جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

آیا عمل بینی گوشتی برگشت دارد؟ علت برگشتن بینی گوشتی بعد از عمل

آیا عمل بینی گوشتی برگشت پذیر است؟ جواب این سوال خیر می‌باشد. امروزه با وجود جراحان حاذق و باتجربه و استفاده از روش‌های پزشکی نوین امکان برگشتن بینی گوشتی بعد از عمل وجود ندارد. ولی با این حال عمل بینی گوشتی به دلیل ویژگی‌هایی که دارد نسبت به بینی استخوانی دشوارتر بوده و نیاز به رعایت مراقبت‌های بعد از عمل بینی دارد.
ایا عمل بینی گوشتی برگشت دارد
فهرست مطالب

ایا عمل بینی گوشتی برمیگردد؟ این سوال شاید بارها در ذهن افرادی که تمایل دارند بینی گوشتی خود را جراحی کنند، به وجود بیاید. در پاسخ به این سوال پرتکرار باید گفت: خیر. امروزه با پیشرفت علم پزشکی و روش‌های نوین عمل بینی و مهم‌تر از همه انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی باتجربه و حاذق احتمال برگشت عمل بینی گوشتی نزدیک به صفر است.
در این مقاله به سوال ” آیا بینی گوشتی بعد از عمل برگشت می کند؟” پاسخ داده شده است. همچنین اگر تمایل دارید در مورد علت بازگشت بینی گوشتی بعد از عمل، راه های جلوگیری از بازگشت بینی گوشتی بعد جراحی، اهمیت انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی اطلاعات داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید:

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

آیا عمل بینی گوشتی برگشت دارد؟

بازگشت بینی گوشتی بعد عمل با توجه به ساختار و نوع پوست آن وجود دارد. ولی باید به این نکته دقت داشته باشید که نتیجه عمل بینی گوشتی معمولا تا 12 ماه بعد جراحی به طور کامل مشخص می‌شود. بنابراین انتخاب جراح بینی حاذق و باتجربه برای عمل بینی گوشتی اهمیت زیادی دارد که احتمال بازگشت نتیجه آن به صفر برسد. معمولا در عمل بینی گوشتی با توجه به پیچیدگی که دارد از روش باز استفاده شده و در برخی از افراد ممکن است نیاز به پیوند غضروف وجود داشته باشد.

قبل و بعد عمل بینی گوشتی
قبل و بعد عمل بینی گوشتی

 

علت بازگشت عمل بینی گوشتی

معمولا این تصور از گذشته وجود داشته که عمل بینی گوشتی به دلیل پوست ضخیم و دارای منافذ باز، غضروف ضعیف امکان برگشت پذیری به فرم اولیه را دارد. ولی امروزه با توجه به استفاده از روش‌های نوین پزشکی و عمل بینی باز، این احتمال به صفر رسیده است. همچنین در عمل بینی گوشتی با توجه به ساختار و دشواری جراحی، رعایت مراقبت های لازم بعد عمل بینی اهمیت زیادی در نتیجه نهایی و رضایت شما دارد. اگر در عمل بینی گوشتی از پیوند غضروف استفاده شود احتمال برگشت پذیری آن به حداقل می‌رسد. در این روش جراح از غضروف سپتوم برای تقویت نوک بینی استفاده می‌کند.

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

ماندگاری عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی مانند دیگر جراحی‌های زیبایی بینی ماندگاری دائمی دارد. البته که انتخاب جراح حاذق و باتجربه اهمیت زیادی در ماندگاری و نتیجه نهایی دارد.

 

راه‌های جلوگیری از بازگشت بینی گوشتی بعد عمل

برای جلوگیری از برگشت بینی گوشتی بعد از عمل راه‌هایی وجود دارد که در ادامه به آن اشاره شده است:

 • پرهیز از خوردن نمک و غذاهای ادویه‌دار
 • خودداری از انجام فعالیت سنگین ورزشی
 • استفاده از چسب بینی حداقل تا 2 ماه بعد جراحی (رعایت دستور پزشک الزامی است)
 • ماساژ بینی بعد عمل طبق دستور پزشک
 • طاق باز خوابیدن و استراحت کامل
 • پرهیز از به پهلو یا شکم خوابیدن
 • پرهیز از دست زدن به بینی بعد از عمل
 • استفاده از کمپرس سرد در روزهای اول بعد عمل بینی
 • اجتناب از حمام بعد از عمل بینی
 • مصرف داروهای مسکن تجویز شده پزشک
 • استفاده از پانسمان بهداشتی و تمیز
 • خودداری از کشیدن، سیگار و قلیان و مصرف مشروبات الکلی
 • پرهیز از قرار گرفتن در معرض خورشید و رفتن به سولاریوم
 • اجتناب از رفتن به مکان‌های شلوغ و پرتردد
راه‌های جلوگیری از بازگشت بینی گوشتی بعد عمل
راه‌های جلوگیری از بازگشت بینی گوشتی بعد عمل

چه زمانی برای بینی گوشتی نیاز به عمل دوباره است؟

ایا عمل بینی گوشتی دوباره برمیگردد و نیاز به ترمیم دارد؟ در برخی موارد ممکن است عمل بینی گوشتی بعد یک مدت به حالت اولیه خود برگردد که در این صورت تغییرات زیادی نداشته است. همچنین از دیگر دلایل نیاز به عمل ترمیمی برای بینی گوشتی می‌توان به مشکلات تنفسی و ورم یکطرفه بینی بعد عمل اشاره کرد. اگر با این مشکلات شدید مواجعه شدید شاید نیاز به عمل ترمیم بینی داشته باشید که باید برای معاینه به پزشک خود مراجعه کنید. البته باید دقت داشته باشید که نتیجه نهایی عمل بینی گوشتی بعد 12 ماه قابل مشاهده است.

 

اهمیت انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی

با توجه به احتمال برگشت بینی گوشتی بعد عمل و دشوار بودن نوع جراحی، انتخاب بهترین جراح اهمیت زیادی دارد. زیرا جراح باتجربه و ماهر که نمونه عمل‌های گوشتی موفق داشته باشد می‌تواند درصد رضایت و موفقیت جراحی را بالا ببرد. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان عمل بینی گوشتی و رزرو نوبت فوری با پزشک حاذق و باتجربه از طریق لینک زیر با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید:

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

سخن نهایی

در این مقاله از پزشک 24، به سوال مهم زیباجویان ” ایا عمل بینی گوشتی بازگشت دارد؟” پاسخ داده شد. علاوه بر آن در مورد دلیل برگشتن بینی گوشتی بعد از عمل، راه های جلوگیری از برگشت بینی گوشتی بعد عمل و اهمیت انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی صحبت شد. اگر در این زمینه سوال یا تجربه دارید در قسمت کامنت‌ها با ما در میان بگذارید تا در اولین فرصت به شما پاسخ داده شود.

 

سوالات متداول

۱- ایا عمل بینی گوشتی دوباره برمیگردد؟

احتمال برگشت عمل بینی گوشتی نسبت به عمل بینی استخوانی بیشتر است ولی با انتخاب پزشک حاذق و با تجربه این احتمال به صفر می‌رسد.

۲- علت بزرگ شدن بینی گوشتی بعد از عمل چیست؟

معمولا بینی گوشتی به دلیل غضروف ضعیف و پوست ضخیم که دارد بعد جراحی بیشتر دچار ورم و التهاب می‌شود.

۳- اهمیت انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی چیست؟

عمل بینی گوشتی با توجه به شرایطی که دارد نسبت به بینی استخوانی دشوارتر است. بنابراین با در انتخاب پزشک خود دقت کافی داشته تا بهترین جراح بینی گوشتی را انتخاب کنید.

 

پزشک۲۴ مرجع تخصصی عمل زیبایی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *