لوگو پزشک24
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

عمل بینی شکسته؛ مراحل جراحی بینی شکسته + هزینه عمل بینی شکسته شده

عمل بینی شکسته یکی از انواع جراحی است برای زمانی که بینی شما بر اثر ضربه یا فشار شکسته شده و نیاز به عمل جراحی دارد. هزینه عمل بینی شکسته با توجه به نوع شکستگی و بینی، روش جراحی و میزان سابقه جراح متفاوت است. انتخاب بهترین دکتر عمل بینی شکسته اهمیت زیادی در نتیجه نهایی دارد که پس از آن مجبور به انجام عمل ترمیم بینی نباشید. سامانه مشاوره و نوبت دهی عمل بینی پزشک ۲۴ به شما در زمینه انتخاب دکتر عمل بینی بر اساس رضایت زیباجویان قبلی و سابقه پزشک کمک می‌کند.
عمل بینی شکسته
فهرست مطالب

عمل بینی شکسته زمانی که فرد احساس شکستگی، درد، تورم و کبودی، انحراف تیغه بینی داشته باشد قابل انجام است. قبل انجام جراحی بینی شکسته برای تشخیص دقیق میزان شکستگی باید عکسبرداری لازم را انجام دهید.
اگر تمایل دارید در این مقاله از پزشک ۲۴، با عمل بینی شکسته و روش‌های آن، دلایل و علائم شکستگی بینی، مدت زمان عمل جراحی بینی شکسته و مراحل آن، تفاوت عمل بینی شکسته و عمل زیبایی بینی، مراقبت های بعد جراحی بینی شکسته آشنا شوید. در ادامه با ما همراه باشید:

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود و دریافت مشاوره عمل بینی شکسته با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

عمل بینی شکسته

شکستگی بینی یکی از مواردی است که به دلایل مختلف از جمله تصادف یا ایجاد ضربه به وجود می‌آید و برای انجام عمل بینی شکسته باید به پزشک مراجعه کنید. ورزش‌های سنگین رزمی و بوکس و یا فعالیت بدنی که با صورت در ارتباط باشد احتمال بروز شکستگی بینی را افزایش می‌دهد.

 

عمل بینی شکسته چگونه است؟

عمل بینی شکسته به منظور درمان و اصلاح تیغه و فرم بینی انجام می‌گیرد که بهتر است به محض متوجه شدن شکستگی آن به پزشک مراجعه کنید. معمولا پس از عکسبرداری و سی‌تی‌اسکن میزان شکستگی بینی مشخص شده و طبق آن روش جراحی مشخص می‌شود. عمل بینی شکسته به ۲ روش باز و بسته قابل انجام است که در ادامه به توضیح هر کدام از آنها پرداختیم:

عمل بینی شکسته باز

اگر استخوان بینی دچار شکستگی از چند ناحیه شده باشد و علاوه بر سوراخ‌های بینی نیاز به ایجاد برش در کنار کلوملا داشته باشد، باید از عمل بینی روش باز استفاده کرد. این روش برای درمان و ایجاد تغییرات وسیع‌تر مناسب است و اگر علاوه بر عمل جراحی بینی شکسته که جنبه درمانی دارد نیاز به عمل زیبایی داشته باشید باید از روش عمل بینی باز استفاده کرد. عمل بینی روش باز حدود ۲ ساعت طول کشیده و دوران نقاهت آن به دلیل ایجاد برش بیشتر، طولانی‌تر است که باید مراقبت های بعد از عمل بینی را به خوبی رعایت کنید.

عمل بینی شکسته بسته

اگر میزان شکستگی بینی شدید نباشد و با ایجاد برش در سوراخ‌های بینی قابل اصلاح باشد، می‌توان عمل بینی شکسته به روش بسته انجام داد. این جراحی تحت بیهوشی عمومی قابل انجام است و زمان آن حدود ۱ ساعت می‌باشد. در روش عمل بینی بسته جراح امکان ایجاد تغییرات وسیع را ندارد و فقط می‌توان به اصلاح و درمان شکستگی بینی پرداخت.

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود و اطلاع از هزینه عمل بینی شکسته با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

دلیل شکستگی بینی

شکستگی بینی دلایل مختلفی دارد. از جمله:

 • برخورد جسم سخت در زمان پیاده روی یا ورزش
 • تصادف یا شکستگی بینی در مسابقات بوکس و ورزشی

علائم شکستگی بینی

اگر بینی از فرم و حالت نرمال خود خارج شود و یا تیغه بینی کج شده باشد احتمال شکستگی وجود دارد. ولی در برخی از موارد ممکن است علاوم ظاهری شکستگی بینی وجود نداشته باشد ولی با انجام سی‌تی‌اسکن شکستگی بینی مشخص شود، بنابراین انجام عکسبرداری قبل عمل شکستگی بینی الزامی است.

 

عمل بینی شکسته چقدر طول می کشد؟

مدت زمان عمل بینی شکسته با توجه به اینکه جراحی درمانی به حساب می‌آید، بیشتر است. در عمل بینی شکسته ابتدا جراح باید نسبت به قرار دادن استخوان‌های شکسته در جای درست خود اقدام کند.
در صورت شکستگی بینی باید تا زمان کاهش ورم و کبودی ناشی از شکستگی صبر کرده و سپس از برای عمل بینی اقدام کنید. معمولا عمل بینی شکسته حدود ۳ ساعت زمان نیاز دارد که با توجه به میزان مهارت و تجربه جراح و میزان شکستگی بینی زمان آن می‌تواند متفاوت باشد.

