جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پشیمانی از عمل بینی؛ علت، علائم و راه‌های پیشگیری

پشیمانی بعد از عمل بینی می‌تواند دلایل مختلف داشته باشد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به عدم انتخاب پزشک حاذق و باتجربه اشاره کرد. ولی نگران نباشید!! پزشک 24 با توجه به سابقه کاری و پزشکی، رضایت زیباجویان قبلی، نمونه کارهای موفق قبل و بعد عمل بینی پزشکان، نوع بینی و میزان بودجه بهترین پزشک را به شما معرفی می‌کند.
پشیمانی بعد عمل بینی
فهرست مطالب

پشیمانی بعد از عمل بینی ممکن است به دلایل مختلف از جمله انتخاب پزشک بی‌تجربه، عدم رعایت مراقبت های بعد از عمل بینی، افراد دارای وسواس فکری، نبودن کاندیدای عمل زیبایی بینی، عدم رضایت از نتیجه عمل جراحی بینی، نوع بینی، انجام عمل بینی با قیمت ارزان، عوارض جانبی بعد عمل بینی، تاخیر در بازگشت به حالت اولیه و نوع عمل بینی به وجود بیاید.
اگر تمایل دارید در این مقاله از پزشک 24 در مورد علت پشیمانی بعد از عمل بینی، علائم پشیمانی بعد جراحی بینی و راه‌های پیشگیری از آن بیشتر بدانید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید:

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

علت پشیمانی از عمل بینی

علت پشیمانی بعد از عمل بینی برای هر فرد می‌تواند متفاوت باشد ولی به طور کلی در ادامه به برخی از دلایل پشیمانی بعد از جراحی بینی اشاره شده است:

جراح بی‌تجربه و نامناسب

انتخاب بهترین جراح بینی نقش خیلی مهمی در گرفتن نتیجه مطلوب جراحی دارد. از آنجایی که عمل بینی یکی از جراحی‌های مهم است و روی یکی از اعضای اصلی صورت انجام می‌گیرد باید در انتخاب جراحی بینی خود دقت کافی داشته باشید. پزشک ۲۴ سامانه مشاوره و نوبت دهی جراحان زیبایی به شما در انتخاب پزشک حاذق و باتجربه که سابقه کاری خوبی داشته باشد، معرفی می‌کند. زیرا عمل جراحی بینی علاوه بر زیبایی روی تنفس نیز تاثیر می‌گذارد.

عدم رعایت مراقبت های بعد عمل بینی

دومین دلیل پشیمانی بعد از عمل بینی را می‌تواند عدم رعایت مراقبت های بعد جراحی بینی دانست. رعایت مراقبت‌ها علاوه بر تسریع روند بهبودی به طور مستقیم روی نتیجه عمل بینی نیز تاثیرگذار است. در صورت عدم رعایت نکات مراقبتی ممکن است با عوارض عمل بینی مانند مشکل در تنفس، خونریزی بینی، افتادگی نوک بینی بعد از عمل، تورم و التهاب بیشتر، جابجایی غضروف بینی بعد عمل موجه شوید.

عمل بینی ارزان قیمت

امروزه ممکن است با تبلیغات گول‌زننده عمل بینی ارزان قیمت در جاهای مختلف مواجه شوید که به هیچ عنوان نباید گول این موارد را بخورید. زیرا قطعا عمل بینی ارزان عوارض غیرقابل‌جبران به دنبال خواهد داشت. هزینه عمل بینی معمولا با توجه به میزان سابقه و دستمزد جراح، محل جراحی، نوع بینی روش عمل متفاوت است و اگر قیمت عمل بینی خیلی پایین باشد قطعا نتیجه مطلوب ندارد. بنابراین اگر پزشک به شما هزینه غیرمعقول و پایین‌تر از حد استاندارد به شما پیشنهاد داد از رفتن به مطب پزشک و انجام دادن عمل بینی توسط او خودداری کنید.

نوع بینی

نوع بینی در نتیجه جراحی نیز تاثیرگذار است که معمولا عمل بینی استخوانی نسبت به افراد دارای بینی گوشتی عمل راحت‌تری داشته و زیباجو از نتیجه رضایت بیشتری دارد. افرادی که دارای بینی گوشتی هستند اگر تمایل به انجام عمل زیبایی بینی دارند باید به این نکته توجه داشته باشید که بینی گوشتی به دلیل پوست ضخیم و غضروف ضعیف که دارد خیلی قابل تغییر نیست. پس از نباید بعد از عمل بینی گوشتی انتظار تغییرات زیاد داشته باشید.

کاندیدای نامناسب

بسیاری از افرادی که دچار پشیمانی بعد از عمل بینی می‌شوند ممکن است کاندیدای مناسبی برای جراحی نباشند. اگر شما گزینه مناسب عمل زیبایی بینی نیستید بهتر است به پزشک خود اعتماد کرده و اینکار را انجام ندهید.

