تاثیر عمل بینی بر لب؛ علت بالا رفتن لب بعد از عمل بینی و راه پیشگیری

تاثیر عمل بینی بر لب ممکن است یکی از نگرانی‌های زیباجویانی باشد که قصد عمل زیبایی بینی دارند. معمولا افراد دوست ندارند طرح لبخند و لب آنها با عمل بینی دچار تغییر شود. بنابراین باید در انتخاب بهترین جراح بینی دقت کافی داشته باشید تا دچار عوارض ناشی از عمل بینی و تاثیر آن روی لب نشوید. پزشک 24 اینجاست تا به شما بهترین پزشکان عمل زیبایی بینی را که درصد رضایت بالایی دارند معرفی کند.
تاثیر عمل بینی بر لب
فهرست مطالب

تاثیر عمل بینی بر لب معمولا به صورت ورم لب بالا، بی‌حسی لب بالا، سفت شدن لب، مشکل در خندیدن و عدم تقارن لب‌ها بروز داده می‌شود. از راه‌های کاهش تاثیر عمل بینی روی لب می‌توان به انتخاب پزشک ماهر، رعایت مراقبت‌ها، استفاده از کمپرس سرد، مصرف دارو، آزمایشات قبل عمل بینی و ماساژ دادن بینی بعد عمل اشاره کرد.
اگر تمایل دارید در این مقاله از پزشک 24، به طور کامل با انواع تاثیر عمل بینی بر لب بالا و مدل خندیدن، راه‌های کاهش و جلوگیری از تاثیر عمل بینی رو لب آشنا شوید. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید:

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

ایا عمل بینی بر لب بالا تاثیر دارد؟

عمل بینی روی لب بالا تاثیرات مختلفی می‌تواند داشته باشد که در ادامه به این موارد اشاره شده است:

ورم لب بالا

عمل بینی روی لب بالا تاثیر دارد که معمولا پس از جراحی لب بالا دچار تورم و التهاب می‌شود. ولی نگران نباشید ورم لب بالا بعد جراحی بینی موقت بوده و با استفاده از کمپرس سرد و رعایت مراقبت های بعد از عمل بینی می‌توان آن را کنترل کرد.

بی حسی لب بالا

یکی دیگر از تاثیرات عمل بینی، بی حس شدن لب بالا بر اثر جراحی بینی است که معمولا پس از 1 ماه به طور کامل برطرف خواهد شد. ولی اگر بی‌حسی لب بالا بعد جراحی بینی رفع نشد برای درمان حتما باید به پزشک مراجعه کنید. از دلایل بی‌حسی لب بالا بعد از عمل بینی می‌توان به آسیب رسیدن به اعصاب بینی، تزریق بی‌حسی به بینی و اطراف آن، ناتوانی در حرکت دادن لب در روزهای اول، بریدگی و بخیه‌های اطراف بینی و لب اشاره کرد.

سفت شدن لب

یکی از تاثیرات عمل بینی روی لب بالا، سفت شدن لب بالا است که معمولا با ماساژ دادن بعد عمل بینی قابل درمان می‌باشد.

بالا رفتن لب

معمولا با عمل بینی کمی لب بالا لیفت شده و به سمت بالا کشیده می‌شود. علت بالا رفتن لب بعد از عمل بینی می‌تواند مدل عمل بینی فانتزی باشد که در این مدل فاصله بین لب بالا و نوک بینی کم بوده (فاصله لب بالا تا بینی بعد از عمل= 105درجه) و لب بالایی نسبت به همیشه بالاتر دیده می‌شود. علاوه بر آن، برخی از افراد تمایل دارند در کنار عمل بینی، لیفت لب را به طور همزمان نیز انجام دهند.

عدم تقارن لب

یکی از تاثیرات لب بالا بعد از عمل بینی، عدم تقارن لب‌ها است. اگر برای انجام عمل زیبایی بینی به پزشک حاذق و باتجربه مراجعه نکنید ممکن است دچار عوارض غیرقابل‌جبران از جمله عدم تقارن لب‌ها شوید که برای درمان باید حتما به پزشک مراجعه کنید.

مشکل در خندیدن

یکی از مشکلاتی که ممکن است عمل بینی به وجود بیاورد، تغییر لبخند است و این مورد امکان دارد برای برخی از افراد خوشایند نباشد. بنابراین برای جلوگیری از تغییر خندیدن بعد عمل بینی بهتر است انتخاب مدل عمل بینی را به عهده پزشک خود بگذارید تا با توجه به نوع بینی و تناسب آن با دیگر اجزای صورت بهترین مدل را انتخاب کند.

تاثیر عمل بینی بر لب بالا
تاثیر عمل بینی بر لب بالا

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

ایا عمل بینی را می‌توان همزمان با لیفت لب انجام داد؟

عمل بینی و لیفت لب یا همان سانترال لب یکی از جراحی‌های زیبایی است که می‌توان با همدیگر انجام داد. معمولا زمانی که فرد تحت بیهوشی عمومی برای عمل بینی قرار می‌گیرد می‌تواند نسبت به عمل سانترال لب نیز اقدام کند.
یکی از مزایای انجام عمل بینی و لیفت لب همزمان این است که دوران نقاهت این دو جراحی کوتاه‌تر شده و همچنین هزینه محل جراحی (کلینیک یا بیمارستان) کمتر می‌شود. برای دریافت نتیجه بهتر قبل انجام هر دو جراحی باید حتما با پزشک خود مشورت کنید.

قبل و بعد عمل بینی و لیفت لب
قبل و بعد عمل بینی و لیفت لب

 

ایا عمل بینی روی طرح لبخند تاثیر دارد؟

معمولا عمل بینی تاثیری روی طرح لبخند ندارد ولی بیشتر افراد بر این باورند که با عمل زیبایی بینی، لبخند آنها نیز تغییر خواهد کرد. اگر تمایل به تغییر طرح لبخند خود دارید می‌توانید از کامپوزیت یا لمینت دندان استفاده کنید که باید با دندانپزشک متخصص در این مورد مشورت کنید.

 

راه های پیشگیری از تغییر لب بعد عمل بینی

برای جلوگیری از تغییر لب بعد از عمل بینی راه‌هایی زیادی وجود دارد که در ادامه به مهم‌ترین آنها نیز پرداخته شده است:

انتخاب جراح با تجربه و ماهر

انتخاب جراح باتجربه و ماهر در انجام عمل زیبایی بینی موفق نقش بسزایی دارد، بنابراین باید در انتخاب پزشک خود دقت کافی داشته باشید. سامانه مشاوره و نوبت دهی جراحان زیبایی پزشک 24 با توجه به درصد رضایت زیباجویان قبلی، سابقه کاری موفق پزشک، نوع بینی و میزان بودجه شما بهترین پزشک را برای عمل بینی معرفی می‌کنند.

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

انجام آزمایشات قبل عمل بینی

انجام آزمایشات قبل عمل بینی در انجام جراحی موفق با نتیجه مطلوب تاثیر دارد. بنابراین باید در زمان مقرر شده تمام آزمایشات و عکس‌برداری لازم قبل از عمل بینی را انجام دهید و برای معاینه به پزشک خود مراجعه کنید.

رعایت مراقبت‌های بعد عمل بینی

یکی از راه های جلوگیری از تغییر لب بعد از عمل جراحی، رعایت مراقبت‌های بعد از عمل بینی است. معمولا استفاده از کمپرس سرد در روزهای اول بعد جراحی بینی در کاهش تورم و التهاب بینی و ناحیه اطراف آن نیز موثر است. همچنین خوردن غذاهای بدون نمک و سبک در کاهش تورم و تسریع روند بهبودی بعد عمل بینی نیز تاثیر دارد. در مقاله برای ورم بعد از عمل بینی چه بخوریم انواع مواد غذایی، نوشیدنی ها و دمنوش‌هایی که به رفع ورم صورت بعد از عمل بینی کمک می‌کند را بیشتر بشناسید.   

استفاده از کمپرس سرد و دارو

یکی از راهکارهای کاهش تورم و کبودی بعد عمل بینی، استفاده از کمپرس سرد و مصرف داروهای ضدالتهاب تجویز شده پزشک است که باید طبق دستورالعمل مصرف شود. ماساژ دادن

اصولی و حرکات ورزشی

از راه‌های جلوگیری از تاثیر عمل بینی بر لب بالا، ماساژ دادن اصولی و کاربردی است. معمولا پزشک برای کاهش ورم بعد از عمل بینی و فرم گرفتن بینی نکات لازم جهت ماساژ دادن بعد عمل بینی را آموزش داده تا در صورت نیاز انجام دهید.

قبل و بعد عمل بینی و سانترال لب
قبل و بعد عمل بینی و تاثیر لیفت لب بر ان

 

سخن نهایی

در این مقاله از پزشک 24 به طور کامل در مورد تاثیر عمل بینی بر لب بالا، راه‌های جلوگیری از تاثیر عمل زیبایی روی لب بالا و خندیدن صحبت شد. اگر در مورد تاثیر عمل بینی بر لب بالا سوال یا تجربه دارید در قسمت کامنت‌های این صفحه با ما در میان بگذارید تا در اولین فرصت به شما پاسخ داده شود.

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

سوالات متداول

1- ایا عمل بینی بر فرم لب ها تاثیر دارد؟

عمل بینی تا حد کمی روی فرم لب ها تاثیر دارد ولی با انتخاب پزشک حاذق و باتجربه نباید نگران چیزی باشید.

2- راهکار درمان ورم لب بعد عمل بینی چیست؟

برای کاهش ورم لب بعد عمل بینی می‌توان از داروهای تجویز شده پزشک و یا کمپرس سرد استفاده کرد.

3- ایا عمل بینی روی لبخند تاثیر دارد؟

عمل بینی اگر به خوبی انجام شود به هیچ عنوان روی طرح لبخند زیباجو نیز تاثیر ندارد.

4- بیحسی لب بالا بعد از عمل بینی تا چه زمان ادامه دارد؟

معمولا بی حسی لب بالا بعد جراحی بینی موقت بوده و پس از 1 ماه به طور کامل برطرف خواهد شد.

5- برای درمان بی حسی لب بالا بعد عمل بینی چه باید کرد؟

برای درمان بی حسی لب بالا بعد عمل بینی باید از غذاهای نرم و سبک استفاده کرده و مراقبت های بعد از عمل بینی را به خوبی رعایت کنید. همچنین استفاده از کمپرس سرد در برطرف کردن بی حسی لب بالا نیز نقش دارد.

6- ایا بعد عمل بینی می‌توان تزریق ژل لب انجام داد؟

بعد از گذشت 6 ماه بعد عمل بینی می‌توان تزرق ژل لب انجام داد، البته قبل از آن باید حتما با پزشک خود مشورت کنید.

7- آیا می‌توان از تاثیر عمل بینی بر لب جلوگیری کرد؟

از راه‌های جلوگیری از تاثیر عمل بینی بر لب می‌توان به انتخاب پزشک باتجربه و ماهر، رعایت مراقبت‌های بعد از عمل بینی، استفاده از دارو و کمپرس سرد، انجام آزمایشات قبل عمل بینی و ماساژ دادن اصولی اشاره کرد.

 

پزشک ۲۴ مرجع تخصصی عمل زیبایی بینی

منبع: ncbi 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *