخ دندان اجازه دسترسی آسان بین دندان‌ها را نمی‌دهد. علاوه بر این، از آنجایی که بریس‌ها به سطح داخلی دندان متصل می‌شوند، برای تمیز کردن آنها باید به طور مرتب و منظم مسواک بزنید.
ولی تمیز کردن الاینرهای شفاف خیلی راحت است زیرا قابلیت جابه‌جایی دارد و در زمان مسواک زدن می‌توان آنها را از دندان جدا کرد. برای تمیز کردن دستگاه باید از یک مسواک با برس نرم استفاده کرد تا کثیفی و پلاکی که ممکن است در حین استفاده به آن چسبیده باشد از بین برود.

عکس ارتودنسی نامرئی رشت

 

عضویت پزشکان

 

سوالات متداول ارتودنسی نامرئی رشت:

۱- چه کسانی می‌توانند تحت درمان ارتودنسی نامرئی رشت قرار بگیرند؟

هر کسی با هر سنی می‌تواند یکی از روش‌های ارتودنسی نامرئی دندان در رشت را انتخاب کند که به طور کلی ارتودنسی نامرئی بیشتر در بزرگسالان طرفدار دارد.

 

۲- آیا براکت‌های شفاف نسبت به براکت‌های فلزی سنتی بیشتر دوام می‌آورند؟

روش ارتودنسی شفاف می‌تواند بر طول درمان تاثیر بگذارد، اما پیچیدگی مشکل دندان‌ها مدت زمان دقیق درمان را مشخص می‌کند.

بهترین دندانپزشک ارتودنسی دندان در رشت

۳- آیا حداقل سن برای ارتودنسی نامرئی رشت در نظر گرفته شده است؟

حداقل سن برای استفاده از ارتودنسی نامرئی دندان رشت وجود ندارد. بهترین سن برای معاینه دندان‌های کودکان ۶ سالگی می‌باشد که با معاینه کامل دندان‌های آنها دندانپزشک نیاز یا عدم نیاز به درمان ارتودنسی را برای آنها مشخص می‌کند.

 

۴- چه زمانی می‌توانید نتایج ارتودنسی نامرئی دندان را مشاهده کنید؟

همه چیز به تشخیص و نوع درمان استفاده شده بستگی دارد. در بسیاری از موارد نتایج ارتودنسی شفاف رشت پس از ۳ ماه قابل مشاهده است.

معاینه برای ارتودنسی دندان در رشت

۵- بهترین روش ارتودنسی شفاف در رشت چیست؟

هیچ روش ارتودنسی شفافی وجود ندارد که نسبت به روش دیگر برتری داشته باشد. زیرا برای هر شخصی با توجه به شرایطی که دارد و نظر دندانپزشک بهتر است بهترین نوع ارتودنسی دندان را انتخاب کند.

 

۶- جدیدترین روش ارتودنسی نامرئی دندان در رشت کدام است؟

جدیدترین روش ارتودنسی نامرئی، الاینرهای نامرئی هستند این نوع ارتودنسی جدیدترین روش است و مزایای زیادی نسبت به سایر روش‌های ارتودنسی شفاف دندان دارد. قیمت ارتودنسی در رشت با توجه به براکت استفاده شده و میزان مهارت دندانپزشک متفاوت است.

 

۷- آیا ارتودنسی شفاف دندان جواب می‌دهد؟

ارتودنسی نامرئی دندان رشت به اندازه ارتودنسی سنتی با بریس‌های فلزی موثر است و کارایی دارد، با این مزیت که کمتر قابل مشاهده است.

ارتودنسی نامرئی دندان رشت

۸- چه کسانی نمی‌توانند از ارتودنسی نامرئی رشت استفاده کنند؟

افرادی که میزان بی‌نظمی دندان و ناهنجاری فک آنها بیش از اندازه است گزینه مناسبی برای استفاده از ارتودنسی نامرئی متحرک دندان نیستند. ولی استفاده از ارتودنسی ثابت سرامیکی نامرئی برای همه افراد مناسب است.

 

۹- بهترین سن استفاده از ارتودنسی نامرئی دندان چه زمانی است؟

درمان ارتودنسی دندان محدودیت سنی ندارد ولی برای اینکه بتوان از تمام مزایای ارتودنسی نامرئی دندان استفاده کرد بهترین سن شروع درمان قبل از بلوغ می‌باشد زیرا فک و دهان در حال رشد و قابل انعطاف است.