مدل عمل زیبایی بینی

انواع مدل عمل بینی به ۳ مدل فانتزی، نیمه فانتزی و عمل بینی طبیعی تقسیم می‌شود. برخی از افراد اصرار به انجام عمل بینی فانتزی دارند که این مورد به دلیل کوچک کردن بیش از حد بینی و تیغه آن ممکن است مدل مناسبی برای تمام افراد و سنین نباشد. بنابراین اگر پزشک عمل بینی عروسکی برای شما قبول ندارد بهتر است به او اعتماد کرده و از مدل‌های دیگر عمل بینی استفاده کنید.

عوارض جانبی بعد عمل بینی

عمل بینی مانند هر جراحی زیبایی دیگر ممکن است عوارض کوتاه‌مدت داشته باشد. تورم و التهاب ناشی از جراحی، کبودی بینی بعد عمل، تنفس سخت در روزهای اول، درد جزئی در بینی و اطراف آن ممکن است منجر به پشیمانی بعد عمل بینی شود. ولی باید دقت داشته باشید که دوران نقاهت عمل بینی زودگذر بوده و پس از چند روز برطرف خواهد شد.

عدم رضایت از نتیجه عمل بینی

معمولا تمام افراد از نتیجه عمل بینی خود رضایت ندارند و ممکن است بعد عمل بینی پشیمان شوند. این مورد بیشتر به دلیل انتخاب جراح بی‌تجربه و مدل عمل بینی نامناسب به وجود می‌آید که باید در انتخاب پزشک خود دقت کنید.

تاخیر در بازگشت به حالت اولیه

برخی از افراد تحمل دوران نقاهت را ندارند و برایشان گذر از این مرحله دشوار است. بنابراین ممکن در روزهای اول که حمام بعد عمل بینی و شستن صورت دشوار است، پشیمان شوند.

افراد دارای وسواس فکری

برخی از افراد دچار وسواس فکری بوده و هر کاری انجام دهند در نهایت پشیمان هستند. این افراد بهتر است عمل بینی انجام ندهند زیرا در هر شرایطی از فرم بینی خود رضایت ندارند.

علائم پشیمانی از عمل بینی

از علائم افسردگی بعد از عمل بینی می‌توان به ناراحتی، خستگی، احساس گناه، استرس و بی‌قراری، از دست دادن علاقه برای انجام کارها، فکر و خیال کردن بیش از حد اشاره کرد.

علت پشیمانی از عمل بینی

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

راهکارهای پیشگیری با پشیمانی از عمل بینی

برای اینکه به پشیمانی بعد عمل بینی دچار نشوید یک سری کارها می‌توان انجام داد. از جمله:

  • بهتر است برای انتخاب جراح بینی خود وقت کافی بگذارید و از طریق یک مرجع با سابقه و تجربه بالا پزشک خود را انتخاب کنید.
  • برای انتخاب مدل بینی خود به پزشک اصرار نکنید و اجازه دهید دکتر در جلسه مشاوره با معاینه نوع بینی و فرم صورت شما بهترین مدل عمل بینی را برای شما انتخاب کند.
  • رعایت مراقبت های بعد از عمل بینی اهمیت زیادی دارد که سعی کنید به طور کامل با نکات آن آشنا شده و رعایت کنید.
    راهکارهای پیشگیری از پشیمانی عمل بینی
    راهکارهای پیشگیری از پشیمانی عمل بینی

سخن نهایی

در این مقاله از پزشک 24 به طور کامل در مورد دلایل پشیمانی بعد عمل بینی، راه‌های پیشگیری از پشیمانی بعد جراحی بینی و علائم آن صحبت شد. اگر در مورد پشیمانی بعد از عمل بینی سوال و یا تجربه دارید با ما و دیگر کاربران در قسمت کامنت‌ها در میان بگذارید تا در اولین فرصت به شما پاسخ داده شود.

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

سوالات متداول

۱- پشیمانی بعد عمل بینی چیست؟

پشیمانی بعد از عمل بینی ممکن است به دلایل مختلف به وجود بیاید که برای جلوگیری از آن باید در قدم اول برای انتخاب پزشک خود وقت کافی بگذارید.

۲- چه عواملی می تواند منجر به پشیمانی از عمل بینی شود؟

پشیمانی بعد از عمل بینی به دلایل مختلف از جمله عدم رضایت از نتیجه جراحی، انتخاب پزشک بی‌تجربه و غیرماهر، عدم رعایت مراقبت های بعد عمل بینی و عوارض جانبی جراحی به وجود می‌آید.

۳- ایا عمل بینی می‌تواند منجر به افسردگی شود؟

اگر پشیمانی بعد عمل بینی شدید باشد و فرد نتواند با چهره جدید خود ارتباط برقرار کند ممکن است منجر به افسردگی شود که باید فورا به پزشک مراجعه کنید.

 

پزشک۲۴ مرجع تخصصی عمل زیبایی بینی

منبع: realself

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *