جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تغییر حالت چشم بعد از عمل بینی؛ پیشگیری از عوارض عمل بینی بر چشم

تغییر حالت چشم بعد از عمل بینی یکی از نگرانی‌های زیباجویان است که در ذهن خود دارند. بنابراین برای اینکه نگرانی شما برطرف شود در این مقاله به سوال ایا حالت چشم ها بعد از عمل بینی تغییر می کند و عمل بینی چه تاثیری روی چشم ها دارد؟ پاسخ داده شده است. البته به این نکته دقت کنید اگر در انتخاب پزشک خود دقت کنید احتمال بروز عوارض عمل بینی کاهش پیدا می‌کند!! پزشک 24 اینجاست تا با توجه به میزان رضایت زیباجویان قبلی و سابقه کاری و تجربه جراحان به شما بهترین دکتر عمل بینی را معرفی کند.
تغییر حالت چشم بعد از عمل بینی
فهرست مطالب

تغییر حالت چشم بعد عمل بینی از مهم‌ترین دغدغه‌های زیباجویانی است که قصد جراحی بینی دارند. علت تغییر چشم بعد عمل بینی معمولا تغییر ساختار فرم بینی و اصلاح قوز روی بینی است که امکان دارد این تصور را برای افراد به وجود بیاورد و روی چشم‌ها تاثیر بگذارد.
اگر تمایل دارید در این مقاله از پزشک 24، با علت تغییر حالت چشم بعد عمل بینی، انجام همزمان عمل زیبایی بینی با جراحی پلک (بلفاروپلاستی)، عوارض چشم بعد عمل بینی و راه‌های جلوگیری از آن آشنا شوید. در ادامه با ما همراه باشید:

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

تغییر حالت چشم بعد از عمل بینی

تغییر حالت چشم بعد عمل بینی یکی از سوالات مهم زیباجویان است که معمولا قبل جراحی از پزشک خود می‌پرسند. معمولا افرادی که دارای بینی استخوانی با پل بزرگ هستند بعد جراحی بینی حالت چشم‌هایشان تغییر می‌کند. در برخی دیگر که دارای بینی آسیایی هستند و تیغه بینی ندارند ممکن است بعد عمل بینی احساس کنند که حالت چشم و فاصله بین چشم‌هایشان تغییر می‌کند. در حقیقت با اصلاح تیغه و فرم بینی، چشم‌ها بیشتر از قبل نمایان و جلوه‌گر خواهد بود.
این موارد تصور زیباجویان است که فکر می‌کنند با عمل بینی حالت چشم آنها تغییر می‌کند ولی در حقیقت عمل بینی هیچ تاثیری روی چشم و فاصله آنها ندارد.

 

علت تغییر حالت چشم بعد از عمل بینی

علت تغییر حالت چشم بعد عمل بینی تیغه وسط آن است که زیباجویان در برخی از جراحی‌های زیبایی با تغییر تیغه میانی بینی تصور می‌کنند فاصله بین چشم آنها افزایش پیدا کرده است. این حالت بیشتر در افرادی که دارای بینی استخوانی و عقابی هستند به وجود می‌آید که با برداشتن قوز روی بینی احساس می‌کنند حالت چشم‌های آنها تغییر پیدا کردده است.

 

ایا کوچک شدن چشم بعد عمل بینی امکان دارد؟

عمل زیبایی بینی به هیچ عنوان تاثیری روی چشم، پلک و اطراف آن ندارد و منجر به کوچک شدن چشم‌ها نمی‌شود. عمل بینی فقط روی تیغه بالای بینی و اصلاح آن تاثیر داشته و ممکن است به علت خطای دید و یا اصلاح استخوان بینی تصور کنید حالت چشم شما تغییر کرده است.

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

عمل بینی همزمان با بلفاروپلاستی

عمل جراحی بلفاروپلاستی یا زیبایی پلک یکی از روش‌های جوان‌سازی و زیباسازی پلک است. با افزایش سن، پوست حالت ارتجاعی خود را از دست داده و عضلات اطراف چشم حالت افتاده پیدا می‌کند. همچنین چین و چروک اطراف چشم بیشتر شده که با عمل زیبایی پلک بهبود می‌یابد. یکی از عمل‌های زیبایی که می‌توان همزمان انجام داد عمل بینی با جراحی زیبایی پلک است که باید قبل از انجام آن با پزشک خود مشورت کنید.

نمونه قبل و بعد عمل بینی و بلفاروپلاستی
نمونه قبل و بعد عمل بینی و بلفاروپلاستی

 

ایا عمل بینی بر بینایی چشم تاثیر می‌گذارد؟

خیر، عمل بینی به هیچ عنوان منجر به افزایش یا کاهش دید نمی‌شود. همچنین افرادی که عمل چشم، بلفاروپلاستی و لیزیک نیز داشتند می‌توانند عمل بینی انجام دهند و منعی برای آنها ندارد. فقط در زمان عمل زیبایی بینی باید لنز طبی خود را برداشته و از آرایش چشم پرهیز کنید.

 

ایا عمل بینی باعث افتادگی پلک می‌شود؟

جواب به این سوال خیر است ولی معمولا بعد عمل بینی شاهد التهاب و تورم، کبودی اطراف چشم خواهید بود که همین مورد روی افتادگی پلک بعد عمل بینی تاثیر می‌گذارد. ولی باید بدانید افتادگی پلک بعد عمل بینی موقت بوده و پس از نهایت 1 هفته به طور با توجه به واکنش بدن شما برطرف خواهد شد.

 

عوارض شایع چشم بعد از عمل بینی

عمل بینی ممکن است برای مدت زمان کوتاهی عوارض داشته باشد که یکی از آنها کبودی چشم و اطراف آن است که معمولا با کمپرس سرد و رعایت مراقبت‌های بعد عمل بینی برطرف می‌شود. میزان کبودی چشم بعد عمل بینی بستگی به روش جراحی و واکنش بدن شما دارد که معمولا در روزهای اول به اوج خواهد رسید. به علت کبودی و گودی چشم بعد عمل بینی برخی از زیباجویان تصور می‌کنند که حالت چشم آنها تغییر پیدا کرده است.
همچنین تاری دید بعد عمل بینی یکی از عوارض کوتاه‌مدت است که به علت داروهای بیهوشی می‌باشد. این اتفاق طبیعی بوده و معمولا پس از 2 روز به طور کامل برطرف خواهد شد. فشارهای وارد شده به استخوان تیغه بینی و اطراف چشم در حین جراحی یکی از دلایل کبودی و التهابات چشم است که هر چقدر جراحی شما آسان‌تر باشد، میزان کبودی و ورم اطراف چشم نیز کاهش پیدا می‌کند.

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

راه حل های پیشگیری از عوارض عمل بینی بر چشم

رعایت یک سری از نکات مراقبتی به منظور جلوگیری از عفونت و کاهش عوارض عمل بینی بر چشم تاثیرگذار می‌باشد که در ادامه به آن اشاره شده است:

  • استفاده از دو بالشت در زمان خوابیدن و استراحت
  • قرار دادن کمپرس سرد در اطراف چشم برای کاهش کبودی و التهاب
  • نوشیدن آبمیوه طبیعی مانند آب هویج، آب کرفس و آب آناناس بعد عمل بینی
  • مصرف غذاهای نرم و آبکی بعد عمل بینی به مدت 1 هفته
  • عدم انجام فعالیت سنگین ورزشی
  • پرهیز از رفتن به سونا، استخر و جکوزی بعد عمل بینی
  • استفاده از آب ولرم برای حمام بعد عمل بینی
راه حل های پیشگیری از عوارض عمل بینی بر چشم
راه حل های پیشگیری از عوارض عمل بینی بر چشم

 

سخن نهایی

در این مقاله از پزشک 24، به طور کامل در مورد علت تغییر حالت چشم بعد عمل بینی، عوارض عمل بینی بر چشم‌ها و راه‌های جلوگیری از آن صحبت شد. اگر در مورد تغییر حالت چشم بعد جراحی بینی سوال دارید در قسمت کامنت‌ها با ما در میان بگذارید تا در اولین فرصت به شما پاسخ داده شود.

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

سوالات متداول

۱- خشکی چشم بعد از عمل بینی چقدر طول می کشد؟

خشکی چشم بعد عمل بینی معمولا پس از 4 الی 5 روز بعد جراحی با رعایت مراقبت‌ها برطرف خواهد شد.

۲- آیا دوبینی بعد از عمل بینی دائمی است؟

خیر، دوبینی بعد عمل بینی ناشی از جراحی بوده که پس از چند روز به طور کامل برطرف می‌شود.

۳- تاری دید بعد از عمل بینی چه زمانی از بین می رود؟

تاری دید بعد عمل بینی به دلیل داروهای بیهوشی استفاده شده است که پس از 3 الی 4 روز برطرف خواهد شد.

۴- آیا تاثیر عمل بینی بر چشم‌ها دائمی است؟

خیر، عمل بینی به هیچ عنوان باعث کوچک و بزرگ شدن و یا تغییر حالت چشم بعد عمل بینی نمی‌شود.

۵- آیا می توان از تغییر حالت چشم بعد از عمل بینی پیشگیری کرد؟

بله، با انتخاب پزشک حاذق و مجرب می‌توان از تغییر احتمالی چشم بعد عمل بینی جلوگیری کرد.

 

پزشک۲۴ مرجع تخصصی عمل زیبایی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *