بهترین جراح بلفاروپلاستی (جراحی پلک) در تهران سال ۱۴۰۲

جراحی بلفاروپلاستی در تهران چیست و چگونه انجام می‌شود؟ یکی از انواع جراحی‌های زیبایی، عمل زیبایی پلک است که در آن افتادگی و شل شدگی پشت چشم و یا حتی زیر چشم به صورت کامل رفع می‌گردد. ایجاد چین و چروک و یا خطوطی در اطراف چشم می‌تواند باعث بی حالی چهره و بالاتر دیده شدن سن فرد گردد. از این رو بسیاری از افراد به دنبال روشی مطمئن و ایمن برای رفع این مسئله هستند.

جراحی بلفاروپلاستی در تهران

ما در این مقاله قصد داریم تا علاوه بر توضیح کامل در مورد عمل بلفاروپلاستی به معرفی لیستی از بهترین جراحان زیبایی پلک در تهران بپردازیم تا بتوانید در کمترین زمان ممکن پزشک مورد نظر خود را انتخاب نمایید. با ما در ادامه مقاله همراه باشید:

 

عضویت پزشکان

 

بهترین دکتر عمل بلفاروپلاستی در تهران

رسیدن به نتیجه ایده آل و رضایت بخش از نتیجه جراحی  مستلزم مراجعه به بهترین جراح زیبایی پلک در تهران است. از این رو برای اینکه بتوانید دکتر خوب برای انجام این جراحی را پیدا کنید باید ویژگی‌های بهترین دکتر بلفاروپلاستی در تهران را بشناسید. در ادامه به توضیح کامل در مورد خصوصیات بهترین دکتر جراحی بلفاروپلاستی در تهران پرداخته شده است:

 • پزشک خوب کشی است که دارای تخصص و مدرک لازم باشد.
 • از تجربه و سابقه کافی در زمینه بلفاروپلاستی برخوردار باشد.
 • رضایت مراجعین قبلی خود را به دست آورده باشد.
 • از تکنیک‌های و تجهیزات پیشرفته استفاده کند.
 • سلامت بیمار را در اولویت کار خود قرار بدهد.
 • دارای پرسنل با اخلاق و حرفه‌ای باشد.

به طور قطع پیدا کردن یک پزشک با چنین ویژگی‌هایی کاری سخت و زمان بر است و ممکن است هزینه بالایی نیز دربرداشته باشد. از این رو ما برای راحتی شما و صرف زمان کمتر در انتخاب پزشک متخصص به معرفی لیستی از بهترین دکترهای جراح زیبایی پلک در تهران پرداخته‌ایم که در ادامه می‌توانید مشاهده نمایید:

 

دکتر آرش نجف بیگی جراح بلفاروپلاستی در تهران

دکتر آرش نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در شهر تهران هستند.

دکتر آرش نجف بیگی جراح پلاستیک و زیبایی در تهران

ایشان دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانشگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش و مقطع فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی خود را در بیمارستان حضرت فاطمه دانشگاه تهران گذرانده‌اند. دکتر نجف بیگی در حال حاضر عضو هیئت علمی دانشگاه، انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی و عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا هستند.

در ادامه می‌توانید تعدادی از نمونه کارهای عمل پلک دکتر نجف بیگی را ببینید:

بلفاروپلاستی دکتر نجف بیگی تهران

نمونه جراحی پلک دکتر نجف بیگی تهران

جراحی پلک بالا دکتر نجف بیگی تهران

 

عضویت پزشکان

 

دکتر بابک باب شریف جراح پلک در تهران

دکتر باب شریف جراح و فوق تخصص چشم در شهر تهران هستند.

دکتر بابک باب شریف جراح چشم در تهران

ایشان مدرک پزشکی عمومی خود را در سال ۱۳۶۸ و بورد تخصصی چشم پزشکی خود را در سال ۱۳۷۶ دریافت نموده‌اند. دکتر باب شریف عضو انجمن جراحان چشم امریکا AAO، عضو انجمن جراحان کاتاراکت و رفرکتیو سرجری اروپا ESCRS، عضو انجمن جراحان پلاستیک چشم امریکا ASOPRS و عضو انجمن جراحان استرابیسم چشم ایران هستند. نمونه عملهای پلک دکتر باب شریف بسیار موفق بوده و همین امر موجب رضایت بالای مراجعه‌کنندگان ایشان است.

در ادامه تعدادی نمونه کار دکتر باب شریف را مشاهده کنید:

جراحی پلک بالا و پایین دکتر باب شریف تهران

جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا دکتر باب شریف تهران

عمل افتادگی پلک با دکتر باب شریف تهران

 

عضویت پزشکان

 

دکتر محمد طاهر رجبی جراح بلفاروپلاستی در تهران

دکتر محمد طاهر رجبی فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم و صوت (اکولوپلاستی) از دانشگاه UCLA آمریکا هستند.

دکتر محمد طاهر رجبی متخصص چشم در تهران

ایشان عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز هستند. دکتر رجبی علاوه بر جراحی‌های درمانی چشم، جراحی‌های زیبایی پلک، افتادگی پلک، لیفت و جوانسازی صورت، گود افتادگی چشم و غیره را نیز انجام می‌دهند. هزینه جراحی پلک دکتر رجبی با توجه به شرایط هر فرد و پلک مورد نیاز برای جراحی متفاوت است که پس از معاینه به طور دقیق مشخص می‌شود.

در ادامه تعدادی از جراحی‌های زیبایی پلک دکتر رجبی را ببینید:

بلفاروپلاستی دکتر رجبی تهران

تصاویر قبل و بعد جراحی پلک دکتر رجبی

عمل پلک بالا و پایین دکتر رجبی تهران

 

عضویت پزشکان

 

دکتر محسن بهمنی کشکولی جراح پلک در تهران

پروفسور بهمنی کشکولی فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم از انگلستان هستند.

دکتر محسنی کشکولی جراح چشم در تهران

ایشان عضو کمیته برگزار کننده کنگره جهانی چشم پزشکی WOC،
عضو کمیته علمی کنگره‌های چشم پزشکی و پلاستیک چشم خاور میانه و آفریقا و عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و ترمیمی چشم اروپا ESOPRS هستند. دکتر بهمنی کشکولی علاوه بر جراحی‌های درمانی چشم، سایر جراحی‌های زیبایی چشم از جمله بلفاروپلاستی، افتادگی پلک و پف چشم را نیز انجام می‌دهند.

در ادامه تعدادی از عکس‌های بلفاروپلاستی پروفسور محسن کشکولی را ببینید:

عمل افتادگی پلک دکتر محسنی کشکولی

قبل و بعد بلفاروپلاستی دکتر کشکولی تهران

قبل و بعد بلفاروپلاستی پلک دکتر کشکولی تهران

 

عضویت پزشکان

 

دکتر سلطان حسین سالور جراح پلک

دکتر حسین سالور متخصص چشم و جراح در شهر تهران هستند.

دکتر سالور متخصص چشم در تهران

از خدمات گسترده دکتر سالور جراح پلک در زمینه جراحی‌های درمانی و زیبایی چشم می‌توان به جراحی اندوسکوپی مجرای اشکی، جراحی کاتاراکت، پیوند قرنیه، قوز قرنیه، جراحی بلفاروپلاستی، ترمیمی پلک و چشم و غیره اشاره کرد.

در ادامه چند نمونه کار قبل و بعد بلفاروپلاستی دکتر سالور را ببینید:

بلفاروپلاستی پلک پایین دکتر سالور تهران

بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین دکتر سالور

عمل پلک پایین دکتر سالور تهران

 

عضویت پزشکان

 

جراحی بلفاروپلاستی در تهران چگونه انجام می‌شود؟

عمل زیبایی پلک در تهران به عنوان یک جراحی کم تهاجمی و سرپایی شناخته می‌شود که به منظور برداشتن چربی و پوست اضافه در ناحیه تحتانی یا فوقانی پلک و یا هر دو صورت می‌گیرد. در این روش به حذف چین و چروک‌ها و خطوط ایجاد شده در زیر چشم نیز پرداخته می‌شود که به جوانسازی و شادابی چهره کمک بسیاری می‌کند.

جراحی بلفاروپلاستی در تهران

جراحی بلفاروپلاستی در تهران با توجه به شرایط بیمار می‌تواند هم با کمک بیهوشی عمومی و هم با بی حسی موضعی انجام گیرد. پس از آماده سازی بیمار برای انجام عمل، جراح برش‌های کوچکی را در نواحی مورد نظر ایجاد می‌کند و سپس به برداشتن بافت و چربی اضافه می‌پردازد. پس از اتمام جراحی و اعمال تمامی تغییرات لازم، محل برش‌ها با بخیه‌های بسیار ظریفی بسته می‌شوند و بیمار برای مراقبت‌های بیشتر به اتاق ریکاوری منتقل می‌گردد.

 

مراحل انجام بلفاروپلاستی و انتخاب بهترین دکتر جراح پلک در تهران

در ابتدا برای اینکه بتواندی نتیجه ایده آلی از جراحی خود به دست آورید بایستی به بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران مراجعه نمایید. سپس با توجه به شرایط و نیاز بیمار عمل بلفاروپلاستی می‌تواند هم برای پلک بالا و هم برای پلک پایین صورت گیرد. عمل پلک بالا و پایین به صورت زیر انجام می‌گیرد:

مراحل جراحی پلک فوقانی

انجام جراحی پلک بالا می‌تواند به صورت بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی انجام گیرد. پس از آماده سازی بیمار برای انجام این عمل، جراح برش‌هایی را در بالای پلک بیمار و در ناحیه چین خورده پلک ایجاد می‌کند. سپس تمامی بافت و چربی‌های اضافه خارج شده و پس از اعمال تغییرات لازم، برش‌های ایجاد شده با بخیه‌های ظریفی بسته می‌شوند.

بهترین جراح پلک در تهران

مراحل جراحی پلک تحتانی

برای انجام جراحی پلک پایین نیز همانند پلک فوقانی می‌تواند با کمک بیهوشی عمومی و یا با بی حسی موضعی صورت گیرد. این برش‌ها دقیقا در زیر خط مژه و یا داخل پلک و به صورتی که قابل مشاهده نباشد ایجاد می‌شوند. سپس چربی‌ها و بافت اضافه برداشته شده و چین و چرک‌ها و خطوط ایجاد شده نیز رفع می‌گردند.

جراح زیبایی پلک در تهران

 

مقاله پیشنهادی: لیفت پیشانی و ابرو در تهران

 

انواع جراحی بلفاروپلاستی در تهران

انجام جراحی بلفاروپلاستی در تهران می‌تواند در انواع مختلفی باشد که با توجه به نیاز و شرایط بیمار و همچنین نظر بهترین جراح پلک در تهران نوع مناسب ان برای فرد انتخاب می‌شود. در ادامه به توضیح این موارد پرداخته شده است:

بلفاروپلاستی پلک بالا در تهران

بلفاروپلاستی پلک بالا با هدف ایجاد تناسب بین چشم‌ها و ابروها انجام می‌شود. در واقع در این نوع از جراحی، پوست اضافه و شل شده بالای پلک کاملا برداشته شده و باعث می‌شود تا محدودیت دید نیز رفع گردد. در واقع انجام این جراحی برای افرادی که به دلیل ژنتیکی و یا به دلیل بالا رفتن سن دچار این عارضه شده‌اند می‌تواند بسیار رضایت بخش باشد.

بلفاروپلاستی پلک بالا در تهران

بلفاروپلاستی پلک پایین در تهران

انجام این جراحی برای افرادی توصیه می‌شود که به دلایل مختلفی دچار چین و چروک و یا بافت‌های چربی در زیر پلک پایین خود هستند. پزشک با ایجاد برش‌های بسیار کوچک سعی در تخلیه بافت اضافه و از بین بردن شل شدگی این نواحی می‌کند.

بلفاروپلاستی پلک پایین در تهران

جراحی پلک با لیزر در تهران

جراحی پلک بالا معمولا با کمک بی حسی موضعی و به صورت سرپایی انجام می‌گیرد به گونه‌ای که خونریزی و برش کمتری نسبت به حالت عمل جراحی دارد. در واقع برای ایجاد برش‌ها در این روش به جای استفاده از تیغ جراحی از امواج رادیویی کمک گرفته می‌شود، از این رو می‌تواند به عنوان یک عمل کمتر تهاجمی شناخته شود. جراحی بلفاروپلاستی با لیزر هم برای پلک بالا و هم برای پلک پایین قابل استفاده می‌باشد.

لیفت پلک با نخ

یکی دیگر از روش‌های از بین بردن چین و چروک و شل شدگی پوست پلک بالا و پایین استفاده از تکنیک لیفت پلک با نخ است. پزشک از نخ‌های قابل جذب برای کشیدن پوست و بافت زیرین استفاده می‌کند تا تغییرات لازم را بر روی آن اعمال نماید. تاثیر این عمل تا زمانی که نخ‌ها به طور کامل جذب پوست شوند باقی خواهد ماند.

توجه داشته باشید که پزشکان روش لیفت پلک با نخ را برای از بین بردن افتادگی و شل شدگی پلک بالا و یا پایین توصیه نمی‌کنند چرا که می‌تواند عوارض بسیاری به همراه داشته باشد.

 

کاندیدای مناسب عمل افتادگی پلک (بلفاروپلاستی) در تهران

افرادی که دارای شرایط زیر هستند می‌توانند به عنوان گزینه مناسبی برای انجام جراحی بلفاروپلاستی در تهران محسوب گردند:

 • افرادی که به دلیل بالا رفتن سن دچار شل شدگی و یا افتادگی پوست پلک خود شده‌اند.
 • کسانی که به صورت ژنتیکی دارای بافت و پوست اضافه در ناحیه پشت چشم خود هستند.
 • افرادی که دارای چین و چروک و یا بافت چربی اضافه در ناحیه زیر پلک خود هستند.
 • افرادی که توقعات و خواسته‌های منطقی و واقع بینانه از نتیجه جراحی دارند.
 • کسانی که از لحاظ روحی و جسمی در سلامت کامل هستند.

بهترین بلفاروپلاستی در تهران

افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای هستند و یا از داروهای خاصی استفاده می‌کنند بایستی قبل از اقدام به انجام این جراحی با پزشک خود در خصوص این مسئله مشورت نمایند.

 

بلفاروپلاستی در تهران برای چه افرادی مناسب نیست؟

افرادی که دارای بیماری‌های خاص مانند هپاتیت، ایدز، دیابت و یا فشار خون هستند حتما بایستی برای انجام این جراحی با پزشک خود مشورت نمایند تا در صورت نیاز اقدامات لازم قبل از عمل انجام شود. همچنین کسانی که دچار مشکلات انعقاد خون و یا ضعف سیستم ایمنی بدن هستند گزینه مناسبی برای انجام جراحی بلفاروپلاستی در تهران محسوب نمی‌شوند.

 

مزایای جراحی پلک در تهران

از آنجایی که جراحی پلک در تهران دارای مزایای بسیاری می‌باشد به همین دلیل از طرفداران زیادی نیز برخوردار است. برخی از مزیت‌های جراحی بلفاروپلاستی به شرح زیر هستند:

 • رفع افتادگی و شل شدگی پوست پلک
 • از بین رفتن چین و چروک‌های پایین پلک
 • کم تهاجمی و کم خطر بودن جراحی
 • ایجاد تناسب بین ابروها و چشم‌ها
 • رفع محدودیت بینایی چشم
 • جوانسازی و شادابی چهره
 • عمل جراحی راحت و کوتاه
 • پایین‌تز نشان دادن سن
 • طول دوره نقاهت کوتاه

بهترین مرکز بلفاروپلاستی در تهران

برای اینکه بتوانید به نتیجه ایده آل و مطلوبی از عمل جراحی خود دست یابید بایستی به پزشک متخصص و با تجربه در این زمینه مراجعه نمایید تا با سابقه‌ای که به دست آورده بهترین نتیجه را برای شما فراهم آورد.

 

تعداد جلسات جراحی پلک در تهران

جراحی بلفاروپلاستی در تهران پس از انجام جلسات مشاوره با پزشک متخصص در بیمارستان و یا کلینیک مورد نظر و در طی تنها یک جلسه انجام می‌گیرد. عمل بلفاروپلاستی نوعی جراحی زیبایی است که با ایجاد برش‌های محدود و کوچکی در ناحیه مورد نظر به برداشتن بافت و چربی‌های اضافه در این ناحیه می‌پردازد. هزینه جراحی بلفاروپلاستی در تهران با توجه به شرایط هر فرد متفاوت است و در جلسه مشاوره پس از معاینه به طور دقیق مشخص می‌شود.

بهترین دکتر برای بلفاروپلاستی در تهران

 

مراقبت‌های بعد از بلفاروپلاستی (عمل جراحی پلک) در تهران

مراقبت‌های بعد از عمل می‌تواند تاثیر بسیاری بر روی نتیجه جراحی پلک و بهبودی سریع‌تر آن داشته باشد. از این رو در ادامه مطلب به توضیح کامل در خصوص نکات مهم بعد از جراحی بلفاروپلاستی پرداخته شده است:

 • به مدت حداقل یک هفته بعد از جراحی بلفاروپلاستی از انجام فعالیت سنگین و ورزش خودداری کنید.
 • برای کاهش سریع‌تر تورم و التهاب می‌توانید از کمپرس سرد بر روی ناحیه مورد نظر استفاده کنید.
 • بعد از یک هفته برای کشیدن بخیه ها (در صورت استفاده از بخیه غیرجذبی)  به پزشک مراجعه کنید.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک را به موقع استفاده نمایید تا از بروز درد و عفونت جلوگیری گردد.
 • در هنگام استراحت کردن و یا خوابیدن از چند بالشت استفاده کنید و سر خود را بالاتر از بدن قرار بدهید.
 • در هنگام خارج شدن از منزل حتما از عینک افتابی استفاده کنید تا از تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری گردد.

 

عضویت پزشکان

 

ایا بلفاروپلاستی بدون جراحی در تهران امکان دارد؟

عمل بلفاروپلاستی در تهران بدون جراحی با کمک دستگاه پلاسما جت و یا پلکسر انجام می‌گیرد. انجام بلفاروپلاستی بدون جراحی و با پلکسر با کمک بی حسی انجام می‌شود و نیازی به بیهوشی ندارد. معمولا در طی یک جلسه و با ایجاد حرارت بر روی ناحیه مورد نظر باعث سفت شدن و کشیده شدن پوست پلک می‌گردد.

بلفاروپلاستی بدون جراحی در تهران

توجه داشته باشید که پزشکان انجام این جراحی را برای بیماران خود توصیه نمی‌کنند چرا که می‌تواند عوارض جبران ناپذیر بسیاری به دنبال داشته باشد.

 

جای بخیه و اسکار بعد بلفاروپلاستی چگونه برطرف می‌شود؟

به دلیل ایجاد برش‌های محدود در جراحی بلفاروپلاستی در تهران و همچنین پوست نازک این ناحیه معمولا جای زخم و بخیه‌ها بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی کاملا از بین می‌روند. علاوه بر این در صورت استفاده از پمادهای تجویز شده توسط پزشک می‌توان روند بهبودی جای بخیه و اسکار را تسریع بخشید.

 

عوارض جراحی بلفاروپلاستی در تهران

عمل زیبایی پلک در تهران نیز مانند سایر جراحی‌های زیبایی دارای عوارض کوتاه مدت و یا بلند مدتی است که می‌تواند به شرح زیر باشد:

 • قرمزی چشم‌ها
 • بی حسی در چشم‌ها
 • ورم و التهاب اطراف چشم
 • سختی در بستن چشم‌ها
 • تازی دید بعد از عمل جراحی
 • گود شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی

عوارض بعد از جراحی زیبایی پلک

بروز این عوارض بعد از جراحی بلفاروپلاستی در تهران کاملا طبیعی بوده و با گذش مدت زمان کوتاهی علائم ناشی از آن از بین خواهد رفت. همچنین زمانی که به بهترین دکتر برای عمل بلفاروپلاستی در تهران مراجعه کنید می‌توانید احتمال بروز عوارض بعد از عمل را نیز کاهش بدهید.

 

چگونه بهترین بهترین کلینیک بلفاروپلاستی در تهران را پیدا کنیم؟

انتخاب بهترین بهترین دکتر بلفاروپلاستی تهران برای عمل جراحی زیبایی پلک بسیار اهمیت دارد بنابراین بهتر است در گام اول برای انتخاب دکتر وقت کافی بگذارید. برای راحتی شما در این مقاله لیست بهترین جراح بلفاروپلاستی تهران همراه نمونه کار قبل و بعد آنها آورده شده است.

 

منابع: پزشک ۲۴، mayoclinic

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.