مدت زمان عمل بینی

مدت زمان عمل بینی چقدر است؟ (بیهوشی، ریکاوری و ترخیص)

مدت زمان عمل بینی به عوامل متعدد بستگی دارد و زمان این جراحی برای افراد مختلف و بسته به شرایط آن‌ها، می‌تواند متفاوت باشد. بسیاری از افراد قبل از اقدام به عمل در مورد میزان زمان مورد نیاز برای جراحی خود و همچنین مدت زمانی که تحت بیهوشی قرار می‌گیرند نگران هستند و از پزشک خود در این خصوص سؤالاتی می‌پرسند.

مدت زمان جراحی بینی

درواقع برای پاسخ به پرسش‌های بیماران در این زمینه باید اطلاعاتی در خصوص نوع عمل بینی و علت جراحی در اختیار باشد تا بتوان زمان دقیق‌تری را به آن‌ها ارائه داد.
ما در این مقاله قصد داریم تا در خصوص مدت زمان جراحی بینی، مدت زمان مورد نیاز برای بیهوشی و همچنین طول دوره نقاهت بعد از عمل بینی را به صورت کامل توضیح دهیم. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید:

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مدت زمان عمل بینی و پاسخ به سوالات شما، با مشاورین ما در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

مدت زمان عمل بینی چقدر است؟

همان‌طور که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم، زمان مورد نیاز برای انجام جراحی بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه برخی از این موارد را ذکر کرده‌ایم:

 • نوع جراحی: اولین و مهم‌ترین فاکتور مؤثر بر روی طول مدت زمان عمل بینی نوع جراحی است که می‌تواند جراحی بینی بسته و یا جراحی بینی باز باشد.
 • نوع بینی: همان‌طور که می‌دانید، عمل بینی می‌تواند برای بینی‌های گوشتی و یا استخوانی صورت گیرد. در بینی‌های گوشتی به دلیل حساسیت و پیچیدگی بیشتر جراحی، ممکن است نیاز به مدت زمان بیشتری نیز برای انجام آن داشته باشد.
 • جراحی بینی ترمیمی: گاهی اوقات بیمار برای دومین بار و یا حتی چندمین بار، عمل رینوپلاستی انجام می‌دهد، که این نیز به دلیل دشواری بیشتر آن و یا حتی نیاز به پیوند غضروف در این جراحی ممکن است به مدت بیشتری برای انجام عمل نیاز داشته باشد.
 • مهارت جراح: یکی دیگر از عوامل مهمی که می‌تواند بر روی مدت زمان جراحی بینی مؤثر باشد، مهارت پزشک در این زمینه است. درواقع یک جراح خوب بینی می‌تواند در مدت زمان کمتری تغییرات لازم را بر روی بینی اعمال کند.

 

بیهوشی در عمل بینی چند ساعت طول می‌کشد؟

فرایند بیهوشی بلافاصله قبل از انجام جراحی صورت می‌گیرد و بیمار در طی این زمان هیچ احساس درد و یا استرسی نخواهد داشت.
گاهی اوقات نیز بنا به دلایلی پزشک برای بیمار خود انجام جراحی بینی با بی‌حسی موضعی را توصیه می‌کند، که در این مواقع عمل بینی بدون بیهوشی صورت می‌گیرد و به بیمار تنها مواد بی‌حسی و آرام‌بخش تزریق می‌گردد.

بیهوشی در عمل بینی چقدر طول می کشد؟

در طی عمل تمامی علائم حیاتی بیمار توسط دستگاه‌ها و تجهیزات لازم در اتاق عمل به صورت مداوم بررسی می‌شود و همچنین نبض و فشار خون نیز توسط متخصص بیهوشی مرتباً کنترل می‌گردد.
پس‌ازاینکه پزشک تمامی تغییرات لازم را بر روی بینی بیمار اعمال کرد، بیمار به اتاق ریکاوری منتقل می‌شود و کم‌کم به هوش می‌آید.

معمولاً مدت زمان جراحی بینی در افراد مختلف و با توجه به شرایط آن‌ها می‌تواند در حدود ۱٫۵ الی ۳ ساعت به طول انجامد.

 

برای ترخیص بیمار چه مدت زمان مورد نیاز است؟

همان‌طور که گفتیم بیمار پس از اتمام جراحی به اتاق ریکاوری منتقل می‌شود، سپس با بازگشت کامل علائم هوشیاری در بخش بستری می‌شود.
معمولاً مدت زمان لازم برای استراحت  در بخش بیمارستان در حدود ۶ ساعت می‌باشد، اما در صورت لزوم و با تشخیص پزشک ممکن است بیمار به مدت یک شبانه‌روز در بیمارستان بستری گردد.

مدت زمان ریکاوری و ترخیص بعد از عمل بینی

 

در صورت تمایل به داشتن اطلاعات بیشتر در مورد زمان مناسب برای ترخیص بیمار بعد از جراحی بینی، با مشاورین ما در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

در صورت شکستگی بینی مدت زمان عمل چقدر است؟

این مدت زمان می‌تواند بر اساس نوع جراحی کاملاً متفاوت باشد. به این صورت که اگر بیمار تنها برای درمان بینی شکسته خود این جراحی را انجام دهد ممکن است در حدود ۱۵ الی ۲۰ دقیقه نیاز به زمان داشته باشد.

زمان مورد نیاز برای جراحی بینی شکسته

اما اگر همین جراحی همراه با عمل رینوپلاستی و یا عمل زیبایی بینی باشد، بسته به میزان شکستگی بینی می‌تواند در حدود ۲٫۵ الی ۳ ساعت به طول انجامد.

باید به این نکته توجه داشته باشید که برای انجام جراحی بینی شکسته به مدت ۵ تا ۷ روز بایستی از زمان شکستگی آن گذشته باشد. این مدت زمان برای انجام جراحی زیبایی بینی همراه با درمان شکستگی می‌تواند بسیار بیشتر باشد.

 

طول دوره نقاهت بعد از عمل بینی چقدر است؟

معمولاً مدت زمان مورد نیاز برای دوران نقاهت بعد از جراحی بینی در حدود ۵ الی ۷ روز است، که در این مدت بایستی به صورت کامل مراقبت‌های بعد از عمل بینی را رعایت کنید تا به نتیجه مطلوب از آن دست یابید.

مدت زمان دوره نقاهت بعد از جراحی بینی

البته برای مشاهده نتیجه نهایی از عمل بینی خود بایستی به مدت ۶ ماه تا یک سال صبر کنید تا تورم و التهاب بینی ناشی از اعمال تغییرات بر روی آن به‌طور کامل از بین برود.
این مدت زمان در بینی‌های مختلف و بسته به نوع گوشتی و یا استخوانی بودن آن می‌تواند متفاوت باشد. معمولاً در عمل بینی گوشتی به دلیل پوست ضخیم‌تر و غضروف ضعیف‌تری که دارد، طول دوره نقاهت نیز افزایش می‌یابد.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نکات مهم بعد از عمل بینی، با مشاورین ما در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

سؤالات متداول

۱٫آیا مدت زمان عمل بینی به نوع پوست بینی هم بستگی دارد؟

بله، در بینی‌هایی که دارای پوست ضخیم‌تری هستند مانند بینی‌های گوشتی، این مدت زمان می‌تواند افزایش یابد. همچنین طول دوران نقاهت و رسیدن به نتیجه نهایی در این نوع از بینی‌ها نسبت به بینی استخوانی نیز بیشتر است.

 

۲٫بهترین زمان برای انجام جراحی بینی چه فصلی است؟

درواقع فصل مناسب برای عمل بینی فرق چندانی ندارد و بیمار می‌تواند در هرزمانی که بخواهد برای انجام جراحی اقدام نماید. تنها فاکتور مهم در این قسمت رعایت نکات مهم بعد از عمل بینی است که می‌تواند دررسیدن به نتیجه ایده‌آل از جراحی به بیمار بسیار کمک کند.

 

۳٫مدت زمان عمل بینی در نوع استخوانی چقدر است؟

درصورتی‌که بینی نیاز به تغییرات زیادی نداشته باشد و با توجه به میزان قوز بینی و همچنین وجود و یا عدم وجود انحراف در بینی به مدت زمان بسیار کمتری نسبت به جراحی بینی گوشتی نیاز دارد. به صورت کلی می‌توان گفت که عمل بینی استخوانی در حدود ۱٫۵ الی ۲ ساعت طول می‌کشد.

 

منبع: پزشک ۲۴، medicinenet

۲ نظر

 1. سلام
  من در دوران بچگی بر اثر یک ضربه بینیم دچار شکستگی شد، اما برای درمانش اقدامی نکردم. الان با گذشت حدودا ۱۵ سال میخوام برای درمان شکستگی بینیم به پزشک مراجعه کنم و همچنین جراحی زیبایی بینی هم انجام بدم. سوالم اینه که مدت زمان جراحی بینی در اتاق عمل خیلی طولانی میشه؟ چون من از اتاق عمل و بیهوشی میترسم اما برای اینکه این ایرادو برطرف کنم باید حتما جراحی بینی انجام بدم.

  • پشتیبان سایت 1

   با سلام دوست عزیز
   اگر جراحی بینی تنها با هدف درمان شکستگی بینی باشد، به مدت زمان کمتری برای انجام جراحی احتیاج دارد، اما اگر بخواهید در کنار جراحی درمانی برای عمل بینی هم اقدام کنید، مدت عمل در حدود ۱٫۵ تا ۳ ساعت زمان نیاز دارد. در خصوص بیهوشی در زمان جراحی هیچ گونه نگرانی نداشته باشید، تمامی علائم حیاتی و شرایط بیمار در حین عمل توسط پزشک متخصص بیهوشی به صورت مداوم کنترل می شود و در واقع این مدت زمان همانند یک خواب آسوده و بدون هیچ ناراحتی و دردی برای بیمار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.