چه بینی‌هایی نباید عمل شود؟ چه کسانی نباید عمل زیبایی بینی انجام دهند

چه بینی هایی عمل نمی شود؟ ممکن است شما بارها این سوال را در جلوی آینه از خود بپرسید!! ایا بینی من نیاز به عمل دارد؟ چه بینی هایی عمل نمی شود؟ برای دانستن دقیق پاسخ این سوالات بهتر است متن زیرا به طور کامل مطالعه کنید تا ببینید که ایا بینی شما مناسب عمل زیبایی بینی است یا خیر؟
چه بینی هایی نیاز به عمل ندارند
فهرست مطالب

پاسخ به این سوال که چه بینی هایی نباید عمل شود؟ سخت است. زیرا شرایط هر فرد متفاوت بوده و پس از معاینه توسط پزشک متخصص قایل تشخیص می‌باشد. ولی به طور کلی بینی‌های گوشتی که غضروف ضعیف و پوست ضخیم دارد گزینه مناسبی برای جراحی زیبایی نیستند.
اگر تمایل دارید در این مقاله از پزشک 24، علاوه بر پاسخ به سوال “چه بینی هایی عمل نمی شود؟” و “چه کسانی نباید جراحی بینی انجام دهند؟” با افرادی که نباید عمل بینی انجام دهند و راه‌های کاهش عوارض عمل بینی و انتخاب جراح بینی مناسب آشنا شوید، تا انتها با ما همراه باشید:

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

چه بینی‌هایی نباید عمل شود؟

در چه صورتی عمل بینی انجام نمی شود؟ شاید اکثر افراد تصور کنند که عمل بینی برای تمام بینی‌ها و افراد مناسب است ولی باید بدانید این گونه است و جراحی زیبایی بینی با محدودیت‌هایی روبرو می‌باشد. به طور مثال بینی گوشتی خیلی گزینه مناسبی برای عمل زیبایی نیست. زیرا ساختار بینی گوشتی دارای غضروف ضعیف و پوست ضخیم به همراه منافذ باز است و همین مورد باعث می‌شود نتیجه عمل بینی رضایت‌بخش نباشد. معمولا بهترین مدل عمل بینی گوشتی، جراحی طبیعی است زیرا در این مدل تغییرات زیادی نیاز نیست و فقط نواقص بینی برطرف خواهد شد.
همچنین برخی از افراد که یکبار عمل بینی را انجام دادند ولی نتیجه موفقیت‌آمیز نبوده است و برای عمل ترمیم بینی اقدام می‌کنند، ممکن است گزینه مناسبی نباشند. برخی از بینی‌ها امکان دارد مشکلات زیادی داشته باشد که با عمل ترمیم بینی اصلاح نشود. به همین دلیل در همان ابتدا اهمیت انتخاب پزشک حاذق و باتجربه بالا است و باید با دقت جراح خود را انتخاب کنید.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه بهترین جراح بینی را انتخاب کنیم؟

 

چه کسانی نباید بینی عمل کنند؟

برخی از افراد به هیچ عنوان کاندیدای مناسبی برای عمل بینی نیستند. از جمله:

مشکلات سلامتی

افرادی که دچار بیماری‌های خاص و حاد مانند دیابت، خودایمنی، بیماری خونی مانند هموفیلی، روماتیسم و …. هستند گزینه مناسبی برای عمل زیبایی بینی نمی‌باشند.

مصرف داروهای خاص

یک سری از افراد به دلیل بیماری که دارند داروهای خاص مصرف می‌کنند که با عمل زیبایی بینی و بیهوشی سازگاری ندارد، بنابراین این افراد گزینه مناسبی برای عمل زیبایی بینی نیستد.

شرایط روحی و روانی

برای انجام عمل جراحی بینی باید شرایط روحی و روانی خوبی داشته باشید و از هرگونه استرس و اضطراب دور باشید. زیرا استرس می‌توانید روی نتیجه عمل بینی تاثیر منفی بگذارد.

بارداری و شیردهی

خانم‌هایی که در دوران بارداری و شیردهی هستند گزینه مناسبی برای عمل بینی نیستند. زیرا بیهوشی و داروهای بعد از عمل بینیی می‌تواند روی جنین و یا شیر مادر تاثیر منفی بگذارد. بنابراین بهتر است این دوران تمام شود و سپس برای عمل زیبایی بینی اقدام کنید.

افراد ورزشکار

ورزشکاران حرفه‌ای که ورزش‌های سنگین انجام می‌دهند گزینه مناسب عمل بینی نیستند. زیرا بینی آنها در معرض ضربه و فشار قرار دارد و نمی‌توانند مراقبت‌های بعد عمل بینی را به خوبی رعایت کنند.

افراد دارای اضافه وزن

افرادی که وزن بسیار زیادی دارند ممکن است به دلیل بیهوشی نتوانند عمل زیبایی بینی انجام دهند.

افراد مسن

سن عمل بینی از 18 سالگی شروع می‌شود ولی برای افراد مسن محدودیت سنی وجود دارد. زیرا بیهوشی و ترمیم بافت بینی در سنین بالا خطرناک است.

افرادی دارای وسواس فکری

برخی از افراد دچار وسواس فکری هستند و بابت هر کاری که انجام می‌دهند احساس پشیمانی دارند. این افراد به هیچ عنوان گزینه مناسب عمل بینی نمی‌باشند زیرا قطعا پس از جراحی دچار پشیمانی بعد از عمل بینی می‌شوند.

افراد خود زشت پندار

برخی از از افراد مشکلات روانی داشته و در هر شرایط احساس خود زشت پنداری دارند. این افراد به طور یقین از نتیجه مدل عمل بینی خود رضایت نداشته و به همین دلیل گزینه مناسبی برای جراحی نیستند.

افرادی دارای مشکلات تنفسی

افرادی که مشکل تنفسی و یا پولیپ باید قبل عمل زیبایی در ابتدا جراحی بینی درمانی انجام دهند.

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

چه بینی هایی باید عمل شوند؟

چه بینی هایی نیاز به عمل دارند؟ بینی‌هایی استخوانی، دارای قوز، انحراف بینی، دارای مشکل تنفسی گزینه مناسبی برای عمل زیبایی هستند.

 

راه های کاهش عوارض عمل بینی

برای کاهش عوارض عمل بینی باید در انتخاب پزشک خود دقت کنید زیرا سهم بزرگی از نتیجه عمل بینی در گرو انتخاب جراح باسابقه و حاذق است. همچنین رعایت مراقبت‌های بعد از عمل بینی نقش مهمی در کاهش عوارض جراحی دارد.

 

انتخاب جراح بینی باتجربه و حاذق

سامانه مشاوره و نوبت دهی جراحان زیبایی پزشک 24 به شما در زمینه انتخاب بهترین جراح بینی در شهر خود کمک کرده و می‌توانید پزشک خود را انتخاب کنید. با توجه به نوع بینی، میزان بودجه، سابقه جراح، نمونه عمل‌های بینی موفق قبلی، درصد رضایت زیباجویان به شما پزشک معرفی می‌شود.

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

سخن نهایی

در این مقاله از پزشک 24 به طور کامل در مورد بینی‌هایی که عمل نمی‌شود، کاندیدای نامناسب جراحی بینی و راه های کاهش عوارض عمل زیبایی بینی و انتخاب بهترین جراح بینی صحبت شده است. اگر در مورد این سوال که “چه بینی هایی نباید عمل شوند؟” سوال و یا تجربه دارید با ما و دیگر کاربران نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها ثبت کنید تا در اولین فرصت به شما پاسخ داده شود.

 

سوالات متداول

1- چه بینی هایی عمل نمی شود؟

معمولا بینی‌های گوشتی که دارای غضروف ضعیف، پوست ضخیم و چرب و دارای منافذ باز است گزینه مناسبی برای عمل زیبایی بینی نیست.

2- ایا بینی من نیاز به عمل زیبایی دارد؟

برای تشخیص اینکه بینی شما نیاز به عمل جراحی دارد یا خیر می‌توانید به پزشک متخصص مراجعه کرده تا شرایط و بینی شما بررسی شود.

 

پزشک۲۴ مرجع تخصصی عمل زیبایی بینی

منبع: ncbi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *