گوشت اضافه بعد عمل بینی

گوشت اضافه بعد از عمل بینی (داخل بینی) + عکس، درمان و پماد

ایجاد گوشت اضافه بعد از عمل بینی یکی از نگرانی‌هایی است که برخی از افراد بعد از جراحی ممکن است با آن مواجه شوند. این برجستگی‌ها که در اشکال مختلف ایجاد می‌شوند، می‌توانند به دلیل عدم ترمیم درست محل زخم‌ها رخ دهند. در واقع بهبود و ترمیم محل برش‌ها در عمل بینی زمانی رخ می‌دهد که بدن به تکثیر سلول‌ها در بخش آسیب دیده بپردازد. حال اگر تکثیر سلول‌ها در محل زخم‌ها بیشتر از حد ممکن باشد می‌تواند باعث ایجاد گوشت و یا حتی پوست اضافه در آن ناحیه شود. به گوشت اضافه‌ای که بر اثر ترمیم نادرست جای زخم‌ها ایجاد می‌شود “کلوئید” نیز می‌گویند. ما در این مقاله علاوه بر عکس گوشت اضافه بینی، دلایل ایجاد گوشت اضافه بعد از عمل بینی، پماد برای گوشت اضافه بینی و همینطور درمان گوشت اضافه داخل بینی با لیزر را به طور کامل توضیح داده‌ایم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید:

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد روش‌های درمان کلوئید بعد از جراحی بینی، با مشاورین ما در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

حالت‌های مختلف تحت عنوان گوشت اضافه در بینی

حالت‌های مختلفی هستند که به عنوان گوشت اضافه در بینی شناخته می‌شوند که برخی از آن‌ها زود گذر است و با گذشت مدت زمان اندکی املا از بین می‌رود اما برخی دیگر نیاز به درمان برای از بین بردن این عارضه دارد. این موارد را در زیر بیان نموده‌ایم:

 • یکی از نادرترین حالت‌های ممکن برای ایجاد گوشت اضافه، تولید کلوئید است که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم. در واقع این حالت برای افرادی رخ می‌دهد که مستعد تولید گوشت اضافه و یا کلوئید در نواحی مختلف بدن خود هستند که دچار آسیب دیدگی شده است.

گوشت اضافه بعد عمل بینی

 • یکی دیگر از حالت‌هایی که ممکن است باعث بروز گوشت اضافه بعد از عمل بینی شود، وجود برجستگی‌هایی در محل بخیه‌ها است. این موارد می‌تواند در نواحی از بینی که بخیه بر روی آن اعمال می‌گردد رخ بدهد، که شامل لبه‌های بینی و یا داخل بینی می‌باشد.
  این نوع از برجستگی‌ها که ممکن است بسیاری از افراد با آن مواجه شوند، بعد از گذشت مدت زمان اندکی کاملا از بین می‌روند و نیازی به درمان خاصی برای آن نیست.
 • گاهی اوقات نیز در برخی از افراد که بینی گوشتی دارند، ممکن است بعد از گذشت مدت زمانی متوجه گوشت اضافه در بخش‌هایی از بینی خود شوند. این نیز می‌تواند به دلیل عدم تجربه کافی پزشک در این زمینه و یا نوع بینی بیمار باشد که نیاز به طی مراحلی برای ترمیم و بهبود آن دارد.

 

عوامل موثر بر روی ایجاد گوشت اضافه

عوامل مختلفی هستند که می‌تواند باعث ایجاد گوشت اضافه بعد از عمل بینی شود و یا حتی ممکن است احتمال بروز آن را در افراد افزایش دهد، که این موارد به شرح زیر می‌باشند:


افراد با نژادهای مختلف

ایجاد این عارضه در برخی از افراد با نژاد و قومیت خاص می‌تواند با احتمال بیشتری رخ بدهد. معمولا در بیمارانی که پوست آن‌ها رنگدانه‌های بیشتری دارد، مانند آفریقایی‌ها و یا  آسیایی‌ها اینگونه مشکلات بیشتر دیده می‌شود.

تاثیر نژاد بر روی گوشت اضافه بعد از جراحی بینی


نوع و رنگ پوست افراد مختلف

معمولا ترمیم جای زخم‌ها در افرادی که دارای رنگ تیره‌تر و پوست ضخیم‌تری هستند بیشتر طول می‌کشد. این افراد به دلیل خصوصیات پوستی که دارند ممکن است بعد از جراحی نیز دچار آکنه بر روی پوست اطراف بینی خود شوند.

تاثیر نوع پوست بر ایجاد گوشت اضافه

 

جهت تمایل به داشتن اطلاعات بیشتر در خصوص عوامل موثر بر روی ایجاد گوشت اضافه بعد از عمل بینی و راهکارهای موثر برای درمان آن، با کارشناسان پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

پیشگیری از ایجاد گوشت اضافه در هنگام جراحی بینی

در ادامه راهکارهای مفیدی برای جلوگیری از بروز گوشت اضافه در داخل بینی بعد از جراحی را بیان کرده‌ایم که می‌تواند احتمال بروز این مشکل را به صورت چشمگیری کاهش دهد و یا حتی از بروز آن جلوگیری نماید.

۱- تاثیر روش جراحی بر روی تولید کلوئید

معمولا در جراحی بینی به روش بسته امکان بروز گوشت اضافه و یا همان کلوئید بسیار ناچیز است، به این دلیل که هیچ گونه برش خارجی بر روی بینی در زمان جراحی اعمال نمی‌شود. بنابراین در افرادی که مستعد ایجاد کلوئید در محل برش‌ها و یا جای زخم‌های بدن خود هستند، معمولا روش جراحی بسته توصیه می‌شود، زیرا در این روش تمامی برش‌ها در داخل بینی ایجاد می‌شود و پوست داخل بینی نیز مستعد تشکیل گوشت اضافه نمی‌باشد.

البته باید این نکته را بدانید که در صورت انجام جراحی توسط بهترین جراح بینی در ایران احتمال بروز اینگونه عوارض بعد از جراحی بینی به روش باز نیز بسیار کم و نادر است.

 

۲- پیشگیری از بروز گوشت اضافه در محل بخیه‌ها بعد از جراحی بینی

گوشت اضافه جای بخیه بینی که در قسمت برش‌ها و ترمیم آن به وجود می‌آید، می‌تواند به دلایلی همچون نوع بینی، رنگ پوست و میزان تجربه و سابقه جراح در این زمینه بستگی داشته باشد.
همچنین رعایت کامل نکات و مراقبت های بعد عمل بینی می‌تواند یکی از مهم‌ترین مسائل در جلوگیری از بروز چنین عوارضی باشد. در واقع پره‌ها و یا لبه‌های بینی که به عنوان حساس‌ترین بخش در جراحی بینی محسوب می‌شوند، بایستی با دقت و مهارت بالایی برش و بخیه زده شوند.

احتمال بروز این عارضه در افرادی که دارای بینی‌های گوشتی هستند نسبت به افراد با بینی استخوانی بیشتر است، به این دلیل که از بافت چربی و عضله بیشتری نیز برخوردار هستند.

از این رو، جراح باید در هنگام عمل دقت کافی داشته باشد و با ظرافت بسیار بالایی بخیه‌ها را برای بستن محل برش خورده ایجاد نماید.

بخیه بینی بعد عمل


جهت مشاهده جدیدترین ویدیوهای آموزشی مراقبت های قبل و بعد عمل بینی، اینستاگرام پزشک ۲۴ را ببینید:

اینستاگرام پزشک ۲۴

 

روش‌های درمان گوشت اضافه بعد از عمل بینی

در اینجا به معرفی چند روش کاربردی برای بهبود و ترمیم سریع‌تر گوشت اضافه ایجاد شده بر روی بینی بعد از جراحی پرداخته‌ایم، که می‌توانید بسته به شرایط خود یکی از این راهکارها را استفاده نمایید:

۱- پماد برای گوشت اضافه داخل بینی

بعد از عمل بینی ممکن است در برخی از افراد، زخم‌هایی در اطراف پره‌های بینی ایجاد شود که این نیز موجب بروز گوشت اضافه در اطراف و یا داخل بینی می‌گردد.
برای جلوگیری از بروز این مشکل، می‌توانید از پمادهای ترمیم کننده جای زخم که توسط پزشک متخصص تجویز می‌شود استفاده نمایید. چگونگی انجام ماساژ برای رسیدن به نتیجه مطلوب از پمادهای ترمیمی، بسیار حائز اهمیت است و حتما بایستی به مدت ۲ الی ۳ دقیقه آن را بر روی محل ماساژ قرار بدهید.

توجه داشته باشید که جراحان مختلف پمادهای مختلفی تجویز می‌کنند و برای نتیجه گیری بهتر باید حتما به توصیه جراح خودتان گوش دهید.

پماد برای گوشت اضافه داخل بینی
چرب کردن بخیه های بینی

 

۲- استفاده از آمپول کورتون

یکی دیگر از روش‌های موثر در درمان گوشت اضافه بعد از عمل بینی، تزریق مکرر آمپول‌های کورتون توسط پزشک متخصص است. این کار باید در فواصل مشخصی بعد از جراحی بینی برای بیمار تزریق گردد.
این نوع از تزریق می‌تواند خارش و اندازه ناشی از این ضایعه را به مرور زمان کم کند تا مدتی بعد از آن به صورت کامل از بین برود.

استفاده از آمپول کورتون

 

۳- درمان گوشت اضافه داخل بینی با لیزر

از بهترین روش‌ها برای کاهش حجم و یا قرمزی گوشت اضافه بعد از جراحی بینی، می‌توان به انجام لیزر اشاره کرد. معمولا با کمک لیزر درمانی تنها سه جلسه برای درمان کامل کلوئید کافی است، اما گاهی اوقات ممکن است بر اساس شرایط بیمار این تعداد جلسات افزایش و یا کاهش یابد.

درمان گوشت اضافه بعد عمل بینی با لیزر

 

۴- جراحی برای از بین بردن گوشت اضافه

در صورتی که هیچ کدام از این روش‌ها برای از بین بردن ضایعه موجود در بینی بیمار موثر واقع نشود، در نهایت باید از جراحی ترمیمی بینی برای رفع آن کمک گرفت. برای این کار پزشک پس از معاینه کامل بیمار و تشخیص انجام جراحی زمان مناسب برای این عمل را مشخص می‌کند و بیمار تحت انجام جراحی بینی قرار می‌گیرد.

 

جهت مشاهده جدیدترین نمونه عمل های بهترین جراح بینی، اینستاگرام پزشک ۲۴ را ببینید:

اینستاگرام پزشک ۲۴

 

نتیجه‌گیری

در جراحی زیبایی بینی گاهی اوقات ممکن است پس از گذشت مدت زمانی، بیمار متوجه وجود گوشت اضافه در بینی خود شود. این مسئله می‌تواند به دلیل ایجاد برش برای تغییرات در پره‌های بینی و یا کاهش بزرگی پهنای پره‌های بینی به وجود آید.
احتمال وقوع این عارضه در بینی‌های گوشتی که از پره‌های پهن‌تری برخوردار هستند بیشتر است و در اینجا توجه به انتخاب یک جراح مجرب که از تکنیک‌های روز دنیا مطلع است بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

 

در صورتی که با عارضه کلوئید بعد از جراحی بینی مواجه شده‌اید، برای یافتن راهکار مناسب از بین بردن آن می‌توانید با مشاورین ما در تماس باشید:

ارتباط با مشاورین

 

منبع: پزشک ۲۴، plasticsurgery

۱۳ نظر

 1. سلام
  من ۳ ماهه که عمل بینی انجام دادم الان متوجه شدم که یک گوشت اضافه کنار پره بینیم سمت چپ به وجود اومده، دکتر برام پماد تجویز کرد، اما یک هفته میشه که استفاده می کنم و هیچ تاثیری نداشته.
  می خواستم ببینم می تونم برای جراحی ترمیم بینی اقدام کنم و این قسمت اضافه رو از روی بینیم حذف کنم؟

  • پشتیبان سایت 1

   با سلام
   برای درمان گوشت اضافه بینی بعد از جراحی بایستی پماد و داروهای تجویز شده توسط پزشک متخصص را در مدت زمان معین مصرف نمایید تا به نتیجه ایده آل دست یابید. در صورتی که پس از اتمام این دوره مشکل گوشت اضافه در ناحیه بینی شما رفع نگردد می توانید به پزشک مراجعه کنید و از روش تزریق کورتون نیز کمک بگیرید. معمولا این روش در سه جلسه و با توجه به میزان حاد بودن مشکل شما انجام می شود. در نهایت اگر این مسئله با کمک این راهکارها بر طرف نشود می توانید پس از گذشت حدودا یکسال و با از بین رفتن کامل تورم و التهاب بینی و همچنین با مشورت پزشک متخصص برای انجام جراحی ترمیمی اقدام کنید.

 2. سلام..هزینه عمل بینی چقدره ..میخوام بدونم ک به دخلو خرجم میخوره یا نه آخه کسایی امثال ما ک تو طبقه قشر ضعیفه جامعه هستیم.مشکله ک بشه بینیمونو عمل کنیم ..کاش راهی هم بود ک بتونیم عمل کنیم.

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   هزینه عمل بینی به عوامل مختلفی از جمله میزان پیچیدگی بینی، دستمزد جراح، کلینیک یا بیمارستان و … بستگی دارد. اما برای اطلاع از هزینه عمل بینی و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق لینک زیر با کارشناسان پزشک ۲۴ ارتباط بگیرید:
   https://pezeshk24.com/free-consult/

 3. درود من تابستان ۹۷ عمل کردم ولی روی قوز بینی که عمل شده،بافت اضافه در اومد. دوباره سوهان داده شد باز در اومد.باید چکار کنم. آیا با پلاسما جت ایرادش گرقته می‌شه؟
  سپاسگزار میشم پاسخ دهید🙏🏻

  • پشتیبان سایت

   با سلام دوست عزیز
   پلاسما جت روش مطمئن و ماندگاری از نظر پزشکان برای رفع ایرادات بینی نمی باشد. از آنجایی که بعد از انجام سوهان کشی مشکل شما هنوز رفع نشده است بهتر است برای بررسی و معاینات بیشتر به پزشک متخصص مراجعه نمایید تا بتواند دقیق تر شما را راهنمایی کند.

 4. سلام
  من بینیم رو ۱۳ روز عمل کردم و وقتی عطسه کردم سمت چپ بینیم از داخل گوشت اضافه در اومده مشکلی داره؟؟ ‌

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   گوشت اضافه بعد از عمل بینی با عطسه ایجاد نمی‌شود. ممکن است برآمدگی یک سمت بینی شما در اثر تورم شدید بعد از عمل باشد که البته جای نگرانی نیست چرا که هنوز تنها ۱۳ روز از عمل بینی شما گذشته است و باید حداقل ۶ ماه برای دیدن فرم نهایی بینی خود صبر کنید.

 5. سلام خوبید من قبل عملم خیلی تحقیق نکردم عمل به نسبت ارزونی انجام دادم و الان حس میکنم ی گوشت اضافه داره بینیم باید چیکار کنم ترمیم میشه؟

 6. سلام من یکماهه عمل کردم
  سرماخوردم و‌چندروز عطسه و ابریزش داشتم امرپز داخل بینیم دبدم گوشت اضافه بوجود اومده
  این رفع میشه باید چکارش کرد؟
  تشکر

  • پشتیبان سایت 2

   با سلام و وقت بخیر
   با توجه به شرایط به وجود آمده بهتر است در اولین نوبت به جراح خود مراجعه کنید تا معاینه کامل صورت گیرد و اقدامات لازم انجام داده شود.

 7. سلام‌یه سوال داشتم گوشت اوردن وینی ربطی به بینی گوشتی یا استخوانی بودن نداره؟کسی ک استخوانی هم باشه امکان گوست اوردن داره؟

  • پشتیبان سایت 2

   با سلام و وقت بخیر
   امروزه با پیشرفت در تکنیک های عمل بینی گوشت اضافه بعد از عمل بینی وجود ندارد. همچنین انتخاب و مراجعه به بهترین جراح بینی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در نتیجه عمل بینی موثر است. شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان عمل بینی و رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود از طریق لینک زیر با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید.
   https://pezeshk24.com/free-consult/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.