عدم تقارن سوراخ های بینی

بیشتر افراد دوست دارند بدانند که عدم تقارن سوراخ های بینی آن ها به چه دلیل است و چه چیزی باعث ایجاد این مسئله شده است.

مطلب پیشنهادی: هزینه عمل بینی در مشهد چقدر است؟

این را می توان گفت که اکثر این مشکلات مادرزادی بوده است و یا بر اثر وارد شدن ضربه به بینی اتفاق افتاده است. عمل جراحی زیبایی بینی با هدف زیباتر شدن بینی و قرینه کردن نسبی سوراخ های بینی می باشد.

عدم تقارن سوراخ های بینی

دلایل عدم تقارن سوراخ های بینی

یکی از دلایل قرینه نبودن سوراخ های بینی می تواند انحراف بینی باشد. ممکن است تیغه ای که بینی را به دو قسمت تقسیم می کند دچار انحراف شود که آن را انحراف تیغه بینی می نامند.

ایجاد سوراخ های متقارن در بینی جز یکی از دشوارترین مراحل در عمل های بینی به حساب می آید. یکی از اولویت های جراحان در عمل بینی رسیدن به بیشترین تقارن سوراخ های بینی است.

نامتقارن بودن سوراخ های بینی مسئله ای است که باعث ناراحتی افراد می شود. از آن جایی که بینی در مرکزیت صورت قرار دارد عدم تقارن سوراخ های بینی در صورت بسیار مشهود می باشد که این مسئله را با جراحی بینی می توان حل کرد و مشکل تقارن سوراخ های بینی را بهبود بخشید.

عدم قرینه بودن سوراخ های بینی بعد از جراحی

یکی از بیشترین مسئله هایی که بعد از جراحی بینی برای بیماران مورد بحث قرار می گیرد بررسی قرینگی سوراخ های بینی است.

اغلب بیماران بعد از جراحی بینی متوجه کمی عدم قرینگی در سوراخ های بینی خود می شوند که برای آن ها بسیار ناراحت کننده است.

عدم تقارن سوراخ های بینی

بعد از جراحی بینی به علت فشارهایی که به استخوان بینی در طی مراحل جراحی به آن وارد می شود، بینی متورم شده و قطعا سوراخ های بینی نامتقارن دیده می شود. این نامتقارن بودن بعد از عمل بینی کاملا طبیعی است.

همچنین، ورم بینی، گچ بینی و تامپون بینی در ناهمسان بودن سوراخ های بینی تاثیرگذار است که بعد از سپری شدن دوره نقاهت و بهبودی کامل برطرف می شود. اما اگر بعد از گذشت ۶ الی ۸ ماه از عمل بینی همچنان ناهمسان بود بهتر است با جراح خود مشورت کنید. البته این نکته حائز اهمیت است که گاهی اوقات پس از گذشت ۲ سال بینی کاملا بهبود می یابد.

جهت دریافت مشاوره و یا درخواست ویزیت رایگان توسط پزشک متخصص، می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.