 

۱۰- هزینه ارتودنسی نامرئی دندان در رشت با قیمت ارتودنسی معمولی دندان چه تفاوتی دارد؟

به طور کلی قیمت ارتودنسی نامرئی دندان رشت از هزینه ارتودنسی معمولی دندان بیشتر است. به عنوان مثال هزینه ارتودنسی دندان با براکت سرامیکی از هزینه ارتودنسی دندان با براکت فلزی بالاتر می‌باشد.

ارتودنسی بی رنگ در رشت

۱۱- آیا درمان ارتودنسی نامرئی دندان رشت برگشت‌پذیر است؟

اگر درمان ارتودنسی نامرئی دندان به درستی انجام شود قابل برگشت نیست و استخوان اطراف دندان پس از مدتی ثابت می‌شوند.

 

۱۲- آیا ارتودنسی نامرئی متحرک در رشت باعث پوسیدگی دندان می‌شود؟

ارتودنسی نامرئی متحرک به دلیل قابلیت جدا شدن از روی دندان‌ها، احتمال پوسیدگی دندان را کاهش می‌دهد زیرا در زمان مسواک زدن و غذا خوردن می‌توانید الاینر را از دندان خود جدا کنید.

تصویر ارتودنسی نامرئی رشت

 

۱۳- چند ساعت در روز می‌توان از ارتودنسی متحرک نامرئی دندان استفاده کرد؟

در روز حدود ۲۰ الی ۲۲ ساعت باید از ارتودنسی متحرک نامرئی (الاینر) استفاده کرد و فقط در زمان مسواک زدن و غذا خوردن می‌توان الاینر را بردارید و مجدد از آن استفاده کنید.

 

 

منابع: پزشک۲۴، yourdentistryguide

۷ نظر

 1. سلام ببخشید من سنم زیاده میتونم ارتودنسی نامرئی دندان در رشت انجام بدم؟ نمبخوام دیده بشه روی دندونام جون خجالت میکشم

  • پشتیبان سایت 2

   با سلام و وقت بخیر
   ارتودنسی نامرئی دندان در رشت محددویت سنی ندارد و شما می‌توانید با مراجعه به دندانپزشک متخصص ارتودنسی در رشت و پس از معاینه کامل بهترین روش ارتودنسی نامرئی رشت را انجام دهید که قابل مشاهده نباشد. ارتودنسی نامرئی دندان رشت بیشتر برای افراد در سنین بالاتر انجام می‌شود به دلیل اینکه تمایل ندارند براکت‌های سیمی ارتودنسی روی دندان‌های آنها قابل مشاهده باشد. شما می‌توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد انواع روش های ارتودنسی نامرئی دندان در رشت از طریق لینک زیر با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید.

 2. انواع ارتودنسی نامرئی دندان در رشت رو میشه بگین کدوم کلینیک ها دارن و کدومش برای من بهتره؟ نمیخوان اصلن دیده بشه براکت های ارتودنسی دندانم

  • پشتیبان سایت 2

   با سلام و وقت بخیر
   در این مقاله در مورد انواع مختلف براکت‌های نامرئی دندان رشت صحبت شده است که با مراجعه به بهترین متخصص ارتودنسی دندان در رشت بهترین نوع بریس ارتودنسی نامرئی با توجه به دندان‌های شما تعیین می‌شود. شما می‌توانید جهت دریافت ویزیت اولیه با بهترین دکتر ارتودنسی دندان در رشت و دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ارتودنسی نامرئی دندان رشت از طریق راه‌های ارتباطی داخل متن مقاله با مشاورین پزشک ۲۴ به صورت رایگان ارتباط برقرار کنید.

 3. سلام بهترین دکتر ارتودنسی دندان نامرئی در رشت را معرفی میکنین؟ من میخوام براکت های ارتودنسی مشخص نباشن رو دندونام باید کدوم روش رو انتخاب بکنم؟

  • مشاور پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   در جلسه معاینه قبل ارتودنسی دندان، شما می‌توانید بهترین نوع ارتودنسی دندان در رشت را انتخاب کنید.

 4. ارتودنسی نامرئی دندان در رشت چه فرقی داره با عادی؟ زمان کمتری برای درمان ارتودنسی نامرئی دندان نیاز هس؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.