قبل و بعد عمل بینی شکسته
قبل و بعد عمل بینی شکسته

 

تفاوت عمل بینی شکسته و زیبایی

عمل بینی شکسته جنبه درمانی داشته و به منظوز اصلاح مشکلات تنفسی، ترمیم تیغه بینی و انحراف آن، درمان شکستگی غضروف بینی انجام می‌شود. به دلیل حساس و زمان‌بر بودن عمل بینی شکسته امکان انجام عمل زیبایی بینی (رینوپلاستی) همزمان با عمل جراحی بینی شکسته وجود ندارد و می‌توان با گذشت ۱۲ ماه بعد جراحی بینی شکسته برایی زیبایی اقدام کنید.

 

مراحل عمل بینی شکسته

مراحل عمل بینی شکسته عبارتند از:

 1. مشاوره با کارشناسان پزشک ۲۴ و رزرو نوبت معاینه با پزشک متخصص
 2. مراجعه به پزشک متخصص برای تشخیص میزان شکستگی بینی و رزرو نوبت جراحی
 3. انجام ازمایش خون قبل از عمل بینی و عکسبرداری لازم
 4. انجام عمل جراحی بینی شکسته
 5. برخورداری از سرویس پرستار من “پزشک ۲۴” به منظور تسریع روند بهبودی

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود و دریافت مشاوره عمل بینی شکسته شده با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

مراقبت بعد از عمل بینی شکسته

رعایت مراقبت های بعد از عمل بینی شکسته اهمیت زیادی در روند بهبودی و نتیجه نهایی دارد. از جمله:

مراقبت بعد از عمل بینی شکسته
مراقبت بعد از عمل بینی شکسته

 

هزینه عمل بینی شکسته چقدر است؟

هزینه عمل بینی شکسته ثابت نیست و برای هر فرد با توجه به میزان شکستگی بینی، نوع بینی و روش جراحی، محل جراحی (کلینیک خصوصی یا بیمارستان دولتی) میزان سابقه و تجربه کاری پزشک متفاوت است. معمولا هزینه عمل بینی شکسته از حدود ۳۰ میلیون تومان نیز شروع می‌شود.

 

چه زمانی برای عمل بینی شکسته باید به پزشک مراجعه کنیم؟

در زمانی که احساس شکستگی بینی، درد، تورم، انحراف تیغه بینی، جابجایی غضروف بینی، کبودی، خونریزی بینی بعد عمل، تب، حالت تهوع مکرر و سردرد دارید باید برای معاینه به پزشک مراجعه کنید.

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود و دریافت مشاوره عمل جراحی بینی شکسته با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

سخن نهایی

در این مقاله از پزشک 24، به طور کامل با عمل بینی شکسته و چگونگی انجام آن، علت شکستگی بینی و علائم آن آشنا شدید. اگر تمایل به دریافت مشاوره و رزرو نوبت با بهترین دکتر عمل بینی شکسته در شهر خود دارید از طریق لینک زیر با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کرده تا بر اساس میزان رضایت زیباجویان بهترین جراح را به شما معرفی کنند.

 

سوالات متداول

۱- اگر بینی شکسته را عمل نکنیم چه میشود؟

اگر بینی شکسته عمل نشود استخوان آن کج جوش خورده و فرم بینی از حالت اولیه خود خارج می‌شود.

۲- ایا عمل بینی شکسته خطرناک است؟

خیر، اگر عمل بینی شکسته توسط پزشک متخصص و ماهر انجام شود خطری ندارد.

۳- عمل بینی شکسته چقدر طول میکشد؟

معمولا عمل بینی شکسته به دلیل دشوار بودن آن حدود ۳ ساعت زمان نیاز دارد.

۴- چه زمانی برای عمل بینی شکسته باید به پزشک مراجعه کرد؟

زمانی که درد، خونریزی، تورم و کبودی ناشی از شکستگی، سردرد و تب شدید باشد باید برای درمان شکستگی بینی به پزشک مراجعه کنید.

۵- دوران نقاهت عمل بینی شکسته چقدر است؟

معمولا دوران نقاهت عمل بینی شکسته نسبت به عمل زیبایی بینی بیشتر بوده که حدود ۱ ماه زمان نیاز دارد.

۶- هزینه عمل بینی شکسته در بیمارستان دولتی چقدر است؟

هزینه عمل بینی شکسته با توجه به میزان سابقه دکتر عمل بینی، محل جراحی و میزان شکستگی بینی و روش عمل جراحی متفاوت است که معمولا از ۳۰ میلیون تومان نیز شروع می‌شود.

 

پزشک۲۴ مرجع تخصصی عمل زیبایی بینی

منبع: mayoclinic

2 پاسخ

 1. من سه روز پیش بینیم شکسته، رفتم دکتر گفتن یه ماه باید بگذره تا عمل کنن، درسته؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   بله، به نظر پزشک خود اعتماد کنید زیرا پس از معاینه بهترین زمان عمل بینی را می‌توانند برای شما مشخص کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *