هزینه عمل بینی بدون جراحی

عمل ترمیم بینی به چه صورت است؟

گاهی اوقات افراد با هدف تغییر شکل و یا حتی تغییر در عملکرد تنفس و ساختار بینی بعد از جراحی اولیه، دوباره تحت جراحی با عنوان عمل بینی ترمیمی قرار می گیرند.
این جراحی ممکن است به دلیل حاصل نشدن نتیجه مطلوب از جراحی اولیه انجام شود. به عنوان مثال می توان گفت، گاهی اوقات ممکن است بینی بعد از جراحی، ناهمواری هایی بر روی آن ایجاد شود و یا حتی بعد از مدتی نوک بینی دچار افتادگی شود. علاوه بر این، برخی از بیماران با شکایت از عدم تقارن نوک بینی و یا حتی پهن بودن آن، نامساوی بودن سوراخ های بینی و یا مشکلات تنفسی و انحراف بینی برای انجام عمل ثانویه بینی اقدام می کنند.

 

جهت دریافت مشاوره و یا درخواست ویزیت رایگان توسط پزشک متخصص، می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

گاهی اوقات این ایرادات بسیار کوچک و جزئی هستند و باعث می شود تا زمان جراحی ثانویه خیلی کوتاه تر از جراحی اولیه باشد. اما زمانی که بینی جراحی شده از شکل اولیه آن هم بدتر شده باشد، این عمل مشکل تر و پیچیده تر از عمل اولیه است. زیرا در این جا پزشک با بافتی مواجه می شود که قسمت های بسیاری از آن برداشته شده و حالا باید از یک منبع دیگر غضروف و یا استخوان برای ترمیم بینی و رفع کمبود استفاده کند.

عمل ترمیم بینی

 

معمولا بیش تر مشکلاتی که در عمل بینی به وجود می آید به دلیل برداشتن بیش از حد بافت بینی است که می تواند باعث تغییر در ساختار اصلی شود.
در صورتیکه بینی بعد از عمل دچار مشکلاتی مانند اشکال در عملکرد تنفس شود، بیمار به عمل مجدد بینی نیاز دارد. در عمل بینی مجدد، بینی عمل شده مقداری از پتانسیل های خود را برای اصلاح از دست داده است و در اکثر مواقع جراح مجبور می شود این مواد را از سایر قسمت های بدن تامین کند.
بنابراین معمولا جراحی مجدد بینی نسبت به جراحی اولیه پیچیده تر است و زمان بیش تری می طلبد.
مهم ترین نکته ای که در عمل زیبایی بینی باید به آن توجه کرد، عملکرد تنفسی بیمار است که پس از جراحی نباید به مخاطره بیفتد. بینی در درجه اول عضو تنفسی و بویایی و بعد از آن عضوی برای زیبایی می باشد.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد جراحی ترمیمی بینی، می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

چه موقع به جراحی ثانویه بینی احتیاج می شود؟

در صورتی که بعد از گذشت دوران بهبودی از عمل اولیه و رسیدن به نتیجه نهایی، هنوز هم ناهماهنگی هایی در بینی وجود داشته باشد و یا اختلالاتی در تنفس فرد بوجود آمده باشد، بیمار نیاز به انجام عمل دیگری برای بهبود عملکرد و ظاهر بینی خود دارد.
در مواقعی ممکن است، بعد از جراحی اولیه بر حسب یک اتفاق بینی دچار آسیب دیدگی شود و یا اینکه در زمان جراحی بر اثر اشتباهات جراح باعث شود تا ناهماهنگی در بینی و ویژگی های ساختاری آن بوجود آید.
یکی از مهم ترین و رایج ترین دلایل برای انجام جراحی مجدد، بوجود آمدن مشکلاتی در تنفس بیمار است. پزشک پس از انجام بررسی های لازم و معاینه بینی بیمار از داخل و خارج می تواند فرایند درمان مجدد وی را به طور دقیق ارزیابی کند.

عمل ترمیم بینی

 

جهت دریافت مشاوره و یا درخواست ویزیت رایگان توسط پزشک متخصص، می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

تفاوت بین عمل بینی اولیه و عمل ثانویه

معمولا عمل ترمیمی بینی گوشتی نسبت به عمل اولیه پیچیده تر و مشکل تر است. به همین علت بهتر است در زمان جراحی اولیه بهترین جراح را برای انجام جراحی خود انتخاب کنید تا به نتیجه مطلوب و رضایت بخشی از نتیجه عمل خود برسید. با این وجود شما می توانید با انتخاب یک پزشک و جراح متبحر و با تجربه در زمینه جراحی های ترمیمی، نتیجه رضایت بخشی از عمل ثانویه بینی خود به دست آورید.
یکی پزشک خوب، تجربه لازم را در خصوص عمل های پیچیده ترمیمی دارد و می تواند به تمامی نگرانی های بیمار از این لحاظ رسیدگی کند. البته این نکته را باید در نظر داشته باشید که خواسته ها و توقعات بیمار در مورد نتیجه جراحی ثانویه باید واقع بینانه و منطقی باشد.

عمل ترمیم بینی

 

جهت دریافت مشاوره و یا درخواست ویزیت رایگان توسط پزشک متخصص، می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

عمل ترمیمی بینی چیست؟

در این نوع جراحی، جراح تلاش دارد تا تمامی ایرادات و ناهماهنگی های جراحی اولیه را اصلاح کند و با اعمال تغییراتی ظاهر بینی را طبیعی کند و عملکرد آن را بهبود بخشد. ممکن است در این جراحی برای ترمیم بینی به تقویت با غضروف اضافی نیاز باشد که برای اینکار یا از غضروف های مصنوعی استفاده می کنند و یا از بافت های گوش و یا دنده بیمار گرفته می شود.

وجود تورم و کبودی بعد از جراحی ترمیمی کاملا طبیعی است و بعد از چند هفته کاملا از بین می رود. همچنین دوران نقاهت در این جراحی نسبت به عمل اولیه بینی تفاوت زیادی ندارد و بعد از گذشت مدت زمانی بهبودی کامل حاصل می شود.

عمل ترمیم بینی

 

در صورت تمایل به داشتن اطلاعات بیشتر از عمل بینی ثانویه، می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

نوع جراحی ترمیمی بینی

در واقع انتخاب نوع جراحی بینی به شرایط بیمار و پیشنهاد دکتر بعد از بررسی های لازم بستگی دارد. به صورت کلی می توان گفت که روش انتخابی برای انجام جراحی ثانویه برای هر بیمار متفاوت است.
در صورتی که نیاز به تغییرات زیادی در بینی نباشد، عمل ترمیمی بینی بدون بیهوشی انجام می شود و پزشک با بی حسی و به صورت سرپایی می تواند تغییرات لازم را اعمال کند. اما اگر بخش عظیمی از بافت بینی برداشته شده باشد نیاز به پیوند غضروف است، به همین علت ممکن است جراحی زمان زیادی را لازم داشته باشد و نیاز به بیهوشی عمومی در این نوع جراحی است زیرا ممکن است تا ۴ ساعت بیشتر عمل ثانویه بینی زمان ببرد.
همچنین روش جراحی باز و یا بسته به میزان تغییراتی که برای اصلاح فرم بینی و بهبود عملکرد تنفسی بیمار نیاز است بستگی دارد و انتخاب آن بر اساس نظر پزشک و انجام ارزیابی های لازم صورت می گیرد.

عمل ترمیم بینی

 

جهت دریافت اطلاعات در مورد روش های جراحی بینی، می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

روش های انجام عمل بینی

عمل بینی به دو روش انجام می شود:

روش باز: در این روش با ایجاد برش های کوچکی در اطراف بینی، پوست آن به صورت کامل از روی بینی برداشته می شود. سپس جراح تغییرات لازم را بر روی بینی انجام می دهد، این به گونه ای است که پزشک می تواند به صورت مستقیم بر روی ساختار بینی دید کامل داشته باشد و این تغییرات را به راحتی اعمال کند. در نهایت پوست بر روی بینی برگردانده و با بخیه های ظریفی محل برش ها بسته می شود.

عمل ترمیم بینی

 

روش بسته: در این روش در قسمت پایین و بین سوراخ های بینی برش کوچکی ایجاد می شود و در واقع تمامی تغییرات لازم از داخل بینی انجام می شود. این روش دوران نقاهت کمتر و بهبودی سریع تری دارد و بخیه های کمتری نیاز دارد. اما این نکته را باید در نظر بگیرید که این روش جراحی برای افرادی مناسب است که نیاز به تغییرات زیادی در بینی خود ندارند.

 

دوران بهبودی پس از عمل ترمیمی بینی

مراقبت های بعد از عمل بینی ترمیمی همانند عمل اولیه است. ممکن است بیمار بعد از به هوش آمدن و از بین رفتن بی حسی دچار کمی درد و ناراحتی شود که با داروهای تجویز شده توسط پزشک می تواند آن را کاهش دهد.
احتمال خونریزی بعد از جراحی وجود دارد که طبیعی است اما اگر این خونریزی ادامه داشته باشد باید حتما با پزشک خود در میان بگذارد.
استفاده از کمپرس یخ برای کاهش تورم و کبودی در اطراف بینی بسیار تاثیر گذار است.
بهتر است بیمار بعد از جراحی به مدت چند روز برای خوابیدن سر خود را بالاتر از بدن خود قرار دهد و مراقب باشد تا آسیبی به آن وارد نشود.
معمولا بعد از یک هفته بیمار می تواند برای برداشتن گچ بینی و کشیدن بخیه ها به پزشک مراجعه کند.
در نهایت برای دیدن نتیجه نهایی عمل بینی خود بهتر است صبور باشید تا ورم و کبودی بعد از جراحی کاملا از بین برود.

عمل ترمیم بینی

 

جهت دریافت مشاوره و یا درخواست ویزیت رایگان توسط پزشک متخصص، می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

نتیجه جراحی ترمیم بینی

پزشک با در نظر گرفتن خواسته های بیمار جراحی بینی را انجام می دهد و سعی در رسیدن به آن دارد. اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که عواملی مانند، ساختار، ضخامت پوست، میزان غضروف باقی مانده و همچنین تناسب بینی با سایر اجزای صورت در نتیجه جراحی بسیار تاثیر گذار است.
در نهایت باید برای دیدن نتیجه اصلی از جراحی چند ماه صبر کنید تا کبودی و تورم کاملا از بین برود.

عمل ترمیم بینی

 

هزینه عمل بینی ترمیمی

هزینه جراحی بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
هزینه دستمزد جراح، هزینه پرسنل بیهوشی، هزینه آزمایشات و آتلیه، هزینه داروهای تجویز شده توسط پزشک، منطقه جغرافیایی و ….
علاوه بر این موارد باید این را بدانید که به دلیل پیچیدگی و زمان بر بودن جراحی ثانویه، هزینه جراحی آن نسبت به عمل اولیه بیشتر خواهد بود، به همین دلیل به تبلیغات در مورد عمل ترمیمی بینی ارزان اعتماد نکنید.

عمل ترمیم بینی

 

جهت اطلاع از هزینه های جراحی بینی ترمیمی، می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

نکات قابل توجه قبل از اقدام به جراحی ترمیمی بینی

در صورت تصمیم گیری برای انجام عمل بینی ترمیمی در ابتدا به نکات زیر توجه کنید:

  • ممکن است ساختار بینی شما آن قدر قوی نباشد تا توانایی تحمل یک عمل جراحی دیگر را داشته باشد.
  • بافت زخمی در قسمت داخلی بینی نباید وجود داشته باشد، و به اندازه کافی از عمل اولیه گذشته باشد.
  • پیچیدگی عمل جراحی بینی با هر بار جراحی مجدد بیشتر می شود.
  • و در انتها در انتظاراتی که دارید واقع گرا و منطقی باشید.

عمل ترمیم بینی

 

دلایل انجام عمل ثانویه بینی

به دلایل مختلفی بیمار می تواند تصمیم به انجام عمل ترمیم بینی استخوانی و یا گوشتی بگیرد که این دلایل می تواند هم بر روی ظاهر بینی و هم بر روی عملکرد بینی تاثیر بگذارد. در اینجا برخی از عوامل تاثیرگذار برای انجام عمل بینی ثانویه را توضیح خواهیم داد:

بسته شدن راه تنفس بینی

در برخی از مواقع ممکن است به دلیل عدم تجربه پزشک در جراحی اولیه به ساختار اصلی بینی و همچنین ساختار تنفسی بیمار آسیب وارد شود و به همین علت بیمار دچار مشکلاتی در تنفس خود گردد.
همچنین ممکن است بیمار بعد از جراحی دچار خر و پف در زمان خواب شود و یا حس بویایی خود را از دست بدهد. این می تواند دلیل مهمی برای اقدام به عمل بینی ترمیمی برای بیمار باشد.

عمل ترمیم بینی

 

ظاهر غیر طبیعی بینی

مهم ترین دلیلی که بیمار برای آن اقدام به جراحی می کند، اصلاح ظاهر بینی است. گاهی اوقات جراح به دلیل تجربه ناکافی در این زمینه بینی را بسیار کوچک می کند و یا باعث می شود تا بافت و غضروف زیادی از بین برود و فرم بینی دچار آسیب شود. این علت می تواند به دلیل اصرار زیاد بیمار برای رسیدن به یک بینی غیرطبیعی و مصنوعی باشد. افراط در اعمال تغییرات و فرم غیرطبیعی بینی یکی دیگر از دلایل برای اقدام بیمار به جراحی ترمیم بینی می باشد.

عمل ترمیم بینی

 

جهت دریافت مشاوره و یا درخواست ویزیت رایگان توسط پزشک متخصص، می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

افتادگی نوک بینی

تضعیف غضروف بینی و یا برداشتن بیش از حد بافت بینی ممکن است باعث شود تا نوک بینی دچار افتادگی شود و فرد ظاهر نامناسبی پیدا کند.

عمل ترمیم بینی

 

باقی ماندن قوز بینی بعد از عمل

گاهی اوقات بعد از عمل بیمار متوجه استخوان و یا غضروف اضافی در بینی خود می شود. همچنین ممکن است قوز بینی به طور کامل برداشته نشده باشد و ظاهر بینی زیبا نباشد. به همین علت فرد تصمیم به انجام عمل ترمیمی می گیرد.

عمل ترمیم بینی

 

عدم تقارن سوراخ های بینی

این موضوع برای خیلی از افراد اهمیت بسیاری دارد که می خواهند سوراخ های بینی آن ها بعد از جراحی متقارن و یکسان باشد. در صورتی که سوراخ های بینی دچار عدم تقارن واضحی باشد و در ظاهر بینی فرد تاثیر به سزایی گذاشته باشد، بیمار می تواند برای اصلاح آن عمل ثانویه بینی انجام دهد.

عمل ترمیم بینی

 

پهن بودن نوک بینی

در بعضی مواقع پس از جراحی و به دلیل کم تجربه بودن جراح، فرد متوجه پهن و بزرگ بودن نوک بینی خود می شود. این می تواند دلیلی برای عدم زیبایی در بینی باشد و بیمار تمایل به انجام جراحی دوم برای اصلاح و تغییر ظاهر آن داشته باشد.

عمل ترمیم بینی

 

جهت دریافت مشاوره و یا درخواست ویزیت رایگان توسط پزشک متخصص، می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

باریک شدن بیش از حد بینی

باریک شدن بیش از حد بینی به خصوص برای صورت های درشت می تواند مشکلاتی را در ظاهر چهره فرد ایجاد کند. همچنین این باریک شدن استخوان بینی می تواند بر روی تنفس فرد نیز تاثیر بگذارد. در عمل ترمیمی پزشک با پیوند غضروف اضافه سعی در اصلاح این مشکل می کند.

عمل ترمیم بینی

 

ایجاد اسکار داخلی و خارجی

گاهی اوقات پس از جراحی به دلیل وجود زخم هایی در داخل و خارج بینی، باعث بروز برآمدگی هایی در زیر پوست می شود که برای برداشتن آن نیاز به جراحی می باشد.

عمل ترمیم بینی

 

انحراف تیغه بینی

انحراف نوک بینی می تواند هم به دلیل کم تجربگی پزشک غیر متخصص و هم عدم مراقبت درست بیمار از آسیب رسیدن به بینی باشد. گاهی وارد شدن ضربه ناگهانی می تواند باعث شود فرم بینی کج شده و نیاز به ترمیم پیدا کند.

عمل ترمیم بینی

 

فاصله زیاد سوراخ های بینی

در صورتی که تقارن و هماهنگی بین بینی و سایر اجزای صورت رعایت نشود می تواند باعث ایجاد چنین مشکلاتی گردد. این حالت می تواند به فرد احساس ناخوشایندی بدهد و عمل بینی ثانویه می تواند به رفع این مشکل کمک کند.

عمل ترمیم بینی

 

جهت دریافت مشاوره و یا درخواست ویزیت رایگان توسط پزشک متخصص، می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

فیبروز بینی

در برخی از مواقع به خصوص در عمل بینی های گوشتی، ممکن است برای ترمیم جای زخم ها گوشت اضافه تشکیل شود. این گوشت اضافه که به آن فیبروز بینی می گویند می تواند دلیلی برای انجام دوباره عمل بینی باشد.

عمل ترمیم بینی

 

عدم تقارن در پره های بینی

یکی دیگر از دلایل افراد برای انجام عمل بینی ترمیمی، بالا و پایین بودن پره های بینی است که تناسبی بین آن برقرار نیست و باعث به وجود آمدن فرم نامناسب در بینی و چهره می شود.

عمل ترمیم بینی

 

جمع شدن بینی

گاهی اوقات بعد از جراحی به دلیل تضعیف غضروف های بینی، بافت کناری بینی حالت گیره ای پیدا می کند. این مسئله بیشتر در زمان تنفس رخ می دهد. بیمار می تواند با انجام دوباره عمل بینی این حالت را اصلاح کند.

عمل ترمیم بینی

 

جهت دریافت مشاوره و یا درخواست ویزیت رایگان توسط پزشک متخصص، می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

زمان انجام عمل ترمیمی بینی

عمل بینی به دلیل پیچیده بودن آن معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و مدت زمان جراحی آن نسبت به جراحی اولیه طولانی تر است. عمل بینی ثانویه معمولا حدود ۳ الی ۴ ساعت زمان میبرد، در صورتی که عمل بینی اولیه حدود ۱ الی ۲ ساعت طول می کشد.

اقدامات قبل از عمل ترمیم بینی

مهم ترین موردی که باید قبل از اقدام به جراحی آن را در نظر بگیرید، انتخاب یک جراح خوب و با تجربه برای انجام این عمل است. از آنجایی که عمل ترمیمی یک جراحی پیچیده و دشوار است نیاز به تجربه و مهارت بسیار بالای پزشک در این زمینه دارد. علاوه بر این، بیمار همانند عمل اولیه باید یکسری موارد را نیز انجام دهد، از جمله:

گرفتن عکس آتلیه از زوایای مختلف بینی

انجام آزمایشات لازم و تجویز شده توسط پزشک

در صورت نیاز و تشخیص پزشک، انجام سی تی اسکن در مورد اختلالات تنفسی

عمل ترمیم بینی

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اقدامات قبل از عمل ترمیمی بینی، می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

استفاده از پروتز در عمل بینی ترمیمی

گاهی اوقات جراح مجبور به استفاده از پروتز برای تقویت بافت های بینی است. در برخی مواقع به دلیل ضعیف بودن غضروف های بینی بایستی از غضروف اضافه در جراحی استفاده کرد. در صورتی که غضروف ناحیه گوش و دنده بیمار از نظر ضخامت و یا فرم برای ترمیم بینی مناسب نباشد، پزشک از غضروف و بافت های مصنوعی برای اینکار استفاده می کند.

عمل ترمیم بینی

این غضروف های مصنوعی از جنس سیلیکون و با کیفیت های مختلف در بازار وجود دارد. شما با انتخاب بهترین جراح می توانید از نظر کیفیت پروتزهای استفاده شده در عمل بینی خود اطمینان حاصل کنید. غضروف های بی کیفیت می تواند باعث عفونت بدن و مشکلات حاد دیگری شود.

 

انجام جراحی ترمیمی بعد از عمل اولیه

معمولا پزشکان یکسال بعد از جراحی اولیه را برای انجام عمل بینی ثانویه مناسب میدانند. این در واقع زمانی است که تمامی ورم و التهاب بینی و همچین جای زخم ها کاملا از بین رفته باشد و بینی شکل واقعی خود را به دست آورده باشد. زمانی که بینی ورم دارد شکل واقعی آن مشخص نمی شود به همین دلیل خیلی از بیماران تصور می کنند که بینی آن ها فرم خوبی ندارد و نیاز به جراحی دوباره دارد در صورتی که با کمی صبر می توانند به نتیجه دلخواه برسند.

عمل ترمیم بینی

 

جهت دریافت مشاوره و یا درخواست ویزیت رایگان توسط پزشک متخصص، می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

مراقبت های بعد از جراحی ثانویه بینی

مراقبت های بعد از جراحی دوم مانند جراحی اولیه بینی از اهمیت خاصی برخوردار است و می تواند در نتیجه آن بسیار تاثیرگذار باشد. برخی از مراقبت های بعد از جراحی ترمیمی به صورت زیر است:

از مایعات و نوشیدنی های ولرم فراوانی استفاده کنید. اینکار می تواند درد گلو که به دلیل استفاده از لوله بیهوشی در زمان جراحی می باشد را کاهش دهد.

داروهای تجویز شده توسط پزشک را به موقع استفاده کنید. آنتی بیوتیک ها می تواند از بروز عفونت بعد از جراحی جلوگیری کند.

وجود خونابه بعد از جراحی کاملا طبیعی است و بعد از چند روز کاملا رفع می شود. اما در صورتی که این علائم به مدت طولانی باقی بماند باید به پزشک خود مراجعه کنید.

تا چند روز بعد از جراحی از خوردن غذاهای سفت و خوراکی هایی که نیاز به جویدن زیاد دارد خودداری کنید. بیشتر سعی کنید مایعات و غذاهای آبکی مصرف کنید.

عمل ترمیم بینی

 

در هنگام خواب، سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید. برای اینکار می توانید از چند بالشت استفاده کنید.

برای کاهش کبودی و ورم بعد از جراحی می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.

تا چند ماه بعد از جراحی از انجام ورزش و فعالیت های سنگین خودداری کنید. تا چند روز اول بعد از جراحی بیشتر استراحت کنید.

همچنین از قرار گرفتن در زیر نور مستقیم خورشید خودداری کنید.

 

جهت دریافت مشاوره و همچنین اطلاع از مراقبت های بعد از جراحی ثانویه بینی، می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

عمل ترمیم بینی برای بار سوم

قطعا هر دفعه که بخواهید عمل بینی را تکرار کنید دشوارتر  و پیچیده تر می شود، زیرا هربار که جراحی بر روی بینی انجام شود بافت بینی ضعیف تر شده و آسیب پذیری آن نیز بیشتر می شود.
بیمار می تواند برای بار سوم نیز این عمل را انجام دهد اما قطعا زمان بیشتری را می طلبد و همچنین دوره بهبودی طولانی تری نیز خواهد داشت.

عمل ترمیم بینی

 

چسب زدن بعد از عمل ترمیم بینی

چسب زدن بعد از عمل ترمیم بینی نیز مانند عمل اولیه است و باید ۱ الی ۲ ماه بعد از جراحی از چسب بینی استفاده شود. نحوه صحیح چسب زدن توسط پزشک آموزش داده می شود تا در روند فرم گیری بینی مشکلی پیش نیاید.

عمل ترمیم بینی

 

جهت دریافت مشاوره و یا درخواست ویزیت رایگان توسط پزشک متخصص، می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *